RTV forum PL | NewsGroups PL

Nie mam czasu a tu kolejne przerwanie

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Nie mam czasu a tu kolejne przerwanie

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Kris
Guest

Tue Jun 04, 2019 4:23 pm   



W dniu wtorek, 4 czerwca 2019 16:05:45 UTC+2 użytkownik J.F. napisał:

Quote:
Choc ... liczyles, ile Cie ten koperek kosztuje ?
Zerknij ile w markecie kosztuje pudełko malin, borówek itp.

Zresztą mam swoje i trzeba to zagospodarować. Jak mam chęć w sobotę w styczniu zrobić drożdżówki z jagodami to nie muszę biegać po sklepach i jagód szukać. Czy grzyby np. Grzyby też mrożę. Raz na jakiś czas jadę do człowieka co ma hodowle pstrąga i też kupuje od razu z 10 szt i do zamrażary. Bo nie ma tak że na bieżąco ma on kilogramowe sztuku. Cykl takiej hodowli ileś tam czasu trwa i trzeba sie wpasować.
Quote:
Z hobby sie nie dyskutuje ... ale czemu lepic setke pierogow i mrozic
?

Żeby się nie bawić w lepienie danego dnia 15szt jak się ma ochotę na obiad zjeść.

Quote:
To musialbys odszukac fakture sprzed dwoch lat.
Tylko najlepiej jakis zimowy miesiac, i zeby ferie nie kolidowaly.
Listopad moze.

To tez nie tak ze od razu wszystkie zmieniłem
Systematycznie jak żarówki padały a ledy zaczęły mieć akceptowalną jakość i cenę
Mam jednego pewnego sprzedawcę na allegro i systematycznie od niego kupowałem-ostatni zakup z pół roku temu
Kiedyś jak dla żarówek liczyłem to koszt oświetlenia wychodził mi maks 30zł więc zmiana na Ledy nie da zauważalnych różnic na fakturze

Kris
Guest

Tue Jun 04, 2019 4:58 pm   



W dniu wtorek, 4 czerwca 2019 16:36:07 UTC+2 użytkownik J.F. napisał:

Quote:
Ale to nie przeszkadza, chyba, ze nastapila zmiana innych odbiornikow.

A no właśnie
Piekarnik zmieniłem z pół roku temu i nie wiem czy na mniej czy bardziej prądożerny
Grill elektryczny zaczęliśmy używać
Ze dwa lata temu w grudniu lodówka zaczęła wariować i zamrażarka mroziła na maksa a w komorze lodówki tez blisko zera temperatura była. Z tydzień trwało zanim się zorientowaliśmy ze jest coś nie tak, kilka następnych dni zanim serwis przyjechał i stwierdził ze wymienią lodówkę w ramach gwarancji. Wymienili za kilka kolejnych dni na inny model. Rachunek wtedy za ten miesiąc był wyraźnie wyższy(chyba ze 100zł) ale jak napisałem do Elektroluxa to przeprosili "za zaistniała sytuację" i podali listę ich urządzeń z której mogliśmy sobie jedną rzecz w ramach przeprosin wybrać
Chyba właśnie grilla elektrycznego żona wtedy wybrała.
Pompie w kotle co zmieniłem bo poprzednia padła. Te nowa chyba o 20W mniej na każdym biegu ma ja ta poprzednia która była raczej przewymiarowana.
Itp, itd;)

Quote:
Ale teraz na LED to powinno byc z 5 zl Smile
Ja tam wiem?

W żyrandolach żarówki e14 wcześniej bodajże 40W(lub 25W) były
Teraz ledy 8W
A grzeją niewiele słabiej od żarówek.
więc wcale bym się nie zdziwił gdyby wyszło z pomiarów ze taki 8W led to faktycznie 15W jest;)

Dawid Rutkowski
Guest

Tue Jun 04, 2019 5:44 pm   



W dniu wtorek, 4 czerwca 2019 15:01:12 UTC+2 użytkownik Kris napisał:

Quote:
Czy cykl 12-miesięczny i mała handlowa/abonamentowa, tylko taki dynks z podawaniem stanu licznika (innogy też daje taką możliwość, ale tylko z przejściem na faktury elektroniczne)?

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jaki mam cykl. Podaję odczyt co miesiąc i co miesiąc płacę

Z faktury ciekawostka - w ogóle nie ma nic takiego jak "opłata handlowa". Więc widać da się, a w DC zdzierają, dobrze, że choć można na ten 12-miesięczny cykl przejść, bo to niezłe jest złodziejstwo - za miesięczny cykl 27,31zł, a za 12-miesięczny 3,55zł - różnica 285zł rocznie za nic, tyle że masz fakturę co miesiąc w skrzynce (albo elektroniczną - bo za nie zniżek nie ma).
Zwykle ludzie mają 6-miesięczny z opłatą 5,95zł/mc..

Jeszcze gorzej zdzierają, jak chcesz mieć innego dostawcę prądu niż OSD - wtedy jest tylko cykl 1-miesięczny z opłatami hadlowymi podobnej wielkości. Jedno, co można ew. odzyskać, to takie promo jak 200zł za zakupy w ich "sklepie" - bo "fachowca" się nie opłaca, lepiej konto w milku założyć ;>

Quote:
Co do faktury - wypisałbyś wszystkie pozycje z wartościami i cenami jednostkowymi, jakie masz, ciekawe, jak się różnią.

Poprzednia fucktura:
https://tinypic.pl/f0iqq2w14768

Dzięki, ciekawe porównanie.
U mnie prąd kosztuje:
- 57gr za "dzień", 41,7gr za "noc"
U Ciebie:
- 70,2gr dzień, 32,5gr noc

Masz tańszy prąd nocy, a ja mam tańszą dystrybucję w dzień, pozostałe składniki porównywalne.

Z opłat stałych masz trochę wyższą stałą sieciową oraz abonamentową za dystrybucję, ale to groszowe różnice - i, jak już pisałem, nie masz opłaty handlowej (w dziale sprzedaż energii).

Przeliczając tą Twoją poprzednią fakturę wychodzi prawie równo - wg Twoich cen 209zł, wg moich 205zł - a jeśli dodać handlową, to 212/217zł.

Nie wiem, jakie masz ceny w G11, więc nie policzę, jaką masz granicę opłacalności przejścia na G12W - ale paradoksalnie, przyjmując i tu i tu 52gr w G11, bardziej opłaca się w G12W przejść u mnie - jest taniej jeszcze przy 67% procentach zużycia wg taryfy "dziennej" - podczas gdy u Ciebie jedynie do niecałych 52%.
Więc wg cen,jaki masz, byłbym stratny.

Dawid Rutkowski
Guest

Wed Jun 05, 2019 4:18 pm   



"Zabaw z prądem" ciąg dalszy, udało się (po dwukrotnym popychaniu przez telefon) załatwić "przez internet" zmianę cyklu rozliczeniowego na 12-miesięczny.
Czyli jak zwykle wymyślić coś, na co nikomu nie chciało się dopracować procedur ;>

Towarzystwo udane - na wniosku podajesz im odczyty licznika, ale co z tego, na fakturze rozliczeniowej zużycie za ponad półtora miesiąca - zerowe. Milutko, ale mniej milutko by było przy kolejnym rozliczeniu, bo wystawili też nowe prognozy (co ciekawe na razie tylko na pół roku) - w tych na G11 miałem 371kWh na 2 miesiące, w pierwszych na G12W 150+220 - a w obecnych 68+100.
Ale to już zostawię w spokoju, i tak już ledwo się łapię w gąszczu faktur na prognozy, faktur korygujących prognozy i tych rozliczeniowych, z których niektóre są kosmiczne - szczególnie jeśli chodzi o opłaty stałe.
I jeszcze to, ile mam nadpłaty - przyszłe faktury pokazują jako zapłacone, ale z sumy nadpłaty odliczają je dopiero wtedy, gdy minie termin płatności, więc można się nieźle nabrać.

@Kris - też się tym stałym, naliczanym wg miesięcy, przyjrzyj - bo bp. na tej, którą zamieściłeś, masz opłaty policzone po 2 miesiące - a faktura jest za miesiąc i kilka dni. Więc na kolejnej powinno być 0 miesięcy - albo w każdym razie tak, że w roku zsumują się do 12 - a nie "tak, jak wyjdzie" ;>

Kris
Guest

Wed Jun 05, 2019 7:56 pm   



W dniu środa, 5 czerwca 2019 16:18:03 UTC+2 użytkownik Dawid Rutkowski napisał:

Quote:
@Kris - też się tym stałym, naliczanym wg miesięcy, przyjrzyj - bo bp. na tej, którą zamieściłeś, masz opłaty policzone po 2 miesiące

Raczej wygląda tam że od 6-go kwietnia jakieś podwyżki były, więc są opłaty od 02 kwietnia(poprzedni odczyt)do 05 kwietnia i wyższe od 6 kwietnia do 6 maja(kolejny odczyt)

Kris
Guest

Tue Jun 18, 2019 8:54 am   



W dniu wtorek, 4 czerwca 2019 17:44:09 UTC+2 użytkownik Dawid Rutkowski napisał:

Quote:
Z faktury ciekawostka - w ogóle nie ma nic takiego jak "opłata handlowa".

Wczoraj wieczorem zadzwoniła Pani z Energa. Dotyczyło to akurat licznika przedpłatowego w mieszkaniu. Taryfa równiez G12W
Pani postraszyła najpierw ze z końcem roku przestanie działać ustawa ograniczająca podwyżki cen prądu i zaproponowała ofertę na stałe ceny prądu przez najbliższe dwa lata
A dokładnie to do końca tego roku stawki "obniżone"
-dzień z dotychczasowych 0,3633zł na 0,3625zł
-noc z dotychczasowych 0,2363zł na 0,2358zł (czyli obniżka bardzo symboliczna)
a od stycznia do końca 2 letniego okresu stałe stawki:
-dzień 0,4665zł
-noc 0,3097zł czyli faktyczna podwyżka o ok 25%
Dodatkowo gdybym się zgodził na ta "promocję" to doliczać będą "opłatę handlowa" w wysokości 17zł/miesiąc. Dotychczas takiej opłaty nie miałem
W zamian oferują pakiet "pomoc fachowców" czy jakoś tak
Jeleni szukają czy o co chodzi?

Dawid Rutkowski
Guest

Tue Jun 18, 2019 2:04 pm   



W dniu wtorek, 18 czerwca 2019 08:54:51 UTC+2 użytkownik Kris napisał:
Quote:
W dniu wtorek, 4 czerwca 2019 17:44:09 UTC+2 użytkownik Dawid Rutkowski napisał:

Z faktury ciekawostka - w ogóle nie ma nic takiego jak "opłata handlowa".

Wczoraj wieczorem zadzwoniła Pani z Energa. Dotyczyło to akurat licznika przedpłatowego w mieszkaniu. Taryfa równiez G12W
Pani postraszyła najpierw ze z końcem roku przestanie działać ustawa ograniczająca podwyżki cen prądu i zaproponowała ofertę na stałe ceny prądu przez najbliższe dwa lata
A dokładnie to do końca tego roku stawki "obniżone"
-dzień z dotychczasowych 0,3633zł na 0,3625zł
-noc z dotychczasowych 0,2363zł na 0,2358zł (czyli obniżka bardzo symboliczna)
a od stycznia do końca 2 letniego okresu stałe stawki:
-dzień 0,4665zł
-noc 0,3097zł czyli faktyczna podwyżka o ok 25%
Dodatkowo gdybym się zgodził na ta "promocję" to doliczać będą "opłatę handlowa" w wysokości 17zł/miesiąc. Dotychczas takiej opłaty nie miałem
W zamian oferują pakiet "pomoc fachowców" czy jakoś tak
Jeleni szukają czy o co chodzi?

Jak szukałem innego dostawcy prądu to też trafiłem na tą ofertę w enerdze.
Jedna sprawa to ustawa pinokiowo-prądowa - oj, za taką akcję ze straszeniem to polecą głowy w marketingu, to przecież temat tabu, że od nowego roku ceny polecą w górę na maxa (w której to firmie wyleciał już jakiś wysoki dyrektor za odpowiedź, że on o ustawie pinokia to jeszcze nie słyszał? - może w enei, oni w ogóle akwizycję nowych klientów spoza swojego obszaru dystrybucji do stycznia wstrzymali).
Druga to ta opłata handlowa - mając dostawcę prądu spoza rejonu dystrybucji można mieć tylko rozliczanie miesięczne - i cały zysk zjada ta opłata handlowa. Wariant z "fachowcami" marny, lepszy już z kuponem na 200zł do sklepu energi, coś się przynajmniej zwróci, bo "fachowców" to można mieć za darmo z banku.

I właśnie przez to nie zmieniłem sprzedawcy prądu, jedynie zminimalizowałem "opłatę handlową" przejściem na rozliczanie 12-miesięczne.
Wbrew zapowiedziom złożyłem jednak reklamację na rozliczenie, które zrobili z okazji zmiany okresu - zobaczymy, kiedy ją rozpatrzą.

Kris
Guest

Tue Jun 18, 2019 2:34 pm   



W dniu wtorek, 18 czerwca 2019 14:04:32 UTC+2 użytkownik Dawid Rutkowski napisał:

Quote:
Jak szukałem innego dostawcy prądu to też trafiłem na tą ofertę w enerdze.
Jedna sprawa to ustawa pinokiowo-prądowa - oj, za taką akcję ze straszeniem to polecą głowy w marketingu, to przecież temat tabu, że od nowego roku ceny polecą w górę na maxa (w której to firmie wyleciał już jakiś wysoki dyrektor za odpowiedź, że on o ustawie pinokia to jeszcze nie słyszał? - może w enei, oni w ogóle akwizycję nowych klientów spoza swojego obszaru dystrybucji do stycznia wstrzymali).
Druga to ta opłata handlowa - mając dostawcę prądu spoza rejonu dystrybucji można mieć tylko rozliczanie miesięczne - i cały zysk zjada ta opłata handlowa. Wariant z "fachowcami" marny, lepszy już z kuponem na 200zł do sklepu energi, coś się przynajmniej zwróci, bo "fachowców" to można mieć za darmo z banku.


Wylatkowo perfidna ta "promocja"
Na najbliższe 24 miesiące proponują obniżkę ceny prądu o 0,2% przez najbliższe pół roku, przez następne półtora roku podwyżkę o ok 25%, plus dodatkowo co miesięczną opłatę handlową 17zł
A skoro tak na siłę namawiają na wiązanie się umowami terminowymi z gwarancją ceny to pewnie nie przewidują jednak wzrostu cen prądu

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Nie mam czasu a tu kolejne przerwanie

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map