RTV forum PL | NewsGroups PL

G這wica UKF sterowana przez I2C?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - G這wica UKF sterowana przez I2C?

Goto page 1, 2, 3, 4  Next

Atlantis
Guest

Fri Jun 21, 2019 6:06 pm   



Ostatnio nasz造 mnie nostalgiczne wspomnienia czas闚, kiedy budowa貫m
odbiorniki UKF na uk豉dach scalonych od CEMI, w oparciu o materia造 z
"M這dego Technika" i "Radioamatora". Wtedy wykorzystywa貫m albo
popularn g這wic "Gloria", albo samodzielnie zbudowany uk豉d na NE612.
Troch kusi mnie teraz, 瞠by w wolnej chwili skleci sobie co
podobnego, tylko w wersji cyfrowej. I w zwi您ku z tym moje pytanie:

Czy istniej (i s jeszcze dost瘼ne w sprzeda篡) jakie g這wice UKF,
kt鏎ymi da這by si sterowa z mikrokontrolera przez I2C (albo
ewentualnie inn magistral)? Wiem, 瞠 istniej chi雟kie modu造 TEA,
kt鏎e od razu na wyj軼iu daj sygna audio, jednak to nie dla mnie. Po
prostu ch皻nie jeszcze raz zbudowa豚ym co w klimacie retro, na starych
liniowych uk豉dach scalonych, kt鏎ych sporo powinno jeszcze zalega u
mnie w pud豉ch. Wink

Ilona
Guest

Fri Jun 21, 2019 8:08 pm   



On 2019-06-21 20:06, Atlantis wrote:
Quote:
Ostatnio nasz造 mnie nostalgiczne wspomnienia czas闚, kiedy budowa貫m
odbiorniki UKF na uk豉dach scalonych od CEMI, w oparciu o materia造 z
"M這dego Technika" i "Radioamatora". Wtedy wykorzystywa貫m albo
popularn g這wic "Gloria", albo samodzielnie zbudowany uk豉d na NE612.
Troch kusi mnie teraz, 瞠by w wolnej chwili skleci sobie co
podobnego, tylko w wersji cyfrowej. I w zwi您ku z tym moje pytanie:

Czy istniej (i s jeszcze dost瘼ne w sprzeda篡) jakie g這wice UKF,
kt鏎ymi da這by si sterowa z mikrokontrolera przez I2C (albo
ewentualnie inn magistral)? Wiem, 瞠 istniej chi雟kie modu造 TEA,
kt鏎e od razu na wyj軼iu daj sygna audio, jednak to nie dla mnie. Po
prostu ch皻nie jeszcze raz zbudowa豚ym co w klimacie retro, na starych
liniowych uk豉dach scalonych, kt鏎ych sporo powinno jeszcze zalega u
mnie w pud豉ch. ;)


Ale, to nie b璠zie cyfrowe, tylko sterowane cyfrowo.

//cyfrowe to SDR...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_software-defined_radios

--

Zenek Kapelinder
Guest

Fri Jun 21, 2019 11:52 pm   



Wolalbym polezec albo pojezdzic na hulajnode. A najlepiej pojechac na hulajnodze na basen zeby najpierw poplywac a potem polezec.

adam13lat
Guest

Sat Jun 22, 2019 5:08 pm   



Dnia Fri, 21 Jun 2019 20:06:18 +0200, Atlantis napisa(a):

Quote:
Ostatnio nasz造 mnie nostalgiczne wspomnienia czas闚, kiedy budowa貫m
odbiorniki UKF na uk豉dach scalonych od CEMI, w oparciu o materia造 z
"M這dego Technika" i "Radioamatora". Wtedy wykorzystywa貫m albo
popularn g這wic "Gloria", albo samodzielnie zbudowany uk豉d na NE612.
Troch kusi mnie teraz, 瞠by w wolnej chwili skleci sobie co
podobnego, tylko w wersji cyfrowej. I w zwi您ku z tym moje pytanie:

Czy istniej (i s jeszcze dost瘼ne w sprzeda篡) jakie g這wice UKF,
kt鏎ymi da這by si sterowa z mikrokontrolera przez I2C (albo
ewentualnie inn magistral)? Wiem, 瞠 istniej chi雟kie modu造 TEA,
kt鏎e od razu na wyj軼iu daj sygna audio, jednak to nie dla mnie. Po
prostu ch皻nie jeszcze raz zbudowa豚ym co w klimacie retro, na starych
liniowych uk豉dach scalonych, kt鏎ych sporo powinno jeszcze zalega u
mnie w pud豉ch. Wink

Radioodbiornik kieszonkowy z RDS.
Elektronika Praktyczna 6/2013 i 7/2013.
//ATmega 164A
//I2C, SPI.
//Si4703
//OLED 128x64
//FM 88-108 MHz

Ale to nie "g這wica".
Raczej to co w ka盥ym smartfonie.

Bardzo 豉dnie opisany projekt.

Szukam sprawdzonych projekt闚 radioodbiornik闚 UKF (w tym stereo)
z dobrym opisem jak kiedy w MT itp.

Atlantis
Guest

Sun Jun 23, 2019 3:42 pm   



On 22.06.2019 19:08, adam13lat wrote:

Quote:
Ale to nie "g這wica".

Co takiego mo積a bardzo 豉two zrobi na modu豉ch z serii TEA. Tyle, 瞠
ja jednak wola豚ym, 瞠by jak najwi瘯sza cz窷 uk豉du by豉 na polskich
scalakach od CEMI. W swoim czasie zbudowa貫m par takich odbiornik闚,
tylko wtedy stroi貫m je napi璚iem.


Quote:
Raczej to co w ka盥ym smartfonie.

W smartfonach to jest nawet jeszcze ni窺zy poziom. Tam nawet nie ma
osobnego uk豉du do obs逝gi radia FM. Po prostu jeden chip SDR, kt鏎y
realizuje us逝g GSM/3G/4G/WiFi i BT. W nowszych urz康zeniach operatorzy
do嗆 cz瘰to zreszt blokuj obs逝g FM w sofcie, 瞠by klienci ch皻niej
kupowali pakiety danych, z my郵 o streamingu.

J.F.
Guest

Sun Jun 23, 2019 4:02 pm   



Dnia Sun, 23 Jun 2019 17:42:34 +0200, Atlantis napisa(a):
Quote:
On 22.06.2019 19:08, adam13lat wrote:
Ale to nie "g這wica".
Co takiego mo積a bardzo 豉two zrobi na modu豉ch z serii TEA. Tyle, 瞠
ja jednak wola豚ym, 瞠by jak najwi瘯sza cz窷 uk豉du by豉 na polskich
scalakach od CEMI. W swoim czasie zbudowa貫m par takich odbiornik闚,
tylko wtedy stroi貫m je napi璚iem.

IMO - CEMI nic takiego nie robila.

Aczkolwiek ... na TTL z CEMI daje sie zrobic PLL ... do ~10MHz.

Quote:
Raczej to co w ka盥ym smartfonie.

W smartfonach to jest nawet jeszcze ni窺zy poziom. Tam nawet nie ma
osobnego uk豉du do obs逝gi radia FM. Po prostu jeden chip SDR, kt鏎y
realizuje us逝g GSM/3G/4G/WiFi i BT. W nowszych urz康zeniach operatorzy
do嗆 cz瘰to zreszt blokuj obs逝g FM w sofcie, 瞠by klienci ch皻niej
kupowali pakiety danych, z my郵 o streamingu.

To juz chyba minelo, bo pakiety danych coraz wieksze i w coraz nizszej
cenie - i w zaadzie na koszt operatora.
Chyba, ze bedze mial 5% prowizji od streamingu.


Poza tym jesli producent sie chwali, ze w modelu XXX jest radio FM,
to operator mialby klopot go wylaczyc.
Chyba, ze zamowi sobie model XXY i niech klient szuka czym sie roznia
:-)

J.

Atlantis
Guest

Sun Jun 23, 2019 5:27 pm   



On 23.06.2019 18:02, J.F. wrote:

Quote:
IMO - CEMI nic takiego nie robila.


Z tego zdaj sobie oczywi軼ie spraw. Chodzi這 mi o to, 瞠 zastosowanie
g這wicy daje mi mo磧iwo嗆 zastosowania uk豉d闚 od CEMI w po鈔edniej,
demodulatorze FM, by mo瞠 dekoderze stereo i wzmacniaczu m.cz.
Je郵i u篡j wsp馧czesnego modu逝 z kompletnym odbiornikiem FM, to co
najwy瞠j wzmacniacz audio b璠 m鏬 zrobi na jakim UL14xx. Smile

Janusz
Guest

Sun Jun 23, 2019 5:42 pm   



W dniu 2019-06-23 o19:27, Atlantis pisze:
Quote:
On 23.06.2019 18:02, J.F. wrote:

IMO - CEMI nic takiego nie robila.


Z tego zdaj sobie oczywi軼ie spraw. Chodzi這 mi o to, 瞠 zastosowanie
g這wicy daje mi mo磧iwo嗆 zastosowania uk豉d闚 od CEMI w po鈔edniej,
demodulatorze FM, by mo瞠 dekoderze stereo i wzmacniaczu m.cz.
Je郵i u篡j wsp馧czesnego modu逝 z kompletnym odbiornikiem FM, to co
najwy瞠j wzmacniacz audio b璠 m鏬 zrobi na jakim UL14xx. :)

To chyba Ci pozostaje tylko taka:

https://allegro.pl/oferta/glowica-ukf-fm-na-pasmo-87-5-108mhz-typ-t10-8182089061
strojenie analogowe z np pwm-a po odfiltrowaniu powinno wystarczy.
Reszta to zwyk豉 g這wica, by造 jeszcze z PLL ale ju znik造 z alle.

--
Janusz

J.F.
Guest

Mon Jun 24, 2019 6:02 am   



Dnia Sun, 23 Jun 2019 19:27:46 +0200, Atlantis napisa(a):
Quote:
On 23.06.2019 18:02, J.F. wrote:
IMO - CEMI nic takiego nie robila.
Z tego zdaj sobie oczywi軼ie spraw. Chodzi這 mi o to, 瞠 zastosowanie
g這wicy daje mi mo磧iwo嗆 zastosowania uk豉d闚 od CEMI w po鈔edniej,
demodulatorze FM, by mo瞠 dekoderze stereo i wzmacniaczu m.cz.
Je郵i u篡j wsp馧czesnego modu逝 z kompletnym odbiornikiem FM, to co
najwy瞠j wzmacniacz audio b璠 m鏬 zrobi na jakim UL14xx. Smile

Radio na ukladach cemi, a do tego mikroprocesor ? :-)

A dostaniesz jeszcze te uklady cemii ... kopie TDA/TCA zreszta ?

Najprosciej chyba jakies stare radio rozebrac
.... i zlozyc z powrotem? :-)


J.

Queequeg
Guest

Mon Jun 24, 2019 10:53 am   



Atlantis <marekw1986NOSPAM_at_wp.pl> wrote:

Quote:
Je郵i u篡j wsp馧czesnego modu逝 z kompletnym odbiornikiem FM, to co
najwy瞠j wzmacniacz audio b璠 m鏬 zrobi na jakim UL14xx. Smile

Lampowy zr鏏 :)

Przymierzam si od jakiego czasu do zrobienia przedwzmacniacza lampowego
na jakiej pentodzie. Lampy 6J1P i 6J2 s na Aliexpress za grosze (2-3 z
z wysy趾).

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

JaNus
Guest

Mon Jun 24, 2019 12:56 pm   



W dniu 2019-06-24 o10:53, Queequeg pisze:
Quote:
Lampy 6J1P i 6J2 s na Aliexpress za grosze

No ale szpan polega na u篡ciu dro篡zny Smile


--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

jacek
Guest

Mon Jun 24, 2019 2:10 pm   



W dniu 2019-06-24 o14:56, JaNus pisze:
Quote:
W dniu 2019-06-24 o10:53, Queequeg pisze:
Lampy 6J1P i 6J2 s na Aliexpress za grosze

No ale szpan polega na u篡ciu dro篡zny :)

Potem do這篡 k do z i b璠zie super sprz皻 dla audiosnob闚Smile

Sprz皻 staranie wykonany w drewnianej obudowie lub bloku granitu robi
wra瞠nie...

--
pzdr, j.r.

Queequeg
Guest

Mon Jun 24, 2019 3:57 pm   



JaNus <bez_at_adresu> wrote:

Quote:
Lampy 6J1P i 6J2 s na Aliexpress za grosze

No ale szpan polega na u篡ciu dro篡zny Smile

Jak kto to robi dla szpanu to zdecydowanie :)

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

J.F.
Guest

Tue Jun 25, 2019 11:43 am   



U篡tkownik "Zenek Kapelinder" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:da41352e-18c3-4d7a-9119-f028b94f69f6_at_googlegroups.com...
Quote:
Wolalbym polezec albo pojezdzic na hulajnode. A najlepiej pojechac na
hulajnodze na basen zeby najpierw poplywac a potem polezec.

I le膨c posluchac sobie radia Smile
Ale nie trzeba robic radia, aby posluchac :-)

Tylko kolega nie ma hulajnogi, wiec widac woli sobie zrobic radio niz
transportowac sie na basen :-)

J.

Uzytkownik
Guest

Tue Jun 25, 2019 1:35 pm   



W dniu 2019-06-21 o23:52, Zenek Kapelinder pisze:
Quote:
Wolalbym polezec albo pojezdzic na hulajnode. A najlepiej pojechac na hulajnodze na basen zeby najpierw poplywac a potem polezec.

To od razu daje si zauwa篡.

Jak wida kolega Atlantis woli si czego nauczy i rozwija, zamiast
pieprzy od rzeczy.

Goto page 1, 2, 3, 4  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - G這wica UKF sterowana przez I2C?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map