RTV forum PL | NewsGroups PL

elektryka - przebicie

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - elektryka - przebicie

Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 459, 460, 461  Next

Astralny Rębajło
Guest

Sat Nov 06, 2021 5:50 pm   



Pilocik napisał(a):
Quote:
wymieniłem setki, jeśli nie tysiące bezpieczników
teraz pora się przyznać, że nigdy nie sprawdziłem kierunku ;)

https://allegro.pl/oferta/aucharm-nano-red-bezpiecznik-5x20-rozne-wartosci-8845976603


Pomijając co tam naskrobali.

Jak ktoś nazywa się fluke też może sprzedawać bezpieczniki po 20usd/pcs.
https://www.walmart.com/ip/Fluke-803293-11A-1000V-Fast-Blow-Fuse-44-406-x-1-5In/125949247

Wychodzi 26,33x 3,98 = 104 pln cena w PL 77 pln brutto

sirapacz
Guest

Wed Nov 10, 2021 5:25 pm   



Quote:
Jak ktoś nazywa się fluke też może sprzedawać bezpieczniki po 20usd/pcs.
https://www.walmart.com/ip/Fluke-803293-11A-1000V-Fast-Blow-Fuse-44-406-x-1-5In/125949247


ale to jak z drobnymi normaliami do samochodów w aso. Pamiętam kiedyś
odbierałem znajomemu jakieś wkręty do jakiejś listwy progowej od Hondy.
Zwykłe wkręty jakie ja kupuję na sztuki konfekcjonowane po złotóweczce
on płacił kilkanaście pln za jeden:))))

Ale wkręt prosto od Hondy :D


--
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus

Karol Piotrowski
Guest

Thu Nov 11, 2021 2:15 pm   



środa, 10 listopada 2021 o 17:27:18 UTC+1 sirapacz napisał(a):
Quote:
Zwykłe wkręty jakie ja kupuję na sztuki konfekcjonowane po złotóweczce
on płacił kilkanaście pln za jeden:))))
Z tym, że te bezpieczniki nie brandowane przez Fluke wcale nie są dużo

tańsze. Zamienniki to na przykład to:
https://pl.farnell.com/siba/5019906-11/fuse-for-dmm-1000vac-dc-10x38/dp/1827168?MER=sy-me-pd-mi-alte
Małe i szybkie bezpieczniki na 1 kV zwykle nie są tanie. Większość przyzwoitych
multimetrów ma coś tego typu zamiast takich za 50 groszy Wink))
Jak chcesz się przestraszyć, to "ciekawe" ceny mają też bezpieczniki
zabezpieczające baterie akumulatorów w UPSach dużej mocy, nic tak
nie dopinguje do ostrożnej wymiany akumulatorów jak bezpiecznik
za 30 dolarów wlutowany w płytę.

Pozdrawiam,
--
Karol Piotrowski

Grzegorz Brzeczyszczykiew
Guest

Thu Nov 11, 2021 5:55 pm   



W dniu 19.10.2021 o 10:21, heby pisze:
Quote:
On 19/10/2021 10:14, Marek wrote:
przecież te komentarze są dla jaj

Raczej to wyznanie wiary... Audiofile są jak wcześni chrzescijanie -
niosą dobrą nowinę i bardzo lubia o tym wszystkich informować, nawet
jeśli to żałosne komentarze po aukcji.

I to jest idealny komentarz !

Przecinek

Collie
Guest

Fri Nov 12, 2021 9:13 am   



W czwartek, 11.11.2021 o 17:55, Grzegorz Brzeczyszczykiewicz napisał:

Quote:
Raczej to wyznanie wiary... Audiofile są jak wcześni chrzescijanie -
niosą dobrą nowinę i bardzo lubia o tym wszystkich informować, nawet
jeśli to żałosne komentarze po aukcji.

I to jest idealny komentarz !

Przecinek

Nie, spacja przed wykrzyknikiem. Tak jak strzałka na bezpieczniku,
wskazująca audiofilom kierunek przepływu prądu. To jest Twoja dobra
nowina językowa, którą ongiś niosła tu pierdolnięta Stokrotka?


--
Tu jest Usenet - tu się nie dyskutuje, tu się walczy.

Astralny Rębajło
Guest

Sun Nov 14, 2021 11:17 pm   



OT.

Mrygało-buczałka
https://youtu.be/-9RB3T_kVh4?t=681 I korki wywaliło.

LordBluzgÂŽ
Guest

Mon Nov 15, 2021 11:05 am   





Mirek
Guest

Tue Dec 21, 2021 7:37 pm   



On 21.12.2021 13:14, J.F wrote:
Quote:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?


Np. taki 28byj-48 się da, tylko trzeba rozciąć mostek pomiędzy odczepami.
Jeżeli nie da się usunąć połączenia to słabo to widzę.

--
Mirek.

Grzegorz Kurczyk
Guest

Wed Dec 22, 2021 7:41 am   



W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Quote:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone w
pięciokąt.

--
Pozdrawiam
Grzegorz

Rutkowski, Jacek
Guest

Wed Dec 22, 2021 8:31 pm   



W dniu 22.12.2021 o 07:41, Grzegorz Kurczyk pisze:
Quote:
W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone w
pięciokąt.

Jak to sterować?

Możesz rozpisać pełne kroki?

--
pzdr, j.r.

JS
Guest

Thu Dec 23, 2021 7:32 pm   



W dniu 2021-12-21 o 13:14, J.F pisze:
Quote:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.

To może być silnik unipolarny 5-drutowy
http://silniki-krokowe.com.pl/informacje-techniczne/sterowanie-silnikami-krokowymi/
JS

Grzegorz Kurczyk
Guest

Fri Dec 24, 2021 2:11 pm   



W dniu 22.12.2021 o 20:31, Rutkowski, Jacek pisze:
Quote:
W dniu 22.12.2021 o 07:41, Grzegorz Kurczyk pisze:
W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone w
pięciokąt.

Jak to sterować?
Możesz rozpisać pełne kroki?


Do sterowania potrzeba 5 mostków H.
Lata temu robiłem taki sterownik. Po świętach poszperam w pożółkłych
notatkach i coś wrzucę na forum.


--
Pozdrawiam
Grzegorz

Grzegorz Kurczyk
Guest

Fri Dec 24, 2021 2:20 pm   



W dniu 24.12.2021 o 14:11, Grzegorz Kurczyk pisze:
Quote:
W dniu 22.12.2021 o 20:31, Rutkowski, Jacek pisze:
W dniu 22.12.2021 o 07:41, Grzegorz Kurczyk pisze:
W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone w
pięciokąt.

Jak to sterować?
Możesz rozpisać pełne kroki?


Do sterowania potrzeba 5 mostków H.
Lata temu robiłem taki sterownik. Po świętach poszperam w pożółkłych
notatkach i coś wrzucę na forum.


trochę się rozpędziłem... potrzeba 5 półmostków H

czy jak kto woli 2 i 1/2 mostka H ;-)

https://www.orientalmotor.com/stepper-motors/technology/2-phase-vs-5-phase-stepper-motors.html

coś mi się pozajączkowało bo robiłem to na 5 szt L298N ale były
połączone jako półmostki.


--
Pozdrawiam
Grzegorz

Janusz
Guest

Fri Dec 24, 2021 2:21 pm   



W dniu 2021-12-24 o 14:11, Grzegorz Kurczyk pisze:
Quote:
W dniu 22.12.2021 o 20:31, Rutkowski, Jacek pisze:
W dniu 22.12.2021 o 07:41, Grzegorz Kurczyk pisze:
W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone w
pięciokąt.

Jak to sterować?
Możesz rozpisać pełne kroki?


Do sterowania potrzeba 5 mostków H.
Lata temu robiłem taki sterownik. Po świętach poszperam w pożółkłych
notatkach i coś wrzucę na forum.


Żadne 5 mostków, wystarczą 4 tranzystory mocy.


--
Janusz

Grzegorz Kurczyk
Guest

Fri Dec 24, 2021 2:30 pm   



W dniu 24.12.2021 o 14:21, Janusz pisze:
Quote:
W dniu 2021-12-24 o 14:11, Grzegorz Kurczyk pisze:
W dniu 22.12.2021 o 20:31, Rutkowski, Jacek pisze:
W dniu 22.12.2021 o 07:41, Grzegorz Kurczyk pisze:
W dniu 21.12.2021 o 13:14, J.F pisze:
Silnik krokowy ma 5 drutow, wiec wiadomo - dwie podwojne cewki
ze wspolnym odczepem.

Da sie go sterowac z dwoch mostkow H ?

Niby odczepy powinny byc zawsze na potencjale polowy zasilania ...

J.


Silnik krokowy, który ma 5 drutów może też mieć uzwojenia połączone
w pięciokąt.

Jak to sterować?
Możesz rozpisać pełne kroki?


Do sterowania potrzeba 5 mostków H.
Lata temu robiłem taki sterownik. Po świętach poszperam w pożółkłych
notatkach i coś wrzucę na forum.


Żadne 5 mostków, wystarczą 4 tranzystory mocy.


Do sterowania w połączeniu uzwojeń w "pentagon" ???

--
Pozdrawiam
Grzegorz

Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 459, 460, 461  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - elektryka - przebicie

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map