RTV forum PL | NewsGroups PL

Przetwornica na kilkanaście transformatorów

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Przetwornica na kilkanaście transformatorów

Goto page Previous  1, 2, 3

RoMan Mandziejewicz
Guest

Sat Nov 20, 2021 12:03 pm   



Hello Piotr,

Saturday, November 20, 2021, 8:40:44 AM, you wrote:

Quote:
Fajna topologia, tez mi się podoba. Wszystko wskazuje na to, że nawet
3843 może tym sterować. Tylko z driverami bieda - nie widzę nic
taniego a byle IR mają ponad 600 ns czasu martwego.
Do testów biurkowych użyłem LM5101, bo pierwszy wpadł w ręce. Żadnych

To niezależne drivery, bez blokad i ustalenia czasu martwego...

[...]


--
Best regards,
RoMan
Nowa strona: http://www.elektronika.squadack.com (w budowie!)

Piotr Wyderski
Guest

Sat Nov 20, 2021 4:31 pm   



RoMan Mandziejewicz wrote:

Quote:
To niezależne drivery, bez blokad i ustalenia czasu martwego...

Czas martwy sobie generuję już w samym sygnale, bo to jest trywialne w
VHDL. A że moje eksperymenty obejmują również przetwornice current-fed,
to drivery muszą mieć możliwość pracy z ujemnym czasem martwym. Stąd
posiadam akurat takie. LM5102 i zwłaszcza LM5104 powinny Ci bardziej
pasować.

Pozdrawiam, Piotr

RoMan Mandziejewicz
Guest

Sat Nov 20, 2021 5:21 pm   



Hello Piotr,

Saturday, November 20, 2021, 4:31:57 PM, you wrote:

Quote:
To niezależne drivery, bez blokad i ustalenia czasu martwego...
Czas martwy sobie generuję już w samym sygnale, bo to jest trywialne w
VHDL. A że moje eksperymenty obejmują również przetwornice current-fed,
to drivery muszą mieć możliwość pracy z ujemnym czasem martwym. Stąd
posiadam akurat takie.

Mamy inne potrzeby - ja szukam prostych i tanich, samodzielnych
rozwiązań sprzętowych, które mógłbym zaproponować klientowi zamiast
gównianych push-pull z 12V na TL494.

Quote:
LM5102 i zwłaszcza LM5104 powinny Ci bardziej pasować.

Ładne cacko :)

--
Best regards,
RoMan
Nowa strona: http://www.elektronika.squadack.com (w budowie!)

Piotr Wyderski
Guest

Sat Nov 20, 2021 9:30 pm   



RoMan Mandziejewicz wrote:

Quote:
Mamy inne potrzeby - ja szukam prostych i tanich, samodzielnych
rozwiązań sprzętowych, które mógłbym zaproponować klientowi zamiast
gównianych push-pull z 12V na TL494.

AUIR2085?

Pozdrawiam, Piotr

Piotr Wyderski
Guest

Sat Nov 27, 2021 7:03 pm   



RoMan Mandziejewicz wrote:

Quote:
Mamy inne potrzeby - ja szukam prostych i tanich, samodzielnych
rozwiązań sprzętowych, które mógłbym zaproponować klientowi zamiast
gównianych push-pull z 12V na TL494.

No to potwierdzam: IR2085 + PSMN013-40VLDX działa genialnie.
Dałem 47p/47k, co daje 251kHz. Jedyny minus to zabezpieczenie nadprądowe
w IR2085, które aktywuje się dopiero przy 300mV. Przy prądzie pobieranym
rzędu 1A daje to 300mW strat, co mnie boli. Trzeba albo dać INA203, albo
uprawiać rzeźbę ludową z lustrami prądowymi:

https://i.postimg.cc/m2V91WYq/current-sensor2.png

Masz lepszy pomysł?

Pozdrawiam, Piotr

M M
Guest

Sat Nov 27, 2021 11:48 pm   



sobota, 27 listopada 2021 o 19:03:58 UTC+1 Piotr Wyderski napisał(a):
Quote:
Dałem 47p/47k, co daje 251kHz. Jedyny minus to zabezpieczenie nadprądowe
w IR2085, które aktywuje się dopiero przy 300mV. Przy prądzie pobieranym
rzędu 1A daje to 300mW strat, co mnie boli. Trzeba albo dać INA203, albo
uprawiać rzeźbę ludową z lustrami prądowymi:

Dzielnikiem na 2 rezystorach dodać 100-150 mV na wejściu komparatora? Pogorszy się niestety dokładność ustawienia progu ograniczenia, jak temat jednostkowy to dzielnik można dobrać. Stosowałem przy UC384x, zasilając dzielnik z napięcia wejściowego co dawało przy okazji trochę kompensacji feed-forward.

Inna opcja - mały przekładnik prądowy, ale to chyba raczej przy większych mocach (zajmie sporo miejsca).

RoMan Mandziejewicz
Guest

Sun Nov 28, 2021 11:25 pm   



Hello Piotr,

Saturday, November 27, 2021, 7:03:46 PM, you wrote:

Quote:
Mamy inne potrzeby - ja szukam prostych i tanich, samodzielnych
rozwiązań sprzętowych, które mógłbym zaproponować klientowi zamiast
gównianych push-pull z 12V na TL494.
No to potwierdzam: IR2085 + PSMN013-40VLDX działa genialnie.

Stałe wypełnienie, brak możliwości regulacji...

Quote:
Dałem 47p/47k, co daje 251kHz. Jedyny minus to zabezpieczenie nadprądowe
w IR2085, które aktywuje się dopiero przy 300mV. Przy prądzie pobieranym
rzędu 1A daje to 300mW strat, co mnie boli. Trzeba albo dać INA203, albo
uprawiać rzeźbę ludową z lustrami prądowymi:
https://i.postimg.cc/m2V91WYq/current-sensor2.png
Masz lepszy pomysł?

Użyć MOSFETów z wyjściem prądowym Wink A poważniej - można podciągnąć
napięciem z bramki i zbić konieczny spadek do połowy, 1/4 mocy.


--
Best regards,
RoMan
Nowa strona: http://www.elektronika.squadack.com (w budowie!)

Piotr Wyderski
Guest

Mon Nov 29, 2021 6:44 pm   



RoMan Mandziejewicz wrote:

Quote:
Stałe wypełnienie, brak możliwości regulacji...

I dokładnie to chodzi. Każdemu wedle potrzeb. :)

Quote:
Użyć MOSFETów z wyjściem prądowym Wink

Nie przyjęły się zbytnio, ku mojemu zdumieniu.

Quote:
A poważniej - można podciągnąć
napięciem z bramki i zbić konieczny spadek do połowy, 1/4 mocy.

Testowo dałem INA203 i pomimo montażu na pająka sprawdza się znakomicie.
Do tego są dwa komparatory i referencja 1.2V, więc banalnie można zrobić
OCP i OVP, a przy odrobinie pomysłowości uwolnić je do innych zadań.

Pozdrawiam, Piotr

Goto page Previous  1, 2, 3

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Przetwornica na kilkanaście transformatorów

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map