RTV forum PL | NewsGroups PL

p造ta ceramiczna czy indukcyjna

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - p造ta ceramiczna czy indukcyjna

Goto page 1, 2, 3  Next

PiteR
Guest

Sun Oct 16, 2022 8:34 am   



nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy
- szumi wentylatory
- 獞ierkanie
https://highlab.pl/kuchenka-indukcyjna-wady/


ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康

--
Piter

ma豉 Masza przychodzi do ksi璕arni.
dzie dobry poprosz map Rosji
ale z kt鏎ego wrze郾ia skarbe鎥u?

Mirek
Guest

Sun Oct 16, 2022 8:48 am   



On 16.10.2022 10:34, PiteR wrote:

Quote:
indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy
- szumi wentylatory
- 獞ierkanie

To chyba wady konkretnego modelu.
Ja nie mam, ale z 5 lat temu "pod陰cza貫m" jedn i dzia豉 do dzisiaj,
nic nie szumi, nic nie 獞ierka (mo瞠 ju nie s造sz, ale dzieci te nie
narzekaj).
Do wad ceramicznej jeszcze doda bym upierdliwe czyszczenie, zw豉szcza
jak co opu軼i garnek.
Na pewno nie kupuj p造ty ceramicznej na gaz, bo to ju nieporozumienie
do kwadratu.

--
Mirek.

Jacek Maciejewski
Guest

Sun Oct 16, 2022 11:52 am   



Dnia Sun, 16 Oct 2022 09:34:00 +0100, PiteR napisa(a):

Quote:
ma豉 Masza przychodzi do ksi璕arni.
dzie dobry poprosz map Rosji
ale z kt鏎ego wrze郾ia skarbe鎥u?

Na lekcji geografii pani pyta: Wania, prosz powiedz nam z kim graniczy
Rosja? Wania na to: Rosja graniczy z kim chce.
--
Jacek
I hate haters.

nadir
Guest

Sun Oct 16, 2022 12:06 pm   



W dniu 16.10.2022 o10:34, PiteR pisze:
Quote:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

Jednofazowe te s, po prostu b璠ziesz mia mniejsz moc do dyspozycji.

Quote:
indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy

Kupi貫m 10 lat temu jedn z najta雟zych jaka by豉 na rynku, jaki
Mastrcook, do dzi 瘸dnej awarii, wi璚 nie mam poj璚ia jak drogie s
naprawy.

Quote:
- szumi wentylatory

No szumi, w jednych bardziej, w innych mniej, ale w piekarniku pod
p造t, te s wentylatory i te szumi. A jeszcze bardziej szumi
wentylator od okapu/wywiewu.
Trzeba szuka p造ty z jak najwi瘯szym wentylatorem, b璠zie mia mniejsze
obroty i b璠zie cichszy. No i generalnie trzeba p造cie indukcyjnej
zapewni cyrkulacj powietrza, bo wentylatory dzia豉j jak si p造ta
przegrzewa.

Quote:

Moja nie 獞ierka, za to przy niekt鏎ych ustawieniach mocy "palnik闚"
mocno telepie przeka幡ikami.

Quote:
ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康

Doda豚ym jeszcze, 瞠 mo積a co przypali gdy wykipi z garnka. W indukcji
p造ta ma zdecydowanie mniejsze temperatury i raczej przypalenie nie grozi.

Adam
Guest

Sun Oct 16, 2022 12:35 pm   



Dnia Sun, 16 Oct 2022 14:06:50 +0200, nadir napisa(a):

Quote:
W dniu 16.10.2022 o10:34, PiteR pisze:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

Jednofazowe te s, po prostu b璠ziesz mia mniejsz moc do dyspozycji.

indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy

Kupi貫m 10 lat temu jedn z najta雟zych jaka by豉 na rynku, jaki
Mastrcook, do dzi 瘸dnej awarii, wi璚 nie mam poj璚ia jak drogie s
naprawy.

- szumi wentylatory

No szumi, w jednych bardziej, w innych mniej, ale w piekarniku pod
p造t, te s wentylatory i te szumi. A jeszcze bardziej szumi
wentylator od okapu/wywiewu.
Trzeba szuka p造ty z jak najwi瘯szym wentylatorem, b璠zie mia mniejsze
obroty i b璠zie cichszy. No i generalnie trzeba p造cie indukcyjnej
zapewni cyrkulacj powietrza, bo wentylatory dzia豉j jak si p造ta
przegrzewa.

- 獞ierkanie
https://highlab.pl/kuchenka-indukcyjna-wady/

Moja nie 獞ierka, za to przy niekt鏎ych ustawieniach mocy "palnik闚"
mocno telepie przeka幡ikami.

ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康

Doda豚ym jeszcze, 瞠 mo積a co przypali gdy wykipi z garnka. W indukcji
p造ta ma zdecydowanie mniejsze temperatury i raczej przypalenie nie grozi.

Indukcyjn mo積a spokojnie dotyka w trakcie pracy, nagrzewa si wy陰cznie
wt鏎nie od garnk闚.
Natomiast zalet promiennikowych (ceramicznych) jest to, 瞠 mo積a po這篡
cho熲y i talerz z jedzeniem i podgrza.

Ja bym wybra jednak indukcj.


--
Pozdrawiam.

Adam

Cezar
Guest

Sun Oct 16, 2022 12:48 pm   



Quote:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

wi瘯szo嗆 p造t indukcyjnych dostarczana jest z mostkiem do po陰czenia 3
faz i wtedy mo瞠sz zasila z jednej. Moja jest 7.2kW wi璚 to ponad 30A
jak w陰czysz wszystkie strefy na pe軟 moc.
Upewnij si ze masz tam odpowiedni kabel...



Quote:

indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy
- szumi wentylatory
- 獞ierkanie
https://highlab.pl/kuchenka-indukcyjna-wady/
Ja si przesiad貫m z gazu i szum kuchenki nie jest wi瘯szy ni szum gazu

IMHO
Co prawda zdecydowa貫m si na Dual Fuel (jeden palnik gazowy + 4 strefy
indukcyjne) bo niekt鏎e potrawy wol robi na gazie

Quote:


ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康


Mnie najbardziej denerowa這 to 瞠 strefy pozostaj bardzo gor帷e na
d逝go po wy陰czeniu. W indukcji to zjawisko jest minimalnie.

c.

PiteR
Guest

Sun Oct 16, 2022 1:17 pm   



in <news:kmwwdsa2amv1.iw4hvwhkxjxb$.dlg_at_40tude.net>
user Jacek Maciejewski pisze tak:

Quote:
Dnia Sun, 16 Oct 2022 09:34:00 +0100, PiteR napisa(a):

ma豉 Masza przychodzi do ksi璕arni.
dzie dobry poprosz map Rosji ale z kt鏎ego wrze郾ia skarbe鎥u?

Na lekcji geografii pani pyta: Wania, prosz powiedz nam z kim
graniczy Rosja? Wania na to: Rosja graniczy z kim chce.


Rubel w oczach traci na wartosci.
Facio stoi w kolejce do bankomatu zeby wybrac oszczednosci.
Po czterech godzinach czekania wpada w szal.
- Ta glupia wojna. Ide na Kreml zabic Putina bo to wszystko jego wina.
Po p鏊 godzinie wraca jakis cichy.
- wr鏂iles? co sie stalo?
- tam kolejka jest jeszcze dluzsza.

--
Piter

poczekaj kawalerze! cyganka powr騜y przysz這嗆
waszego czo貪u.

nadir
Guest

Sun Oct 16, 2022 1:54 pm   



W dniu 16.10.2022 o14:35, Adam pisze:

Quote:
Natomiast zalet promiennikowych (ceramicznych) jest to, 瞠 mo積a po這篡
cho熲y i talerz z jedzeniem i podgrza.

Jak si uprze, to na indukcji te si da.
https://allegro.pl/oferta/podkladka-indukcyjna-plyta-adapter-pod-garnek-23-5-12297068272

RoMan Mandziejewicz
Guest

Sun Oct 16, 2022 4:29 pm   



Hello PiteR,

Sunday, October 16, 2022, 10:34:00 AM, you wrote:

Quote:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

Nierozs康ne.

Quote:
indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy
- szumi wentylatory
- 獞ierkanie
https://highlab.pl/kuchenka-indukcyjna-wady/
ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康

Pytasz, chwalisz si, skar篡sz?

Mam p造t gazowo-ceramiczn - 3 palniki gazowe + dwa ceramiczne.
Nast瘼na b璠zie indukcyjna. 3 fazy 10.1 KW, 5 p鏊.

Mam do嗆 ceramicznej. Za d逝go si rozgrzewa, za d逝go stygnie
(marnuje mn鏀two energii), za s豉ba, g闚niana kontrola temperatury,
jak co wykipi, to potem upierdliwe czyszczenie - 豉two si wszystko
przykleja i przypala.

--
Best regards,
RoMan
Nowa strona: http://www.elektronika.squadack.com (w budowie!)

Adam
Guest

Sun Oct 16, 2022 5:06 pm   



Dnia Sun, 16 Oct 2022 15:54:03 +0200, nadir napisa(a):

Quote:
W dniu 16.10.2022 o14:35, Adam pisze:

Natomiast zalet promiennikowych (ceramicznych) jest to, 瞠 mo積a po這篡
cho熲y i talerz z jedzeniem i podgrza.

Jak si uprze, to na indukcji te si da.
https://allegro.pl/oferta/podkladka-indukcyjna-plyta-adapter-pod-garnek-23-5-12297068272

Na indukcji lata temu podk豉da貫m pod gary blaszki, kt鏎e by造 przyklejane
do przesy貫k Inpostu, czy co to tam wtedy by這.
Oczywi軼ie chodzi o gary, kt鏎ych kuchenka indukcyjna nie wykrywa豉 i nie
startowa豉.


--
Pozdrawiam.

Adam

PiteR
Guest

Sun Oct 16, 2022 6:37 pm   



in <news:6478786253$20221016182934_at_squadack.com>
user RoMan Mandziejewicz pisze tak:

Quote:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A

Nierozs康ne.

tak sp馧dzielnia sobie wymy郵a豉.


Quote:
Pytasz, chwalisz si, skar篡sz?

czy u mnie oznacza pytanie
pytajnik licho ze瘸r這


--
Piter

poczekaj kawalerze!
cyganka powr騜y przysz這嗆 waszego czo貪u.

J.F
Guest

Mon Oct 17, 2022 8:16 am   



On Sun, 16 Oct 2022 09:34:00 +0100, PiteR wrote:
Quote:
nie ma w mieszkaniu 3 faz, jest tylko 1 faza 230v 40A
indukcyjna wady
- du瘸 zawodno嗆 i drogie naprawy
- szumi wentylatory
- 獞ierkanie
https://highlab.pl/kuchenka-indukcyjna-wady/

Mam jedna znajom indukcyjn.
Drobnych wad ma wiecej ... ale na razie dziala juz pare lat.
Napraw sie chyba nie przewiduje - sprzet jednorazowy.

Mam i drug, ale zbyt nowa.

Quote:
ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康

A jak z niezawodnosci?
Bo te grzane do wysokiej temperatury elementy ... nie pekaj?

Marnowanie pr康u raczej nieduze.

J.

RoMan Mandziejewicz
Guest

Mon Oct 17, 2022 8:32 am   



Hello J.F,

Monday, October 17, 2022, 10:16:57 AM, you wrote:

[...]

Quote:
ceramiczna wady
- d逝瞠j nagrzewa si
- marnuje pr康
A jak z niezawodnosci?
Bo te grzane do wysokiej temperatury elementy ... nie pekaj?

U mnie jako nie.

Quote:
Marnowanie pr康u raczej nieduze.

Bardzo du瞠. To jest po鈔ednie nagrzewane.

--
Best regards,
RoMan
Nowa strona: http://www.elektronika.squadack.com (w budowie!)

alojzy nieborak
Guest

Mon Oct 17, 2022 1:12 pm   



PiteR napisa(a):

Quote:
Rubel w oczach traci na wartosci.

Tu zaklinasz rzeczywisto嗆, opi貫 si przekazu zachodkowego.
Przed 03.2022 sta po 5 gr teraz stoi po 8 gr.
P鏦i RU nie odejd od powi您ania rubel - z這to, kurs si utrzyma.
Ch皻nych na RU z這to by這 w chj, a usa鎍e zakazali importu RU z這ta.


Tak czy siak zachodek spodziewa si na jesieni masowych upad這軼i RU przedsi瑿iorstw
i rezerwy z這ta te kiedy musz stopnie. Przemys te powinien klapn望
ze wzgl璠u na mobilizacj.

Zenek Kapelinder
Guest

Mon Oct 17, 2022 2:31 pm   



poniedzia貫k, 17 pa寮ziernika 2022 o13:12:30 UTC+2 alojzy nieborak napisa(a):
Quote:
PiteR napisa(a):
Rubel w oczach traci na wartosci.
Tu zaklinasz rzeczywisto嗆, opi貫 si przekazu zachodkowego.
Przed 03.2022 sta po 5 gr teraz stoi po 8 gr.
P鏦i RU nie odejd od powi您ania rubel - z這to, kurs si utrzyma.
Ch皻nych na RU z這to by這 w chj, a usa鎍e zakazali importu RU z這ta.


Tak czy siak zachodek spodziewa si na jesieni masowych upad這軼i RU przedsi瑿iorstw
i rezerwy z這ta te kiedy musz stopnie. Przemys te powinien klapn望
ze wzgl璠u na mobilizacj.
Kr鏊 Midas mia z這ta do oporu a z g這du umar. Podobnie jest z kursem rubla. Sprzedaj Europie surowca za ruble. Europa p豉ci dolarami a kacap wymienia je na ruble po swoim u siebie ustalonym kursie. Problem ma taki 瞠 system w drug stron nie dzia豉. Znaczy si ruski rubli nie mo瞠 wymieni na dolary po ruskim kursie. Kiedy by wywiad z Onasisem. Bogaty by mia banki i statki i co by chcia to by mia. I on powiedzia 瞠 pieni康ze ma si wtedy jak ma si je w kieszeni i sobie mo積a za nie loda kupi. Je郵i sa jako zapis w banku to si pieni璠zy nie ma. Czy Europa p豉ci ruskim wysy豉j帷 wagony dolar闚 czy euro? Pytanie bylo z retorycznych.


Goto page 1, 2, 3  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - p造ta ceramiczna czy indukcyjna

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map