RTV forum PL | NewsGroups PL

Wzmacnianie sygnału GSM

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Wzmacnianie sygnału GSM

Goto page Previous  1, 2

trybun
Guest

Mon Nov 22, 2021 8:41 am   



W dniu 21.11.2021 o 13:01, ddddddddddddd pisze:
Quote:
Witam,

dotarły do mnie antenki:
ATK-20 - kierunkowa antena 16,5dBi
DW3A - antena dookólna 3dBi

Anteny zainstalowane. Telefony pracują w paśmie Band 20. odległość od
budynku do BTS ok. 650m, ale brak widoczności optycznej dla anteny,
mimo, że wystawiona metr powyżej dachu.
Poziom sygnału bez zmian nawet 2m od anteny (około -107 dBm, jakości
połączeń po podłączeniu anten przy takim sygnale nie testowałem),
znaczący wzrost gdy przyłożę telefon do samej anteny wewnętrznej
(-87dBm, telefon pokazuje 4/5kresek)
Jak myślicie - potrzebuję mocniejszą antenę wewnętrzną czy nie
kombinować i nielegalnie założyć wzmacniacz gsm? ;)


Nie szkodzi spróbować z wydajniejszą antena wewnętrzną. Duże znaczenie
może mieć długość długość kabli i ich jakość.  Sam system z
wzmacniaczem  nie daje gwarancji. Ilu już angażowałem "fachowców" i
żadnemu sztuka nie wyszła.

Jeżeli wszyscy w domu macie smartfony i internet z kabla to w zamian
polecam usługę WiFi Calling. W Play sprawuje się toto bardzo dobrze.

J.F
Guest

Mon Nov 22, 2021 9:53 am   



On Sun, 21 Nov 2021 12:01:39 +0000, ddddddddddddd wrote:
Quote:
dotarły do mnie antenki:
ATK-20 - kierunkowa antena 16,5dBi
DW3A - antena dookólna 3dBi

Anteny zainstalowane.

Rozumiem, ze zrobiles "transmitter pasywny", czyli polaczyles anteny?


Quote:
Telefony pracują w paśmie Band 20. odległość od
budynku do BTS ok. 650m, ale brak widoczności optycznej dla anteny,
mimo, że wystawiona metr powyżej dachu.
Poziom sygnału bez zmian nawet 2m od anteny (około -107 dBm, jakości
połączeń po podłączeniu anten przy takim sygnale nie testowałem),
znaczący wzrost gdy przyłożę telefon do samej anteny wewnętrznej
(-87dBm, telefon pokazuje 4/5kresek)
Jak myślicie - potrzebuję mocniejszą antenę wewnętrzną czy nie
kombinować i nielegalnie założyć wzmacniacz gsm? Wink

A jak sie zachowuje telefon na dachu? Ma sygnal czy nie ma?
Ta ATK-20 silnie kierunkowa, 650m bardzo blisko, wiec albo cos dobrze
tlumi po drodze, albo ten pasywny link nie dziala.

Czy taki nielegalny ten wzmacniacz bedzie, to nie wiem, wszak przy
odbiorze wzmacniasz w domu, a przy nadawaniu ... moc ma moze
przepisową, ale homologacji czy CE to pewnie nie ma.

Jesli to problem tlumienia, to moze trzeba obrocic antene w inna
strone - na inny BTS, czy jakies odbicie.

Moze byc jeszcze problem pasma - teraz modne 2.1 i 2.6GHz,
moze na 900MHz uslugi ograniczone.

No i jeszcze mozna poszukac jak zrobic VoIP na GSM -
VoWiFi, WiFi Calling itp
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-po%C5%82%C4%85czenia-w-g%C5%82uszy-czyli-vowifi-i-wifi-calling/td-p/1190773

https://www.orange.pl/view/wificalling
https://www.plus.pl/vowifi

A tak swoja drogą - jak tu z bezpieczenstwem?
Operator jakos autoryzuje konkretna apke, czy ona sobie wyciaga
conieco z karty sim w telefonie?

J.

J.F
Guest

Mon Nov 22, 2021 9:59 am   





yabba
Guest

Mon Nov 22, 2021 1:19 pm   



W dniu 21.11.2021 o 13:01, ddddddddddddd pisze:
Quote:
Witam,

dotarły do mnie antenki:
ATK-20 - kierunkowa antena 16,5dBi
DW3A - antena dookólna 3dBi

Anteny zainstalowane. Telefony pracują w paśmie Band 20. odległość od
budynku do BTS ok. 650m, ale brak widoczności optycznej dla anteny,
mimo, że wystawiona metr powyżej dachu.
Poziom sygnału bez zmian nawet 2m od anteny (około -107 dBm, jakości
połączeń po podłączeniu anten przy takim sygnale nie testowałem),
znaczący wzrost gdy przyłożę telefon do samej anteny wewnętrznej
(-87dBm, telefon pokazuje 4/5kresek)
Jak myślicie - potrzebuję mocniejszą antenę wewnętrzną czy nie
kombinować i nielegalnie założyć wzmacniacz gsm? ;)


Jaki kabel?

--
Pozdrawiam,

yabba

LordBluzgÂŽ
Guest

Mon Nov 22, 2021 1:25 pm   





Jacek Maciejewski
Guest

Mon Nov 22, 2021 3:53 pm   





J.F
Guest

Mon Nov 22, 2021 3:59 pm   





LordBluzgÂŽ
Guest

Mon Nov 22, 2021 4:03 pm   





LordBluzgÂŽ
Guest

Mon Nov 22, 2021 4:05 pm   





Jacek Maciejewski
Guest

Mon Nov 22, 2021 4:31 pm   





ddddddddddddd
Guest

Mon Nov 22, 2021 6:43 pm   



On 22.11.2021 08:53, J.F wrote:
Quote:
On Sun, 21 Nov 2021 12:01:39 +0000, ddddddddddddd wrote:
dotarły do mnie antenki:
ATK-20 - kierunkowa antena 16,5dBi
DW3A - antena dookólna 3dBi

Anteny zainstalowane.

Rozumiem, ze zrobiles "transmitter pasywny", czyli polaczyles anteny?


tak jest :)

Quote:

A jak sie zachowuje telefon na dachu? Ma sygnal czy nie ma?
Ta ATK-20 silnie kierunkowa, 650m bardzo blisko, wiec albo cos dobrze
tlumi po drodze, albo ten pasywny link nie dziala.


ma sygnał, już jak wyjdę na dwór na poziomie ziemi jest ok. Budynek
tłumi, pewnie dlatego że jest zbudowany z metalu (taki powojenny
wynalazek, zostało stali to się postawiło metalowe szkieletówki -
niektóre nawet obłożone blachą - mój nie, ale strop to szyny kolejowe i
całość stoi na metalowych słupach

Quote:
Czy taki nielegalny ten wzmacniacz bedzie, to nie wiem, wszak przy
odbiorze wzmacniasz w domu, a przy nadawaniu ... moc ma moze
przepisową, ale homologacji czy CE to pewnie nie ma.

Jesli to problem tlumienia, to moze trzeba obrocic antene w inna
strone - na inny BTS, czy jakies odbicie.

telefony akurat z tym bts się łączyły, nawet na dachu. Do tego jak
przyłożę telefon do anteny wewnętrznej to sygnał jest znacznie lepszy,
po czym wnioskuję, że antena na dachu działa, tylko ta wewnętrzna nie
daje rady tego rozproszyć

Quote:

Moze byc jeszcze problem pasma - teraz modne 2.1 i 2.6GHz,
moze na 900MHz uslugi ograniczone.

Sprawdzone na trzech sieciach (jedna wirtualna więc być może na dwóch) -
obydwie band 20 i ta sama lokalizacja BTS

Quote:

No i jeszcze mozna poszukac jak zrobic VoIP na GSM -
VoWiFi, WiFi Calling itp

nie działa, tzn. działa losowo. Czasem, mimo dobrego sygnału wifi i tak
wybiera gsm. Nie wiem od czego to zależne.
Do tego karta firmowa nie obsługuje WiFi calling...

Quote:

A tak swoja drogą - jak tu z bezpieczenstwem?
Operator jakos autoryzuje konkretna apke, czy ona sobie wyciaga
conieco z karty sim w telefonie?

u mnie włączam to w telefonie, działa bez dodatkowej apki

--
Pozdrawiam
Lukasz

yabba
Guest

Mon Nov 22, 2021 10:30 pm   





yabba
Guest