RTV forum PL | NewsGroups PL

wy鈍ietlacz LCD - bia這 czarny na czarno bia 造

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wy鈍ietlacz LCD - bia這 czarny na czarno bia 造

ToMasz
Guest

Tue Oct 31, 2017 10:32 pm   



witam
mam du篡 zegar LCD
https://www.conrad.pl/p/zegar-scienny-cyfrowy-sterowany-radiowo-sxwxg-370-x-230-x-30-mm-401768

jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki. czy da這by sie 豉two
(przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go tak, aby t這 by這 jasne
a cyfry czarne? Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych i
by豉 to kwestia w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

ToMasz

JaNus
Guest

Wed Nov 01, 2017 12:09 am   



W dniu 2017-10-31 o 22:32, ToMasz pisze:
Quote:
witam mam du篡 zegar LCD
https://www.conrad.pl/p/zegar-scienny-cyfrowy-sterowany-radiowo-sxwxg-370-x-230-x-30-mm-401768


υ, naprawd musia Ci przypa嗆 do gustu, skoro wyda貫 na niego a

239.85 z. Ja mam mniejszy, 230 x 130 x 25 mm, ale za to ze 鈍iec帷ymi
cyferkami, nie jakie cicho-ciemne LCD, a wyda貫m na niego co 1/9 ceny
Twojego.

Quote:

jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki.

A co wida po wy陰czeni zasilania (wyj璚iu baterii)?


Quote:
czy da這by sie 豉two (przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go
tak, aby t這 by這 jasne a cyfry czarne?

To zale篡 od poprzedniej kwestii.


Quote:
Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych i by豉 to kwestia
w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

Hm, jako nie zetkn掖em si z zegarkami, kt鏎e mia造 wy鈍ietlacz

"ekrano-podobny", najcz窷ciej s tam jedynie wst瘼nie "predefiniowane"
linie i kropki. Acz niekt鏎e pola s np 16 x 12 pikseli, gdzie ka盥y
punkcik mo積a zapali, czy zgasi. Ale to tylko na cz窷ci cyferblatu,
mniejsza. Sk康 wytrzasn掖e zegarki z ekranem (VGA?)?

Quote:
ToMasz


--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

Adam
Guest

Wed Nov 01, 2017 12:15 am   



W dniu 2017-10-31 o22:32, ToMasz pisze:
Quote:
witam
mam du篡 zegar LCD
https://www.conrad.pl/p/zegar-scienny-cyfrowy-sterowany-radiowo-sxwxg-370-x-230-x-30-mm-401768


jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki. czy da這by sie 豉two
(przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go tak, aby t這 by這 jasne
a cyfry czarne? Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych i
by豉 to kwestia w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

Obraca這 si polaryzator.


--
Pozdrawiam.

Adam

Czarek
Guest

Wed Nov 01, 2017 4:52 am   



W dniu 01.11.2017 o00:09, JaNus pisze:
Quote:
W dniu 2017-10-31 o 22:32, ToMasz pisze:
witam mam du篡 zegar LCD
https://www.conrad.pl/p/zegar-scienny-cyfrowy-sterowany-radiowo-sxwxg-370-x-230-x-30-mm-401768



υ, naprawd musia Ci przypa嗆 do gustu, skoro wyda貫 na niego a
239.85 z.

Co, zazdro軼isz mu, 瞠 kupi w takiej cenie?

Ja mam mniejszy, 230 x 130 x 25 mm, ale za to ze 鈍iec帷ymi
Quote:
cyferkami, nie jakie cicho-ciemne LCD, a wyda貫m na niego co 1/9 ceny
Twojego.

A kogo to interesuje?

Inna konstrukcja to i inna cena.
Tw鎩 te dzia豉 minimum kilka miesi璚y na bateriach 4 x AA czy jest
uwi您any przewodem zasilaj帷ym?

Quote:

jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki.

A co wida po wy陰czeni zasilania (wyj璚iu baterii)?

Co to ma za znaczenie?


Quote:
czy da這by sie 豉two (przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go
tak, aby t這 by這 jasne a cyfry czarne?

To zale篡 od poprzedniej kwestii.

??

Nie zale篡.

Quote:
Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych i by豉 to kwestia
w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

Hm, jako nie zetkn掖em si z zegarkami, kt鏎e mia造 wy鈍ietlacz
"ekrano-podobny", najcz窷ciej s tam jedynie wst瘼nie "predefiniowane"

Po co kombinujesz z jakimi wy鈍ietlaczami "ekrano-podobnymi"?

Quote:
linie i kropki. Acz niekt鏎e pola s np 16 x 12 pikseli, gdzie ka盥y
punkcik mo積a zapali, czy zgasi. Ale to tylko na cz窷ci cyferblatu,
mniejsza. Sk康 wytrzasn掖e zegarki z ekranem (VGA?)?

Gdzie pisa, 瞠 taki mia zegarek?

Masz po prostu braki w wiedzy, w wielu popularnych zegarkach LCD
polaryzator nie jest przyklejony do wy鈍ietlacza i wystarczy go po
prostu obr鏂i i to niezale積ie od tego z jakich element闚 tworzone s
wy鈍ietlane na nim znaki.

--
Czarek

Adam Wysocki
Guest

Thu Nov 02, 2017 10:31 am   



ToMasz <tomasz_at_poczta.fm.com.pl> wrote:

Quote:
jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki. czy da這by sie 豉two
(przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go tak, aby t這 by這 jasne
a cyfry czarne? Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych i
by豉 to kwestia w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

Je郵i polaryzator nie jest przyklejony do wy鈍ietlacza, to wystarczy go
odwr鏂i.

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

J.F.
Guest

Thu Nov 02, 2017 12:23 pm   



U篡tkownik "Adam Wysocki" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:otel5i$o8f$2$gof_at_news.chmurka.net...
ToMasz <tomasz_at_poczta.fm.com.pl> wrote:
Quote:
jego wy鈍ietlacz ma czarne t這, jasne cyferki. czy da這by sie 豉two
(przez wyj璚ie czego, odwr鏂enie) przerobi go tak, aby t這 by這
jasne
a cyfry czarne? Pytam bo kiedys tak robi貫m w zegarkach nar璚znych
i
by豉 to kwestia w豉郾ie jakiego takeigo prostego zamieszania...

Je郵i polaryzator nie jest przyklejony do wy鈍ietlacza, to wystarczy
go
odwr鏂i.

Sprobowac mozna, ale to nie takie proste.

Generalnie trzeba obrocic polaryzator o 90 stopni.
Tylko wtedy nie bedzie prostokat pasowal :-)

Sporo polaryzatorow jest cietych pod katem 45 stopni do boku - wtedy
istotnie wystarczy odwrocic.

Ale zdarzaja sie tez polatyzatory kolowe - w nich ta stuczka nie
przejscie.

J.

Adam Wysocki
Guest

Thu Nov 02, 2017 4:40 pm   



J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
Sprobowac mozna, ale to nie takie proste.

Generalnie trzeba obrocic polaryzator o 90 stopni.
Tylko wtedy nie bedzie prostokat pasowal Smile

Odwr鏂i ty貫m do przodu Smile Strona, kt鏎a idzie do wy鈍ietlacza, niech
idzie do zewn徠rz.

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

JaNus
Guest

Thu Nov 02, 2017 11:01 pm   



W dniu 2017-11-01 o 04:52, Czarek pisze:
Quote:
Co, zazdro軼isz mu, 瞠 kupi w takiej cenie?

No przecie st康 ten "豉"...

Quote:
Tw鎩 te dzia豉 minimum kilka miesi璚y na bateriach 4 x AA czy jest
uwi您any przewodem zasilaj帷ym?

Zasilanie dwu-systemowe: na kablu, za gdy napi璚ia niet, to bateria
podtrzymuje, ale bez wy鈍ietlania, wszak te zjada nieco pr康u.

Quote:
Masz po prostu braki w wiedzy,

Na ten temat - tak.

Quote:
w wielu popularnych zegarkach LCD polaryzator nie jest przyklejony do
wy鈍ietlacza i wystarczy go po prostu obr鏂i i to niezale積ie od
tego z jakich element闚 tworzone s wy鈍ietlane na nim znaki.

Mam zegarek nar璚zny, z bardzo mizernym kontrastem LCD, zainspirowa貫
mnie, mo瞠 si spr篹, i rozkr璚 go celem sprawdzenia, czy nie da si
czego wymodzi kr璚帷 polaryzatorem. Tylko sk康 b璠 wiedzia, kt鏎
p造tk mog majdrowa bezkarnie, a kt鏎ej ruszenie b璠zie mia這 op豉kane
skutki?


--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

Czarek
Guest

Thu Nov 02, 2017 11:15 pm   



Quote:

Mam zegarek nar璚zny, z bardzo mizernym kontrastem LCD, zainspirowa貫
mnie, mo瞠 si spr篹, i rozkr璚 go celem sprawdzenia, czy nie da si
czego wymodzi kr璚帷 polaryzatorem.

Kontrastu prawdopodobnie nie zwi瘯szysz - kiepska jako嗆 wy鈍ietlacza
i/lub polaryzator闚.
Mo瞠 jak go przekr璚isz o ma造 k徠, to kontrast si zwi瘯szy ale nie
mo瞠sz tak ustawionego polaryzatora zostawi.

Quote:
Tylko sk康 b璠 wiedzia,

Zobaczysz w trakcie na w豉sne oczy, nawet przy wy陰czonym zasilaniu a
tak瞠 bawi帷 si bez wy鈍ietlacza ustawieniem samych polaryzator闚
wzgl璠em siebie ;-)

Quote:
kt鏎 p造tk mog majdrowa bezkarnie, a kt鏎ej ruszenie b璠zie mia這 op豉kane
skutki?

Ka盥 mo瞠sz to robi bezkarnie, zmiany s w 100% odwracalne bez 瘸dnych
dodatkowych kombinacji (chyba, 瞠 polaryzator jest klejony)

--
Czarek

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wy鈍ietlacz LCD - bia這 czarny na czarno bia 造

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map