RTV forum PL | NewsGroups PL

wifi

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wifi

Goto page Previous  1, 2, 3, 4

sirapacz
Guest

Fri Nov 23, 2018 4:34 pm   



Quote:
Co to znaczy "często"?
raz na dwa tygodnie to dla mnie często
widzialem (ba...nawet taki mam) któe wieszały sie co kilka dni

Jakiej firmy?

TPlink (większość sprzętu swegp czasu jaki sprzedawałem) - 2 sztuki, z
czego jedna nagle zaczęła poprawnie działać (600VPN czy jakoś taki po
kilku dniach nie przestawało działać wifi podczas gdy lan bez problemu).

koncentrator zarządzalny tplinka (jakiś 8p) krzaczył się, jak miał
słabej jakości kabel (przestawał działać w pewnym momencie).

Zyxele jak narazie bez sensacji, dlinki (ale stare modele - może się
poprawiło przez 5-10 lat) ale mało ich miałem, UTMy netgeara
(niezapisywanie zmian hasła! niestabilna praca w szczególności dnsy).
Ubiquiti od niedawna testuje i póki co nie mam zastrzeżeń co do stabilności.

Marek
Guest

Fri Nov 23, 2018 4:57 pm   



On Fri, 23 Nov 2018 16:26:37 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:
Quote:
odłącz go na dłużej (pół godziny nie jest przesadą) od wszelkich
kabli.

Ale to problem z DHCP po wifi zreszta w byłoczone nawet 3dni. On
ma tylko zasilanie i kabel do rutera up.

--
Marek

Queequeg
Guest

Fri Nov 23, 2018 5:52 pm   



sczygiel_at_gmail.com wrote:

Quote:
u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND

Taki też miałem. Się wziął i się zepsuł. Sam z siebie.

--
https://www.youtube.com/watch?v=9lSzL1DqQn0

Guest

Fri Nov 23, 2018 6:05 pm   



W dniu piątek, 23 listopada 2018 11:53:38 UTC+1 użytkownik Marek napisał:
Quote:
Mógłbyś podać więcej takich przykładów stabilnych modeli do 500 PLN?

Za około 500 PLN można już kupić jakiegoś Mikrotika z "dorosłym" RouterOS,
w serii RouterBoard ceny zaczynają się od <200 PLN a względnie "wypasiony"
RB2011UiAS-2HnD-IN kosztuje 515 zł brutto.
Żeby podpowiedzieć więcej musiałbym wiedzieć, jakiej konkretnie
wydajności oczekujesz od sprzętu:)

Pozdrawiam,
--
Karol Piotrowski

Mirek
Guest

Fri Nov 23, 2018 7:54 pm   



On 23.11.2018 15:02, J.F. wrote:

Quote:
Urzadzenie malej mocy, w nich tez wylewaja ?


Zaraza kondensatorowa. Obrzęk i wymioty.

Quote:
gdybym nie zobaczyl ... ma ktos pomysl, jak sprawdzic czy to zasilanie
winne ?


Zasilacz podmieniasz na pewny, ewentualnie można sprawdzić 3.3V wewnątrz
miernikiem albo oscyloskopem, albo nie bawić się tylko wymienić
kondensatory w ciemno.
Warto też wgrać najnowszy firmware, ewentualnie jak nie ma nowszego to
taki sam.
Do TL-WR740N można też wgrać OpenWrt i pochodne, aczkolwiek pamięci nie
ma za dużo, więc szaleństwa nie będzie.

--
Mirek.

Mirek
Guest

Fri Nov 23, 2018 8:30 pm   



On 22.11.2018 22:03, sirapacz wrote:
Quote:



nie, ale zdarza się, że pieprzy się tablica arp

Tablica arp samogwałtu nie uprawia. Skoro coś odpowiedziało tym mac-iem
to albo mamy do czynienia z konfliktem adresów, albo coś odpowiada na
wszystko, albo coś jeszcze gorszego.

--
Mirek.

sirapacz
Guest

Mon Nov 26, 2018 10:50 am   



Quote:
nie, ale zdarza się, że pieprzy się tablica arp

Tablica arp samogwałtu nie uprawia. Skoro coś odpowiedziało tym mac-iem
to albo mamy do czynienia z konfliktem adresów, albo coś odpowiada na
wszystko, albo coś jeszcze gorszego.


zgadza sięSmile co nie zmienia faktu, że efektem jest popieprzona tablica:)
źródło to insza inszość

Goto page Previous  1, 2, 3, 4

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wifi

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map