RTV forum PL | NewsGroups PL

wifi

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wifi

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Marek
Guest

Fri Nov 23, 2018 11:50 am   



On Thu, 22 Nov 2018 22:03:58 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:
Quote:
bezpośredni dowód, że błędem jest traktowanie sieci bezprzewodowych
(choć kabelków też się to tyczy) jako bezawaryjnych

Mało powiedziane. Mam 13 letni AP któremu padł zasilacz, piszczał i
podawał niestabilne zasilanie. Zanim się zorientowałem ap był tak
zasilany przez kilka godzin. Po wymianie zasilacza nie działa DHCP
tzn dziala ale wybiórczo. Niektórym kliemlntom odpowiada na zapytanie
i przydziela adres a niektórych w ogóle ignoruje.

--
Marek

Marek
Guest

Fri Nov 23, 2018 11:51 am   



On Thu, 22 Nov 2018 21:55:55 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:
Quote:
poza tym znam tanie badziewia które okazały się nie zawisnąć nigdy
w
swoim życiu

Podaj kilka przykładów.

--
Marek

Marek
Guest

Fri Nov 23, 2018 11:53 am   



On Thu, 22 Nov 2018 20:44:58 +0100, Adam <a.g_at_poczta.onet.pl> wrote:
Quote:
U siebie w domu mam m.in. prostego Vigora 2820n. Dla takich
routerków
uptime rzędu miesięcy czy lat to norma.

Mógłbyś podać więcej takich przykładów stabilnych modeli do 500 PLN?

--
Marek

Queequeg
Guest

Fri Nov 23, 2018 12:14 pm   



Adam <a.g_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
U siebie w domu mam m.in. prostego Vigora 2820n. Dla takich routerków
uptime rzędu miesięcy czy lat to norma.

Nie wiem na ile to prawda, ale podobno za większość problemów ze
stabilnością routerów i AP odpowiadają zasilacze. Wymiana zasilacza
potrafi wtedy przywrócić do życia wieszający się sprzęt.

Quote:
D-Linków nie sprzedaję. Wystarczył jeden i opinie od innych znajomych,
którzy też nieopatrznie sprzedali takie coś. One potrafiły się
przywieszać nawet co kilka tygodni.

Też nie używam D-Linków. Teraz mam Netgeara (Prosafe WN203, używam jako AP
2.4G), TP-Linka (Acher C5, używam jako switcha + AP 5G, 2.4G mam na nim
wyłączone) i ZyXELa (WAP3205 v3, używam w innej lokalizacji jako switcha i
AP 2.4G). Jakoś to działa. ZyXEL ma koszmarny panel administracyjny (i nie
ma obsługi Radiusa ani żadnych możliwości edycji zaawansowanych ustawień),
ale też działa (teraz widzę, że ma uptime 122 dni). Achera musiałem
ostatnio rebootować, dwóch pozostałych chyba nigdy (tzn. nigdy nie było
sytuacji, żeby się zawiesiły lub żeby im odbiło).

Wcześniej miałem różne tańsze TP-Linki (TL-WA701ND bodajże) i nie powalały
stabilnością, potrafiły się wieszać, a jeden zdechł tak, że działał jakieś
kilkanaście sekund po włączeniu, a potem padał (łącznie z wbudowanym
switchem eth). Może faktycznie kwestia zasilania.

--
https://www.youtube.com/watch?v=9lSzL1DqQn0

Queequeg
Guest

Fri Nov 23, 2018 12:15 pm   



sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:

Quote:
Co to znaczy "często"?
raz na dwa tygodnie to dla mnie często
widzialem (ba...nawet taki mam) któe wieszały sie co kilka dni

Jakiej firmy?

Quote:
zawieszenie nie zawsze objawia się totalnym zwisem - często to
upośledzenie funkcjonalności... przestaje działać wifi, albo działa lecz
nie podpina nowych maszyn (nie chodzi o dhcp a o samo nawiązanie
połączenia z wifi, podczas gdy stare działają)

Tak... tak miałem z Acherem.

--
https://www.youtube.com/watch?v=9lSzL1DqQn0

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Nov 23, 2018 12:37 pm   



W dniu 2018-11-23 o 11:15, Queequeg pisze:
Quote:
sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:

Co to znaczy "często"?
raz na dwa tygodnie to dla mnie często
widzialem (ba...nawet taki mam) któe wieszały sie co kilka dni

Jakiej firmy?

zawieszenie nie zawsze objawia się totalnym zwisem - często to
upośledzenie funkcjonalności... przestaje działać wifi, albo działa lecz
nie podpina nowych maszyn (nie chodzi o dhcp a o samo nawiązanie
połączenia z wifi, podczas gdy stare działają)

Tak... tak miałem z Acherem.

A dzięki, od jakiegoś czasu się trochę nad tym łamałem. Mam strasznie
starego Linksysa E2000, dzisiaj chciałoby się żeby chociaż ac działało,
ale też i stabilność tego routera by się przydała. Temu przez te lata
parę razy musiałem prąd wyłączyć, głównie przez to że kable przekładałem.

Pozdrawiam

DD

J.F.
Guest

Fri Nov 23, 2018 1:55 pm   



Użytkownik sczygiel napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:c88e8ad4-6f81-411e-b172-d5594cffe240_at_googlegroups.com...
W dniu piątek, 23 listopada 2018 11:51:52 UTC+1 użytkownik Marek
napisał:
Quote:
On Thu, 22 Nov 2018 21:55:55 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl
wrote:
poza tym znam tanie badziewia które okazały się nie zawisnąć
nigdy
w swoim życiu
Podaj kilka przykładów.

u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND

dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym nigdy
nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Chyba wlasnie taki mi regularnie zwisa.
Na razie prosciej mi pstryknac w wylacznik niz wyjasniac co sie dzieje
:-)


J.

Guest

Fri Nov 23, 2018 2:06 pm   



W dniu piątek, 23 listopada 2018 11:51:52 UTC+1 użytkownik Marek napisał:
Quote:
On Thu, 22 Nov 2018 21:55:55 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:
poza tym znam tanie badziewia które okazały się nie zawisnąć nigdy
w
swoim życiu

Podaj kilka przykładów.


u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND


dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym nigdy nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Nov 23, 2018 2:45 pm   



W dniu 2018-11-23 o 13:55, J.F. pisze:
Quote:
Użytkownik  sczygiel napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:c88e8ad4-6f81-411e-b172-d5594cffe240_at_googlegroups.com...
W dniu piątek, 23 listopada 2018 11:51:52 UTC+1 użytkownik Marek napisał:
On Thu, 22 Nov 2018 21:55:55 +0100, sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> wrote:
poza tym znam tanie badziewia które okazały się nie zawisnąć > nigdy
w  swoim życiu
Podaj kilka przykładów.

u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND

dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym nigdy
nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Chyba wlasnie taki mi regularnie zwisa.
Na razie prosciej mi pstryknac w wylacznik niz wyjasniac co sie dzieje Smile

Jak znam życie to wylany elektrolit, albo w urządzeniu, albo w
zasilaczu. 10 minut roboty żeby zobaczyć jaki, trochę żeby znaleźć/kupić
i kolejne 10 żeby wymienić. Ale ja też tak mam, że dopóki mnie nie zeźli
całkiem to mi się nie chce zaglądać.

Pozdrawiam

DD

J.F.
Guest

Fri Nov 23, 2018 3:02 pm   



Użytkownik "Dariusz Dorochowicz" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:5bf8048b$0$498$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-11-23 o 13:55, J.F. pisze:
Quote:
Użytkownik sczygiel napisał w wiadomości grup
u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND
dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym
nigdy
nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Chyba wlasnie taki mi regularnie zwisa.
Na razie prosciej mi pstryknac w wylacznik niz wyjasniac co sie
dzieje :-)

Jak znam życie to wylany elektrolit, albo w urządzeniu, albo w
zasilaczu. 10 minut roboty żeby zobaczyć jaki, trochę żeby
znaleźć/kupić

Mowisz ?
Urzadzenie malej mocy, w nich tez wylewaja ?

Quote:
i kolejne 10 żeby wymienić. Ale ja też tak mam, że dopóki mnie nie
zeźli
całkiem to mi się nie chce zaglądać.

Z ciekawosci moze zajrze.
W routerku pewnie 5 minut na zobaczenie, ale zasilacz to pewnie
sklejony.

gdybym nie zobaczyl ... ma ktos pomysl, jak sprawdzic czy to zasilanie
winne ?

J.

SW3
Guest

Fri Nov 23, 2018 3:19 pm   



W dniu 22.11.2018 o 21:55 sirapacz <newsy_at_sircomp.pl> pisze:

Quote:
poza tym znam tanie badziewia które okazały się nie zawisnąć nigdy w
swoim życiu

Aż tak szybko zakończyły swój żywot? ;)

--
SW3
----
Państwo to wielka fikcja, dzięki której każdy usiłuje żyć kosztem innych.
/Bastiat

SW3
Guest

Fri Nov 23, 2018 3:41 pm   



W dniu 23.11.2018 o 10:03 J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> pisze:

Quote:
Ale na nowszych Androida programy dopominaja sie o wlaczenie GPS, bo
ponoc jest im do skanowania wifi potrzebne ...

Wersja Wifi Analyzer Classic się nie dopomina.

--
SW3
----
Państwo to wielka fikcja, dzięki której każdy usiłuje żyć kosztem innych.
/Bastiat

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Nov 23, 2018 3:44 pm   



W dniu 2018-11-23 o 15:02, J.F. pisze:
Quote:
Użytkownik "Dariusz Dorochowicz"  napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:5bf8048b$0$498$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-11-23 o 13:55, J.F. pisze:
Użytkownik  sczygiel napisał w wiadomości grup
u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND
dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym nigdy
nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Chyba wlasnie taki mi regularnie zwisa.
Na razie prosciej mi pstryknac w wylacznik niz wyjasniac co sie
dzieje :-)

Jak znam życie to wylany elektrolit, albo w urządzeniu, albo w
zasilaczu. 10 minut roboty żeby zobaczyć jaki, trochę żeby znaleźć/kupić

Mowisz ?
Urzadzenie malej mocy, w nich tez wylewaja ?

Jasne że tak. Prawie na pewno siedzi tam przetwornica. No to wystarczy
odpowiednio dobrać kondensator i już. Może nawet dobrze wyglądać tylko
napięcie będzie np 4,5V zamiast 5.
Quote:
i kolejne 10 żeby wymienić. Ale ja też tak mam, że dopóki mnie nie zeźli
całkiem to mi się nie chce zaglądać.

Z ciekawosci moze zajrze.
W routerku pewnie 5 minut na zobaczenie, ale zasilacz to pewnie sklejony.

gdybym nie zobaczyl ... ma ktos pomysl, jak sprawdzic czy to zasilanie
winne ?

Dać inny zasilacz.

Pozdrawiam

DD

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Nov 23, 2018 3:46 pm   



W dniu 2018-11-23 o 15:02, J.F. pisze:
Quote:
Użytkownik "Dariusz Dorochowicz"  napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:5bf8048b$0$498$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-11-23 o 13:55, J.F. pisze:
Użytkownik  sczygiel napisał w wiadomości grup
u mnie tplink TL-WR740N / TL-WR740ND
dziala. Od czasu do czasu elektrownia prad wylacza ale poza tym nigdy
nie musialem go resetowac.
Elektrownia wylacza zasilanie raz na 1-3-6 miesiecy...

Chyba wlasnie taki mi regularnie zwisa.
Na razie prosciej mi pstryknac w wylacznik niz wyjasniac co sie
dzieje :-)

Jak znam życie to wylany elektrolit, albo w urządzeniu, albo w
zasilaczu. 10 minut roboty żeby zobaczyć jaki, trochę żeby znaleźć/kupić

Mowisz ?
Urzadzenie malej mocy, w nich tez wylewaja ?

Z tym, że to jeżeli kiedyś było dobrze i przestało, bo jak od początku
było źle to jednak raczej kwestie kompatybilności itd.

Pozdrawiam

DD

sirapacz
Guest

Fri Nov 23, 2018 4:26 pm   



Quote:
zasilany przez kilka godzin. Po wymianie zasilacza nie działa DHCP tzn
dziala ale wybiórczo. Niektórym kliemlntom odpowiada na zapytanie i
przydziela adres a niektórych w ogóle ignoruje.


niekoniecznie padł
odłącz go na dłużej (pół godziny nie jest przesadą) od wszelkich kabli.

potem sprawdź.

kojarzę, że miałem takie przypadki (wymagające długiego odłączenia od
zasilania)...ale nie pamiętam co to za sprzęt...

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - wifi

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map