RTV forum PL | NewsGroups PL

Urz康zenie USB zgubi這 VID/PID

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Urz康zenie USB zgubi這 VID/PID

Adam
Guest

Tue Feb 05, 2019 11:31 pm   



Witajcie.

Mia貫m ja sobie interface MIDI na USB, a konkretnie Audiotrak MidiMate -
swego czasu pono jeden z najlepszych MIDI na USB.
Dzia豉這 to prawid這wo na wielu komputerach, chyba od Win95.

Ostatnio dorwa貫m ciekawy plik MIDI, chcia貫m go pos逝cha na Yamasze
TG100, steruj帷 j z Win7. Jeszcze niedawno kol璠y sz造 prawid這wo.

Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?
Ju do utylizacji, czy mo瞠 jest mo磧iwo嗆 przywr鏂enia prawid這wego?
Tyle, 瞠 nie wiem, jakie by powinny.


--
Pozdrawiam.

Adam

J.F.
Guest

Wed Feb 06, 2019 4:14 pm   



U篡tkownik "Adam" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:q3d2ru$ner$1$Adam_at_news.chmurka.net...
Quote:
Mia貫m ja sobie interface MIDI na USB, a konkretnie Audiotrak
MidiMate - swego czasu pono jeden z najlepszych MIDI na USB.
Dzia豉這 to prawid這wo na wielu komputerach, chyba od Win95.

Ostatnio dorwa貫m ciekawy plik MIDI, chcia貫m go pos逝cha na Yamasze
TG100, steruj帷 j z Win7. Jeszcze niedawno kol璠y sz造 prawid這wo.

Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?

Tak mi chodzi po glowie ... kiedys drivery FTDI jakos
uszkadzaly/rozprogramowywaly
sfalszowane kosci.

Moze masz wlasnie taki przypadek ?


Quote:
Ju do utylizacji, czy mo瞠 jest mo磧iwo嗆 przywr鏂enia prawid這wego?
Tyle, 瞠 nie wiem, jakie by powinny.

Teraz to pewnie bedzie trudno znalezc ... ale moze latwiej bedzie
podmienic w driverze ?

J.

Queequeg
Guest

Wed Feb 06, 2019 4:56 pm   



Adam <a.g_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

A jeste w stanie wyedytowa plik .inf ze sterownik闚 MidiMate? Mo瞠
wystarczy podmieni tam VID i PID na te dziwne, kt鏎e mu si uroi造?

Quote:
Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?

Pami耩 jak pami耩, a pami耩 bywa ulotna... pytanie w og鏊e, co tam
odpowiada za obs逝g USB. W keyboardzie midi, kt鏎y mam (Behringer UMX610)
siedzi jaka odmiana 8051.

Quote:
Ju do utylizacji, czy mo瞠 jest mo磧iwo嗆 przywr鏂enia prawid這wego?
Tyle, 瞠 nie wiem, jakie by powinny.

Zajrza貫m w Linuksowy usb.ids i stawiam, 瞠 VID 0A92 i PID 1000:

0a92 EGO SYStems, Inc.
0011 SYS WaveTerminal U2A
0021 GIGAPort
0031 GIGAPortAG
0053 AudioTrak Optoplay
0061 Waveterminal U24
0071 MAYA EX7
0091 Maya 44
00b1 MAYA EX5
1000 MIDI Mate
1010 RoMI/O
1020 M4U
1030 M8U
1090 KeyControl49
10a0 KeyControl25

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

Adam
Guest

Wed Feb 06, 2019 10:04 pm   



W dniu 2019-02-06 o16:14, J.F. pisze:
Quote:
U篡tkownik "Adam" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:q3d2ru$ner$1$Adam_at_news.chmurka.net...
Mia貫m ja sobie interface MIDI na USB, a konkretnie Audiotrak MidiMate
- swego czasu pono jeden z najlepszych MIDI na USB.
Dzia豉這 to prawid這wo na wielu komputerach, chyba od Win95.

Ostatnio dorwa貫m ciekawy plik MIDI, chcia貫m go pos逝cha na Yamasze
TG100, steruj帷 j z Win7. Jeszcze niedawno kol璠y sz造 prawid這wo.

Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?

Tak mi chodzi po glowie ... kiedys drivery FTDI jakos
uszkadzaly/rozprogramowywaly
sfalszowane kosci.

Moze masz wlasnie taki przypadek ?


Nie s康z.
Kupowane u dystrybutora. Wykonanie bardzo dobre, mo積a zaryzykowa:
wzorcowe. R騜ne "chi鎍zyki" nawet nie umywaj si do niego.

Poza tym stale wpi皻y od blisko dw鏂h lat do jednej maszyny, a przepi耩
nie zanotowa貫m. Zreszt zasilanie idzie przez filtr, potem przez UPS.
Jedyna mo磧iwo嗆 - indukcja od pioruna, ale w ci庵u ostatnich tygodni
takowej nie by這.

Quote:

Ju do utylizacji, czy mo瞠 jest mo磧iwo嗆 przywr鏂enia prawid這wego?
Tyle, 瞠 nie wiem, jakie by powinny.

Teraz to pewnie bedzie trudno znalezc ... ale moze latwiej bedzie
podmienic w driverze ?


Dzi瘯i, w wolnej chwili spr鏏uj.
Najprostsze rozwi您ania czasem cz這wiekowi umykaj.


--
Pozdrawiam.

Adam

Adam
Guest

Wed Feb 06, 2019 10:08 pm   



W dniu 2019-02-06 o15:56, Queequeg pisze:
Quote:
Adam <a.g_at_poczta.onet.pl> wrote:

Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

A jeste w stanie wyedytowa plik .inf ze sterownik闚 MidiMate? Mo瞠
wystarczy podmieni tam VID i PID na te dziwne, kt鏎e mu si uroi造?


Dzi瘯i, w wolnej chwili spr鏏uj.
Najprostsze rozwi您ania czasem cz這wiekowi umykaj.

Quote:

Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?

Pami耩 jak pami耩, a pami耩 bywa ulotna... pytanie w og鏊e, co tam
odpowiada za obs逝g USB. W keyboardzie midi, kt鏎y mam (Behringer UMX610)
siedzi jaka odmiana 8051.

Na razie jeszcze nie patrzy貫m.

Quote:

Ju do utylizacji, czy mo瞠 jest mo磧iwo嗆 przywr鏂enia prawid這wego?
Tyle, 瞠 nie wiem, jakie by powinny.

Zajrza貫m w Linuksowy usb.ids i stawiam, 瞠 VID 0A92 i PID 1000:

0a92 EGO SYStems, Inc.
0011 SYS WaveTerminal U2A
0021 GIGAPort
0031 GIGAPortAG
0053 AudioTrak Optoplay
0061 Waveterminal U24
0071 MAYA EX7
0091 Maya 44
00b1 MAYA EX5
1000 MIDI Mate
1010 RoMI/O
1020 M4U
1030 M8U
1090 KeyControl49
10a0 KeyControl25


Dzi瘯i wielkie :D

Mia貫 racj:

[Version]
Signature ="$CHICAGO$"
Class =MEDIA
ClassGUID ={4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Provider = "EGOSYS"
CatalogFile.NTx86 = x86.cat
CatalogFile.NTAMD64 = amd64.cat
DriverVer = 02/22/2010, 2.0
(...)
[XPMATEDEV]
%XPMATE.DeviceDesc%=XPMATE, USB\VID_0A92&PID_1000&REV_0101&MI_00


--
Pozdrawiam.

Adam

Mario
Guest

Thu Feb 07, 2019 11:31 am   



W dniu 06.02.2019 o22:04, Adam pisze:
Quote:
W dniu 2019-02-06 o16:14, J.F. pisze:
U篡tkownik "Adam" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:q3d2ru$ner$1$Adam_at_news.chmurka.net...
Mia貫m ja sobie interface MIDI na USB, a konkretnie Audiotrak
MidiMate - swego czasu pono jeden z najlepszych MIDI na USB.
Dzia豉這 to prawid這wo na wielu komputerach, chyba od Win95.

Ostatnio dorwa貫m ciekawy plik MIDI, chcia貫m go pos逝cha na Yamasze
TG100, steruj帷 j z Win7. Jeszcze niedawno kol璠y sz造 prawid這wo.

Teraz nie ma urz康zenia MIDI.
Reinstalacja sterownik闚 do MidiMate - nie mo積a zainstalowa.

Patrz g喚biej, a tu:
USB\VID_FFFF&PID_FFFE&REV_0100

Czy mo瞠 by, 瞠 urz康zenie zgubi sw鎩 VID i PID?

Tak mi chodzi po glowie ... kiedys drivery FTDI jakos
uszkadzaly/rozprogramowywaly
sfalszowane kosci.

Moze masz wlasnie taki przypadek ?


Nie s康z.
Kupowane u dystrybutora. Wykonanie bardzo dobre, mo積a zaryzykowa:
wzorcowe. R騜ne "chi鎍zyki" nawet nie umywaj si do niego.

Poza tym stale wpi皻y od blisko dw鏂h lat do jednej maszyny, a przepi耩
nie zanotowa貫m. Zreszt zasilanie idzie przez filtr, potem przez UPS.
Jedyna mo磧iwo嗆 - indukcja od pioruna, ale w ci庵u ostatnich tygodni
takowej nie by這.

Sterowniki FTDI brickowa造 uk豉dy kt鏎e zosta造 uznane za nielegalne
kopie. W豉郾ie poprzez zmian zmian VID i PID. Nie trzeba do tego
瘸dnych przepi耩, wystarczy ze windows zaktualizuje sobie sterowniki.


--
pozdrawiam
MD

Sebastian Biay
Guest

Thu Feb 07, 2019 8:50 pm   



On 07/02/2019 11:31, Mario wrote:
Quote:
Sterowniki FTDI brickowa造 uk豉dy kt鏎e zosta造 uznane za nielegalne

Prolific jeszcze nie brickuje, ale od niedawna sterownik w windowsie nie
obs逝guje klon闚.

Queequeg
Guest

Thu Feb 07, 2019 11:49 pm   



Mario <Mario_at_w.pl> wrote:

Quote:
Sterowniki FTDI brickowa造 uk豉dy kt鏎e zosta造 uznane za nielegalne
kopie. W豉郾ie poprzez zmian zmian VID i PID.

Na taki VID i PID jaki powstal u Adama?

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Urz康zenie USB zgubi這 VID/PID

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map