RTV forum PL | NewsGroups PL

UPS APC BX700U-FR - nie włącza się z mocno rozładowanym aku

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - UPS APC BX700U-FR - nie włącza się z mocno rozładowanym aku

Krystek
Guest

Wed Nov 23, 2022 9:35 am   



Jest sobie stary, wygrzebany z magazynu UPS firmy APC - model BX700U-FR
(taka niewielka kostka). Egzemplarz ten nie włącza się. Podłączony do
sieci i pozostawiony na kilkadziesiąt godzin po tych kilkudziesięciu
godzinach również nie daje oznak życia, gdy wciśnie się na obudowie
przycisk włączania zasilania.

Dobrałem się do akumulatora w środku. Był tam jakiś marki Long 12V 7Ah.
Zmierzyłem jego napięcie - poniżej 5V. Czy wystarczy wymienić akumulator
i UPS powinien ruszyć, czy też to, że się nie włącza - nie daje oznak
życia nawet na chwilę z tym wyładowanym aku w środku to objaw
poważniejszej usterki?

K.

--
Adresy e-mail w domenie art.pl, jak i sama domena nie są już aktywne

Cezar
Guest

Wed Nov 23, 2022 10:34 am   



On 23/11/2022 08:35, Krystek wrote:
Quote:
Jest sobie stary, wygrzebany z magazynu UPS firmy APC - model BX700U-FR
(taka niewielka kostka). Egzemplarz ten nie włącza się. Podłączony do
sieci i pozostawiony na kilkadziesiąt godzin po tych kilkudziesięciu
godzinach również nie daje oznak życia, gdy wciśnie się na obudowie
przycisk włączania zasilania.

Dobrałem się do akumulatora w środku. Był tam jakiś marki Long 12V 7Ah.
Zmierzyłem jego napięcie - poniżej 5V. Czy wystarczy wymienić akumulator
i UPS powinien ruszyć, czy też to, że się nie włącza - nie daje oznak
życia nawet na chwilę z tym wyładowanym aku w środku to objaw
poważniejszej usterki?

K.


Wiele UPSów właśnie tak się zachowuje. Jedne tylko sprawdzają czy
bateria jest OK i startuje, inne startują tylko z baterii i potem
przełączają sie na sieć.

Wymień baterie i powinno być ok. Nie próbuj jej ratować bo to nic nie da.

c.

Krystek
Guest

Wed Nov 23, 2022 11:10 am   



W dniu 23.11.2022 o 10:34, Cezar pisze:
Quote:
On 23/11/2022 08:35, Krystek wrote:

Jest sobie stary, wygrzebany z magazynu UPS firmy APC - model
BX700U-FR (taka niewielka kostka). Egzemplarz ten nie włącza się.
Podłączony do sieci i pozostawiony na kilkadziesiąt godzin po tych
kilkudziesięciu godzinach również nie daje oznak życia, gdy wciśnie
się na obudowie przycisk włączania zasilania.

Dobrałem się do akumulatora w środku. Był tam jakiś marki Long 12V
7Ah. Zmierzyłem jego napięcie - poniżej 5V. Czy wystarczy wymienić
akumulator i UPS powinien ruszyć, czy też to, że się nie włącza - nie
daje oznak życia nawet na chwilę z tym wyładowanym aku w środku to
objaw poważniejszej usterki?

Wiele UPSów właśnie tak się zachowuje. Jedne tylko sprawdzają czy
bateria jest OK i startuje, inne startują tylko z baterii i potem
przełączają sie na sieć.

Dziękuję. Tak. Chodziło mi o sprawdzenie - zapytanie potencjalnych
właścicieli UPS-ów APC (bo na pewno są tu tacy, co mieli styczność ze
sprzętem tej marki), czy taki objaw jest normalny.

Quote:
Wymień baterie i powinno być ok. Nie próbuj jej ratować bo to nic nie da.

To mi nawet nie w głowie. Każda bateria akumulatora, która daje poniżej
10,5V nadaje się do wymiany / na śmietnik (a na pewno nie do montowania
w UPS-ie, który ma zabezpieczać zasilanie jakiegoś urządzenia).

K.

--
Adresy e-mail w domenie art.pl, jak i sama domena nie są już aktywne

m4rkiz
Guest

Wed Nov 23, 2022 12:18 pm   



W dniu 23.11.2022 o 11:10, Krystek pisze:
Quote:
Dziękuję. Tak. Chodziło mi o sprawdzenie - zapytanie potencjalnych
właścicieli UPS-ów APC (bo na pewno są tu tacy, co mieli styczność ze
sprzętem tej marki), czy taki objaw jest normalny.

Smarty startują bez akumulatora (przynajmniej te starsze), ale nie wiem czy z zajechanym
do 5V też czy nie.

Generalnie do testu możesz podłączyć tam dowolny aku 12V zanim ew. kupisz docelowy.

heby
Guest

Wed Nov 23, 2022 12:46 pm   



On 23/11/2022 12:28, Dawid Rutkowski wrote:
Quote:
A jakby podłączyć na zaciski akumulatora zasilanie 12V to jak zareaguje?

Nie wiadomo, niektóre z nich robią złozone testy bateri przed jej
użyciem. Jeden (ale nie APC) w ten sposób określał zasilacz jako
uszkodzony akumualtor.

Dawid Rutkowski
Guest

Wed Nov 23, 2022 1:28 pm   



środa, 23 listopada 2022 o 12:18:27 UTC+1 m4rkiz napisał(a):
Quote:
W dniu 23.11.2022 o 11:10, Krystek pisze:
Dziękuję. Tak. Chodziło mi o sprawdzenie - zapytanie potencjalnych
właścicieli UPS-ów APC (bo na pewno są tu tacy, co mieli styczność ze
sprzętem tej marki), czy taki objaw jest normalny.
Smarty startują bez akumulatora (przynajmniej te starsze), ale nie wiem czy z zajechanym
do 5V też czy nie.

Generalnie do testu możesz podłączyć tam dowolny aku 12V zanim ew. kupisz docelowy.

A jakby podłączyć na zaciski akumulatora zasilanie 12V to jak zareaguje?

Mirek
Guest

Wed Nov 23, 2022 7:24 pm   



On 23.11.2022 12:28, Dawid Rutkowski wrote:

Quote:
A jakby podłączyć na zaciski akumulatora zasilanie 12V to jak zareaguje?
Musi być odpowiednia wydajność prądowa.


Podładuj po prostu akumulator,
ZTCP APC po zimnym restarcie włącza na chwilę przetwornicę i o ile
akumulator to zniesie - przełącza się na sieć i zaczyna ładować.
Jeżeli akumulator "przysiądzie" za bardzo to UPS się wyłącza i nie
będzie go nawet ładował.

--
Mirek.

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - UPS APC BX700U-FR - nie włącza się z mocno rozładowanym aku

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map