RTV forum PL | NewsGroups PL

szyna to z這

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - szyna to z這

Goto page Previous  1, 2

PiteR
Guest

Tue Jul 11, 2023 10:03 pm   



in <news:c4e5d2f5-2fa5-4748-83ff-cfce365cb993n@googlegroups.com>
user ptoki (ptoki) pisze tak:

Quote:
Jednofazowe s spoko.

Ah to to jest taka potrojna?

tak potr鎩na z kt鏎ej wysuwa si mied i robi zwarcie mi璠zyfazowe i
trzeba czeka na ch這pc闚 z Energi


Quote:
U siebie po prostu zrobilem pare bezpiecznikow na jednej fazie
razem, potem nastepne na kolejnej, tez razem. Ale po kolei i z
jakims tam odstepem. Nie zaklejalem koncow.

genialne ale nieprawilne.

Taki Wielki Pan Elektryk nie m鏬豚y si pokaza na zlocie jakby to si
wyda這, 瞠 mostkuje s御iednie esy.

Najlepsze, 瞠 sieroty rzuci造 kable na taras i jak pada deszcz to
wyskakiwa豉 r騜nic闚ka. No i faza w gniazdkach losowo raz z lewej raz z
prawej.

--
Piter

poczekaj kawalerze!
cyganka powr騜y przysz這嗆
waszego czo貪u.

PiteR
Guest

Tue Jul 11, 2023 10:06 pm   



in <news:e70277d6-18ec-4712-8a60-1df40a14ef08@hooterville.invalid>
user Arnold Ziffel pisze tak:

Quote:
PiteR <email@fauszywy.pl> wrote:

Nygusy tn listwy fleks a wy瞠j sraj ni dup maj.

A czym si tak szyneczk normalnie tnie? Nie ci掖em, to nie wiem Smile


Niczym. Wyp si na 鄉ietnik.

--
Piter

poczekaj kawalerze! cyganka powr騜y przysz這嗆
waszego czo貪u.

Jarosaw Sokoowski
Guest

Tue Jul 11, 2023 10:18 pm   



Pan PiteR napisa:

Quote:
No i faza w gniazdkach losowo raz z lewej raz z prawej.

Bo to gniazdka z pr康em przemiennym.

--
Jarek

alojzy nieborak
Guest

Tue Jul 11, 2023 10:23 pm   



PiteR napisa(a):
Quote:
Arnold Ziffel pisze tak:
A czym si tak szyneczk normalnie tnie? Nie ci掖em, to nie wiem Smile
Niczym. Wyp si na 鄉ietnik.



10 kg miedzi na 鄉ietnik? Wida bogata UK.

PiteR
Guest

Wed Jul 12, 2023 7:03 am   



in <news:slrnuare8c.13pso.jaros@falcon.lasek.waw.pl>
user Jaros豉w Soko這wski pisze tak:

Quote:
Pan PiteR napisa:

No i faza w gniazdkach losowo raz z lewej raz z prawej.

Bo to gniazdka z pr康em przemiennym.

bo to budowa z kierownikiem przemiennym.

--
Piter

#jeba fliper闚 paso篡t闚

ptoki (ptoki)
Guest

Wed Jul 12, 2023 8:27 am   





Dawid Rutkowski
Guest

Wed Jul 12, 2023 10:16 am   





titanus
Guest

Thu Jul 13, 2023 6:14 pm   



W dniu 2023-07-11 o16:57, PeJot pisze:
Quote:
W dniu 09.07.2023 o22:55, titanus pisze:

Ostatnio r闚nie kupi貫m szyny z fabrycznymi za郵epkami na ko鎍e -
niestety tylko dwa - ale jednak Very Happy Oczywi軼ie mo積a te za郵epki
wyci庵n望 i prze這篡 w inne miejsce.

Za郵epki s dost瘼ne solo, a instaluje si je obligatoryjnie.

....w豉郾ie spogl康am na ... pewien serwis - faktycznie Very Happy


Quote:
Co do przewod闚 ZAMIAST szyny, to oczywi軼ie tylko wtedy gdy jest
miejsce.

Szyna jest fajna, do momentu gdy nie trzeba zmieni *starego* esa na
nowy typ albo innego producenta. Zwykle mechanicznie na 100% nie pasuje.

....jednak drutowanie tego 2x10 czy 2x16 ju takie przyjemne nie jest. Very Happy


Ostatnio mia貫m do zrobienia 2 szafy po 3 rz璠y po 22 esy / rz康, na
jedn r騜nic闚k 63A w rz璠zie.

Jakbym mia to drutowa to... ciarki mnie przechodz :D

--
Pozdrawiam - titanus

PiteR
Guest

Thu Jul 13, 2023 7:03 pm   



in <news:7cdb2b1c-d278-4f72-8900-e28803b061edn@googlegroups.com>
user alojzy nieborak pisze tak:


Quote:
A czym si tak szyneczk normalnie tnie? Nie ci掖em, to nie
wiem Smile
Niczym. Wyp si na 鄉ietnik.


10 kg miedzi na 鄉ietnik? Wida bogata UK.


to w PL

--
Piter

cz這wiek chcia by kr鏊em planety
wi璚 matka natura da豉 mu koron

Arnold Ziffel
Guest

Sat Jul 15, 2023 4:40 am   



Dawid Rutkowski <drutkow1@wp.pl> wrote:

Quote:
Win wsp鏊nie ponosi造 zasilacz, maj帷y jeden wtyk zwarty z obudow

Jak to? Nie by這 tam PE tylko N zwarty z obudow? By design tak?

--
- Czym r騜ni si detka od studentki?
- ...
- D皻k dmucha si raz...
Poza tym studentka p瘯a za pierwszym razem, a d皻ka za ostatnim...

PeJot
Guest

Sat Jul 15, 2023 12:07 pm   



W dniu 13.07.2023 o18:14, titanus pisze:
Quote:
W dniu 2023-07-11 o16:57, PeJot pisze:
W dniu 09.07.2023 o22:55, titanus pisze:

Ostatnio r闚nie kupi貫m szyny z fabrycznymi za郵epkami na ko鎍e -
niestety tylko dwa - ale jednak Very Happy Oczywi軼ie mo積a te za郵epki
wyci庵n望 i prze這篡 w inne miejsce.

Za郵epki s dost瘼ne solo, a instaluje si je obligatoryjnie.

...w豉郾ie spogl康am na ... pewien serwis - faktycznie Very Happy

Jest sporo podobnej galanterii, ale po katalogach. W hurtowniach z tym
gorzej, prawie nikt tego nie zamawia albo terminy z kosmosu.

Quote:
Szyna jest fajna, do momentu gdy nie trzeba zmieni *starego* esa na
nowy typ albo innego producenta. Zwykle mechanicznie na 100% nie pasuje.

...jednak drutowanie tego 2x10 czy 2x16 ju takie przyjemne nie jest. :D

Ostatnio mia貫m do zrobienia 2 szafy po 3 rz璠y po 22 esy / rz康, na
jedn r騜nic闚k 63A w rz璠zie.

Jakbym mia to drutowa to... ciarki mnie przechodz Very Happy

Ojtam, ojtam. Poszuka豚y podwykonawcy, szko造 zacz窸y w豉郾ie wakacje :)

BTW, nie ma maszynek do *p馧/automatycznego* zakuwania ko鎍闚ek linek do
takich zastosowa ?

--
P. Jankisz
Sygnaturka zast瘼cza

Dawid Rutkowski
Guest

Sun Jul 16, 2023 2:05 pm   



sobota, 15 lipca 2023 o04:43:11 UTC+2 Arnold Ziffel napisa(a):
Quote:
Dawid Rutkowski <drut...@wp.pl> wrote:

Win wsp鏊nie ponosi造 zasilacz, maj帷y jeden wtyk zwarty z obudow
Jak to? Nie by這 tam PE tylko N zwarty z obudow? By design tak?

Nie no, to by豉 awaria zasilacza w tej konkretnej sztuce MTR2000, na szcz窷cie w drugiej jest OK.
Awaria polega豉 na tym, 瞠 jeden z bolc闚 "bocznych" - czyli L lub N - w gnie寮zie zasilania by zwarty do obudowy - wi璚 tym samym do bolca PE w gnie寮zie zasilania (gniazdo komputerowe, C13 czy jako tak, "internetu" nie chce mi si w陰cza Wink.
A 瞠 instalacja jugos這wia雟ka z lat 90-tych to nie by這 trzeciego druta - a tym bardziej bezpiecznika-r騜nic闚ki.
Bolec PE w gniazdku by, ale albo wisia w powietrzu albo zwarty do N.

Arnold Ziffel
Guest

Sun Jul 16, 2023 6:25 pm   



Dawid Rutkowski <drutkow1@wp.pl> wrote:

Quote:
Win wsp鏊nie ponosi造 zasilacz, maj帷y jeden wtyk zwarty z obudow
Jak to? Nie by這 tam PE tylko N zwarty z obudow? By design tak?

Nie no, to by豉 awaria zasilacza w tej konkretnej sztuce MTR2000, na
szcz窷cie w drugiej jest OK.

Uff, bo ju si przestraszy貫m :)

--
Przychodzi facet do baru i m闚i do barmanki:
- Prosz whisky z col
- Z lodem?
- Bez loda, hehehe
- A poda ze s這mk, czy szanowny pan sobie z buta wyci庵nie?

titanus
Guest

Tue Jul 18, 2023 7:30 pm   



W dniu 2023-07-15 o12:07, PeJot pisze:
[cut]

Quote:
Szyna jest fajna, do momentu gdy nie trzeba zmieni *starego* esa na
nowy typ albo innego producenta. Zwykle mechanicznie na 100% nie pasuje.

...jednak drutowanie tego 2x10 czy 2x16 ju takie przyjemne nie jest. :D

Ostatnio mia貫m do zrobienia 2 szafy po 3 rz璠y po 22 esy / rz康, na
jedn r騜nic闚k 63A w rz璠zie.

Jakbym mia to drutowa to... ciarki mnie przechodz :D

Ojtam, ojtam. Poszuka豚y podwykonawcy, szko造 zacz窸y w豉郾ie wakacje :)

.... to okazjonalna "rob鏒ka" by豉 Very Happy


Quote:
BTW, nie ma maszynek do *p馧/automatycznego* zakuwania ko鎍闚ek linek do
takich zastosowa ?

Oczywi軼ie, 瞠 tak, ale to trzeba przyci望 na wymiar, chocia osk鏎owa

kabelek i w zaciskark (lub maszynk).

Szyna jednak troch wygodniejsza (w sensie szybsza) do monta簑.

BTW, Dzisiaj znowu mia貫m w徠pliw przyjemno嗆 patrzenia na kilka SO po
kilku latach dzia豉nia w skrajnych warunkach. Pr鏏y rozkr璚enia Es闚
podrutowanych 2x10 i zaci郾i皻ych przez jakiego k..a kulturyst przed
treningiem - sko鎍zy造 si na u豉maniu plastik闚 wsporczych. Celowo
pomijam tu wszechobecn rdz na zaciskach i za郾iedzienie KA浴EGO
przewodu w gnie寮zie es闚 (mimo poprawnie za這穎nych tulejek HI).

.... a mia這 by tanio...i dobrze.... :DDDDD

--
Pozdrawiam - titanus

Goto page Previous  1, 2

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - szyna to z這

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map