RTV forum PL | NewsGroups PL

Systemy audio do anonomizacji g這su

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Systemy audio do anonomizacji g這su

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Marek
Guest

Thu Feb 15, 2018 11:28 am   



On Thu, 15 Feb 2018 11:17:18 +0100, Waldemar
<waldemar_at_zedat.fu-berlin.de> wrote:
Quote:
Mo積a u篡 vocodera z solidn kompresj. Zachowuje pierwotne cechy
g這su
rozm闚cy, ale niekoniecznie jest to potem rozpoznawalne. Mo瞠sz si
tym

Przypominam, 瞠 nie chodzi o to, czy mo積a (to wiemy) ale jak
zrobiono w tym konkretnym przypadku (na podstawie nagra, kt鏎e s
dost瘼ne), chodzi przecie o bezpiecze雟two agent闚.

--
Marek

Zbych
Guest

Thu Feb 15, 2018 11:47 am   



W dniu 15.02.2018 o11:28, Marek pisze:
Quote:
On Thu, 15 Feb 2018 11:17:18 +0100, Waldemar
waldemar_at_zedat.fu-berlin.de> wrote:
Mo積a u篡 vocodera z solidn kompresj. Zachowuje pierwotne cechy
g這su rozm闚cy, ale niekoniecznie jest to potem rozpoznawalne. Mo瞠sz
si tym

Przypominam, 瞠 nie chodzi o to, czy mo積a (to wiemy) ale jak zrobiono w
tym konkretnym przypadku (na podstawie nagra, kt鏎e s dost瘼ne),
chodzi przecie o bezpiecze雟two agent闚.

Jakie bezpiecze雟two, skoro wystarczy akredytacja prasowa, 瞠by wej嗆 do
sejmu i ogl康a tych agent闚 na 篡wo.

J.F.
Guest

Thu Feb 15, 2018 1:07 pm   



U篡tkownik "JaNus" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:5a84c834$0$593$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
Quote:
W dniu 2018-02-14 o 19:49, J.F. pisze:
(...) Tak nawiasem mowiac, ta "prosta zmiana tonu" to jakas
skomplikowana operacja - bo jak to zrobic, bez zmiany predkosci
calosci ?

Hm, przecie mo積a spowalnia tylko wtedy, gdy padaj s這wa, czy
zdania.
A potem, gdy jest pauza, to jej skracanie pozwoli utrzyma tempo
zbli穎ne do naturalnego?

Mozna by.
Ale te "proste systemy" tego nie robia, tempo utrzymuj.

Ktos tu opisywal rozwiazanie z czasow analogowych - wirujaca glowica
jak w magnetowidzie, predkosc wobec tasmy inna, a pewne fragmenty -
powtorzone, albo pominiete.

J.

Marek
Guest

Thu Feb 15, 2018 1:52 pm   



On Thu, 15 Feb 2018 11:47:29 +0100, Zbych <abuse_at_onet.pl> wrote:
Quote:
Jakie bezpiecze雟two, skoro wystarczy akredytacja prasowa, 瞠by
wej嗆 do
sejmu i ogl康a tych agent闚 na 篡wo.

Nie mo積a, zeznawali w innym pomieszczeniu, wprowadzeni incognito. W
tym pokoju dziennikarzy nie by這.

--
Marek

Waldemar
Guest

Thu Feb 15, 2018 2:14 pm   



Am 15.02.2018 um 13:07 schrieb J.F.:
Quote:
U篡tkownik "JaNus" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:5a84c834$0$593$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
W dniu 2018-02-14 o 19:49, J.F. pisze:
(...) Tak nawiasem mowiac, ta "prosta zmiana tonu" to jakas
skomplikowana operacja - bo jak to zrobic, bez zmiany predkosci
calosci ?

Hm, przecie mo積a spowalnia tylko wtedy, gdy padaj s這wa, czy zdania.
A potem, gdy jest pauza, to jej skracanie pozwoli utrzyma tempo
zbli穎ne do naturalnego?

Mozna by.
Ale te "proste systemy" tego nie robia, tempo utrzymuj.

Ktos tu opisywal rozwiazanie z czasow analogowych - wirujaca glowica jak
w magnetowidzie, predkosc wobec tasmy inna, a pewne fragmenty -
powtorzone, albo pominiete.

Zmieniasz cz瘰totliwo嗆 pr鏏kowania.

Waldek

Adam
Guest

Thu Feb 15, 2018 3:26 pm   



W dniu 2018-02-15 o00:37, JaNus pisze:
Quote:
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
(...)
W akustyce u篡wa si wokoder闚, dla wokalist闚 nie maj帷ych dobrego
s逝chu. Wtedy wokalista mo瞠 酥iewa nawet na jednej sylabie, a
wokoder "dodaje" melodi bez zauwa瘸lnej zmiany g這su.

υ 瞠sz dyrba! Nie wiedzia貫m...
Uwaga: chyba nie "na jednej sylabie", lecz na "tej samej wysoko軼i"
(nucie).


υ 瞠sz qrde - ale si pierdykn掖em.
Oczywi軼ie - chodzi這 mi "na jednej nucie" - czyli tej samej wysoko軼i tonu.

Taka ciekawostka:
wokoder te mo瞠 by u篡ty do cel闚 (pono) artystycznych. Przyk豉d:
Cher - Believe, efekt mocno przerysowany.


--
Pozdrawiam.

Adam

Krzysztof Gajdemski
Guest

Thu Feb 15, 2018 6:59 pm   



Jest Thu, 15 Feb 2018 15:26:57 +0100, Adam pisze:
Quote:
W dniu 2018-02-15 o00:37, JaNus pisze:
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
(...)
W akustyce u篡wa si wokoder闚, dla wokalist闚 nie maj帷ych dobrego
s逝chu. Wtedy wokalista mo瞠 酥iewa nawet na jednej sylabie, a
wokoder "dodaje" melodi bez zauwa瘸lnej zmiany g這su.
υ 瞠sz dyrba! Nie wiedzia貫m...
Uwaga: chyba nie "na jednej sylabie", lecz na "tej samej wysoko軼i"
(nucie).
υ 瞠sz qrde - ale si pierdykn掖em.
Oczywi軼ie - chodzi這 mi "na jednej nucie" - czyli tej samej wysoko軼i tonu.

I przede wszystkim nie robi si tego wokoderem, tylko efektem typu
auto-tune (lub innym narz璠ziem do korekcji wysoko軼i d德i瘯u, jak np.
Melodyne).

Quote:
Taka ciekawostka:
wokoder te mo瞠 by u篡ty do cel闚 (pono) artystycznych. Przyk豉d:
Cher - Believe, efekt mocno przerysowany.

Te Auto-Tune + ewentualnie jaki efekt. Gdyby to by tylko wokoder,
brzmia這by to inaczej (by這by to w豉郾ie bardziej przerysowane).

k.
--
Krzysztof Gajdemski | songo (at) debian.org.pl | KG4751-RIPE
Registered Linux User #133457 | BLUG Registered Member #0005
PGP key at: http://s.debian.org.pl/gpg/gpgkey * ID: D3259224
Szanuj was wszystkich, kt鏎zy pozostajecie w cieniu - Snerg

Adam
Guest

Thu Feb 15, 2018 8:01 pm   



W dniu 2018-02-15 o18:59, Krzysztof Gajdemski pisze:
Quote:
Jest Thu, 15 Feb 2018 15:26:57 +0100, Adam pisze:
W dniu 2018-02-15 o00:37, JaNus pisze:
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
(...)
W akustyce u篡wa si wokoder闚, dla wokalist闚 nie maj帷ych dobrego
s逝chu. Wtedy wokalista mo瞠 酥iewa nawet na jednej sylabie, a
wokoder "dodaje" melodi bez zauwa瘸lnej zmiany g這su.
υ 瞠sz dyrba! Nie wiedzia貫m...
Uwaga: chyba nie "na jednej sylabie", lecz na "tej samej wysoko軼i"
(nucie).
υ 瞠sz qrde - ale si pierdykn掖em.
Oczywi軼ie - chodzi這 mi "na jednej nucie" - czyli tej samej wysoko軼i tonu.

I przede wszystkim nie robi si tego wokoderem, tylko efektem typu
auto-tune (lub innym narz璠ziem do korekcji wysoko軼i d德i瘯u, jak np.
Melodyne).

Taka ciekawostka:
wokoder te mo瞠 by u篡ty do cel闚 (pono) artystycznych. Przyk豉d:
Cher - Believe, efekt mocno przerysowany.

Te Auto-Tune + ewentualnie jaki efekt. Gdyby to by tylko wokoder,
brzmia這by to inaczej (by這by to w豉郾ie bardziej przerysowane).


Ok, mo瞠 masz racj.

Jak pracowa貫m jako elektro-akustyk, to wokoderami nazywa這 si
urz康zenia kszta速uj帷e/przerabiaj帷e d德i瘯 w r騜ny spos鏏. Ale raczej
tylko urz康zenia wp造waj帷e na barw b康 wysoko嗆 d德i瘯u. Nie
zastanawia貫m si nad t nazw. Oczywi軼ie opr鏂z tego by造 kamery
pog這sowe, echa, korektory parametryczne lub nawet tercjowe, itp, itd.

Natomiast auto-tune jest du穎 nowsze, to program lub sprz皻owy procesor
d德i瘯u.


--
Pozdrawiam.

Adam

Krzysztof Gajdemski
Guest

Thu Feb 15, 2018 8:44 pm   



Jest Thu, 15 Feb 2018 20:01:21 +0100, Adam pisze:
Quote:
W dniu 2018-02-15 o18:59, Krzysztof Gajdemski pisze:
Jest Thu, 15 Feb 2018 15:26:57 +0100, Adam pisze:
W dniu 2018-02-15 o00:37, JaNus pisze:
W dniu 2018-02-14 o 22:25, Adam pisze:
W akustyce u篡wa si wokoder闚, dla wokalist闚 nie maj帷ych dobrego
s逝chu. Wtedy wokalista mo瞠 酥iewa nawet na jednej sylabie, a
wokoder "dodaje" melodi bez zauwa瘸lnej zmiany g這su.
υ 瞠sz dyrba! Nie wiedzia貫m...
Uwaga: chyba nie "na jednej sylabie", lecz na "tej samej wysoko軼i"
(nucie).
υ 瞠sz qrde - ale si pierdykn掖em.
Oczywi軼ie - chodzi這 mi "na jednej nucie" - czyli tej samej wysoko軼i tonu.
I przede wszystkim nie robi si tego wokoderem, tylko efektem typu
auto-tune (lub innym narz璠ziem do korekcji wysoko軼i d德i瘯u, jak np.
Melodyne).
Taka ciekawostka:
wokoder te mo瞠 by u篡ty do cel闚 (pono) artystycznych. Przyk豉d:
Cher - Believe, efekt mocno przerysowany.
Te Auto-Tune + ewentualnie jaki efekt. Gdyby to by tylko wokoder,
brzmia這by to inaczej (by這by to w豉郾ie bardziej przerysowane).
Ok, mo瞠 masz racj.

C騜, u篡wa貫m, wi璚 wiem, 瞠 nie jest trudno nawet przypadkiem auto-tunem
zrobi w豉郾ie taki efekt. Co ciekawe producent tego albumu na pocz徠ku
軼iemnia, 瞠 efekt powsta przy pomocy Digitech Talkera. Na fali
popularno軼i p造ty kupiono mas Talker闚, po czym szybko okaza這 si, 瞠
nie t璠y droga i trzeba u篡 produktu Antaresa. :)

Quote:
Jak pracowa貫m jako elektro-akustyk, to wokoderami nazywa這 si
urz康zenia kszta速uj帷e/przerabiaj帷e d德i瘯 w r騜ny spos鏏. Ale raczej
tylko urz康zenia wp造waj帷e na barw b康 wysoko嗆 d德i瘯u. Nie
zastanawia貫m si nad t nazw.

Vocodery w muzyce u篡wane s od lat i ich definicja jest do嗆
precyzyjna. Tunery, harmonizery, procesory wokalne etc. to zdecydowanie
nie s wokodery.

Quote:
Natomiast auto-tune jest du穎 nowsze, to program lub sprz皻owy procesor
d德i瘯u.

Zgadza si.

k.
--
Krzysztof Gajdemski | songo (at) debian.org.pl | KG4751-RIPE
Registered Linux User #133457 | BLUG Registered Member #0005
PGP key at: http://s.debian.org.pl/gpg/gpgkey * ID: D3259224
Szanuj was wszystkich, kt鏎zy pozostajecie w cieniu - Snerg

JaNus
Guest

Thu Feb 15, 2018 9:06 pm   



W dniu 2018-02-15 o 08:59, Marcin Debowski pisze:
Quote:
Wsp馧czesna technologia nie daje wystarczaj帷ych gwarancji, 瞠
automatyczne t逝maczenie g這su na tekst b璠zie wierne.

Ale gdy "jest potrzeba", to zbiera si think tank, grup 貫bskich

ch這pak闚, i problem rozkminia si w miesi帷, albo dwadzie軼ia ;-)

--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

JaNus
Guest

Thu Feb 15, 2018 9:17 pm   



W dniu 2018-02-15 o 11:05, SW3 pisze:
Quote:
A gdyby tak ka盥 sk豉dow obni篡 lub podwy窺zy o inn (losowo
dobran w jakim zakresie) warto嗆, dodatkowo cz窷 sk豉dowych lekko
przyciszy a cz窷 podg這郾i, mo瞠 cz窷 ca趾iem wyci望? Taka
operacja nie powinna by chyba odwracalna je郵i si nie zna
poszczeg鏊nych przesuni耩 (a nie powinno si zna bo powinny by
dobierane za ka盥ym razem losowo i nie ujawniane).

Metod brute force rozgry潭 si to-to da, acz troch wody w Wi郵e

up造nie. Istotna jest wtedy mo磧iwo嗆 por闚nania z jak捷 niezbyt du膨
baz danych, zawieraj帷 _wszystkie_ "mo磧iwe" g這sy (pr鏏ki).

Quote:
---- Pa雟two to wielka fikcja, dzi瘯i kt鏎ej ka盥y usi逝je 篡
kosztem innych. /Bastiat

S tacy "m康rzy inaczej", kt鏎zy uwa瘸j, 瞠 Pa雟two (P!) to "dobry

wujek", kt鏎y cokolwiek daje (darmo) bezinteresownie. Nie dostrzegaj
tego, 瞠 gdy zgodzimy si na kradzie, aby karmi biednych (i
_g逝pich_!) to najbardziej na tym skorzystaj "cwani i spasani"!



--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

JaNus
Guest

Thu Feb 15, 2018 9:21 pm   



W dniu 2018-02-15 o 13:52, Marek pisze:
Quote:
On Thu, 15 Feb 2018 11:47:29 +0100, Zbych <abuse_at_onet.pl> wrote:
Jakie bezpiecze雟two, skoro wystarczy akredytacja prasowa, 瞠by
wej嗆 do sejmu i ogl康a tych agent闚 na 篡wo.

Nie mo積a, zeznawali w innym pomieszczeniu, wprowadzeni incognito. W
tym pokoju dziennikarzy nie by這.

Musia這by to by w ca趾iem innym gmachu (najlepiej nawet w innym

mie軼ie), o nieznanej lokalizacji. I jeszcze sporo niesztampowych metod
pomocniczych. Bo wszelka rutyna pozwoli szybko obej嗆 zabezpieczenia!

--
Nie interesujesz si polityk? To lekkomy郵ne chowanie g這wy w piasek!
Wszak polityka interesuje si tob i tak, a rz康z帷y te si interesuj,
g堯wnie zawarto軼i twojego portfela. Dlatego zachowaj czujno嗆!

Adam
Guest

Fri Feb 16, 2018 1:38 am   



W dniu 2018-02-15 o20:44, Krzysztof Gajdemski pisze:
Quote:
Jest Thu, 15 Feb 2018 20:01:21 +0100, Adam pisze:
(...)
Vocodery w muzyce u篡wane s od lat i ich definicja jest do嗆
precyzyjna. Tunery, harmonizery, procesory wokalne etc. to zdecydowanie
nie s wokodery.

Natomiast auto-tune jest du穎 nowsze, to program lub sprz皻owy procesor
d德i瘯u.


Dzi瘯i za wyja郾ienia.

Cz這wiek czasem "od zawsze" u篡wa jakiego terminu, po czym okazuje si,
瞠 jego znaczenie mo瞠 by inne.



--
Pozdrawiam.

Adam

J.F.
Guest

Fri Feb 16, 2018 3:48 am   



Dnia Thu, 15 Feb 2018 14:14:21 +0100, Waldemar napisa(a):
Quote:
Am 15.02.2018 um 13:07 schrieb J.F.:
(...) Tak nawiasem mowiac, ta "prosta zmiana tonu" to jakas
skomplikowana operacja - bo jak to zrobic, bez zmiany predkosci
calosci ?

Hm, przecie mo積a spowalnia tylko wtedy, gdy padaj s這wa, czy zdania.
A potem, gdy jest pauza, to jej skracanie pozwoli utrzyma tempo
zbli穎ne do naturalnego?

Mozna by.
Ale te "proste systemy" tego nie robia, tempo utrzymuj.

Ktos tu opisywal rozwiazanie z czasow analogowych - wirujaca glowica jak
w magnetowidzie, predkosc wobec tasmy inna, a pewne fragmenty -
powtorzone, albo pominiete.

Zmieniasz cz瘰totliwo嗆 pr鏏kowania.

Masz na mysli odtwarzanie pliku ?
Sprobkowany przy nagraniu np 44kHz, odtwarzamy 36kHz ?

To zmieni ton, ale tez i predkosc nagrania. A tymczasem sa programy,
ktore zmieniaja tylko tony.

J.
P.S. Ta zmiana czestotliwosci probkowania tez nie taka trywialna, jak
nie mamy dostepu generatora. Np chcelibysmy odtworzyc na tych 36 na
komputerze, a system potrafi tylko 44 lub 48 Smile
Mozna po chamsku probki duplikowac, albo ambitniej - resampling filrem
cyfrowym ...

Waldemar
Guest

Mon Feb 19, 2018 11:33 am   



Am 16.02.2018 um 03:48 schrieb J.F.:
Quote:
Dnia Thu, 15 Feb 2018 14:14:21 +0100, Waldemar napisa(a):
Am 15.02.2018 um 13:07 schrieb J.F.:
(...) Tak nawiasem mowiac, ta "prosta zmiana tonu" to jakas
skomplikowana operacja - bo jak to zrobic, bez zmiany predkosci
calosci ?

Hm, przecie mo積a spowalnia tylko wtedy, gdy padaj s這wa, czy zdania.
A potem, gdy jest pauza, to jej skracanie pozwoli utrzyma tempo
zbli穎ne do naturalnego?

Mozna by.
Ale te "proste systemy" tego nie robia, tempo utrzymuj.

Ktos tu opisywal rozwiazanie z czasow analogowych - wirujaca glowica jak
w magnetowidzie, predkosc wobec tasmy inna, a pewne fragmenty -
powtorzone, albo pominiete.

Zmieniasz cz瘰totliwo嗆 pr鏏kowania.

Masz na mysli odtwarzanie pliku ?
Sprobkowany przy nagraniu np 44kHz, odtwarzamy 36kHz ?

To zmieni ton, ale tez i predkosc nagrania. A tymczasem sa programy,
ktore zmieniaja tylko tony.

J.
P.S. Ta zmiana czestotliwosci probkowania tez nie taka trywialna, jak
nie mamy dostepu generatora. Np chcelibysmy odtworzyc na tych 36 na
komputerze, a system potrafi tylko 44 lub 48 Smile
Mozna po chamsku probki duplikowac, albo ambitniej - resampling filrem
cyfrowym ...
Tak si robi. Resampling, czyli zmiana cz瘰totliwo軼i pr鏏kowania. Jest

troch program闚 tego typu.

Waldek

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Systemy audio do anonomizacji g這su

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map