RTV forum PL | NewsGroups PL

sony zesz這 na psy

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - sony zesz這 na psy

Goto page 1, 2  Next

Pszemol
Guest

Sun Nov 25, 2018 11:04 am   



Dawno, dawno temu, za siedmioma gorami...

A powa積iej - w ubieg造m wieku kupi貫m ma造 TV Sony z kineskopem Trinitron.
Model KV1984MT. Sk康 mam model? Z nalepki. Wci捫 dzia豉 u mnie w Krakowie
na poddaszu z dekoderem... i obraz bez zarzutu.

A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Te 10 lat nie jest to mo瞠 tak 幢e, np w por闚naniu do niedawno kupionego
(mo瞠 3 lata temu) tv HITACHI, kt鏎emu LEDy z pod鈍ietlacza ekranu zacz窸y
odpada ale wci捫 nie r闚na si do kineskopowych wersji Sony.

Trinitron to by legendarny, niepowtarzalny przeb鎩.

To se ne wrati!

J.F.
Guest

Sun Nov 25, 2018 11:04 am   



Dnia Sun, 25 Nov 2018 09:04:11 -0000 (UTC), Pszemol napisa(a):
Quote:
A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Czekaj - ale skad poswiata na cyfrowym LCD ?

Czyzby znow elektrolity w zasilaczu ?

Czy sam LC sie zestarzal ...

Quote:
Te 10 lat nie jest to mo瞠 tak 幢e, np w por闚naniu do niedawno kupionego
(mo瞠 3 lata temu) tv HITACHI, kt鏎emu LEDy z pod鈍ietlacza ekranu zacz窸y
odpada ale wci捫 nie r闚na si do kineskopowych wersji Sony.

Trinitron to by legendarny, niepowtarzalny przeb鎩.

Bo ja wiem ... inne tez dlugo trwaly

Quote:
To se ne wrati!

A kto wam te telewizory kupi, jak zrobicie za dobre :-)

J.

Pawel
Guest

Sun Nov 25, 2018 11:47 am   



Dla mnie SONY zeszlo na psy wieki temu. Pamietam jak kiedys kupilem
wieze z magnetofonem i odtwarzaczem CD na 3 plyty. Tydzien po gwarancji
pierwsza awaria, jakis miesiac, czy dwa po naprawie kolejna awaria. Po
drugiej naprawie nie minelo chyba miesiaca i kolejna awaria, ale wtedy
juz nie naprawialem.

To samo bylo z teleefonem Sony Ericcson. Po 1,5 roku glosnik zaczal tak
cicho chodzic, ze ledwo w mieszkaniu mozna bylo uslyszec rozmowce, a o
wyjsciu mowy niee bylo. To samo z mikrofonem. Ludzie ledwo mnie slyszeli.

Od tamtej pory unikam sprzetu Sony jak ognia.

On 25.11.2018 10:04, Pszemol wrote:
Quote:
Dawno, dawno temu, za siedmioma gorami...

A powa積iej - w ubieg造m wieku kupi貫m ma造 TV Sony z kineskopem Trinitron.
Model KV1984MT. Sk康 mam model? Z nalepki. Wci捫 dzia豉 u mnie w Krakowie
na poddaszu z dekoderem... i obraz bez zarzutu.

A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Te 10 lat nie jest to mo瞠 tak 幢e, np w por闚naniu do niedawno kupionego
(mo瞠 3 lata temu) tv HITACHI, kt鏎emu LEDy z pod鈍ietlacza ekranu zacz窸y
odpada ale wci捫 nie r闚na si do kineskopowych wersji Sony.

Trinitron to by legendarny, niepowtarzalny przeb鎩.

To se ne wrati!


Pszemol
Guest

Sun Nov 25, 2018 4:29 pm   





Irokez
Guest

Sun Nov 25, 2018 5:19 pm   



W dniu 2018-11-25 o15:29, Pszemol pisze:
Quote:
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Dnia Sun, 25 Nov 2018 09:04:11 -0000 (UTC), Pszemol napisa(a):
A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Czekaj - ale skad poswiata na cyfrowym LCD ?

Czyzby znow elektrolity w zasilaczu ?

Czy sam LC sie zestarzal ...

To jest mo磧iwe 瞠 sam kryszta co nie ten teges - masz np chwile znaczek
CANAL+ w rogu, prze陰czasz kana na inny a CANAL+ w postaci tym razem
czarnego ducha zostaje na ekranie prawie 2 minuty.

To nie kryszta, to co ze sterowaniem/panelem.
Tak samo ma czasami w rocznym LG G5.
Jakby od jakiego wstrz御u czasami nie czy軼i這 do ko鎍a ekranu.


--
Irokez

Sebastian Biay
Guest

Sun Nov 25, 2018 5:20 pm   



Quote:
A powa積iej - w ubieg造m wieku kupi貫m ma造 TV Sony z kineskopem Trinitron.

Drut nie przeszkadza Wink ?

Mia貫m w r瘯ach monitor komputerowy Trinitron i drut widzia貫m mimo
opinii innych 瞠 nie wida, przez kilka lat.

Cezary Grdys
Guest

Sun Nov 25, 2018 7:08 pm   



W dniu 25.11.2018 o10:25, J.F. pisze:
Quote:
A kto wam te telewizory kupi, jak zrobicie za dobre

No, a poco sprzedawa telewizory, je郵i samochody, pralki i inny sprz皻
by造 by r闚nie dobre? O ile wiem, to wszystkie te firmy zdoby造 presti
i maj徠ek jak dobre wyroby robi造. IBM, ICL, Sony itp.

--
Cezary Gr康ys
czarekgr_at_wa.onet.pl

J.F.
Guest

Sun Nov 25, 2018 9:47 pm   





Guest

Mon Nov 26, 2018 4:07 am   



W dniu niedziela, 25 listopada 2018 17:19:44 UTC+1 u篡tkownik Irokez napisa:
Quote:
W dniu 2018-11-25 o15:29, Pszemol pisze:
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Dnia Sun, 25 Nov 2018 09:04:11 -0000 (UTC), Pszemol napisa(a):
A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Czekaj - ale skad poswiata na cyfrowym LCD ?

Czyzby znow elektrolity w zasilaczu ?

Czy sam LC sie zestarzal ...

To jest mo磧iwe 瞠 sam kryszta co nie ten teges - masz np chwile znaczek
CANAL+ w rogu, prze陰czasz kana na inny a CANAL+ w postaci tym razem
czarnego ducha zostaje na ekranie prawie 2 minuty.

To nie kryszta, to co ze sterowaniem/panelem.
Tak samo ma czasami w rocznym LG G5.
Jakby od jakiego wstrz御u czasami nie czy軼i這 do ko鎍a ekranu.



Mialem/mam taka karte graficzna co na gorze obrazu jakies duchy wyswietlala i czasem tytul paska okienka sie leniwie nie chcial usunac po tym jak sie okienko zmniejszylo.


Co troche mnie 鄉ieszy jak s造sze utyskiwania ludzi ze cyfrowe przes豉nie obrazu nigdy ne powoduje "analogowch" po鈍iat/powidok闚 :)

Co za czasy Smile

Marcin Debowski
Guest

Mon Nov 26, 2018 5:46 am   



On 2018-11-25, Pszemol <Pszemol_at_PolBox.com> wrote:
Quote:
Dawno, dawno temu, za siedmioma gorami...

A powa積iej - w ubieg造m wieku kupi貫m ma造 TV Sony z kineskopem Trinitron.
Model KV1984MT. Sk康 mam model? Z nalepki. Wci捫 dzia豉 u mnie w Krakowie
na poddaszu z dekoderem... i obraz bez zarzutu.

A teraz ju w tym wieku, oko這 2008, kupi貫m licz帷 na reputacj Sony ich
model LCD KDL37P3000.
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Mam podobne do鈍iadczenia. Kiedys mia貫m jamnika. Do dzi dzia豉. Ze
20-25 lat? Pierwszy LCD kupiony ko這 2005. Wytrzyma mo瞠 3 lata przy
bardzo umiarkowanym u篡tkowaniu. Dwa aparaty, 鈔ednia i-wy窺za p馧ka -
pierwszy przesta dobrze ostrzy po jaki 3 latach, drugi zacz掖 miec
problemy ze stabilizacj ju po roku. Dwa laptopy vaio, wy窺za p馧ka,
aku popada造 w ci庵u roku, oba laptopy nie prze篡造 3ch. Tragedia. A
takie LG czy Canony czy Delle si u mnie jakos bez problemu trzymaj.

--
Marcin

Piotr Wyderski
Guest

Mon Nov 26, 2018 8:07 am   



Pszemol wrote:

Quote:
6-7 lat wytrzyma i panel zacz掖 mocno smu篡, z wyra幡 po鈍iat. Teraz,
po nieca貫ch 10 latach po鈍iata jest ju tak wyra幡a, 瞠 zwyczajnie nie da
si tego ogl康a.

Tego si nie daje ogl康a nawet bez po鈍iaty. W Internecie jest
mn鏀two materia堯w dobrej jako軼i (zw豉szcza merytorycznej), po
co Ci TV? Z kim obecnie sypia Tadla i co o tym s康zi Kret da si
wyczyta na pudlu. :-)

Quote:
Trinitron to by legendarny, niepowtarzalny przeb鎩.

Tylko mocno druciany, co ju Sebastian zauwa篡. Mia貫m i te widzia貫m
druty.

Quote:
To se ne wrati!

To ma nieco inne znaczenie, ni Ci si wydaje. ;-)

Pozdrawiam, Piotr

Orero
Guest

Mon Nov 26, 2018 1:03 pm   



W dniu 25.11.2018 o17:20, Sebastian Bia造 pisze:
Quote:
Trinitron.

Drut nie przeszkadza Wink ?

Mia貫m w r瘯ach monitor komputerowy Trinitron i drut widzia貫m mimo
opinii innych 瞠 nie wida, przez kilka lat.

Jeden? Bo ja mia貫m dwa, na dole i na g鏎ze. I w TV Sony i w monitorze CTX.

Pozd
OX

Mateusz Viste
Guest

Mon Nov 26, 2018 1:31 pm   



On Mon, 26 Nov 2018 13:03:23 +0100, Orero wrote:
Quote:
W dniu 25.11.2018 o17:20, Sebastian Bia造 pisze:
Trinitron.

Drut nie przeszkadza Wink ?

Mia貫m w r瘯ach monitor komputerowy Trinitron i drut widzia貫m mimo
opinii innych 瞠 nie wida, przez kilka lat.

Jeden? Bo ja mia貫m dwa, na dole i na g鏎ze. I w TV Sony i w monitorze
CTX.

Te mia貫m dwa (w monitorze) - jeden w 1/3 ekranu, drugi w 2/3. Z tym, 瞠
faktycznie widoczny by tylko ten pierwszy (g鏎ny), dolny drut by這 wida
tylko je郵i naprawd cz這wiek wiedzia czego szuka i niemal przyk豉da
oko do monitora. Troch szkoda, bo poza tym obraz by 篡leta.

Mateusz

Marek
Guest

Mon Nov 26, 2018 4:53 pm   



On Mon, 26 Nov 2018 08:07:57 +0100, Piotr Wyderski
<peter.pan_at_neverland.mil> wrote:
Quote:
Tego si nie daje ogl康a nawet bez po鈍iaty. W Internecie jest
mn鏀two materia堯w dobrej jako軼i (zw豉szcza merytorycznej), po
co Ci TV?

No w豉郾ie po to TV (telewizor) by ogl康a materia造 z internetu na
du篡m ekranie. Mam je ogl康a na 21" monitorku??
Dzisiaj telewizor nie oznacza ogl康anie TV z powietrza (tunera).

--
Marek

Sebastian Biay
Guest

Tue Nov 27, 2018 7:57 pm   



On 26/11/2018 13:03, Orero wrote:
Quote:
Drut nie przeszkadza Wink ?
Mia貫m w r瘯ach monitor komputerowy Trinitron i drut widzia貫m mimo
opinii innych 瞠 nie wida, przez kilka lat.
Jeden? Bo ja mia貫m dwa, na dole i na g鏎ze. I w TV Sony i w monitorze CTX.

Jeden by這 wida (dolny). Czy by造 dwa fizycznie to nie wiem. Producenta
monitora tez nie pami皻am. Mia貫m ich kilka "na stanie" i drut by w
ka盥ym widoczny tak samo, wi璚 to nie wada egzemplarza.

Goto page 1, 2  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - sony zesz這 na psy

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map