RTV forum PL | NewsGroups PL

Prosty generator funkcyjny, może Rigol, może S iglent, może

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Prosty generator funkcyjny, może Rigol, może S iglent, może

Irek.N.
Guest

Tue May 07, 2019 7:00 am   



Potrzebuję kupić coś do powiedzmy 5kPLN, w miarę dobrego.
Znalazłem kilka firm, ale wyróżnia się Hanstek z modelem np: HDG6202B.
Pytanie, czy ktoś używa, ktoś ma opinię?

Mam programowalnego LeCroy-a, ale to staroć i choć parametry ma dobre,
to jednak jest już stetryczały w stopniu wystarczająco wkurzającym Sad
Czas na coś nowszego i prostszego za razem chyba. Polecicie coś?

Irek.N.

cezar
Guest

Tue May 07, 2019 8:52 am   



On 07/05/2019 08:00, Irek.N. wrote:
Quote:
Potrzebuję kupić coś do powiedzmy 5kPLN, w miarę dobrego.
Znalazłem kilka firm, ale wyróżnia się Hanstek z modelem np: HDG6202B.
Pytanie, czy ktoś używa, ktoś ma opinię?

Mam programowalnego LeCroy-a, ale to staroć i choć parametry ma dobre,
to jednak jest już stetryczały w stopniu wystarczająco wkurzającym Sad
Czas na coś nowszego i prostszego za razem chyba. Polecicie coś?

Irek.N.

Najlepiej zacząć od wymagań ...

Irek.N.
Guest

Tue May 07, 2019 7:02 pm   



Quote:

Najlepiej zacząć od wymagań ...


No ba, na ten moment niewielkie i pewnie każdy spełnia, ale...
Wiem jakie potrafią być przepaście w obsłudze i parametrach
oscyloskopów, dlatego zapytałem o generatory.

Hantek ze swoimi parametrami zostawia daleko resztę, więc w tej cenie
jest to zdecydowanie lider, o ile tylko nie ma kompletnie spapranej
obsługi i parametry są zbliżone do rzeczywistych. Ktoś wie?

Miłego.
Irek.N.

Cezar
Guest

Tue May 07, 2019 11:08 pm   





Irek.N.
Guest

Wed May 08, 2019 7:52 pm   



Quote:
przemyśl sobie co potrzebujesz i jak często będziesz z niego korzystał.
Jak potrzebujesz coś wygenerować raz na kilka miesięcy to może UI nie
musi być super ergonomiczne?

Tak jak piszesz, będzie używany od dzwonu i to wielkiego, więc zapewne
przeżyję Smile
Zamówiony, zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

Miłego.
Irek.N.

Piotr Wyderski
Guest

Thu May 09, 2019 2:22 pm   



Irek.N. wrote:

Quote:
Potrzebuję kupić coś do powiedzmy 5kPLN, w miarę dobrego.

Ja mam taki:

https://www.siglent.eu/sdg2042x.html

i bardzo sobie chwalę (zwłaszcza po shackowaniu do 2122X). Ulubiona
zabawka dzieciaków własnych i okolicznych, które sobie za jego pomocą
odtwarzają muzyczki na wkładce W66. :->

Mnie się najbardziej przydaje funkcja arbitrary i generowanie przebiegów
cyfrowych, analogowe zastosowania od wielkiego dzwonu, ale daje radę.

Pozdrawiam, Piotr

Cezar
Guest

Fri May 10, 2019 8:36 pm   



On 09/05/2019 15:22, Piotr Wyderski wrote:
Quote:
Mnie się najbardziej przydaje funkcja arbitrary i generowanie przebiegów
cyfrowych, analogowe zastosowania od wielkiego dzwonu, ale daje radę.



Nie chce tutaj przechwalać ale FY6800 tez ma AWG .
Przbebieg można "narysować" w jakimś programie windowsowym ale
Są też biblioteki w pythonie do sterowania tym.

Oczywiście to inne półki (a raczej podłoga i półka)

c.

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Prosty generator funkcyjny, może Rigol, może S iglent, może

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map