RTV forum PL | NewsGroups PL

popularna laserówka do domu

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - popularna laserówka do domu

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

HF5BS
Guest

Tue Nov 27, 2018 1:21 am   



Użytkownik "Irokez" <no.email_at_wp.pl> napisał w wiadomości
news:5bfc6704$0$509$65785112_at_news.neostrada.pl...
Quote:
HP DeskJeta "przez okno" wywaliłem jak mi zaschły nowe tusze za 3 stówki.

Mam nadzieję, że spadajac, wyrżnęły w łeb producenta tychże utensyliów
drukujących...

--
Łapy, łapy, cztery łapy,
A na łapach pies kudłaty.
Kto dogoni psa? Kto dogoni psa?
Może ty? Może ty? Może jednak ja...?

J.F.
Guest

Tue Nov 27, 2018 7:32 am   



Dnia Mon, 26 Nov 2018 06:46:25 -0000 (UTC), Pszemol napisał(a):
Quote:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym

A propos - byly kiedys drukarki termotransferowe, nie zle slowo, z
topionym tuszem. Moze to by nie zasychalo ?

O ... przestali robic
https://en.wikipedia.org/wiki/Solid_ink

Termotransferowe kolorowe tez sa.

J.

BQB
Guest

Tue Nov 27, 2018 8:20 am   



W dniu 27.11.2018 o 07:32, J.F. pisze:
Quote:
Dnia Mon, 26 Nov 2018 06:46:25 -0000 (UTC), Pszemol napisał(a):
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym

A propos - byly kiedys drukarki termotransferowe, nie zle slowo, z
topionym tuszem. Moze to by nie zasychalo ?

O ... przestali robic
https://en.wikipedia.org/wiki/Solid_ink

Termotransferowe kolorowe tez sa.

Zasychać nie zasychało, ale dużo "tuszu/plastiku" szło na start.
Dysze, czy przez co tam ten "tusz" był przepychany potrafiły się
zapychać, a ich odetkanie nie było proste - dużo się zużywało na
przepychanie i nie zawsze się to udawało. Tego Xerox Phaser 8500 miałem
w pracy gdzieś pomiędzy 2003 a 2006 rokiem.
No i wydruk był _zawsze_ błyszczący.

Pszemol
Guest

Tue Nov 27, 2018 10:40 am   



Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
Quote:
W dniu 26.11.2018 o 11:24, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 07:46, Pszemol pisze:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym
razem już nieudanej probie odmoczenia zaschniętych głowic wydaje się, że
trzeba się wreszcie poddać i kupić coś nowego...

Czym zastąpić wysłużoną HP Deskjet 2050 w domu?

Są jakieś małe laserówki ze skanerem, które mogłyby się dobrze nadać w roli
domowego kombajnu zamiast atramentówki?

Rozglądałem się jakiś czas za czymś takim i mój wybór padł na to:
https://www.drukmistrz.pl/product_info.php?products_id=7920
Jeszcze jej nie kupiłem więc nie powiem jak się sprawuje.


Wyglada mi na cz-b i sporo większa od Laserjet M28a.

Jakie były Twoje kryteria wyboru że akurat tą wybrałeś?


To dla żony do pracy w domu. Kryterium podstawowe to aby miała przycisk
do kserowania, bo do tej pory ja musiałem na swoim skanerze skanować a
potem drukować na laserówce. Kolor jej nie potrzebny. No i drugie
kryterium by była sieciowa, żeby nie podłączać do niej laptopa.


I malutki HP M28a nie spełnia tych kryteriow?

Mario
Guest

Tue Nov 27, 2018 8:39 pm   



W dniu 27.11.2018 o 09:40, Pszemol pisze:
Quote:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 11:24, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 07:46, Pszemol pisze:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym
razem już nieudanej probie odmoczenia zaschniętych głowic wydaje się, że
trzeba się wreszcie poddać i kupić coś nowego...

Czym zastąpić wysłużoną HP Deskjet 2050 w domu?

Są jakieś małe laserówki ze skanerem, które mogłyby się dobrze nadać w roli
domowego kombajnu zamiast atramentówki?

Rozglądałem się jakiś czas za czymś takim i mój wybór padł na to:
https://www.drukmistrz.pl/product_info.php?products_id=7920
Jeszcze jej nie kupiłem więc nie powiem jak się sprawuje.


Wyglada mi na cz-b i sporo większa od Laserjet M28a.

Jakie były Twoje kryteria wyboru że akurat tą wybrałeś?


To dla żony do pracy w domu. Kryterium podstawowe to aby miała przycisk
do kserowania, bo do tej pory ja musiałem na swoim skanerze skanować a
potem drukować na laserówce. Kolor jej nie potrzebny. No i drugie
kryterium by była sieciowa, żeby nie podłączać do niej laptopa.


I malutki HP M28a nie spełnia tych kryteriow?


Zdaje się że nie ma sieci.

--
pozdrawiam
MD

t-1
Guest

Tue Nov 27, 2018 8:51 pm   



W dniu 2018-11-27 o 20:39, Mario pisze:

Quote:

Zdaje się że nie ma sieci.


Są serwery wydruku.
Nawet niektóre routery go mają.
A jak jest w domu komputer włączony na okrągło to bez budżetowo.

Andrzej
Guest

Tue Nov 27, 2018 10:12 pm   



W dniu 2018-11-26 o 11:47, sirapacz pisze:
Quote:

brother 9340CDW lub tańszy odpowiednik (biedniejszy w wyposażenie). Wadą
są fusery które padają (kilkadziesiąt tysięcy stron), ale wymiana tegoż
jest banalna i zajmuje dla wprawnej osoby ok 90 sekund.

Taanie tonery, ma duplex, sieć i kolor. Albo przejdź na BW i weź
cokolwiek:)


Przy tych rozmiarach i cenie prawie 2000zł to urządzenie bardziej sie do
biura nadaje niż do domu.

Ale to jedna z tańszych kolorowych. Najtańsza z tej serii (bez adf i
innych bajerów) to koszt bodaj 1400pln czy tam 1200pln.
Taniej masz już tylko w zasadzie drukarki bez skanera. Albo weź czarno
białą to mozesz wziąć np. najtańszego brothera wielofunkcyjnego i też
tonery jak i bęben tanie śmiesznie a działa.
NAwet ma wifi! Smile

Potwierdzam. Mam Brothera DCP-7070DW od 4 lat (czarno-biała, skaner,
ksero, Wi-Fi). Bębna nie wymieniałem, ale chodzi na tanich zamiennikach.
W Komputroniku niecałe 700zł. Zamiennik na 2400 stron ok 100zł.
Beben 290 lub 130.

sirapacz
Guest

Wed Nov 28, 2018 2:22 am   



Quote:
Są serwery wydruku.
Nawet niektóre routery go mają.
A jak jest w domu komputer włączony na okrągło to bez budżetowo.

można. Tylko po co?
na kiego wyważać otwarte drzwi? Skoro może mieć urządzenie niezależne od
innych w sieci i łatwo je sparować lubb drutem zapiąć. Nie każdy chce
bawić się w udostępnianie z komputera - musiałby on pracować bez
przerwy. Nie każdy ma jeden komputer.

Pszemol
Guest

Thu Nov 29, 2018 1:36 am   



Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
Quote:
W dniu 27.11.2018 o 09:40, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 11:24, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 07:46, Pszemol pisze:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym
razem już nieudanej probie odmoczenia zaschniętych głowic wydaje się, że
trzeba się wreszcie poddać i kupić coś nowego...

Czym zastąpić wysłużoną HP Deskjet 2050 w domu?

Są jakieś małe laserówki ze skanerem, które mogłyby się dobrze nadać w roli
domowego kombajnu zamiast atramentówki?

Rozglądałem się jakiś czas za czymś takim i mój wybór padł na to:
https://www.drukmistrz.pl/product_info.php?products_id=7920
Jeszcze jej nie kupiłem więc nie powiem jak się sprawuje.


Wyglada mi na cz-b i sporo większa od Laserjet M28a.

Jakie były Twoje kryteria wyboru że akurat tą wybrałeś?


To dla żony do pracy w domu. Kryterium podstawowe to aby miała przycisk
do kserowania, bo do tej pory ja musiałem na swoim skanerze skanować a
potem drukować na laserówce. Kolor jej nie potrzebny. No i drugie
kryterium by była sieciowa, żeby nie podłączać do niej laptopa.


I malutki HP M28a nie spełnia tych kryteriow?


Zdaje się że nie ma sieci.


Ależ ma, również wifi i drukowanie z chmury.

Mario
Guest

Sun Dec 02, 2018 12:59 am   



W dniu 29.11.2018 o 00:36, Pszemol pisze:
Quote:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 27.11.2018 o 09:40, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 11:24, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 07:46, Pszemol pisze:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce i tym
razem już nieudanej probie odmoczenia zaschniętych głowic wydaje się, że
trzeba się wreszcie poddać i kupić coś nowego...

Czym zastąpić wysłużoną HP Deskjet 2050 w domu?

Są jakieś małe laserówki ze skanerem, które mogłyby się dobrze nadać w roli
domowego kombajnu zamiast atramentówki?

Rozglądałem się jakiś czas za czymś takim i mój wybór padł na to:
https://www.drukmistrz.pl/product_info.php?products_id=7920
Jeszcze jej nie kupiłem więc nie powiem jak się sprawuje.


Wyglada mi na cz-b i sporo większa od Laserjet M28a.

Jakie były Twoje kryteria wyboru że akurat tą wybrałeś?


To dla żony do pracy w domu. Kryterium podstawowe to aby miała przycisk
do kserowania, bo do tej pory ja musiałem na swoim skanerze skanować a
potem drukować na laserówce. Kolor jej nie potrzebny. No i drugie
kryterium by była sieciowa, żeby nie podłączać do niej laptopa.


I malutki HP M28a nie spełnia tych kryteriow?


Zdaje się że nie ma sieci.


Ależ ma, również wifi i drukowanie z chmury.


No to najwyraźniej nie potrafię znaleźć w polskich sklepach takiej.

http://www.eukasa.pl/drukarka-wielofunkcyjna-hp-laserjet-pro-mfp-m28a-w2g54a-b19-bialy/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Złącze USB Tak
Wi-Fi Nie
Bluetooth Nie
LAN (Ethernet) Nie

I tak samo jest w każdym innym sklepie podsuwanym przez gogla.

--
pozdrawiam
MD

Pszemol
Guest

Fri Dec 07, 2018 1:03 am   



"Piotr Gałka" <piotr.galka_at_cutthismicromade.pl> wrote in message
news:ptgdcf$a6j$1$PiotrGalka_at_news.chmurka.net...
Quote:
W dniu 2018-11-26 o 08:21, Pszemol pisze:

Dostępne są jeszcze plujki ze starą metodą wymiany zbiorniczka
zintegrowanego z dyszami drukującymi? Ktos tak jeszcze robi drukarki?

Miałem taką, ale (jakoś ze 3 lata temu) jak się zorientowałem, że kupowany
typowo przeze mnie komplet tuszy (jeden kolorowy + 2 czarne bo tak mniej
na tyle samo czasu starczały) kosztuje prawie tyle co drukarka laserowa to
zrezygnowałem z druku kolorowego.
Kupiłem Brother HL-L2340DW (to jest sama drukarka - skaner mam osobno).

Wygląda bardzo rozsądnie...

Ale dla kogoś kto nie chce zrezygnować z koloru w domu pozostaje
jednak atramentowa plujka.

Ale w tej dziedzinie słyszałem, że Brother właśnie oferuje w swoich
drukarkach ficzerek polegający na okresowym przejechaniu głowicą
po "oczyszczaczu" i tym samym zapobieganiu jej wysychania...

Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto używa drukarki w domu rzadko
ale chce jednak mieć kolor.

Teraz - ciekawi mnie czy ktoś się orientuje czy *wszystkie* modele
drukarek plujek Brothera mają taki ficzerek? Czy jesteście z tego
ficzerka zadowoleni? Czy faktycznie to działa?

Bo jeśli tak, to chętnie kupiłbym jakąś taką małą plujkę ze zintegrowanym
skanerem (z podajnikiem ADP lub bez) na prezent gwiazdkowy Smile))

Pszemol
Guest

Fri Dec 07, 2018 1:07 am   



"Mario" <Mario_at_w.pl> wrote in message news:ptv799$hhf$1_at_dont-email.me...
Quote:
W dniu 29.11.2018 o 00:36, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 27.11.2018 o 09:40, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 11:24, Pszemol pisze:
Mario <Mario_at_w.pl> wrote:
W dniu 26.11.2018 o 07:46, Pszemol pisze:
Po kolejnej wojnie z wymianą zaschniętych tuszów w drukarce plujce
i tym
razem już nieudanej probie odmoczenia zaschniętych głowic wydaje
się, że
trzeba się wreszcie poddać i kupić coś nowego...

Czym zastąpić wysłużoną HP Deskjet 2050 w domu?

Są jakieś małe laserówki ze skanerem, które mogłyby się dobrze
nadać w roli
domowego kombajnu zamiast atramentówki?

Rozglądałem się jakiś czas za czymś takim i mój wybór padł na to:
https://www.drukmistrz.pl/product_info.php?products_id=7920
Jeszcze jej nie kupiłem więc nie powiem jak się sprawuje.


Wyglada mi na cz-b i sporo większa od Laserjet M28a.

Jakie były Twoje kryteria wyboru że akurat tą wybrałeś?


To dla żony do pracy w domu. Kryterium podstawowe to aby miała
przycisk
do kserowania, bo do tej pory ja musiałem na swoim skanerze skanować a
potem drukować na laserówce. Kolor jej nie potrzebny. No i drugie
kryterium by była sieciowa, żeby nie podłączać do niej laptopa.


I malutki HP M28a nie spełnia tych kryteriow?


Zdaje się że nie ma sieci.


Ależ ma, również wifi i drukowanie z chmury.


No to najwyraźniej nie potrafię znaleźć w polskich sklepach takiej.

http://www.eukasa.pl/drukarka-wielofunkcyjna-hp-laserjet-pro-mfp-m28a-w2g54a-b19-bialy/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Złącze USB Tak
Wi-Fi Nie
Bluetooth Nie
LAN (Ethernet) Nie

I tak samo jest w każdym innym sklepie podsuwanym przez gogla.

Masz rację - nie wiem gdzie to widziałem ale musiałem to pochrzanić.
HP Laserjet m28a nie ma wifi, niestety.

Najbliższy funkcjonalnie laser ze skanerem i wifi plus drukowanie
z urządzeń mobilnych to będzie to:
http://www8.hp.com/pl/pl/products/printers/product-detail.html?oid=9365266
Urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M26nw (T0L50A)

Ale ja jednak wolałbym coś z kolorem, więc laserówkę sobie odpuszczę.

Artur Stachura
Guest

Fri Dec 07, 2018 3:18 am   



On Thu, 6 Dec 2018 18:03:00 -0600, Pszemol <Pszemol_at_PolBox.com> wrote:
Quote:
Ale w tej dziedzinie słyszałem, że Brother właśnie oferuje w swoich
drukarkach ficzerek polegający na okresowym przejechaniu głowicą
po "oczyszczaczu" i tym samym zapobieganiu jej wysychania...

Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto używa drukarki w domu rzadko
ale chce jednak mieć kolor.

Teraz - ciekawi mnie czy ktoś się orientuje czy *wszystkie* modele
drukarek plujek Brothera mają taki ficzerek? Czy jesteście z tego
ficzerka zadowoleni? Czy faktycznie to działa?

Działa. Ale po tym, jak drugi raz w środku nocy obudził mnie łomot i
wizgotanie samoczyszczącej się drukarki (za pierwszym razem nieźle się
wystraszyłem, ale pomyślałem, że coś zgłupiało losowo), odpinam
ją z gniazdka po skończeniu pracy. Mam model DCP-J515W - kombajn z plujką.

--
Artur Stachura

Piotr Gałka
Guest

Fri Dec 07, 2018 1:25 pm   



W dniu 2018-12-07 o 01:03, Pszemol pisze:
Quote:
"Piotr Gałka" <piotr.galka_at_cutthismicromade.pl> wrote in message

Miałem taką, ale (jakoś ze 3 lata temu) jak się zorientowałem, że
kupowany typowo przeze mnie komplet tuszy (jeden kolorowy + 2 czarne
bo tak mniej na tyle samo czasu starczały) kosztuje prawie tyle co
drukarka laserowa to zrezygnowałem z druku kolorowego.
Kupiłem Brother HL-L2340DW (to jest sama drukarka - skaner mam osobno).

Wygląda bardzo rozsądnie...

Ale jaja.
https://www.ceneo.pl/32798756
Ja ją 2 lata temu (sprawdziłem - listopad 2016) kupiłem za 399 PLN-ów.

A podobno nie ma inflacji....

Quote:
Ale dla kogoś kto nie chce zrezygnować z koloru w domu pozostaje
jednak atramentowa plujka.

Czy ja wiem.
Ceny kolorowych laserówek zaczynają się od 400 PLN.
https://www.ceneo.pl/Drukarki_laserowe/Rodzaj:Kolorowe;0112-0.htm

Dla mnie jednym z istotnych kryteriów wyboru była cena zadruku 1 strony.
Przy czym brałem pod uwagę ceny tonerów zastępczych w DrTusz. O ile moje
doświadczenie z tuszami zastępczymi jest jak najgorsze (raz spróbowałem
i wszystkie po krótkim użytkowaniu odesłałem sprzedawcy) o tyle z
zastępczymi tonerami (stosujemy w pracy) nigdy nie było żadnych problemów.

Przy obliczeniu ceny zadruku (dla drukarek w których toner wymienia się
osobno od bębna) nie brałem pod uwagę ceny bębna a tylko tonera
(założenie, że nigdy nie wydrukuję tylu stron, aby trzeba było zmieniać
bęben). Dla HL-L2340DW wychodziło mi wtedy 3,85 gr/stronę, a w innych
(tańszych) wychodziło prawie 10gr. Z plujkami nie ma porównania,
szczególnie jak sporadycznie używana większość tuszu zużywa na
czyszczenie głowic a nie na drukowanie.

Po zakupie.
Toner fabryczny miał teoretycznie starczyć na 700str, ale po przejrzeniu
dokładnie menu drukarki znalazłem 2 opcje które powodowały oszczędność
tonera.
Coś jakby gęstość, ustawiana chyba od -6 do +6. Przestawiłem z
fabrycznego 0 na -6 i nie widziałem różnicy.
Jakaś inna flaga oszczędnego druku. Po włączeniu i obejrzeniu wydruku
pod lupą uznałem, że jej działanie polega na minimalnej zmianie kroju
czcionek - wszystkie linie nieco cieńsze (jakby nie mieć porównania z
wydrukiem zrobionym bez tej flagi to nie do zauważenia).
Po wydrukowaniu około 1000 stron wydruki zaczęły być bladsze.
Przestawiłem z -6 na +6 i znów było OK.
Po dobiciu do około 1200 włączyła się flaga 'za mało tonera', to
włączyłem opcję "ignoruj flagę małej ilości tonera'. Jakoś wkrótce po
przekroczeniu 1400 stron wydruki zaczęły mieć obszary lepiej i gorzej
zadrukowane.
Zmieniłem toner na zamiennik z DrTusz (90zł). Teoretycznie na 2600str.
Oczywiście przestawiłem gęstość z powrotem na -6.
P.G.

Michał Jankowski
Guest

Fri Dec 07, 2018 1:35 pm   



W dniu 07.12.2018 o 13:25, Piotr Gałka pisze:
Quote:
W dniu 2018-12-07 o 01:03, Pszemol pisze:
"Piotr Gałka" <piotr.galka_at_cutthismicromade.pl> wrote in message

Miałem taką, ale (jakoś ze 3 lata temu) jak się zorientowałem, że
kupowany typowo przeze mnie komplet tuszy (jeden kolorowy + 2 czarne
bo tak mniej na tyle samo czasu starczały) kosztuje prawie tyle co
drukarka laserowa to zrezygnowałem z druku kolorowego.
Kupiłem Brother HL-L2340DW (to jest sama drukarka - skaner mam osobno).

Wygląda bardzo rozsądnie...

Ale jaja.
https://www.ceneo.pl/32798756
Ja ją 2 lata temu (sprawdziłem - listopad 2016) kupiłem za 399 PLN-ów.

A podobno nie ma inflacji....


Chcesz kupić zabytek, to dopłacasz. :)

Teraz w cenie <400 zł jest HL-L2352DW
https://www.ceneo.pl/59096136

MJ

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - popularna laserówka do domu

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map