RTV forum PL | NewsGroups PL

OpenAI: Jak wygląda mokra wrona

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - OpenAI: Jak wygląda mokra wrona

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dawid Rutkowski
Guest

Sat Jan 21, 2023 10:33 am   



sobota, 21 stycznia 2023 o 09:22:41 UTC+1 Marek napisał(a):
Quote:
On Sat, 21 Jan 2023 08:56:06 +0100, Piotrek
pio...@pisz.na.berdyczow.info> wrote:
https://github.com/sdadas/polish-roberta

Zassane 200GB tekstów (+- pół miliona książek z tego co pamiętam).
Gada tak samo składnie i ładnie?

Ale może pojechać "Bogurodzicą" ;>
To po polsku wydano tyle ksiązek?
Zawsze się zastanawiałem, gdzie Biblioteka Narodowa to trzyma, kiedyś pokazywali chyba w Teleekspresie, że mają takie nowe przesuwne regały, dzięki czemu na np. 10 regałów potrzeba dodatkowo miejsce tylko na 1 przejście.

A co do maszyny Tru^H^H^H gógla to ona odpowiada szybko czy jednak trochę mieli?

Jarosław Sokołowski
Guest

Sat Jan 21, 2023 12:08 pm   



Pan Robert Wańkowski napisał:

Quote:
On nie ma żadnych zdolności, ale wciąż uparcie próbuje.

A Ty wciąż uparci mu umniejszasz. Wink

Nie umniejszam, tylko urealniam. Kilka dni po premierze znajomy się tym
zachwycał. Opowiada, o co pytał i czego się dowiedział. Mówię mu, że z
takim zestawem pytań mnie to nie dziwi i doradzam mu jak gadać, by sobie
wyrobić obiektywną opinię. Potem zmieniła opinię. To znaczy urealnił.

--
Jarek

Jarosław Sokołowski
Guest

Sat Jan 21, 2023 12:34 pm   



Pan Piotrek napisał:

Quote:
O niektórych się mówi, że "zdolny, ale leniwy". To nie ten przypadek.
On nie ma żadnych zdolności, ale wciąż uparcie próbuje.

Chyba go za bardzo personifikujesz ...

Na tym polega testowanie (Turinga).

Quote:
Przecież to tylko dobrze wyliczone (wytrenowane) wagi w sieci neuronowej Wink

Wszyscy zawsze powtarzają, że "to tylko". Na co dzień mam do czynienia
ze SI, która przeznaczona jest do czego innego, niż udawanie bladawca
w rozmowach z bladawcami. Jest co przy tym robić. Gadułów też różnych
już konstuowano, różnie wychodziło, słabo zazwyczaj. Ten ma potencjał.

Quote:
BTW, jak kogoś interesuje temat to można sobie poeksperymentować z
siecią trenowaną na polskich tekstach

https://github.com/sdadas/polish-roberta

Zassane 200GB tekstów (+- pół miliona książek z tego co pamiętam).

Dawałem mu do czytania wierszyki różne. Zacząłem od kilku początkowych
linijek Pana Tadeusza. Od razu mapisał, że to oczywiście Mickiewicz.
Potem rzucił tytułem utworu, ale... to co podał, to Ignacy Krasicki
napisał. O wszystkim innym pisał, że to wiersz, którego nie zna i
treść wiersza zamieniał na swoja prozę. Całkiem sprawnie. Wyjątkiem
był Kazik Staszewski -- napisał, że to w ogóle nie jest wierszem, ale
zbiorem zdań, które nie tworzą spójnej narracji ani sensownej treści.
Coś jakby tego Kazika nie cenił. Z Mironem Białoszewskim, piszącym
jeszcze bardziej mętnie, tego problemu ne miał. Poznał się na Andrzeju
Waligórskim. Zamiast streszczać, napisał, że to satyra, o co w niej
chodzi i jaki morał należy z tego wyciągną. W szkole by piątkę dostał.

--
Jarek

Dawid Rutkowski
Guest

Sat Jan 21, 2023 3:27 pm   



sobota, 21 stycznia 2023 o 10:21:49 UTC+1 Marek napisał(a):
Quote:
On Sat, 21 Jan 2023 00:33:24 -0800 (PST), Dawid Rutkowski
drut...@wp.pl> wrote:
A co do maszyny Tru^H^H^H gógla to ona odpowiada szybko czy jednak
tro
chę mieli?
Jakiej maszyny Googla?

A to nie gógla jest?

Marek
Guest

Sat Jan 21, 2023 4:12 pm   



On Sat, 21 Jan 2023 05:27:12 -0800 (PST), Dawid Rutkowski
<drutkow1_at_wp.pl> wrote:
Quote:
A to nie gógla jest?

Oczywiście że nie, gogole ma troche sraczkę, bo to pierwszy mocny
sygnał że jest metoda by ich wysadzić. W tej chwili opublikowanie
narzędzia, które daje wprost (prawidłową) odpowiedź na zadany
problem (i oferuje dyskusje o nim) a nie mówi tylko "tu se poszukaj"
wystrzelą google w kosmos.
Microsoft chce to wykorzystać podpinając chatGPT pod binga

--
Marek

ąćęłńóśźż
Guest

Sat Jan 21, 2023 5:24 pm   



Najlepszy był sobowtór profesora Rawy, też Alfred Szklarski.


-----
> w Przygodach Tomka

ąćęłńóśźż
Guest

Sat Jan 21, 2023 5:28 pm   



Po co Ci własne, dorwij jakiegoś nielata na klatce, przed klasówką lub wypracowaniem.


-----
> Tak zachwalacie, ze chyba musze konto załozyc.

Guest

Sat Jan 21, 2023 5:36 pm   



"Jak się przełamuje pierwsze lody?"


-----
> - Aby zmienić koło w lodołamaczu, należy postępować według poniższych kroków:

ąćęłńóśźż
Guest

Mon Jan 23, 2023 8:40 am   



Rozumiem, że autonomiczne pojazdy też grzecznie przeproszą?


-----
Quote:
Przepraszam, myliłem się.
Przepraszam, znowu się myliłem.


Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - OpenAI: Jak wygląda mokra wrona

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map