RTV forum PL | NewsGroups PL

Niewylewające się alkaiczne

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Niewylewające się alkaiczne

Goto page Previous  1, 2

Dariusz Dorochowicz
Guest

Mon Apr 08, 2019 5:06 am   



W dniu 2019-04-07 o 21:29, Desoft pisze:
Quote:

Co chcesz od napięcia? Są różne litowe:

http://data.energizer.com/pdfs/l91.pdf


No właśnie, te w linku mają 1,8V.
Nie zaryzukuję.

Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej. Akumulatory
litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże napięcie i
lampa nie startowała. Na tych energizerach spokojnie startuje i używam
ich jako rezerwy w razie rozładowania eneloopów. Tylko że lampa to
trochę prądu ciągnie, przynajmniej na początku. Czy to u Ciebie zadziała
to nie mam pojęcia.
Fajne są bo są lżejsze niż eneloopy czy LR6.

Pozdrawiam

DD

HF5BS
Guest

Mon Apr 08, 2019 6:00 am   



"Dariusz Dorochowicz" <_dadoro__at_wp.com> wrote in message
news:q8eks0$gfd$1_at_node1.news.atman.pl...
Quote:
Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej. Akumulatory
litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże napięcie i lampa
nie startowała.(...)

Dać diodę w szereg. Będzie pewna strata, ale chyba powinno odpalić...? Bo
jak mi zwykla bateria da 1.6, nawet z haczykiem (bywało), to co, jeśli mi
urządzenie zapowie "nie wstanę, tak będę leżał"?

--
S

Paweł Pawłowicz
Guest

Mon Apr 08, 2019 2:49 pm   



W dniu 08.04.2019 o 07:06, Dariusz Dorochowicz pisze:

Quote:
Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej. Akumulatory
litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże napięcie i
lampa nie startowała.

Są też litowe tego typu dające nominalnie 3V. Ale właśnie zmierzyłem,
wyszło 3.41V. Na domiar złego maksymalny prąd rozładowania to 2.5A.

P.P.

Desoft
Guest

Mon Apr 08, 2019 3:57 pm   



Quote:
Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej.
Akumulatory litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże
napięcie i lampa nie startowała.(...)

Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Quote:
Dać diodę w szereg. Będzie pewna strata, ale chyba powinno odpalić...?
Bo jak mi zwykla bateria da 1.6, nawet z haczykiem (bywało), to co,
jeśli mi urządzenie zapowie "nie wstanę, tak będę leżał"?

Spadek napięcia na diodzie jest zależny od pobieranego prądu.
To urządzenie "nie pobiera prądu", bateria ma w nim leżeć aż komputer
zgłosi, że jest do wymiany. I chcę ją wymienić, a nie jak teraz odkuć, a
dokładniej wymienić z pojemnikiem.

--
Desoft

Desoft
Guest

Mon Apr 08, 2019 3:58 pm   



W dniu 2019-04-08 o 16:49, Paweł Pawłowicz pisze:
Quote:
W dniu 08.04.2019 o 07:06, Dariusz Dorochowicz pisze:

Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej.
Akumulatory litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże
napięcie i lampa nie startowała.

Są też litowe tego typu dające nominalnie 3V. Ale właśnie zmierzyłem,
wyszło 3.41V. Na domiar złego maksymalny prąd rozładowania to 2.5A.


Mi wychodzi 5,4V (3x1,5V) więcej niż napięcie zasilania.

--
Desoft

Dariusz Dorochowicz
Guest

Mon Apr 08, 2019 5:37 pm   



W dniu 2019-04-08 o 17:57, Desoft pisze:
Quote:

Próbowałem różne wynalazki stosować do lampy fotograficznej.
Akumulatory litowe 3.6V udające dwa paluszki niestety dawały za duże
napięcie i lampa nie startowała.(...)

Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Łojejeku, to co za pamięć masz że tyle prądu ciągnie że to jest problem?
Masz wpływ na jego konstrukcję?

Pozdrawiam

DD

Desoft
Guest

Mon Apr 08, 2019 7:50 pm   



Quote:
Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Łojejeku, to co za pamięć masz że tyle prądu ciągnie że to jest problem?
Masz wpływ na jego konstrukcję?

Nie, nie mam. TNC426

Dariusz Dorochowicz
Guest

Tue Apr 09, 2019 7:12 am   



W dniu 2019-04-08 o 21:50, Desoft pisze:
Quote:

Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Łojejeku, to co za pamięć masz że tyle prądu ciągnie że to jest
problem? Masz wpływ na jego konstrukcję?

Nie, nie mam. TNC426

No to faktycznie jest jakiś problem. O ile pamiętam to te litowe "1,5V"
miały od nowości 1.6V, ale nie przywiązywałem wtedy do tego jakiejś wagi
więc mogę źle pamiętać. Druga sprawa - pytanie ile prądu to urządzenie
potrzebuje do podtrzymania i kiedy pokazuje że bateria do wymiany? Bo są
takie układy jak MCP1703, które same z siebie biorą tyle prądu co nic, a
bywają w wersji 4V. Nie żebym proponował te konkretne układy, ale samo
rozwiązanie. Sam nie sprawdzałem nawet jak się zachowują przy zbyt
niskim napięciu na wejściu ani czy są stabilne z diodą na masie. Zależy
ile pracy w to chcesz i możesz włożyć.
A tak poza tym to nie przypominam sobie żadnej baterii alkalicznej która
by wylała - nawet takie co 10 lat leżą rozładowane (tak "testowo").
Fakt, że poniżej pewnego poziomu nie wychodzę i mowa jest o
energizerach/duracellach/vartach... Uwaga w instrukcji dotyczy chyba
tylko tego żeby nie pakować zbyt tanich baterii, zresztą są baterie
industrial opisywane jako niewylewające. A o wylewaniu baterii
alkalicznych chyba najwięcej pisze się w kontekście baterii litowych...


Pozdrawiam

DD

Paweł Pawłowicz
Guest

Tue Apr 09, 2019 8:56 am   



W dniu 2019-04-09 o 09:12, Dariusz Dorochowicz pisze:
Quote:
W dniu 2019-04-08 o 21:50, Desoft pisze:

Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Łojejeku, to co za pamięć masz że tyle prądu ciągnie że to jest
problem? Masz wpływ na jego konstrukcję?

Nie, nie mam. TNC426

No to faktycznie jest jakiś problem. O ile pamiętam to te litowe "1,5V"
miały od nowości 1.6V, ale nie przywiązywałem wtedy do tego jakiejś wagi
więc mogę źle pamiętać. Druga sprawa - pytanie ile prądu to urządzenie
potrzebuje do podtrzymania i kiedy pokazuje że bateria do wymiany? Bo są
takie układy jak MCP1703, które same z siebie biorą tyle prądu co nic, a
bywają w wersji 4V. Nie żebym proponował te konkretne układy, ale samo
rozwiązanie. Sam nie sprawdzałem nawet jak się zachowują przy zbyt
niskim napięciu na wejściu ani czy są stabilne z diodą na masie. Zależy
ile pracy w to chcesz i możesz włożyć.
A tak poza tym to nie przypominam sobie żadnej baterii alkalicznej która
by wylała - nawet takie co 10 lat leżą rozładowane (tak "testowo").
Fakt, że poniżej pewnego poziomu nie wychodzę i mowa jest o
energizerach/duracellach/vartach...

Duracelle R20 w latarce pięknie mi wylały.

P.P.

Desoft
Guest

Tue Apr 09, 2019 4:20 pm   



W dniu 2019-04-09 o 09:12, Dariusz Dorochowicz pisze:
Quote:
W dniu 2019-04-08 o 21:50, Desoft pisze:

Ja nie do lampy. Wtedy problem wylewania nie byłby problemem.
Podtrzymanie pamięci RAM.

Łojejeku, to co za pamięć masz że tyle prądu ciągnie że to jest
problem? Masz wpływ na jego konstrukcję?

Nie, nie mam. TNC426

No to faktycznie jest jakiś problem. O ile pamiętam to te litowe "1,5V"
miały od nowości 1.6V, ale nie przywiązywałem wtedy do tego jakiejś wagi
więc mogę źle pamiętać.

1,8V bez obciążenia

Quote:
Druga sprawa - pytanie ile prądu to urządzenie
potrzebuje do podtrzymania i kiedy pokazuje że bateria do wymiany?

Nie wiem ile potrzebuje i nie mam jak sprawdzić.
Jak obniży napięcie poniżej jakiejś wartości, to komputer wyświetla
"battery low" tylko, że komunikat można skasować, więc są mocno
"przeciągnięte"



Quote:
Bo są
takie układy jak MCP1703, które same z siebie biorą tyle prądu co nic, a
bywają w wersji 4V. Nie żebym proponował te konkretne układy, ale samo
rozwiązanie. Sam nie sprawdzałem nawet jak się zachowują przy zbyt
niskim napięciu na wejściu ani czy są stabilne z diodą na masie. Zależy
ile pracy w to chcesz i możesz włożyć.

Myślałem o tym, 2uA kusi. Tylko czy taka konstrukcja nie zawiedzie.
Najprościej włożyć coś co nie wyleje.

--
Desoft

JDX
Guest

Tue Apr 16, 2019 7:36 pm   



On 2019-04-07 09:50, J.F. wrote:
[...]
Quote:
Mialem baterie marki Casio. Zwykle, alkaliczne.

Wytrzymaly ponad 20 lat, zasilajac kalkulator.
Potwierdzam. Mam kalkulator Casio fx82 i oryginalne baterie Casio

wytrzymały coś koło tego. Chociaż nie jestem pewny, czy to były alkaliczne.

Goto page Previous  1, 2

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Niewylewające się alkaiczne

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map