RTV forum PL | NewsGroups PL

Miernik 220V

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Miernik 220V

Goto page Previous  1, 2

Guest

Tue Dec 04, 2018 7:29 pm   



W dniu wtorek, 4 grudnia 2018 11:00:44 UTC-6 użytkownik Jawi napisał:
Quote:
W dniu 2018-12-04 o 13:14, J.F. pisze:
Ale nawet male moce mierzy, choc oczywiscie nie wiem na ile dokladnie ...
Małych wartości żaden taki licznik dobrze nie mierzy.
Trzeba podłączyć inny odbiornik i potem ładowarkę w standby i wyciągnąć
różnice. Sprawdzałem dwa różne takie mierniki i ich wskazania przy
bardzo małym prądzie były różne o >50%.
Jak dodatkowe obciążenie (żarówkę) podłączyłem to oba mierniki pokazały
zbliżone wartości. Na jednym nawet napisane było że pomiar w zakresie od
5W. Ale to dawno temu było, może teraz są inne, chińskie jeszcze gorsze? Wink

Ja widzialem taki co 2W zmierzyl.
I co ciekawe zmierzyl te 1,5W dosyc dobrze bo po podlaczeniu dodatkowego obciazenia tez pokazal te dodatkowe 2W przy podlaczaniu ladowarki.

Czy potrzeba mierzyc mniejsze moce? moze. Ale zwyklemu kowalskiemu starczy.

J.F.
Guest

Tue Dec 04, 2018 8:53 pm   



Użytkownik "Kris" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:2f0b2113-39c9-4247-99d4-60a5def84627_at_googlegroups.com...
W dniu wtorek, 4 grudnia 2018 18:29:36 UTC+1 użytkownik
sczy...@gmail.com napisał:
Quote:
W dniu wtorek, 4 grudnia 2018 11:00:44 UTC-6 użytkownik Jawi
napisał:
W dniu 2018-12-04 o 13:14, J.F. pisze:
Ale nawet male moce mierzy, choc oczywiscie nie wiem na ile
dokladnie ..

Małych wartości żaden taki licznik dobrze nie mierzy.

Ja widzialem taki co 2W zmierzyl.
I co ciekawe zmierzyl te 1,5W dosyc dobrze bo po podlaczeniu
dodatkowego obciazenia tez pokazal te dodatkowe 2W przy podlaczaniu
ladowarki.

Czy potrzeba mierzyc mniejsze moce? moze. Ale zwyklemu kowalskiemu
starczy.

A takie liczniki jak ZE wieszają nie będą dokładniejsze?
https://allegro.pl/licznik-pradu-energii-1f-podlicznik-elektroniczny-i7486163774.html

1. to ma swoja klase dokladnosci okreslona norma czy rozporzadzeniem i
lepsze byc nie musi Smile
2. podejrzewam ze w srodku moze byc to samo co w tym "wtyczkowym"
mierniku,

3. dawniej to bym rzekl, ze moze i mierzy mierzy niedokladnie - ale
zmierzy tak samo jak licznik elektrowni.
wiec choc zlotowki mierzymy dobrze.
Dzis to elektrownia moze miec inny typ, a ze cyfrowe, to takie male
moce moga calkiem inaczej zliczac.

Quote:
Pełno tego chociażby na Allegro czy innych olxach w śmiesznych cenach

A swoja droga - skad ludzie to maja ?
Dosc nowy, nowoczesny, czesto legalizowany - przeciez nie ze zlomu czy
demontazu...

A moze jednak ? Teraz moda na "smart", a ten to nie wiem ...

Quote:
Sam zresztą mam dwa takie w przydasiach nie wiem po co

Jeszcze sa tego typu
https://allegro.pl/licznik-pradu-energii-100a-1faz-cert-mid-bemko-i7486180880.html

Przynajmniej malo miejsca zajmuja ... ale drogie.

J.

Kris
Guest

Tue Dec 04, 2018 9:12 pm   



W dniu wtorek, 4 grudnia 2018 18:29:36 UTC+1 użytkownik sczy...@gmail.com napisał:
Quote:
W dniu wtorek, 4 grudnia 2018 11:00:44 UTC-6 użytkownik Jawi napisał:
W dniu 2018-12-04 o 13:14, J.F. pisze:
Ale nawet male moce mierzy, choc oczywiscie nie wiem na ile dokladnie ..
Małych wartości żaden taki licznik dobrze nie mierzy.
Trzeba podłączyć inny odbiornik i potem ładowarkę w standby i wyciągnąć
różnice. Sprawdzałem dwa różne takie mierniki i ich wskazania przy
bardzo małym prądzie były różne o >50%.
Jak dodatkowe obciążenie (żarówkę) podłączyłem to oba mierniki pokazały
zbliżone wartości. Na jednym nawet napisane było że pomiar w zakresie od
5W. Ale to dawno temu było, może teraz są inne, chińskie jeszcze gorsze? ;)

Ja widzialem taki co 2W zmierzyl.
I co ciekawe zmierzyl te 1,5W dosyc dobrze bo po podlaczeniu dodatkowego obciazenia tez pokazal te dodatkowe 2W przy podlaczaniu ladowarki.

Czy potrzeba mierzyc mniejsze moce? moze. Ale zwyklemu kowalskiemu starczy.

A takie liczniki jak ZE wieszają nie będą dokładniejsze?
https://allegro.pl/licznik-pradu-energii-1f-podlicznik-elektroniczny-i7486163774.html
Pełno tego chociażby na Allegro czy innych olxach w śmiesznych cenach
Sam zresztą mam dwa takie w przydasiach nie wiem po co

Zenek Kapelinder
Guest

Tue Dec 04, 2018 11:58 pm   



W zyciu liczy sie prostota zamiast trzeciego miejsca po przecinku. Wtykam licznik w gniazdko wtykam w licznik to co chce zmierzyc. Mam sie za 2% pierdolic z wkrecaniem przewodow, szukaniem miejsca gdzie klocka polozyc?

Jacek
Guest

Wed Dec 05, 2018 9:52 pm   



W dniu 03.12.2018 o 16:24, radekp_at_konto.pl pisze:
Quote:
Na ali w....
Warte to coś kupić, aby sobie pomierzyć ile prądu ucieka?
Jak już, to kup z polską wersją gniazda:

https://allegro.pl/licznik-zuzycia-energii-miernik-mocy-watomierz-i7637098586.html


Ja mam podobny miernik i przydaje się czasami. Naprawiasz jakieś
urządzenie, podłączasz przez miernik i zaraz widać, że to tylko przerwa
na kablu.
Chcesz sprawdzić, ile pobiera miesięcznie lodówka - podłączasz i wiesz.
Żona pyskuje, że zostawiam światło na korytarzu (LED 3 x 5W)?
Podłączam jej telewizor pod miernik i już widzi, że ciągnie 160W, mimo,
że go nie ogląda, tylko łazi po chałupie.
Ta ostatnia funkcja miernika nie na każdą żonę działa Wink
Jacek

radekp@konto.pl
Guest

Tue Dec 11, 2018 10:22 am   



Kupiłem na polskim All za ok. 41zł (razem z wysyłką).
Ano działa, na razie pokazuje jakieś gigantyczną opłatę roczną -- chyba
najpierw trzeba było ustawić godzinę, a potem podłączać sprzęt :)

Trzeba poczekać aż się zaktualizuje roczny koszt (nie wiem co jaki czas).

Irokez
Guest

Fri Dec 14, 2018 6:31 pm   



W dniu 2018-12-04 o 20:53, J.F. pisze:

Quote:
A swoja droga - skad ludzie to maja ?
Dosc nowy, nowoczesny, czesto legalizowany - przeciez nie ze zlomu czy
demontazu...

Chodzi o czas życia, po 8 latach elektroniczne muszą przejść ponowną
legalizację.
A ponieważ elektrownie idą w "smart" to zamiast legalizować wymieniają
na te ze zdalnym odczytem.
Przecież i tak to my za to płacimy, a elektrownie mają w dup..e że
chciałbyś jednak mniej płacić i szastają naszą kasą jak tylko mogą, oby
tylko CBA lub inne nie wpadło do nich.


--
Irokez

Zenek Kapelinder
Guest

Fri Dec 14, 2018 7:17 pm   



Instrukcji jak prawdziwy Polak oczywiscie nie przeczytales. Mam dwa takie liczniki. W obydwu jest przycisk do zerowania nastaw. Zerujesz i wprowadzasz cene kilowatogodziny, jesli ma liczyc kase. Jesli sa dwie taryfy i kupiony licznik ma opcje liczenia w dwoch taryfach to wprowadza sie, w moich, date, tanie godziny i cene za tanie godziny.

Goto page Previous  1, 2

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Miernik 220V

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map