RTV forum PL | NewsGroups PL

Jakie SIMy telemetryczne?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jakie SIMy telemetryczne?

Goto page Previous  1, 2

Grzexs
Guest

Thu Jan 18, 2018 1:11 pm   



W dniu 2018-01-17 o 16:29, Adam Wysocki pisze:
Quote:
AS <NoSpam.asier_at_poczta.onet.pl> wrote:

Nie musisz wysyłać co pół roku kodu aktywującego FREEMIUM bo w każdej
taryfie jest darmowy lejek 32kbit/s, który powinien ci wystarczyć do
telemetrii GPRS.
Wystarczy tylko raz na rok doładować konto.

Ok, mam starter. Starter zarejestrowałem, założyłem konto na stronie i
dodałem numer (zweryfikowałem PUK-iem i numerem karty). Pokazuje mi:

Na kartę
Stan konta: 5.00 zł
Konto ważne do: 17 stycznia 2021

Czy teraz wystarczy włożyć kartę do modemu, wpisać PIN i mogę słać dane
bez ustawiania FREEMIUM? Czy te 5 zł zacznie schodzić w miarę słania, a
jak zejdzie i zostanie 0 zł, to i tak zostanie mi lejek 32 kb/s i taki
będzie do 17 stycznia 2019 (i wtedy blokada, a po 2 latach usunięcie
numeru)?

Tego nie ćwiczyłem, ale nie pamiętam, by mi ubywało z głównego konta
środków na transmisję danych. Prawdopodobnie masz taryfę #WSZYSTKO (czy
jakoś tam) bez wykupionych pakietów i lejek jest z automatu.

Quote:
W takim razie zaletę z FREEMIUM widzę tylko w transferze (mi niepotrzebny)
oraz w tym, że jak np. po 5 latach wyciągnę tę kartę, to będę miał te 25
zł (5 doładowań po 5 zł), zamiast 0 zł. Czy tak?

Tak, o ile doładujesz przed upływem terminu ważności poprzedniego
doładowania albo Virgin czegoś diabelskiego nie wymyśli i poinformuje
cię o tym sms-em, którego nie przeczytasz.

Quote:
Co się stanie, gdy wyślę ten kod włączający FREEMIUM więcej niż raz? To
nie problem, żeby modem wysyłał go np. raz dziennie. Wtedy pierwszy włączy
mi taryfę, a kolejne będą odrzucone przez sieć i tak do momentu, w którym
taryfa się skończy?

Nic się nie stanie. Czasem nawet nic się nie dzieje za pierwszym razem
Smile Ja musiałem dzwonić do BOKu, bo kod nie zadziałał po pół roku za
pierwszym razem.

Quote:
Może jest jakiś kod USSD lub SMS, które można wysłać, żeby dostać info o
tym, czy FREEMIUM jest włączone? Wtedy modem mógłby ten kod wysyłać raz
dziennie, lub nawet co godzinę, i włączać FREEMIUM tylko jak będzie
trzeba (czyli faktycznie raz na pół roku).

*222# - stan minut, sms-ów i bajtów we FEEMIUM. Jak nie masz włączonego
to jest OIDP jakiś tekst na tą okoliczność.

--
Grzexs

Akarm
Guest

Fri Jan 19, 2018 2:16 pm   



W dniu 2018-01-17 o 16:29, Adam Wysocki pisze:

Quote:
po 5 latach wyciągnę tę kartę, to będę miał te 25
zł (5 doładowań po 5 zł), zamiast 0 zł. Czy tak?

Po pierwsze nie słuchaj durnych podpowiedzi, sam przeczytaj na stronie
operatora. W taryfie "freemium" nic nie trzeba doładowywać.
Ja przez 2 lata nie doładowywałem i nadal mam środki ze startera.

Quote:
Co się stanie, gdy wyślę ten kod włączający FREEMIUM więcej niż raz?

Nic.

Raz na pół roku tylko musisz wysłać sms po otrzymaniu informacji, że
trzeba go wysłać.

--
Akarm
http://bykom-stop.cba.pl/
Nie trawię chamstwa, nieuctwa, bydła wszelakiego

Guest

Sat Jan 20, 2018 2:23 am   





cezar
Guest

Mon Jan 22, 2018 3:56 pm   



On 11/01/18 22:49, Adam Wysocki wrote:
Quote:
Hej,

Teoretycznie nie ta grupa, ale zastosowanie elektroniczne, a karta do
modemu GPRS, więc kto jak nie Wy może wiedzieć :)

Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G), niewielki
transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie). Użytek prywatny,
detal (u mnie 2 sztuki, u znajomego kolejne 3). Praca w kraju, ale dobrze
gdyby w roamingu też sobie poradziły (za dodatkową opłatą, w wyjątkowej
sytuacji -- byle można było tę opłatę zrobić zdalnie).

Jaka jest obecnie najlepsza oferta (najlepsza, czyli najdłużej ważne konto
i najtańsze koszty obsługi / przedłużania takiej karty)? Z czego Wy
korzystacie w swoich projektach?


Nie wiem czy sledzicie -
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/play-kupuje-virgin-mobile-polska

prawdopodobnie wszystko co "darmowe" sie niedlugo skonczy.

c.

Adam Wysocki
Guest

Wed Jan 24, 2018 4:45 pm   



Sebastian Biały <heby_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
W takim razie zaletę z FREEMIUM widzę tylko w transferze (mi
niepotrzebny)

Jak nie jak tak Wink Chciałeś telemetrie, więc nie ma nic lepszego niż
internet.

No tak, ale może być 32kbps :)

Quote:
Pytaj w Virginie, u mnie wysłanie dwóch kodow jeden po drugim zuzyło
tylko pierwszy, drugi nic nie zrobił.

No to tak zrobię.

Quote:
Załącz raz i koniec.

Ale i tak po pół roku zniknie... to może lepiej w ogóle nie włączać, żeby
zachowanie nie zmieniło się po tym pół roku.

Z innej paki -- czy coś trzeba jeszcze z tym starterem zrobić, zasilić go,
żeby można było z niego wykonywać połączenia? GPRS jeszcze nie próbowałem,
ale:

- połączenia przychodzące działają (jest RING, mogę odpowiedzieć ATA, ATH)

- SMSy przychodzące działają (zresztą dostałem jakiś zalew od sieci zaraz
po włączeniu modemu, co ciekawe po przestawieniu trybu na ASCII te od
sieci nadal były odczytywane w PDU, a te ode mnie w ASCII... może przez
polskie znaki)

- połączenia wychodzące nie działają (modem odpowiada NO CARRIER)

- SMSy wychodzące nie działają -- po próbie wysyłki myśli kilkanaście
sekund i pisze ERROR

Do telefonu (jeszcze) karty nie wkładałem, żeby sprawdzić, chciałbym
najpierw wszystko zrobić na modemie, żeby mieć jasny obraz, czego mogę
się spodziewać po włożeniu np. nowej karty.

Tak czy inaczej z MCU będę potrzebował tylko GPRS, ale chciałbym odpalić
wszystko, przynajmniej terminalem komendami AT (na razie modem podpiąłem
przez FT232 do kompa i gadam z nim ręcznie).

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

Goto page Previous  1, 2

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jakie SIMy telemetryczne?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map