RTV forum PL | NewsGroups PL

Jaka ladowarka do ogniw (baterii) R14 (C)?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jaka ladowarka do ogniw (baterii) R14 (C)?

ąćęłńóśźż
Guest

Sun Apr 23, 2023 1:40 pm   



Padła mi ładowarka Ansmann na 6 ogniw C/D.
Polecicie coś podobnego?
Używam baterii R14 (NiMH) w latarkach (ładowanie 6 sztuk na raz było przydatne) i zegarku-budziku (tu mogę wpakować alkaliczną na 4
lata).
A może odpuścić i kupić mechaniczny adapter baterii R14 (C), aby zmieściła się w ładowarce paluszków R6 (AA)?

pytający
Guest

Sun Apr 23, 2023 3:47 pm   



niedziela, 23 kwietnia 2023 o 13:40:35 UTC+2 ąćęłńóśźż napisał(a):
Quote:
Padła mi ładowarka Ansmann na 6 ogniw C/D.
Polecicie coś podobnego?
Używam baterii R14 (NiMH) w latarkach (ładowanie 6 sztuk na raz było przydatne) i zegarku-budziku (tu mogę wpakować alkaliczną na 4
lata).
A może odpuścić i kupić mechaniczny adapter baterii R14 (C), aby zmieściła się w ładowarce paluszków R6 (AA)?

Polecam ładowarkę z Lidl-a, widzę że mają w sklepie online.
Mam poprzednią wersję bez wyświetlacza i spełnia swoje zadanie.

pytajacy

Paweł Pawłowicz
Guest

Sun Apr 23, 2023 5:50 pm   



W dniu 23.04.2023 o 13:40, ąćęłńóśźż pisze:
Quote:
Padła mi ładowarka Ansmann na 6 ogniw C/D.
Polecicie coś podobnego?
Używam baterii R14 (NiMH) w latarkach (ładowanie 6 sztuk na raz było
przydatne) i zegarku-budziku (tu mogę wpakować alkaliczną na 4 lata).
A może odpuścić i kupić mechaniczny adapter baterii R14 (C), aby
zmieściła się w ładowarce paluszków R6 (AA)?

SkyRC MC3000

P.P.

ąćęłńóśźż
Guest

Sun Apr 23, 2023 7:08 pm   



Przed przeczytaniem Twojego posta wrzuciłem do koszyka Wink
Pamiętałem lidlowe ładowarki ze sklepowych półek, co kilka lat nieco zmieniali modele.
Tylko 4 sztuki R14 na raz, ale trzeba z tym żyć, a dawnego hobby z potrzebnym ładowaniem aż tylu baterii już nie uprawiam.
Do tej pory miałem Energy 16 (bez Plus, nowy model chore pieniądze kosztuje):
www.ansmann.de/en/battery-chargers/energy-16-plus
pewnie jest do naprawy przez jakiegoś elektronika (na moje oko tor zasilania, może jakieś elektrolity).


-----
> Polecam ładowarkę z Lidl-a, widzę że mają w sklepie online.

pytający
Guest

Sun Apr 23, 2023 7:45 pm   



niedziela, 23 kwietnia 2023 o 19:08:32 UTC+2 ąćęłńóśźż napisał(a):
Quote:
Przed przeczytaniem Twojego posta wrzuciłem do koszyka Wink
Pamiętałem lidlowe ładowarki ze sklepowych półek, co kilka lat nieco zmieniali modele.
Tylko 4 sztuki R14 na raz, ale trzeba z tym żyć, a dawnego hobby z potrzebnym ładowaniem aż tylu baterii już nie uprawiam.
Do tej pory miałem Energy 16 (bez Plus, nowy model chore pieniądze kosztuje):
www.ansmann.de/en/battery-chargers/energy-16-plus
pewnie jest do naprawy przez jakiegoś elektronika (na moje oko tor zasilania, może jakieś elektrolity).

Ten Ansman trochę drogi.
Ta ładowarka z Lidla jest prosta, bez bajerów.
Kiedyś zrobiłem jej test i naładowałem tą ładowarką 4 akumulatorki Eneloop pro AA (te czarne).
Następnie na następny dzień, włożyłem je do ładowarki z serii BC i włączyłem w niej rozładowywanie (nie pamiętam jakim prądem ale chyba 200mA).
I w tych 4 akumulatorkach pokazało mi pojemność 2600mAh każdego, gdzie producent gwarantował pojemność 2400mAh.
Więc ta ładowarka z Lidla ładuje pod korek.
Może 2 razy zdarzyło się że pokazywał że akumulatorek jest uszkodzony i nie chciała go ładować.
Ale zwarcie niby uszkodzonego akumulatorka na krótko, na kilka sekund, rozwiązywało problem i ładowarka zaczynała ładować.

ąćęłńóśźż
Guest

Sun Apr 23, 2023 10:03 pm   



Zamówiłem, bo cenowo 20 euro to śmieszne pieniądze, ale nie wiem co tam może być w środku za tę cenę.
Napięcie pies drapał ważna jest temperatura, mi Energy 16 przeładowywała aku i sporo chyba poniszczył, częstokroć nie odłączał
ładowania, ogniwa się gotowały. Po czasie wpadłem na pomysł, żeby po paru godzinach ładowania odłączać ładowarkę i po krótkiej
przerwie na powrót włączać (lub robić to samo z pojedynczymi ogniwami, wyjmować ciepłe, ostudzić, znów włożyć), w ten sposób
ładowania ich "na raty" się nie przeładowywały. W sumie można by było przez zegar sterujący podłączyć.
Do eneloopów mam ładowarki Panasonic (które z kolei nie chcą obsługiwać nie-eneloopów).


-----
Quote:
Ta ładowarka z Lidla jest prosta, bez bajerów.
Kiedyś zrobiłem jej test i naładowałem tą ładowarką 4 akumulatorki Eneloop pro AA.
Następnie na następny dzień, włożyłem je do ładowarki z serii BC i włączyłem w niej rozładowywanie.
I w tych 4 akumulatorkach pokazało mi pojemność 2600mAh każdego, gdzie producent gwarantował pojemność 2400mAh.
Więc ta ładowarka z Lidla ładuje pod korek.


ąćęłńóśźż
Guest

Mon Apr 24, 2023 7:45 am   



Jak dla posiadacza tylko NiMH to droga, a ma miejsce tylko na cztery ogniwa R14 (C).


-----
> SkyRC MC3000

pytający
Guest

Wed May 03, 2023 11:30 pm   



niedziela, 23 kwietnia 2023 o 22:03:08 UTC+2 ąćęłńóśźż napisał(a):
Quote:
Zamówiłem, bo cenowo 20 euro to śmieszne pieniądze, ale nie wiem co tam może być w środku za tę cenę.
Napięcie pies drapał ważna jest temperatura, mi Energy 16 przeładowywała aku i sporo chyba poniszczył, częstokroć nie odłączał
ładowania, ogniwa się gotowały. Po czasie wpadłem na pomysł, żeby po paru godzinach ładowania odłączać ładowarkę i po krótkiej
przerwie na powrót włączać (lub robić to samo z pojedynczymi ogniwami, wyjmować ciepłe, ostudzić, znów włożyć), w ten sposób
ładowania ich "na raty" się nie przeładowywały. W sumie można by było przez zegar sterujący podłączyć.
Do eneloopów mam ładowarki Panasonic (które z kolei nie chcą obsługiwać nie-eneloopów).

Czy możesz się już podzielić spostrzeżeniami na temat użytkowania tej ładowarki z Lidla?
Jestem ciekaw czy w nowej wersji również trzyma poziom.

pytajacy

ąćęłńóśźż
Guest

Thu May 04, 2023 7:13 am   



Jestem bardzo zadowolony.
Ładuje mi sporo eneloopów (AA i AAA), których ładowania oryginalne ładowarki Panasonica odmawiały i nie grzeje ogniw jak poprzedni
kombajn Ansmanna.
Ładuje mi też stare ogniwa (AA Energizer), bardzo powoli ale jednak dochodzą do 100% i zielonej diody.
Poprzednio na podobne okoliczności używałem prostego pochodzącego jeszcze z czasów NiCd Ansmanna z ustawianą pojemnością (czasem)
ładowania.


-----
Quote:
Czy możesz się już podzielić spostrzeżeniami na temat użytkowania tej ładowarki z Lidla?
Jestem ciekaw czy w nowej wersji również trzyma poziom.


pytający
Guest

Fri May 05, 2023 1:21 pm   



piątek, 5 maja 2023 o 12:48:23 UTC+2 ąćęłńóśźż napisał(a):
Quote:
Jestem bardzo zadowolony.
Ładuje mi sporo eneloopów (AA i AAA), których ładowania oryginalne ładowarki Panasonica odmawiały i nie grzeje ogniw jak poprzedni
kombajn Ansmanna.
Ładuje mi też stare ogniwa (AA Energizer), bardzo powoli ale jednak dochodzą do 100% i zielonej diody.
Poprzednio na podobne okoliczności używałem prostego pochodzącego jeszcze z czasów NiCd Ansmanna z ustawianą pojemnością (czasem)
ładowania.


-----
Czy możesz się już podzielić spostrzeżeniami na temat użytkowania tej ładowarki z Lidla?
Jestem ciekaw czy w nowej wersji również trzyma poziom.

A jak sprawuje się przy ładowaniu aku C i D?

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jaka ladowarka do ogniw (baterii) R14 (C)?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map