RTV forum PL | NewsGroups PL

Jak zresetować żarówkę

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jak zresetować żarówkę

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Grzegorz Niemirowski
Guest

Wed Jun 26, 2019 9:53 pm   



Mirek <mirek_at_null.dev> napisał(a):
Quote:
Przy jednej żarówce raz w roku pewnie nic strasznego... ale przy stu
będzie już lekko irytujące nieprawdaż?

Będzie...i co w związku z tym? Zarządzanie parowaniem setki żarówek będzie
siłą rzeczy upierdliwe. Zdalnie tego nie zrobisz, bo nie dysponujesz w tym
momencie zaufanym (sparowanym) urządzeniem.

--
Grzegorz Niemirowski
https://www.grzegorz.net/

J.F.
Guest

Thu Jun 27, 2019 2:52 am   



Dnia Wed, 26 Jun 2019 23:17:53 +0200, Grzegorz Niemirowski napisał(a):
Quote:
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> napisał(a):
Trzeba będzie ponownie sparować żarówkę z telefonem. Czyli nic
strasznego. A nawet prostsze niż wykonywanie jakiejś sekwencji mignięć.
Lekarstwo gorsze od choroby.

Tu się poprawię: sparowanie z nowym telefonem będzie możliwe dopiero po
zresetowaniu/rozparowaniu. W końcu na tym to polega, żeby obcy nie sparował.

A jak masz tych zarowek 10 ?

To lepiej żeby procedura była możliwie krótka?

Lepiej, zeby sie same nie zresetowaly.

A jak zmienisz telefon i beda pod jednym wylacznikiem, to zresetujesz
10 na raz :-)

Quote:
Albo wracasz po nocy do domu z rozladowanym telefonem ?

To sobie podłączysz do ładowarki?

Ciemno :-)

Quote:
Żarówka po prostu nie będzie miała swoich
"inteligentnych" funkcji. No chyba, że jedną z nich jest "nie daj się
włączyć bez telefonu" i ktoś ją uaktywni.

Albo sasiad bedzie szybszy i sparuje ze swoim ?

To jest do mnie pytanie? Jeśli urządzenie nie posiada przycisków lub czegoś
innego do uwierzytelniania, to kto pierwszy ten lepszy.

Moze lepiej, zeby za czesto sie nie resetowaly.

Oczywiście. Pytanie czy wymaga to aż kilkunastu włączeń/wyłączeń.

Ale dzieki temu przypadkiem sie nie zresetuja.
I nie trzeba bedzie ich co chwile ustawiac.

J.

Grzegorz Niemirowski
Guest

Thu Jun 27, 2019 6:13 am   



J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> napisał(a):
Quote:
Ale dzieki temu przypadkiem sie nie zresetuja.
I nie trzeba bedzie ich co chwile ustawiac.
J.

Tak, ale po prostu nie jestem przekonany, żeby przy krótszej procedurze (np.
z mojego posta obok) przypadkowe resety miały być dużo częstsze.

--
Grzegorz Niemirowski
https://www.grzegorz.net/

J.F.
Guest

Thu Jun 27, 2019 7:14 am   



Dnia Thu, 27 Jun 2019 08:13:51 +0200, Grzegorz Niemirowski napisał(a):
Quote:
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> napisał(a):
Ale dzieki temu przypadkiem sie nie zresetuja.
I nie trzeba bedzie ich co chwile ustawiac.

Tak, ale po prostu nie jestem przekonany, żeby przy krótszej procedurze (np.
z mojego posta obok) przypadkowe resety miały być dużo częstsze.

Ogolnie tak - jak sam proponowalem - mozna by Morsem nadawac :-)

Ale poniewaz nie robi sie tego czesto ... moze dluga procedura nie
przeszkadza ?


J.

robot
Guest

Thu Jun 27, 2019 9:46 am   



W dniu 2019-06-26 o 10:34, Queequeg pisze:
Quote:
Z comp.arch.embedded:

It took a very long time to realise that this wasn't a bad parody.

https://www.youtube.com/watch?v=1BB6wj6RyKo

If you were the engineer who implemented this, kill yourself.
It's not a sin; you have no soul anyway.

Hahaha.

Kolega pracuje w GE.
Już mu przesłałem linka.

viktorius
Guest

Thu Jun 27, 2019 11:07 am   



W dniu 2019-06-26 o 23:53, Grzegorz Niemirowski pisze:
Quote:
Mirek <mirek_at_null.dev> napisał(a):
Przy jednej żarówce raz w roku pewnie nic strasznego... ale przy stu
będzie już lekko irytujące nieprawdaż?

Będzie...i co w związku z tym? Zarządzanie parowaniem setki żarówek
będzie siłą rzeczy upierdliwe. Zdalnie tego nie zrobisz, bo nie
dysponujesz w tym momencie zaufanym (sparowanym) urządzeniem.


Przy resetowaniu czy jedna, czy sto, nie ma znaczenia. Zawsze jest w
obwodzie jakiś główny hebelek, którym można robić on/off jednocześnie na
tej setce Smile
Parowanie gorzej, bo każda po kolei, ale ile przeciętny Kowalski ma
takich żarówek, setki? Chyba nie, może z 10-20 sztuk, to wszystko.
Każda żarówka jako osobny system to rozwiązanie domowe, przy firmach
pewnie są inne, centralne zarządzane systemy. Ale pewnie nie tak tanie
przy 10 sztukach.



--
viktorius

Mirek
Guest

Thu Jun 27, 2019 5:39 pm   



On 26.06.2019 23:53, Grzegorz Niemirowski wrote:

Quote:
Będzie...i co w związku z tym? Zarządzanie parowaniem setki żarówek
będzie siłą rzeczy upierdliwe. Zdalnie tego nie zrobisz, bo nie
dysponujesz w tym momencie zaufanym (sparowanym) urządzeniem.


Ale postaw się w roli sprzedawcy, odsprzedawcy, instalatora czy pomocy
technicznej do tych żarówek:
Co zrobisz jak klient zadzwoni, że mu się sama "zresetowała"?
Ja już przerabiałem to wielokrotnie - po prostu nie ufam takim rozwiązaniom.

--
Mirek.

Queequeg
Guest

Thu Jun 27, 2019 6:36 pm   



viktorius <viktorius_at_interia.pl> wrote:

Quote:
ile przeciętny Kowalski ma takich żarówek, setki? Chyba nie, może z
10-20 sztuk, to wszystko.

Przeciętny Kowalski, zgaduję, ma zero.

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

Guest

Thu Jun 27, 2019 9:03 pm   



W dniu środa, 26 czerwca 2019 16:10:27 UTC-5 użytkownik Grzegorz Niemirowski napisał:
Quote:
sczygiel_at_gmail.com <sczygiel_at_gmail.com> napisał(a):
I jak sie zabezpieczysz przed kims kto ci wskaznikiem laserowym czy
lusterkiem zarowke zresetuje i sparuje ze swoim fonem?

Sam zaproponowałeś taki sposób. Ja tylko napisałem, że zamiast podczerwieni
można wykorzystać światło widzialne, bo upraszcza część sprzętową.


Zaproponowalem retorycznie, jako rownie kiepski pomysl.
Albo rownie dobry. Zalezy jak patrzec.

Jesli o mnie chodzi to bym wolal guziczek do resetu zamiast tego migania. Ale ja specyficzny jestem i wiem ze kto inny woli miganie.

Quote:
I znajac zycie gdzies tam bedzie ludek co mu ten trzy krokowy sposob
trafia sie co 3 dni i resetuje smart zarowke.

Nie przytrafa się, bo musiałby świadomie potwierdzić rozparowanie. A jeśli
nawet weźmiesz pod uwagę bawiące się dzieci, to czasy można tak dobrać, że
prawdopodobieństwo będzie wystarczająco nikłe.


No i dobrali. Tyle ze wyszlo dlugasne.

Grzegorz Niemirowski
Guest

Thu Jun 27, 2019 9:48 pm   



sczygiel_at_gmail.com <sczygiel_at_gmail.com> napisał(a):
Quote:
No i dobrali. Tyle ze wyszlo dlugasne.

Bardzo jestem ciekaw jak to dobieranie wyglądało. Wygląda jakby po prostu
menedżer powiedział "zróbcie długaśną proceduę, taką na co najmniej 10
kroków".

A wracając:
Quote:
Dodasz guzik? Fajnie, wtedy pyszczyc beda inni ze maja zarowke w plafonie
i sie im rozparowala i trzeba drabine brac zeby reset wcisnac.

Nadal wygodniejsze niż miganie w ścisłym reżimie czasowym.

Quote:
Dodasz BT? Tez sie moze pomotac i trzeba by zresetowac. Jak zresetujesz
zarowke w ktorej stos BT sie posypal i nie gada do ciebie?

Tam właśnie jest BT i całe resetowanie dotyczy tego BT. Drugiego BT bym nie
dodawał :)

--
Grzegorz Niemirowski
https://www.grzegorz.net/

J.F.
Guest

Thu Jun 27, 2019 9:56 pm   



Dnia Thu, 27 Jun 2019 23:48:19 +0200, Grzegorz Niemirowski napisał(a):
Quote:
sczygiel_at_gmail.com <sczygiel_at_gmail.com> napisał(a):
No i dobrali. Tyle ze wyszlo dlugasne.

Bardzo jestem ciekaw jak to dobieranie wyglądało. Wygląda jakby po prostu
menedżer powiedział "zróbcie długaśną proceduę, taką na co najmniej 10
kroków".

A wracając:
Dodasz guzik? Fajnie, wtedy pyszczyc beda inni ze maja zarowke w plafonie
i sie im rozparowala i trzeba drabine brac zeby reset wcisnac.

Nadal wygodniejsze niż miganie w ścisłym reżimie czasowym.

A gdzie trzymasz drabine ?
Wcale by to wygodniejsze nie bylo.

Jest jedna sprawa technicza ... wylaczamy zasilanie, a "zarowka" musi
mierzyc czas. A zasilania nie ma.

Wstawili akumulator, kondensator wystarcza na chwile zasilania,
czy maja pomocniczy kondensator, a chip po wlaczenie sprawdza czy on
jest naladowany.
No i czasy tak dobrane, zeby na pewno sie rozladowal.

J.

Piotr Gałka
Guest

Fri Jun 28, 2019 8:11 am   



W dniu 2019-06-27 o 23:56, J.F. pisze:
Quote:
Jest jedna sprawa technicza ... wylaczamy zasilanie, a "zarowka" musi
mierzyc czas. A zasilania nie ma.

Wstawili akumulator, kondensator wystarcza na chwile zasilania,
czy maja pomocniczy kondensator, a chip po wlaczenie sprawdza czy on
jest naladowany.
No i czasy tak dobrane, zeby na pewno sie rozladowal.


A może żarówka ma RTC Smile
P.G.

Piotr Gałka
Guest

Fri Jun 28, 2019 8:14 am   



W dniu 2019-06-26 o 17:58, sczygiel_at_gmail.com pisze:
Quote:
Jak inaczej resetowac taka zarowke?
Dodasz guzik? Fajnie, wtedy pyszczyc beda inni ze maja zarowke w plafonie i sie im rozparowala i trzeba drabine brac zeby reset wcisnac.

Można dać guzik i mruganie.
Znaczy reset guzikiem lub mruganiem (a nie i).
P.G.

złomowisko
Guest

Fri Jun 28, 2019 9:16 am   



Quote:
Hahaha.

Zapytajcie starszych elektryków, fachowo to się nazywa strojenie żarnika, w

dzisiejszych żarówkach reset LEDów Wink

Marek
Guest

Fri Jun 28, 2019 9:49 am   



On Wed, 26 Jun 2019 08:34:54 +0000 (UTC), queequeg_at_trust.no1
(Queequeg) wrote:
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=1BB6wj6RyKo
If you were the engineer who implemented this, kill yourself.
It's not a sin; you have no soul anyway.


Najpierw opad szczęki, później bunt podążający za zwątpieniem w
przyszłość cywilizacji a na koniec uspokojenie i refleksja, że
faktycznie inaczej tego lepiej nie da się zrobić.....

--
Marek

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jak zresetować żarówkę

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map