RTV forum PL | NewsGroups PL

Generator AV

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Generator AV

Goto page Previous  1, 2, 3

Sebastian Biały
Guest

Tue Dec 19, 2017 5:44 pm   



On 12/19/2017 10:02 AM, Cezar wrote:
Quote:
tu jeszcze ciekawostka. Zmiescisz sie w budzecie:
https://www.ebay.co.uk/itm/142600675266

Dzieki za namiary.

Mirek
Guest

Tue Dec 19, 2017 6:06 pm   



On 19.12.2017 16:46, Andrzej W. wrote:

Quote:
Raspbery PI?
Pierwszy obrazek wyświetlany jest jakąś sekundę po podpięciu zasilania,
musiał byś tylko zerknąć w kod firmware, dorzucić więcej obrazków na
kartę SD i dopisać ich przeładowanie po zamianie stanu GPIO.


Chodzi ci o ten kwadrat kolorowy? To on jest wyświetlany jak startuje

układ graficzny - tego chyba nie da się tak prosto zmienić...
przynajmniej nie słyszałem o tym.
Można wyświetlić obrazek w bootloaderze, ale on ma dosyć ograniczone
parametry - to już lepiej poczekać te kilka sekund na start całego
systemu i sobie wyświetlać co się chce.

--
Mirek.

Andrzej W.
Guest

Tue Dec 19, 2017 10:03 pm   



W dniu 2017-12-19 o 18:06, Mirek pisze:
Quote:
Chodzi ci o ten kwadrat kolorowy? To on jest wyświetlany jak startuje
układ graficzny - tego chyba nie da się tak prosto zmienić...
przynajmniej nie słyszałem o tym.

Skoro można go wyłączyć poleceniem w config.txt to jest to drugi lub
trzeci poziom bootloadera a nie firmware zaszyty w procesorze.
Co za różnica, czy wyświetlasz obrazek za pomocą programu działającego
na GPU czy też CPU?
Jeśli jest dostępny kompilator na GPU to chyba nawet lepiej jeśli tylko
da się sprawdzić stan GPIO.
A jak nie to, dajesz swój start.elf i to już czysty ARM jest.

Ładowanie Linuxa by statyczny obrazek wyświetlić.... feee no i te 10s
czekania.

Każde RPI ma nie tylko HDMI ale i wyjście NTSC/PAL Composite Video.
A RPI zero z kartą 128MB to będzie najmniejsze i zapewne najtańsze
rozwiązanie, a że 99,9% mocy procka będzie leżeć odłogiem....

--
AWa.

Mirek
Guest

Tue Dec 19, 2017 10:25 pm   



On 19.12.2017 22:03, Andrzej W. wrote:

Quote:
Skoro można go wyłączyć poleceniem w config.txt to jest to drugi lub
trzeci poziom bootloadera a nie firmware zaszyty w procesorze.

Ten kwadrat z gradientem RGB? Na pewno? Rzuć linkiem.


Quote:
A RPI zero z kartą 128MB to będzie najmniejsze i zapewne najtańsze
rozwiązanie, a że 99,9% mocy procka będzie leżeć odłogiem....


Będzie leżeć odłogiem ale mocy będzie marnował prawie tyle samo.

--
Mirek.

ToMasz
Guest

Tue Dec 19, 2017 11:02 pm   



Quote:
A RPI zero z kartą 128MB to będzie najmniejsze i zapewne najtańsze
rozwiązanie, a że 99,9% mocy procka będzie leżeć odłogiem....
nie. najtańszy i najszybszy będzie stary aparat foto/kamera, ustawiony

mechanicznym przełącznikiem na pokazywanie fotek z pamięci. fotki
spreparowane oczywiście w programie graficznym. Ale Sebastian koniecznie
chce na tym zbobić doktorat, więc niech robi.

ToMasz

yabba
Guest

Wed Dec 20, 2017 12:14 am   



W dniu 2017-12-17 o 17:12, Sebastian Biały pisze:
Quote:
Cześć.

Tak mi jakoś pojawiło się kilka urządzeń typu monitory AV. Podpinam je
pod różne źrodla [1] w celu diagnozowania ale pomyslałem sobie że pewnie
jest jakieś gotowe urządzenie które wygeneruje ładny composite na AVR
czy coś i bedzie wielkości paczki papierosow.

No i jest kilka projektów ale bardziej w kierunku RGB niż composite PAL.
To mnie nie urządza. Nie chce też tracić czasu na poszukiwanie
egoztycznych konwerterów RGB->PAL itp.

Czy widział ktoś *gotowca* ktory jest rozsadnie tani [2] i generuje
różne statyczne obrazy composite PAL? Ali nie ma, allegro nie ma. A jak
ma to jakies profesjonalne urzadzenia, nie dość ze wielkosci stodoły to
jeszcze drogie.

[1] Komputery 8-bit ;)

[2] No... powiedzmy 100zł.

Był kit AVT z generatorem TV. Płytka była niewiele większa od złącza SCART.
Teraz szukam i już go nie widzę. Żałuję, że nie kupiłem.

yabba

Marek
Guest

Wed Dec 20, 2017 7:26 am   



On Tue, 19 Dec 2017 22:25:28 +0100, Mirek <mirek_at_null.dev> wrote:
Quote:
Będzie leżeć odłogiem ale mocy będzie marnował prawie tyle samo.

To podobnie jak z hipotetycznymii utraconymi korzyściami z powodu
piractwa.

--
Marek

wowa
Guest

Thu Dec 21, 2017 7:03 pm   



Quote:

Był kit AVT z generatorem TV. Płytka była niewiele większa od złącza SCART.
Teraz szukam i już go nie widzę. Żałuję, że nie kupiłem.

Może o tym myślisz? www.centrumelektroniki.pl/images/4150.pdf Ale nie

widzę nigdzie w sprzedaży no i wsad potrzebny.
Wojtek

yabba
Guest

Fri Dec 22, 2017 1:39 am   



W dniu 2017-12-21 o 19:03, wowa pisze:
Quote:

Był kit AVT z generatorem TV. Płytka była niewiele większa od złącza
SCART.
Teraz szukam i już go nie widzę. Żałuję, że nie kupiłem.

Może o tym myślisz? www.centrumelektroniki.pl/images/4150.pdf Ale nie
widzę nigdzie w sprzedaży no i wsad potrzebny.

Nie jestem na 100% pewien, ale raczej to nie to.


yabba

Mirek
Guest

Sun Feb 18, 2018 11:15 pm   



On 19.12.2017 22:25, Mirek wrote:
Quote:
On 19.12.2017 22:03, Andrzej W. wrote:

Skoro można go wyłączyć poleceniem w config.txt to jest to drugi lub
trzeci poziom bootloadera a nie firmware zaszyty w procesorze.

Ten kwadrat z gradientem RGB? Na pewno? Rzuć linkiem.


Potwierdzam. Da się wyłączyć. W starszej wersji chyba to nie działało
(kiedyś sprawdzę, bo mam gdzieś raspberry z pierwszych dostaw).

--
Mirek.

Mirek
Guest

Sun Feb 18, 2018 11:20 pm   



On 20.12.2017 07:26, Marek wrote:
Quote:
On Tue, 19 Dec 2017 22:25:28 +0100, Mirek <mirek_at_null.dev> wrote:
Będzie leżeć odłogiem ale mocy będzie marnował prawie tyle samo.

To podobnie jak z hipotetycznymii utraconymi korzyściami z powodu piractwa.

Chodziło mi o moc elektryczną. Niewiele daje usypianie procesora - nie

robiłem dokładnych pomiarów ale grzeje się tak samo.

--
Mirek.

Goto page Previous  1, 2, 3

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Generator AV

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map