RTV forum PL | NewsGroups PL

Eagle PCB - jak usun望 prostok徠?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Eagle PCB - jak usun望 prostok徠?

Goto page 1, 2, 3  Next

Irokez
Guest

Wed May 01, 2019 7:23 pm   



Witam

panowie, pomocy, zaczynam dopiero i mnie ten program normalnie rozp..la

Eagle 9.4 free
Rysuj "z palca" p造tk bo nie da si inaczej.
Narysowa貫m prostok徠 na TopLayer kt鏎y w moim mniemaniu mia by padem
do przylutowania kabelka. Inaczej si nie da這 poci庵n望 od niego
sygna逝 do punktu postawionego obok przeka幡ika to postawi貫m na nim VIA.
Ale teraz na podgl康zie patrz.. soldermaska zala豉 mi ten m鎩 "pad" i
tak czytam o co chodzi i pisz 瞠 nie istnieje 瘸dna inna opcja jak
tylko wstawi pada z biblioteki WIREPAD.
No dobra, wymiar najwi瘯szy jest za ma造 to postawi obok siebie dwa
pady 5-2/5
Tylko teraz przyda這 by si usun望 ten prostok帷ik na TopLayer co
narysowa貫m...

Pr鏏owa貫m wszystkiego opr鏂z skasowania projektu i robienia od nowa
p造tki, i nie potrafi go zaznaczy. Zaznacza mi wszystko inne ale nie
te jebane prostok帷iki.
Prawy guzik na nich nie dzia豉, przeci庵anie mych obszaru zaznacza Via
i tylko to mog usun望, nie istnieje ten prostok帷ik te na li軼ie
'signals'. Ripup wi璚 kasuje wszystko ale te polygony zostawia. Ripup
polygon闚 te nie dzia豉 na nie.
Narz璠zie Delete nie widzi go... kompletna dupa i kamieni kupa...
pomocy.. mam ich 8 do skasowania.

Albo jak ju s nieusuwalne, mo瞠 da si narysowa co na nich aby nie
robi這 maski tylko traktowa這 jako pole pocynowane do lutowania?

PS. czy istnieje w ca造m internecie jeszcze bardziej nieintuicyjny
program, jak ten? W Protelu 25 lat temu rysowa貫m i by這 prosto, dzi w
EsyEDA pope軟i貫m rysunek w godzin a tu siedz od 4 godzin i jestem w
po這wie - 2 przeka幡iki, 8 pad闚 na kabelki, czeka jeszcze dioda i
rezystor do kt鏎ych po 4 godzinach jeszcze nie doszed貫m.


--
Irokez

Irokez
Guest

Wed May 01, 2019 7:29 pm   



W dniu 2019-05-01 o21:23, Irokez pisze:

I tak przy okazji - jak przesun望 narysowan 軼ie磬? Na razie jedyny
spos鏏 jaki znalaz貫m to usun望 i narysowa od nowa. Nie da si po
prostu jej z豉pa, narz璠zie Move nie dzia豉 - wy鈍ietla "left-click to
select object to move" ale klikanie po czymkolwiek tylko dzwoni w
g這郾ikach.


--
Irokez

Janusz
Guest

Wed May 01, 2019 7:38 pm   



W dniu 2019-05-01 o21:29, Irokez pisze:
Quote:
W dniu 2019-05-01 o21:23, Irokez pisze:

I tak przy okazji - jak przesun望 narysowan 軼ie磬? Na razie jedyny
spos鏏 jaki znalaz貫m to usun望 i narysowa od nowa. Nie da si po
prostu jej z豉pa, narz璠zie Move nie dzia豉 - wy鈍ietla "left-click to
select object to move" ale klikanie po czymkolwiek tylko dzwoni w
g這郾ikach.


Kicada sobie zainstaluj i z palca narysujesz, helpa i podr璚znik masz w

programie po polsku.
http://kicad-pcb.org/download/


--
Pozdr
Janusz

Irokez
Guest

Wed May 01, 2019 7:49 pm   



W dniu 2019-05-01 o21:38, Janusz pisze:

Quote:
Kicada sobie zainstaluj i z palca narysujesz, helpa i podr璚znik masz w
programie po polsku.


Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.



--
Irokez

Irokez
Guest

Wed May 01, 2019 8:02 pm   



W dniu 2019-05-01 o21:29, Irokez pisze:

I zachcia這 mi si po這篡 SMD...
Wybieram na g鏎ze warstw "16 Bottom" a dioda SMD l康uje na warstwie
TOP... by ten program uj strzeli.


--
Irokez

Kaczin
Guest

Wed May 01, 2019 8:45 pm   



W dniu 01.05.2019 o21:49, Irokez pisze:

Quote:
ale chc rozgry潭 Eagle.



Po co?



--
Kaczin

dantes
Guest

Thu May 02, 2019 5:51 am   



Dnia Wed, 1 May 2019 22:45:45 +0200, Kaczin napisa(a):

Quote:
W dniu 01.05.2019 o21:49, Irokez pisze:

ale chc rozgry潭 Eagle.



Po co?

Pewno marzy mu si HDRI...

Janusz
Guest

Thu May 02, 2019 1:03 pm   



W dniu 2019-05-01 o21:49, Irokez pisze:
Quote:
W dniu 2019-05-01 o21:38, Janusz pisze:

Kicada sobie zainstaluj i z palca narysujesz, helpa i podr璚znik masz
w programie po polsku.


Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.
Ale po co? eagle to dno i metr mu逝, kicada masz bez ogranicze

i jest 豉twy do nauki.


--
Pozdr
Janusz

Irokez
Guest

Thu May 02, 2019 2:12 pm   



W dniu 2019-05-02 o15:03, Janusz pisze:

Quote:
Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.

Ale po co? eagle to dno i metr mu逝,

zauwa篡貫m

Quote:
kicada masz bez ogranicze
i jest 豉twy do nauki.


Przegl康aj帷 posty gdzie odda p造tk do zrobienia co n騜 kto pisze 瞠
robi w Eagle i wysy豉 pliki do p造tkarni. My郵a貫m 瞠 ma jakie
w豉軼iwo軼i "lepsiejsze" pod tym wzgl璠em.
Fajny jest podgl康 p造tki "manufacturing preview" aktualizowany on-line.
To na nim zauwa篡貫m w豉郾ie jak solder maska pokrywa to czego nie chc.
Kikad ma takie co?


--
Irokez

Janusz
Guest

Thu May 02, 2019 3:55 pm   



W dniu 2019-05-02 o16:12, Irokez pisze:
Quote:
W dniu 2019-05-02 o15:03, Janusz pisze:

Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.

Ale po co? eagle to dno i metr mu逝,

zauwa篡貫m

kicada masz bez ogranicze
i jest 豉twy do nauki.


Przegl康aj帷 posty gdzie odda p造tk do zrobienia co n騜 kto pisze 瞠
robi w Eagle i wysy豉 pliki do p造tkarni. My郵a貫m 瞠 ma jakie
w豉軼iwo軼i "lepsiejsze" pod tym wzgl璠em.
W kicadzie jest tak samo, generujesz pliki takie jak p造tkarnia ma

wymagania,
ka盥a daje opis, s te poradniki, nic trudnego, ju kup p造tek u dw鏂h
chi鎍zyk闚 zrobi貫m bez problemu.

Quote:
Fajny jest podgl康 p造tki "manufacturing preview" aktualizowany on-line.
Masz normalny podgl康, wybierasz warstw kt鏎 chcesz, a potem

generujesz gerbery
i masz jak p造tk.

Quote:
To na nim zauwa篡貫m w豉郾ie jak solder maska pokrywa to czego nie chc.
Kikad ma takie co?

Tak masz wszystkie warstwy 陰cznie z wierceniami. na dodatek mo瞠sz na
solder masce da swoje
np napisy i wtedy b璠ziesz mia je bez maski, ja tak podpisuj p造tki.


--
Pozdr
Janusz

Robert Wakowski
Guest

Thu May 02, 2019 4:21 pm   



W dniu 2019-05-02 o17:55, Janusz pisze:
Quote:
Przegl康aj帷 posty gdzie odda p造tk do zrobienia co n騜 kto pisze
瞠 robi w Eagle i wysy豉 pliki do p造tkarni. My郵a貫m 瞠 ma jakie
w豉軼iwo軼i "lepsiejsze" pod tym wzgl璠em.
W kicadzie jest tak samo, generujesz pliki takie jak p造tkarnia ma
wymagania,

A mo積a przygotowa DXF-a, aby p造tk wyfrezowa i powierci?

Robert

Adam G籀rski
Guest

Thu May 02, 2019 5:22 pm   



Quote:
Kicada sobie zainstaluj i z palca narysujesz, helpa i podr璚znik masz
w programie po polsku.


Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.
Ale po co? eagle to dno i metr mu逝, kicada masz bez ogranicze
i jest 豉twy do nauki.

KiCad i Eagle to ta sama p馧ka. Wiec si za bardzo nie podniecaj.

Adam

Queequeg
Guest

Fri May 03, 2019 3:32 am   



Irokez <no.email_at_wp.pl> wrote:

Quote:
Narysowa貫m ju w EsyEDA dawno, ale chc rozgry潭 Eagle.

Ale po co? eagle to dno i metr mu逝,

zauwa篡貫m

Do schemat闚 jest OK. Nigdy nie mog貫m przekona si do KiCada. P造tki "od
zawsze" projektuj w AutoTraxie, za ch...oink nie mog貫m przestawi si
na Eagle.

Quote:
Przegl康aj帷 posty gdzie odda p造tk do zrobienia co n騜 kto pisze 瞠
robi w Eagle i wysy豉 pliki do p造tkarni. My郵a貫m 瞠 ma jakie
w豉軼iwo軼i "lepsiejsze" pod tym wzgl璠em.

Robi貫m p造tki z AutoTraxa w p造tkarniach (Faldruk i chyba Satland) i nie
by這 problemu.

--
Eksperymentalnie: http://facebook.com/groups/pl.misc.elektronika

Marek
Guest

Fri May 03, 2019 8:27 am   



On Thu, 2 May 2019 16:12:28 +0200, Irokez <no.email_at_wp.pl> wrote:
Quote:
To na nim zauwa篡貫m w豉郾ie jak solder maska pokrywa to czego nie
chc.

Narysuj obszar na warstwie restrict lub keepout (nie pami皻am kt鏎e
dotyczy maski a kt鏎el mi rozlanej miedzi) , to ograniczy
soldermaske.

--
Marek

Elektrolot
Guest

Fri May 03, 2019 8:48 am   



W dniu 2019-05-01 o22:02, Irokez pisze:
Quote:
W dniu 2019-05-01 o21:29, Irokez pisze:

I zachcia這 mi si po這篡 SMD...
Wybieram na g鏎ze warstw "16 Bottom" a dioda SMD l康uje na warstwie TOP... by ten program uj strzeli.

Elementy zawsze wstawiane s na TOP. Je郵i chcesz aby by na bottom to wybierz Edit->Mirror i
kliknij ten element.

Goto page 1, 2, 3  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Eagle PCB - jak usun望 prostok徠?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map