RTV forum PL | NewsGroups PL

Dekodery DVBT/2 czu這嗆.

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Dekodery DVBT/2 czu這嗆.

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

LordBluzg簧蛤
Guest

Sun May 08, 2022 7:32 pm   





Janusz
Guest

Sun May 08, 2022 8:44 pm   





Swift
Guest

Sun May 08, 2022 8:47 pm   





Swift
Guest

Sun May 08, 2022 9:19 pm   



niedziela, 8 maja 2022 o20:04:12 UTC+2 JDX napisa(a):
Quote:
To mo瞠 napisz w okolicy jakiej miejscowo軼i masz t dzia趾. Serio nie
masz sygna逝 z innych nadajnik闚?
Rynia, gmina Dobre, powiat Mi雟k Mazowiecki. Okolica s造nie z fatalnej jako軼i odbioru TV, radia i GSM Smile.

Po czerwcu - przej軼ie na DVB-T/2 - mo瞠 co si zmieni.. Sprawdz na mapach Emitela, a nast瘼nie w terenie.

Swift
Guest

Sun May 08, 2022 9:26 pm   





Janusz
Guest

Mon May 09, 2022 7:41 am   



Quote:
Raczej chodzi w tym przypadku o sprz篹enia. Przy bardzo s豉bym sygnale
na jednej antenie, w konfiguracji wzmacniacz+potencjometr zdarza si 瞠
w jednym po這瞠niu potencjometru kana造 UHF ledwie dzia豉j a
podkr璚anie napi璚ia tworzy sprz篹enia i kana造 VHF + harmoniczne
zaczynaj zak堯ca UHF i nie dzia豉 wcale. Lepiej w tym przypadku
dzieli pasmo na VHF i UHF dwoma antenami.
Ch這pie przesta tworzy teorie z dupy wziete. Jak wzmacniacz ma

nominalne 12V to na takie jest sprawdzony, obni瞠nie napi璚ia ZMNIEJSZA
wzmocnienie, a na mniejszym szanse wzbudzenia spadaj do '0'.
Wi璚 nie pitol i nie mieszaj autorowi w g這wie.



--
Janusz

Janusz
Guest

Mon May 09, 2022 7:43 am   



W dniu 2022-05-08 o21:19, Swift pisze:
Quote:
niedziela, 8 maja 2022 o20:04:12 UTC+2 JDX napisa(a):
To mo瞠 napisz w okolicy jakiej miejscowo軼i masz t dzia趾. Serio nie
masz sygna逝 z innych nadajnik闚?
Rynia, gmina Dobre, powiat Mi雟k Mazowiecki. Okolica s造nie z fatalnej jako軼i odbioru TV, radia i GSM Smile.
Po czerwcu - przej軼ie na DVB-T/2 - mo瞠 co si zmieni. Sprawdz na mapach Emitela, a nast瘼nie w terenie.
Czyli pozostaje ci tylko kupi najmocniejsz jaka jest na dane pasmo

anten, je郵i masz dwiee polaryzacje to na drug osobna antena i
wzmacniacz, potem anteny (wyj軼ia wzmacniaczy) 陰czysz zwrotnic pasmow.

--
Janusz

JDX
Guest

Mon May 09, 2022 8:22 am   





JDX
Guest

Mon May 09, 2022 8:54 am   





J.F
Guest

Mon May 09, 2022 12:32 pm   



On Sun, 8 May 2022 21:32:46 +0200, LordBluzg簧潤殿潤楛 wrote:
Quote:
W dniu 08.05.2022 o21:26, Swift pisze:
niedziela, 8 maja 2022 o21:19:04 UTC+2 LordBluzg簧潤殿潤楛 napisa(a):
Niestety, nie ma gwarancji, 髒e pokona las :D

Niestety nie ma, ale dziki za porad :)

Tak na marginesie...wyjtkowo wysoki maszt i lekka antena:
https://sklep.delta.poznan.pl/antena-dookolna-mega-camp_l1_p18497.html
(g籀wniata) czsto daje lepsze efekty ni髒 bardziej wymylna konstrukcja
postawiona kilka metr籀w ni髒ej.

Jeli masz mo髒liwo bardzo wysokiego masztu, to bym pr籀bowa Smile

A nie lepiej jednak jakas kierunkowa antena?

Tylko ... yagi na szeroki zakres czestotliwosci daje rad?

J.

LordBluzg簧蛤
Guest

Mon May 09, 2022 1:20 pm   





LordBluzg簧蛤
Guest

Mon May 09, 2022 1:23 pm   





J.F
Guest

Mon May 09, 2022 1:40 pm   



On Mon, 9 May 2022 15:23:15 +0200, LordBluzg簧潤殿潤楛 wrote:
Quote:
W dniu 09.05.2022 o14:32, J.F pisze:
Niestety, nie ma gwarancji, 髒e pokona las :D

Niestety nie ma, ale dziki za porad :)

Tak na marginesie...wyjtkowo wysoki maszt i lekka antena:
https://sklep.delta.poznan.pl/antena-dookolna-mega-camp_l1_p18497.html
(g籀wniata) czsto daje lepsze efekty ni髒 bardziej wymylna konstrukcja
postawiona kilka metr籀w ni髒ej.

Jeli masz mo髒liwo bardzo wysokiego masztu, to bym pr籀bowa :)

A nie lepiej jednak jakas kierunkowa antena?

Czasami kierunkowa jest gorsza bo nie apie odbi przypadkowych. Wiele
razy miaem taki myk, ze z odbicia szo lepiej na dook籀lnej ni髒 kierunkowej

czyli trzeba miec mozliwosc krecic masztem :-)

Quote:
Tylko ... yagi na szeroki zakres czestotliwosci daje rad?
Synfazowa daje rad (siatka).

Synfazowa w poziomie ma charakterystyke ... malo kierunkow.

A w pionie? Odleglosc miedzy antenami powinna byc chyba po fali po
linii miedzy dipolami, a czestotliwosci rozne ... ale czy w caym
kraju nie sa dosc podobne?
Mux 8 sie r籀zni, ale on wie w ogole mocno r籀zni i druga antena bylaby
najlepsza.

J.

LordBluzg簧蛤
Guest

Mon May 09, 2022 2:20 pm   





Janusz
Guest

Mon May 09, 2022 2:57 pm   





Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Dekodery DVBT/2 czu這嗆.

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map