RTV forum PL | NewsGroups PL

Czy nietrwa這嗆 anten GPS Fakra to ficzer ?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Czy nietrwa這嗆 anten GPS Fakra to ficzer ?

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Marek
Guest

Sun Apr 07, 2019 6:57 am   



On Sat, 6 Apr 2019 20:47:06 +0200, Marek S <precz_at_spamowi.com> wrote:
Quote:
We wsp馧czesnych autach to dopiero musi by istny kosmos skro ju w
nie-nowych takie rzeczy by造.

Wyj徠ek tylko potwierdza regu喚. Zreszt jak nie 鈍iat豉 czy okna to
na pewn s inne absurdy, kt鏎ych nawet nie jeste 鈍iadomy lub
jeszcze ich nie odkry貫. Jak mawia klasyk "nie ma dobrych
samochod闚".

--
Marek

Marek S
Guest

Sun Apr 07, 2019 2:11 pm   



W dniu 2019-04-07 o08:57, Marek pisze:

Quote:
Wyj徠ek tylko potwierdza regu喚. Zreszt jak nie 鈍iat豉 czy okna to na
pewn s inne absurdy, kt鏎ych nawet nie jeste 鈍iadomy lub jeszcze ich
nie odkry貫. Jak mawia klasyk "nie ma dobrych samochod闚".

Ni i jak tu 篡? Very Happy Nie da si normalnie egzystowa! :-D

--
Pozdrawiam,
Marek

AS
Guest

Mon Apr 08, 2019 11:19 am   



W dniu 06.04.2019 o09:22, Marek pisze:
Quote:
Do wsp馧czesnego telefonu te pod陰czasz zew. anten GPS? A jednak
dzia豉 w samochodzie, pod czy nawet w baga積iku.
Wi瘯szo嗆 wsp馧czesnych odbiornik闚 ma anten typu patch i jest
zintegrowana z urz康zeniem. Problem "blachy" to by 瞠 20 lat temu,
czas zmieni auto? :)

Nie zapominaj, 瞠 obecnie smartfony domy郵nie w ustawieniach lokalizacji

maj w陰czon opcj GSM+WiFi+GPS Wink

J.F.
Guest

Mon Apr 08, 2019 11:56 am   



U篡tkownik "Marek S" napisa w wiadomo軼i grup
dyskusyjnych:q85p5h$2dp$1_at_node1.news.atman.pl...
[...]
A propos Marku - jak samochod ?

Bo mamy GPS Week Rollover, duzo rzeczy moze sie zdarzyc, jesli
producent nieprzygotowany.

J.

Marek
Guest

Mon Apr 08, 2019 12:08 pm   



On Mon, 8 Apr 2019 13:19:57 +0200, AS <NoSpam.asier_at_poczta.onet.pl>
wrote:
Quote:
Nie zapominaj, 瞠 obecnie smartfony domy郵nie w ustawieniach
lokalizacji
maj w陰czon opcj GSM+WiFi+GPS Wink

A kto broni samochodom by te sobie w陰czy造, skoro wsp馧czesne
silniki i tak maj modu造 GSM do raportowania diagnostyki?

--
Marek

Guest

Mon Apr 08, 2019 3:24 pm   



W dniu pi徠ek, 5 kwietnia 2019 15:14:44 UTC-5 u篡tkownik Marek S napisa:
Quote:
W dniu 2019-04-05 o09:19, Queequeg pisze:

Musia豚ym siekiery u篡 by mie szans dotarcia do zatopionych w pastiku
element闚.

Na pewno s zatopione? Mo瞠 da這by si szlifierk?

Da這 si roztrzaska obudow. Wygl康a to tak:
https://drive.google.com/file/d/1NBT6157tcikGXfDpeGNpykYFQXQpk5sk/view?usp=sharing


Jak z dzieckiem.

Litownica w reke i blaszke ze spodu odlutowac.
Ty chyba naprawde trollujesz.

Guest

Mon Apr 08, 2019 3:29 pm   



W dniu pi徠ek, 5 kwietnia 2019 15:17:58 UTC-5 u篡tkownik Marek S napisa:
Quote:
W dniu 2019-04-05 o15:38, sczygiel_at_gmail.com pisze:

Ja widze ze sie rozbiera.

Roztrzaska貫m obudow. By豉 zaklejona. Wn皻rze wygl康a tak:
https://drive.google.com/file/d/1NBT6157tcikGXfDpeGNpykYFQXQpk5sk/view?usp=sharing

Co dalej?


Naprawde mam ci napisac?
Oddychaj, wdech wydech, wdech wydech.

Podpowiedz: Blaszka, lutownica.

I juz ci napisalem, pomierzyc, sprawdzic napiecia, przejscia itp.
Poszukaj w watku, nie rob z siebie posmiewiska wiem ze az tak infantylny nie jestes.

Quote:
Marek, dam ci rade:
Spowazniej, wykaz wewnetrzna inicjatywe.
Zanim zadasz pytanie skonkretyzuj to o co pytasz.

Pytam o awaryjno嗆 anten GPS Fakra. O to czy macie podobne obserwacje.

Nie mam bladego poj璚ie po co si upar貫 na rozbieranie anteny. Nie ma
to zwi您ku z moim pytaniem.


Lol. Odpadam.
Sparafrazuje:
-"antena sie zjebala, one wszystkie tak maja"
-"cholera wie a co sie z nia dzialo"
-"nic, zjebala sie"
-"rozbierz, obejrzymy co sie stalo"
-"ale po co rozbierac? zjebala sie, one wszystkie tak maja"

Dobra, po przemysleniu stwierdzam ze powinienes ja piprznac w kat i napisac do dystrybutora i zapytac ile ich sprzedal w ostatnim roku.
Nastepnie oszacowac ile aut z nimi jezdzi. Jak ci wyjdzie ze w praktyce do kazdej sztuki jezdzacej sprzedaje sie antene raz na dwa lata to znaczy ze sie jebia masowo.

HF5BS
Guest

Mon Apr 08, 2019 4:48 pm   



"Marek" <fake_at_fakeemail.com> wrote in message
news:almarsoft.2327424596517723609_at_news.neostrada.pl...
Quote:
On Mon, 8 Apr 2019 13:19:57 +0200, AS <NoSpam.asier_at_poczta.onet.pl> wrote:
Nie zapominaj, 瞠 obecnie smartfony domy郵nie w ustawieniach lokalizacji
maj w陰czon opcj GSM+WiFi+GPS ;)

A kto broni samochodom by te sobie w陰czy造, skoro wsp馧czesne silniki i
tak maj modu造 GSM do raportowania diagnostyki?

A ja si zastanawiam, po co wiedza, 瞠 niedopa na trzecim garze by pod
GS-em, czy pod dysk w remizie? A dla korpoludka, czy na parkingu pod firm
w Mordorze, czy jak si 鈍iat豉 ma Marsza趾owskiej zmieni造, a szczurek
pu軼i b彗a? Zarejestrowac fakt, godzin to po co, ale lokalizacj widz
jako zb璠n...

--
S

Marek S
Guest

Mon Apr 08, 2019 7:22 pm   



W dniu 2019-04-08 o15:24, sczygiel_at_gmail.com pisze:

Quote:

Jak z dzieckiem.
Litownica w reke i blaszke ze spodu odlutowac.
Ty chyba naprawde trollujesz.

Nie - jak ognia unikam babrania si w rozbieranie anteny bo nie mam na
to czasu. M這tek szybciej zadzia豉. Rozebra貫m to specjalnie dla Ciebie
i jeszcze jednego kolegi bo byli軼ie ciekawi co jest w 鈔odku.

--
Pozdrawiam,
Marek

Marek S
Guest

Mon Apr 08, 2019 7:37 pm   



W dniu 2019-04-08 o 15:29, sczygiel_at_gmail.com pisze:

Quote:
Naprawde mam ci napisac? Oddychaj, wdech wydech, wdech wydech.

Tak, bo nie wiem jak g喚boko chcesz si zag喚bia w to urz康zenie.
Szczeg鏊nie, 瞠 celu nie ogarniam.

Quote:
Podpowiedz: Blaszka, lutownica.

To ju te uczyni貫m i wrzuci貫m tu zdj璚ie.

Quote:
I juz ci napisalem, pomierzyc, sprawdzic napiecia, przejscia itp.

Napisa貫m r闚nie, 瞠 przej軼ia nie ma.

Quote:

Lol. Odpadam. Sparafrazuje: -"antena sie zjebala, one wszystkie tak
maja" [?] -"cholera wie a co sie z nia dzialo" -"nic, zjebala sie"
-"rozbierz, obejrzymy co sie stalo" -"ale po co rozbierac? zjebala
sie, one wszystkie tak maja" [?]

Zabrak這 znak闚 zapytania. Doda貫m je w nawiasach. Ok, za堯禦y, 瞠
znajdziemy przyczyn. Polecia這 na tej p造tce "co". Mo瞠 nawet uda這by
si j naprawi. Tylko po ch... ?

Pytam si, czy to normalne, 瞠 one s padliwe? Oczekuj prostej
odpowiedzi TAK/NIE. Przeczytaj temat w徠ku 15x zanim zaczniesz znowu
jakie pokr璚one farmazony wypisywa na m鎩 temat.


Quote:
Dobra, po przemysleniu stwierdzam ze powinienes ja piprznac w kat i
napisac do dystrybutora i zapytac ile ich sprzedal w ostatnim roku.

Ju zaczynasz lepiej gada. Pieprzn掖em j w k徠 a potem dla m.in.
Ciebie grzeba貫m w 鄉ietniku by j stamt康 wydoby. Po czym po paru
wdechach doszed貫 do wniosku, 瞠 zleci貫 mi bezsensown czynno嗆.
Cool! Ale ok, ka盥y mo瞠 mie s豉bszy dzie.

Quote:
Nastepnie oszacowac ile aut z nimi jezdzi. Jak ci wyjdzie ze w
praktyce do kazdej sztuki jezdzacej sprzedaje sie antene raz na dwa
lata to znaczy ze sie jebia masowo.

S康zisz, ze dystrybutor odpowie mi na takie pytania? Very Happy Mo瞠 jeszcze
doda: to szajs, ale ja ci go sprzedam tanio :-D

--
Pozdrawiam,
Marek

Marek S
Guest

Mon Apr 08, 2019 7:37 pm   



W dniu 2019-04-08 o13:19, AS pisze:

Quote:
Nie zapominaj, 瞠 obecnie smartfony domy郵nie w ustawieniach lokalizacji
maj w陰czon opcj GSM+WiFi+GPS Wink

Cenna uwaga :-)

--
Pozdrawiam,
Marek

Marek S
Guest

Mon Apr 08, 2019 7:51 pm   



W dniu 2019-04-08 o13:56, J.F. pisze:

Quote:
A propos Marku - jak samochod ?

Merc E320CDI. Ale to nie ma znaczenia bo obecnie korzystam z
alternatywnej. Oryginalna pad豉 po roku, alternatywna po kolejnym. Ta
sama lub podobna alternatywna u 2 koleg闚, kt鏎zy te tak sobie
za篡czyli mie.

Quote:
Bo mamy GPS Week Rollover, duzo rzeczy moze sie zdarzyc, jesli producent
nieprzygotowany.

To nie to. Anteny pada造 wcze郾iej r闚nie.

--
Pozdrawiam,
Marek

Marek S
Guest

Mon Apr 08, 2019 10:02 pm   



W dniu 2019-04-08 o22:08, sczygiel_at_gmail.com pisze:

Quote:
Bo popularne usterki ktore maja szanse sie pojawic masowo sa proste do sprawdzenia. Dlatego ci zasugerowalem rozebranie i pomierzenie.
A jak cos pada tylko w jednym aucie to moze nie jest to globalna usterka. I takie pomierzenie tez ci pomoze w uniknieciu kolejnych napraw.

Napisa貫m gdzie tam na pocz徠ku, 瞠 30z raz na rok za anten nie jest
dla mnie problemem. Zamiast bawi si w rozklejanie obudowy, 豉twiej
jest mi wywali do kibla zepsut anten.

W zapytaniu nie prosi貫m o porady jak to naprawi.

A tak poza wszystkim, bez rozwalenia obudowy nie uda這by si dosta do
anteny. Nawet po naprawie nie wiem co mia豚ym z ni robi. Obudowa ze
sklepu elektronicznego by豉by dro窺za (wraz z dojazdem po ni) ni sama
antena.

Quote:
Napisa貫m r闚nie, 瞠 przej軼ia nie ma.


Bo kabel uciales?

Nie r鏏 se jaj po raz kolejny. To ju s kpiny ewidentne. Co ma uci皻y
kabel do rzeczy skoro pomiaru dokonuj wewn徠rz urz康zenia?

Quote:

I nie dostales odpowiedzi. Znaczy sie ze albo nie padliwe albo nikt na grupie nie mial z nimi styku. Juz lepiej bylo pytac na forum danego modelu...

Brak odpowiedzi by豚y te odpowiedzi. O model nie by這by sensu pyta
gdy w徠pi by kt鏎y z grupowicz闚 u篡wa akurat tego. Spyta貫m wi璚 o
typ rozwi您ania technicznego Fakra. Nie wa積e czy dachowa, czy inna. Mi
pad造 obie.

Quote:
No tu ci nikt nie powiedzial. Na forum modelu nie poszedles. Tylko diler ci zostaje. A jak nie to sie nie dowiesz.

S逝chaj, ja nie mam poj璚ia czy takie anteny s popularne w autach czy
nie. Wys豉貫m pytanie w eter i czeka貫m na odpowied. Je郵i brzmi ona
"nie wiemy co to takiego" to ok! Nie ma sprawy! Nie zbieram statystyk
dla 安iatowej Organizacji Monitorowani Jako軼i Anten Fakra. Naprawd nie
interesuj mnie oficjalne raporty. Zada貫m proste pytanie do zwyk造ch
zjadaczy chleba - potencjalnych u篡tkownik闚 lub serwisant闚 elektroniki
samochodowej.

Mam tysi帷 ciekawszych pomys堯w na sp璠zanie wolnego czasu ni
rozbieranie jakiego taniego bubla. Jak wiesz, lubi tworzy,
majsterkowa ale wy陰cznie tw鏎czo. Babranie si w takim szajsie
naprawd mnie rajcuje. Rozebra貫m t anten wy陰cznie dla Ciebie i
jeszcze jednego kolegi, bo mnie prosili軼ie. Robienie mi zarzutu z tego,
瞠 nie przyk豉dam si do czynno軼i, kt鏎a jest dla mnie obci捫aj帷a jest
co najmniej nie fair. A ju jakie trollowate epitety pod moim adresem -
w szczeg鏊no軼i.

--
Pozdrawiam,
Marek

Guest

Mon Apr 08, 2019 10:08 pm   



W dniu poniedzia貫k, 8 kwietnia 2019 14:37:36 UTC-5 u篡tkownik Marek S napisa:
Quote:
W dniu 2019-04-08 o 15:29, sczygiel_at_gmail.com pisze:

Naprawde mam ci napisac? Oddychaj, wdech wydech, wdech wydech.

Tak, bo nie wiem jak g喚boko chcesz si zag喚bia w to urz康zenie.
Szczeg鏊nie, 瞠 celu nie ogarniam.


Bo popularne usterki ktore maja szanse sie pojawic masowo sa proste do sprawdzenia. Dlatego ci zasugerowalem rozebranie i pomierzenie.
A jak cos pada tylko w jednym aucie to moze nie jest to globalna usterka. I takie pomierzenie tez ci pomoze w uniknieciu kolejnych napraw.

Quote:
Podpowiedz: Blaszka, lutownica.

To ju te uczyni貫m i wrzuci貫m tu zdj璚ie.

I juz ci napisalem, pomierzyc, sprawdzic napiecia, przejscia itp.

Napisa貫m r闚nie, 瞠 przej軼ia nie ma.


Bo kabel uciales?


Quote:

Lol. Odpadam. Sparafrazuje: -"antena sie zjebala, one wszystkie tak
maja" [?] -"cholera wie a co sie z nia dzialo" -"nic, zjebala sie"
-"rozbierz, obejrzymy co sie stalo" -"ale po co rozbierac? zjebala
sie, one wszystkie tak maja" [?]

Zabrak這 znak闚 zapytania. Doda貫m je w nawiasach. Ok, za堯禦y, 瞠
znajdziemy przyczyn. Polecia這 na tej p造tce "co". Mo瞠 nawet uda這by
si j naprawi. Tylko po ch... ?

Pytam si, czy to normalne, 瞠 one s padliwe? Oczekuj prostej
odpowiedzi TAK/NIE. Przeczytaj temat w徠ku 15x zanim zaczniesz znowu
jakie pokr璚one farmazony wypisywa na m鎩 temat.


I nie dostales odpowiedzi. Znaczy sie ze albo nie padliwe albo nikt na grupie nie mial z nimi styku. Juz lepiej bylo pytac na forum danego modelu...

Quote:

Dobra, po przemysleniu stwierdzam ze powinienes ja piprznac w kat i
napisac do dystrybutora i zapytac ile ich sprzedal w ostatnim roku.

Ju zaczynasz lepiej gada. Pieprzn掖em j w k徠 a potem dla m.in.
Ciebie grzeba貫m w 鄉ietniku by j stamt康 wydoby. Po czym po paru
wdechach doszed貫 do wniosku, 瞠 zleci貫 mi bezsensown czynno嗆.
Cool! Ale ok, ka盥y mo瞠 mie s豉bszy dzie.

Nastepnie oszacowac ile aut z nimi jezdzi. Jak ci wyjdzie ze w
praktyce do kazdej sztuki jezdzacej sprzedaje sie antene raz na dwa
lata to znaczy ze sie jebia masowo.

S康zisz, ze dystrybutor odpowie mi na takie pytania? Very Happy Mo瞠 jeszcze
doda: to szajs, ale ja ci go sprzedam tanio :-D

No tu ci nikt nie powiedzial. Na forum modelu nie poszedles. Tylko diler ci zostaje. A jak nie to sie nie dowiesz.

Choc bys mogl gdybys sprobowal "babrania" sie...

Guest

Tue Apr 09, 2019 6:57 pm   



u篡tkownik Marek S napisa:

Quote:
Mam tysi帷 ciekawszych pomys堯w na sp璠zanie wolnego czasu ni
rozbieranie jakiego taniego bubla. Jak wiesz, lubi tworzy,
majsterkowa ale wy陰cznie tw鏎czo. Babranie si w takim szajsie
naprawd mnie rajcuje.

To po co trujesz dup? Fakra to z陰cze a nie producent.
By mo瞠 da這by si zrobi tak 瞠by wymienia nie trza by這, ale
jak sam nie chcesz to komu ma zale瞠?

Trza zna napi璚ie jakie jest podawane z nawigacji, ma這 prawdopodobne
jest 12V ale ja tego nie wiem. Ty masz nawigacj i mog貫 sprawdzi.
Antena pracuje na 5V. 5V antena zasilana 12V popracuje "troch".
Kabelek jak juz widzieli鄉y ma kilka 篡, wi璚 eliminujemy kabelek. Pozostaje
kontakt Fakra-kabel i wzmacniacze.

Nu ale jak sam nie chcesz dr捫y tematu to po chj mamy traci czas na pierdo造?
Kup nowe i dupy nie truj.

Jeste zbyt ma這 dociekliwy. Niekt鏎zy ludkowie np. usuwaj
filtr pasmowy mi璠zy pierwszym a drugim stopniem w antenie.
Po co ? Nie wiem, nie wgryza貫m si w temat, ale wsp鏊nie mo積a by nad tematem
popracowa, w ka盥ym b康 razie nie dla ludka z twoim podej軼iem.


Si ju tumoro.

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Czy nietrwa這嗆 anten GPS Fakra to ficzer ?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map