RTV forum PL | NewsGroups PL

Co jest grane z telewizja naziemna?

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Co jest grane z telewizja naziemna?

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

radekp@konto.pl
Guest

Sat May 18, 2019 11:43 am   



Fri, 17 May 2019 08:21:23 -0700 (PDT), w
<b68caaeb-1c6d-4b8c-9a5a-0d4ba40fee29_at_googlegroups.com>, Zenek Kapelinder
<4kogutek44_at_gmail.com> napisał(-a):

Quote:
Pewna niewielka zaleglosc mam. Tak czulem ze w ramach ostrzezenia przycieli mi pasmo. Ciekawe przy jakiej zaleglosci odlaczaja.

Nie odłączają.
Każdy frajer, który to ogląda, jest na wagę złota.
Frajer za to jeszcze płacący to prawdziwa żyła złota Smile

radekp@konto.pl
Guest

Sat May 18, 2019 11:45 am   



Fri, 17 May 2019 08:20:02 -0700 (PDT), w
<e3472b8b-19a9-4ef4-a567-1008cc18b94f_at_googlegroups.com>, Zenek Kapelinder
<4kogutek44_at_gmail.com> napisał(-a):

Quote:
Znaczy sie tvn ma w dupie odbiorcow telewizji naziemnej bo nie dosc ze ich dzienniki w rozdzielczosci sd

Ja mam w HD.
Widocznie wszyscy ciebie ignorują i puszczają ci w sd ;)

Quote:
to i informacje mozna nazwac dezinformacjami.

No, do TVPisInfo im daleko Wink)

Jarosław Sokołowski
Guest

Sat May 18, 2019 11:53 am   



radekp_at_konto.pl napisał:

Quote:
dzienniki w rozdzielczosci sd
Ja mam w HD.

A ja mam w d.

Jarek

--
W telewizji czterej znawcy
Od nawozów i od świata
Oczekują, co się zdarzy
W Gwatemali za trzy lata

Piotr Dmochowski
Guest

Sun May 19, 2019 9:51 am   



W dniu 2019-05-18 o 13:45, radekp_at_konto.pl pisze:
Quote:

No, do TVPisInfo im daleko Wink)

O święta naiwności, lub raczej głupoto. Jeden i drugi program to takie

same dno. Kto to ogląda szkodzi sobie i innym, bo potem powtarza
kłamstwa z TV.
Jak się chce czegoś dowiedzieć to pozostaje Internet, póki go nie
ocenzurują zupełnie w imię walki o pokój i dobro ludzkości.

--
Pozdrawiam
Piotrek

radekp@konto.pl
Guest

Sun May 19, 2019 5:12 pm   



Sun, 19 May 2019 11:51:29 +0200, w <5ce12721$0$534$65785112_at_news.neostrada.pl>,
Piotr Dmochowski <imie_nazwisko_at_poczta.onet.pl> napisał(-a):

Quote:
W dniu 2019-05-18 o 13:45, radekp_at_konto.pl pisze:

No, do TVPisInfo im daleko Wink)

O święta naiwności, lub raczej głupoto. Jeden i drugi program to takie
same dno. Kto to ogląda szkodzi sobie i innym, bo potem powtarza
kłamstwa z TV.
Jak się chce czegoś dowiedzieć to pozostaje Internet, póki go nie
ocenzurują zupełnie w imię walki o pokój i dobro ludzkości.

O naiwności.
Internet zazwyczaj powiela te same informacje, ale często wcześniej.
Chyba że jesteś fanem troll portali -- to faktycznie tylko net. W realu z nimi
kiepsko.

Grzegorz Niemirowski
Guest

Sun May 19, 2019 8:24 pm   



Zenek Kapelinder <4kogutek44_at_gmail.com> napisał(a):
Quote:
Pewna niewielka zaleglosc mam. Tak czulem ze w ramach ostrzezenia
przycieli mi pasmo. Ciekawe przy jakiej zaleglosci odlaczaja.

Ciekawe jak komuś odłączą DVB-T :)

--
Grzegorz Niemirowski
https://www.grzegorz.net/

J.F.
Guest

Sun May 19, 2019 9:16 pm   



Dnia Sun, 19 May 2019 22:24:32 +0200, Grzegorz Niemirowski napisał(a):
Quote:
Zenek Kapelinder <4kogutek44_at_gmail.com> napisał(a):
Pewna niewielka zaleglosc mam. Tak czulem ze w ramach ostrzezenia
przycieli mi pasmo. Ciekawe przy jakiej zaleglosci odlaczaja.

Ciekawe jak komuś odłączą DVB-T Smile

Tak samo jak satke czy kablowke.

Tzn nie przewiduje sie, ale mechanizm jest gotowy i czeka ...
tylko kto by ich ogladal, gdyby musial zaplacic :-)

J.

J.F.
Guest

Sun May 19, 2019 11:32 pm   



Dnia Thu, 16 May 2019 17:13:03 -0700 (PDT), Zenek Kapelinder
napisał(a):

Quote:
Jakosc obrazu bardzo czesto tak kiepska ze ciezko ogladac. I nie
chodzi o kwadratowanie. Trzy programy w HD. Jestem w stanie
zrozumiec ze jakies reportaze z terenu moga byc w gorszej jakosci.
Podobnie z materialami archiwalnymi itp. Ale zeby wiadomosci
nadawane z nowego super studia w ktorym 20 tysiecy zarowek i tysiac
mikrofonow byly w chujowej jakosci to juz lekka przesada. Do tego
te same wiadomosci w tvpinfo i na starej jedynce byly w roznej
jakosci to chyba przegiecie.

Nawiasem mowiac - telewizja wlasnie pokazala jak dziala to nadawanie,
i wspomnieli tam o dynamicznym przydziale pasma.

No i ciekaw jestem - kodeki maja zmienne pasmo wyjsciowe, a dalej
wierzymy w statystyke, czy kodeki dostaja jakas informacje, ze jest
przeciazenie i same sie ograniczaja,
czy multiplekser w razie potrzeby potrafi zmniejszyc pasmo juz
zakodowanego kanalu ...

J.

Zenek Kapelinder
Guest

Mon May 20, 2019 2:41 am   



Jak by nie tlumaczyli to jakosc jest w przedziale malo chujowa do bardzo chujowej.

yabba
Guest

Mon May 20, 2019 8:39 am   



W dniu 19-05-2019 o 22:24, Grzegorz Niemirowski pisze:
Quote:
Zenek Kapelinder <4kogutek44_at_gmail.com> napisał(a):
Pewna niewielka zaleglosc mam. Tak czulem ze w ramach ostrzezenia
przycieli mi pasmo. Ciekawe przy jakiej zaleglosci odlaczaja.

Ciekawe jak komuś odłączą DVB-T :)


Nie ma fal, nie ma fal ...


yabba

yabba
Guest

Mon May 20, 2019 8:44 am   



W dniu 17-05-2019 o 02:13, Zenek Kapelinder pisze:
Quote:
Jakosc obrazu bardzo czesto tak kiepska ze ciezko ogladac. I nie chodzi o kwadratowanie. Trzy programy w HD. Jestem w stanie zrozumiec ze jakies reportaze z terenu moga byc w gorszej jakosci. Podobnie z materialami archiwalnymi itp. Ale zeby wiadomosci nadawane z nowego super studia w ktorym 20 tysiecy zarowek i tysiac mikrofonow byly w chujowej jakosci to juz lekka przesada. Do tego te same wiadomosci w tvpinfo i na starej jedynce byly w roznej jakosci to chyba przegiecie. Dekodera nie podejrzewam bo on cyfrowo obrabia i albo nic nie ma jak slaby sygnal, kwadratuje jak taki sobie. Twarze albo za zolte, za chwile za czerwowne. Bialy przepalony albo wszystko za ciemne. Brak szczegolow. A za chwile reklama prezykusiek, podpasek i pampersow dla pan co popuszczaja i obraz ostry jak zyletka ostrzona laserem, kolory jak z bajki. Na telewizorze, przy tym samym odbiorniku, roznice w jakosci do zaakceptowania. Ale przy projektorze masakra. Dla porownania filmy FHD z netu bez zadnych zastrzezen. Co jest grane?


Ogólnie, są to niedoskonałości TV cyfrowej. Jeśli je rażąco widać, to
może być kilka powodów:
- najmniej prawdopodobne, to kiepskie źródło sygnału (kamera)
- źle skonfigurowany koder H.264
- źle przeprowadzone transkodowanie przy multipleksowaniu statystycznym
kilku strumieni
- ewentualnie złe transkodowanie obrazu z nowego studia (zapewne 8Mpx)
do 2 Mpx (Full HD)


yabba

Piotr Dmochowski
Guest

Mon May 20, 2019 9:31 am   



W dniu 2019-05-19 o 19:12, radekp_at_konto.pl pisze:
Quote:
Sun, 19 May 2019 11:51:29 +0200, w <5ce12721$0$534$65785112_at_news.neostrada.pl>,
Piotr Dmochowski <imie_nazwisko_at_poczta.onet.pl> napisał(-a):

W dniu 2019-05-18 o 13:45, radekp_at_konto.pl pisze:

No, do TVPisInfo im daleko Wink)

O święta naiwności, lub raczej głupoto. Jeden i drugi program to takie
same dno. Kto to ogląda szkodzi sobie i innym, bo potem powtarza
kłamstwa z TV.
Jak się chce czegoś dowiedzieć to pozostaje Internet, póki go nie
ocenzurują zupełnie w imię walki o pokój i dobro ludzkości.

O naiwności.
Internet zazwyczaj powiela te same informacje, ale często wcześniej.
Ciekawe dlaczego Obama powiedział ze blogi są zagrożeniem demokracji? No

i jak można powielić coś, co dopiero będzie objawione?
Takie krótkie pytanie - która telewizja opublikowała informacje o
tajnych negocjacjach MSZ z żydami w temacie 447 i przejęcia polskiego
majątku? Która agencja informacyjna to podała? Gdzie są relacje z
marszów, spotkań które nie pasują do oficjalnego przekazu (a przychodzi
np. 20 tyś. ludzi albo więcej).
Słyszałeś cokolwiek o kopalni Krupiński? Wiesz jakie tam przekręty się
odwala?
Morawiecki i spółka lansują się na zbawców Sląska, a niszczą górnictwo
jak poprzednia ekipa. Jak mamy dojść do prawdy i zacząć robić coś z
sensem, jeżeli w mediach panuje zmowa milczenia, a co gorsza większość
jest ślepo zapatrzona w swoich politycznych idoli.

Quote:
Chyba że jesteś fanem troll portali -- to faktycznie tylko net. W realu z nimi
kiepsko.
Tak, i jestem jeszcze ruskim agentem. Proszę nie mylić onetów, wp i

portalli parówkowych Lisa czy innych pisowskich szczujni z ludźmi którzy
próbują coś zrobić dla Polski i Polaków i nie dopuścić do kompletnego
upadku.
Przy okazji sprawdź sobie misiu kto jest właścicielem TVN w który tak
wierzysz. Komu posłużyła afera wafelkowa, reportaż o padniętych krowach
(wejście USA na rynek mięsa), dlaczego temat pedofilii w KK został
odpalony właśnie teraz? Kto broni TVN (taka jedna ruda z ambasady).

--
Pozdrawiam
Piotrek

Roman Rogóş
Guest

Mon May 20, 2019 9:32 am   



W dniu 2019-05-20 o 01:32, J.F. pisze:
Quote:
Dnia Thu, 16 May 2019 17:13:03 -0700 (PDT), Zenek Kapelinder
napisał(a):

Jakosc obrazu bardzo czesto tak kiepska ze ciezko ogladac. I nie
chodzi o kwadratowanie. Trzy programy w HD. Jestem w stanie
zrozumiec ze jakies reportaze z terenu moga byc w gorszej jakosci.
Podobnie z materialami archiwalnymi itp. Ale zeby wiadomosci
nadawane z nowego super studia w ktorym 20 tysiecy zarowek i tysiac
mikrofonow byly w chujowej jakosci to juz lekka przesada. Do tego
te same wiadomosci w tvpinfo i na starej jedynce byly w roznej
jakosci to chyba przegiecie.

Nawiasem mowiac - telewizja wlasnie pokazala jak dziala to nadawanie,
i wspomnieli tam o dynamicznym przydziale pasma.

No i ciekaw jestem - kodeki maja zmienne pasmo wyjsciowe, a dalej
wierzymy w statystyke, czy kodeki dostaja jakas informacje, ze jest
przeciazenie i same sie ograniczaja,
czy multiplekser w razie potrzeby potrafi zmniejszyc pasmo juz
zakodowanego kanalu ...

J.

Specjalnie do wiadomości przycinają pasmo strumienia wideo, a na

uwolnionym paśmie leci przekaz podprogowy. Reklam nikt nie ogląda więc
tam podprogowego nie ma (właściwie powinno być odwrotnie)

Andrzej P. Wozniak
Guest

Mon May 20, 2019 6:39 pm   



Osoba podpisana jako yabba <gkwiatkowski2_remove_it_at_gmail.com>
w artykule <news:qbtpe2$b6h$1_at_node1.news.atman.pl> pisze:


Quote:
Ogólnie, są to niedoskonałości TV cyfrowej. Jeśli je rażąco widać, to może
być kilka powodów:
- najmniej prawdopodobne, to kiepskie źródło sygnału (kamera)
- źle skonfigurowany koder H.264
- źle przeprowadzone transkodowanie przy multipleksowaniu statystycznym
kilku strumieni
- ewentualnie złe transkodowanie obrazu z nowego studia (zapewne 8Mpx) do
2 Mpx (Full HD)

W przypadku TVP żaden z powyższych. Po prostu jest więcej strumieni niż
przewidywał standard - są 3 strumienie HD i 4 strumienie SD (w tym jeden
dublujący strumień HD z MUX-Cool, a powinno być 3*HD+2*SD. Nie pomagają nawet
sztuczki w stylu emisji na TVP Historia i TVP Kultura starych nagrań z
telekina w jakości ~480i zamiast dostępnych cyfrowych rekonstrucji czy
nagrań z DVD.

W tym samym czasie na 8 multipleksie TVP marnuje dwa strumienie SD na emisję
plansz autopromocyjnych.

--
Andrzej P. Woźniak uszer_at_pochta.onet.pl (zamień miejscami z<->h w adresie)

radekp@konto.pl
Guest

Tue May 21, 2019 10:41 pm   



Piotr Dmochowski <imie_nazwisko_at_poczta.onet.pl> napisał(-a):

Quote:
Takie krótkie pytanie - która telewizja opublikowała informacje o
tajnych negocjacjach MSZ z żydami w temacie 447 i przejęcia polskiego
majątku? Która agencja informacyjna to podała? Gdzie są relacje z
marszów, spotkań które nie pasują do oficjalnego przekazu (a przychodzi
np. 20 tyś. ludzi albo więcej).

Troll detected.

Quote:
(a przychodzi
np. 20 tyś. ludzi albo więcej).

Skoro ostatnio w Wawie podobno było tylko 7 tys., a 20 tys. to w końcu 3x
więcej... to gdzie ta demo była, że tak się pochowali :D

Quote:
Morawiecki i spółka lansują się na zbawców Sląska, a niszczą górnictwo
jak poprzednia ekipa.

Niszczą górnictwo? No wreszcie jakieś dobre słowo o tych patałachach :)

Quote:
ludźmi którzy
próbują coś zrobić dla Polski i Polaków i nie dopuścić do kompletnego
upadku.

Ahahaha.

Goto page Previous  1, 2, 3  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Co jest grane z telewizja naziemna?

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map