RTV forum PL | NewsGroups PL

Białe światło o ładnym widmie i niewieQ1|BY"z9s

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Białe światło o ładnym widmie i niewieQ1|BY"z9s

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Akarm
Guest

Wed Aug 22, 2018 12:27 pm   



W dniu 2018-08-22 o13:46, Mateusz Viste pisze:

Quote:

Chyba jednak nie trafie. W wyraeniu "2 + 2 = 4" mamy zapis czwrki,
czyli ukad jest co najmniej pitkowy. A w kadym ukadzie od pitkowego
wzwy 2+2 bdzie 4.


Nie. Wszystko si zgadza.
Na przykad ukadzie trjkowym (sprawdziem!) wyniku dodawania dwch
dwjek nie da si zapisa czwrk. To bdzie: 2+2=11.
Jak to czowiekowi przeszkadzaj klapki na oczach... ;)

--
Akarm
http://bykom-stop.cba.pl/
Nie trawi chamstwa, nieuctwa, byda wszelakiego

J.F.
Guest

Wed Aug 22, 2018 12:39 pm   



Dnia Wed, 22 Aug 2018 14:27:47 +0200, Akarm napisa(a):
Quote:
W dniu 2018-08-22 o13:46, Mateusz Viste pisze:
Chyba jednak nie trafie. W wyraeniu "2 + 2 = 4" mamy zapis czwrki,
czyli ukad jest co najmniej pitkowy. A w kadym ukadzie od pitkowego
wzwy 2+2 bdzie 4.

Nie. Wszystko si zgadza.
Na przykad ukadzie trjkowym (sprawdziem!) wyniku dodawania dwch
dwjek nie da si zapisa czwrk. To bdzie: 2+2=11.
Jak to czowiekowi przeszkadzaj klapki na oczach... Wink

Nie trzeba mieszac ukladow - w matematyce jest tez miejsce na
dowolnosc. Mozesz wybrac dowolny zbior i zdefiniowac dowolne
dzialanie.

np 2+2=3, 2+3=7, 7+2=1, 1+2=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_(matematyka)

J.

Akarm
Guest

Wed Aug 22, 2018 1:08 pm   



W dniu 2018-08-22 o14:39, J.F. pisze:

Quote:

Nie trzeba mieszac ukladow - w matematyce jest tez miejsce na
dowolnosc. Mozesz wybrac dowolny zbior i zdefiniowac dowolne
dzialanie.

np 2+2=3, 2+3=7, 7+2=1, 1+2=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_(matematyka)


Taa...
A poza tym wszystko w porzdku?

--
Akarm
http://bykom-stop.cba.pl/
Nie trawi chamstwa, nieuctwa, byda wszelakiego

Jacek
Guest

Wed Aug 22, 2018 2:57 pm   



W dniu 21.08.2018 o22:12, Sebastian Biay pisze:
Quote:
8 i 10. Zastanawiam si czy nie pokaza im Optik-Cabinet 80 ale
przyznaje e ten zestaw mia pewn wade: wszystko z plastiku wliczajc
szklo Wink
He, he. U mnie Optik-Cabinet ley na szafie, ale modego nie

zainteresowa, ani jak mia 6, 8, 10 lat ani pniej. Jedyne co, to
zrobi lornetk, ale stwierdzi, e jest kiepska jako.
Natomiast polecam dzieciakom tcz: stajesz plecami do soca, dzieciaki
za Tob, z wa ogrodowego rozpylasz moliwie drobno wod i jest tcza
prima sort. Potem dzieciaki robi same co koczy si prysznicem i
pniejszym suszeniem.
Jacek

Czarek
Guest

Wed Aug 22, 2018 4:31 pm   



W dniu 22.08.2018 o17:43, Zenek Kapelinder pisze:
Quote:
Jak rzadzila placforma to 2+2=4+prowizja.

Teraz to sama prowizja dla Torunia i innych sukienkowych zostaa



--
Czarek

Mateusz Viste
Guest

Wed Aug 22, 2018 5:04 pm   



On Wed, 22 Aug 2018 14:27:47 +0200, Akarm wrote:
Quote:
Nie. Wszystko si zgadza.
Na przykad ukadzie trjkowym (sprawdziem!) wyniku dodawania dwch
dwjek nie da si zapisa czwrk. To bdzie: 2+2=11.

Ano oczywicie, jeli uzna e symbol "4" jest nielegalny to wszystko
jest moliwe. Ja przyjem - by moe bdnie - e postawiona teza
"2 + 2 != 4" w domyle uznaje kady z wymienionych znakw za legalne.

Mateusz

Guest

Wed Aug 22, 2018 5:25 pm   



On 2018-08-22 15:08, Akarm wrote:
Quote:
W dniu 2018-08-22 o 14:39, J.F. pisze:


Nie trzeba mieszac ukladow - w matematyce jest tez miejsce na
dowolnosc. Mozesz wybrac dowolny zbior i zdefiniowac dowolne
dzialanie.

np 2+2=3, 2+3=7, 7+2=1, 1+2=2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_(matematyka)


Taa...
A poza tym wszystko w porzdku?


Mi wystarczy semestr, by sie nie dziwi :-P

Wodek

Zenek Kapelinder
Guest

Wed Aug 22, 2018 5:43 pm   



Jak rzadzila placforma to 2+2=4+prowizja.

Piotr Wyderski
Guest

Wed Aug 22, 2018 7:00 pm   



J.F. wrote:

Quote:
Jakies orbity elektronow opisywac, ktore sa nieprawdziwe ?
Wiec moze i dobrze, ze ucza o tych orbitalach.

Ale jak ju ucz, to niech ucz porzdnie, a nie kami, e za wizania
chemiczne odpowiadaj wycznie elektrony z powoki zewntrznej. Albo,
e pena powoka elektronowa czyni pierwiastek niereaktywnym. I e te
chmurki maj spory zwizek z rozkadem funkcji falowej na harmoniki
sferyczne. I tak dalej.

Pozdrawiam, Piotr

Piotr Wyderski
Guest

Wed Aug 22, 2018 7:02 pm   



HF5BS wrote:

Quote:
Hint - ukad liczb. Mamy dziesietny, mamy dwjkowy, mamy...

Hint: 2+2 jest zawsze cztery. Tylko czasami to cztery si w mieszny
sposb *zapisuje*.

Pozdrawiam, Piotr

Piotr Wyderski
Guest

Wed Aug 22, 2018 7:07 pm   



Sebastian Biay wrote:

Quote:
Do lasera si nada, ale dzieciaki za mae eby zrozumie interferencj.

No tak, w tym wieku zrozumie mona jedynie dyspersj w orodkach
staych. :-D

Pozdrawiam, Piotr

Zenek Kapelinder
Guest

Wed Aug 22, 2018 8:07 pm   



Drobne w stosunku do tego co POprzednicy kradli.

J.F.
Guest

Thu Aug 23, 2018 9:25 am   



Dnia Wed, 22 Aug 2018 08:43:50 -0700 (PDT), Zenek Kapelinder
napisa(a):

Quote:
Jak rzadzila placforma to 2+2=4+prowizja.


a teraz 2+2=4-nagroda

Ciekawe jak tam biedny Gowin...

J.

HF5BS
Guest

Thu Aug 23, 2018 11:33 am   



Uytkownik "Akarm" <akarmWYWAL_at_wp.pl> napisa w wiadomoci
news:5b7d56c4$0$584$65785112_at_news.neostrada.pl...
Quote:
W dniu 2018-08-22 o 13:46, Mateusz Viste pisze:


Chyba jednak nie trafie. W wyraeniu "2 + 2 = 4" mamy zapis czwrki,
czyli ukad jest co najmniej pitkowy. A w kadym ukadzie od pitkowego
wzwy 2+2 bdzie 4.


Nie. Wszystko si zgadza.
Na przykad ukadzie trjkowym (sprawdziem!) wyniku dodawania dwch
dwjek nie da si zapisa czwrk. To bdzie: 2+2=11.
Jak to czowiekowi przeszkadzaj klapki na oczach... Wink

Ano, chciaem bowiem zwrci uwag na szczeg, czy student jest w sali
wykladowej, czy w spodniach?
No i chyba si udao.
Wanie, chodzio o ukady liczb od czwrkowego (0--3) w d do dwjkowego
(0--1), w nich liczba 4 nie istnieje. Cho 4 palce nadal bd 4 palcami, ale
liczba je reprezentujca ju bdzie inna. Co potwierdzie.
Klapki? Heh, ja kiedy, na innej grupie, na "haso" 'ptla autobusowa przy
uniwersamie', spytaem "jaka tam ptla autobusowa", chwilowe zaciemnienie, a
ptla tam jest od lat... Nie myli si tylko kto nic-nie-robiacy.

--
apy, apy, cztery apy,
A na apach pies kudaty.
Kto dogoni psa? Kto dogoni psa?
Moe ty? Moe ty? Moe jednak ja...?


---
Ta wiadomo zostaa sprawdzona na obecno wirusw przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus

HF5BS
Guest

Thu Aug 23, 2018 11:34 am   



Uytkownik "Mateusz Viste" <mateusz_at_nie.pamietam> napisa w wiadomoci
news:5b7d4d1d$0$5504$426a74cc_at_news.free.fr...
Quote:
Chyba jednak nie trafie. W wyraeniu "2 + 2 = 4" mamy zapis czwrki,

Owszem, mamy.

Quote:
czyli ukad jest co najmniej pitkowy. A w kadym ukadzie od pitkowego
wzwy 2+2 bdzie 4.

Ale od czwrkowego w d ju nie. I o to mi chodzio.

--
apy, apy, cztery apy,
A na apach pies kudaty.
Kto dogoni psa? Kto dogoni psa?
Moe ty? Moe ty? Moe jednak ja...?


---
Ta wiadomo zostaa sprawdzona na obecno wirusw przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Białe światło o ładnym widmie i niewieQ1|BY"z9s

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map