RTV forum PL | NewsGroups PL

Antena GPS w smartfonie

NOWY TEMAT

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Antena GPS w smartfonie

Mirek
Guest

Sat Dec 29, 2018 11:27 pm   



Czy ktoś może orientuje się jaka orientacja w przestrzeni smartfona
zapewnia najlepszy odbiór sygnału z satelitów GPS?
Powinien leżeć płasko z ekranem do górym czy wręcz pionowo jak podczas
rozmowy?
Krótkie testy porównawcze nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a dłuższe
są zakłócone (jak sądzę) zmieniającą się konfiguracją widocznych satelitów.
Z moich testów natomiast wynika, że nie koniecznie nowszy smartfon to
lepszy odbiór GPS (mówimy tu o samym sygnale z satelitów, bez
wspomagania się siecią GSM czy Wi-fi). Być może jest to skutkiem
ubocznym miniaturyzacji i zabierania przestrzeni przez ekran i baterię.

--
Mirek.

RadoslawF
Guest

Sun Dec 30, 2018 2:46 am   



W dniu 2018-12-29 o 23:27, Mirek pisze:

Quote:
Czy ktoś może orientuje się jaka orientacja w przestrzeni smartfona
zapewnia najlepszy odbiór sygnału z satelitów GPS. > Powinien leżeć płasko z ekranem do górym czy wręcz pionowo jak podczas
rozmowy?
Krótkie testy porównawcze nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a dłuższe
są zakłócone (jak sądzę) zmieniającą się konfiguracją widocznych satelitów.
Z moich testów natomiast wynika, że nie koniecznie nowszy smartfon to
lepszy odbiór GPS (mówimy tu o samym sygnale z satelitów, bez
wspomagania się siecią GSM czy Wi-fi). Być może jest to skutkiem
ubocznym miniaturyzacji i zabierania przestrzeni przez ekran i baterię.

To zależy od urządzenia.
Montuj tak żebyś dobrze widział ekran.
Rada do montażu w aucie: zamocuj go jak najbliżej szyby przedniej
tak aby metalowy dach nie ekranował przed sygnałem z góry.


Pozdrawiam

Mirek
Guest

Sun Dec 30, 2018 12:55 pm   



On 30.12.2018 02:46, RadoslawF wrote:


Quote:
Montuj tak żebyś dobrze widział ekran.


Ekranu nie muszę i nawet nie miałbym możliwości widzieć. Wykorzystuję
telefon jako coś w rodzaju rejestratora.
Tak, wiem że są do tego dedykowane urządzenia, ale nie robią dokładnie
tego co jest mi potrzebne. W moim przypadku najwygodniej było mi wziąć
używany telefon i napisać do niego aplikację.

Czasem się zastanawiałem też np, jadąc na rowerze (zależało mi na
zapisaniu trasy) czy trzymać w kieszeni ekranem do ciała czy na zewnątrz
(koszulka kolarska, kieszeń z tyłu na plecach). Generalnie problem jest
np. w lasach, gdzie sygnał potrafi się zgubić. Najlepiej byłoby pewnie
zamocować na kasku Wink ale znowu w jakiej pozycji?
--
Mirek.

RadoslawF
Guest

Sun Dec 30, 2018 1:48 pm   



W dniu 2018-12-30 o 12:55, Mirek pisze:

Quote:
Montuj tak żebyś dobrze widział ekran.


Ekranu nie muszę i nawet nie miałbym możliwości widzieć. Wykorzystuję
telefon jako coś w rodzaju rejestratora.
Tak, wiem że są do tego dedykowane urządzenia, ale nie robią dokładnie
tego co jest mi potrzebne. W moim przypadku najwygodniej było mi wziąć
używany telefon i napisać do niego aplikację.

Czasem się zastanawiałem też np, jadąc na rowerze (zależało mi na
zapisaniu trasy) czy trzymać w kieszeni ekranem do ciała czy na zewnątrz
(koszulka kolarska, kieszeń z tyłu na plecach). Generalnie problem jest
np. w lasach, gdzie sygnał potrafi się zgubić. Najlepiej byłoby pewnie
zamocować na kasku Wink ale znowu w jakiej pozycji?

Trzymaj w tej kieszeni z tyłu.


Pozdrawiam

Cezary Grądys
Guest

Mon Dec 31, 2018 1:23 pm   



W dniu 29.12.2018 o 23:27, Mirek pisze:
Quote:
Czy ktoś może orientuje się jaka orientacja w przestrzeni smartfona
zapewnia najlepszy odbiór sygnału z satelitów GPS?
Powinien leżeć płasko z ekranem do górym czy wręcz pionowo jak podczas
rozmowy?
Krótkie testy porównawcze nie dają jednoznacznej odpowiedzi, a dłuższe
są zakłócone (jak sądzę) zmieniającą się konfiguracją widocznych satelitów.
Z moich testów natomiast wynika, że nie koniecznie nowszy smartfon to
lepszy odbiór GPS (mówimy tu o samym sygnale z satelitów, bez
wspomagania się siecią GSM czy Wi-fi). Być może jest to skutkiem
ubocznym miniaturyzacji i zabierania przestrzeni przez ekran i baterię.


Przede wszystkim antena musi mieć charakterystykę praktycznie dookólną,
wiec dużych różnic nie powinno być.

--
Cezary Grądys
czarekgr_at_wa.onet.pl

BQB
Guest

Wed Jan 02, 2019 9:22 am   



W dniu 30.12.2018 o 12:55, Mirek pisze:
Quote:
On 30.12.2018 02:46, RadoslawF wrote:


Montuj tak żebyś dobrze widział ekran.


Ekranu nie muszę i nawet nie miałbym możliwości widzieć. Wykorzystuję
telefon jako coś w rodzaju rejestratora.
Tak, wiem że są do tego dedykowane urządzenia, ale nie robią dokładnie
tego co jest mi potrzebne. W moim przypadku najwygodniej było mi wziąć
używany telefon i napisać do niego aplikację.

Czasem się zastanawiałem też np, jadąc na rowerze (zależało mi na
zapisaniu trasy) czy trzymać w kieszeni ekranem do ciała czy na zewnątrz
(koszulka kolarska, kieszeń z tyłu na plecach). Generalnie problem jest
np. w lasach, gdzie sygnał potrafi się zgubić. Najlepiej byłoby pewnie
zamocować na kasku Wink ale znowu w jakiej pozycji?

A podłączyć jakiś moduł GPS z zewnętrzną antenką przez bluetooth i nie
martwić się smartfonem.

elektroda NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Antena GPS w smartfonie

NOWY TEMAT

Regulamin - Zasady uzytkowania Polityka prywatnosci Kontakt RTV map News map