RTV forum PL | NewsGroups PL

ultra, super, hiper jasne diody

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - ultra, super, hiper jasne diody

rozrabiak
Guest

Mon Dec 06, 2004 2:18 pm   



Witam

Spotykam sie w sklepach z okreslaniem diod bialych (i nie tylko) mianem
super, hiper, ultra jasnych.

Ktore z nich sa najjasniejsze? Czy zywotnosc, ktorys z nich jest krotsza
od pozostalych? Czym uzyskuje sie ta super jasnosc?

Chcialem sobie przerobic lampke, ktora sluzy mi tylko do czytania
(zarowka 40W z odblysnikiem) na diody biale, jednak problem w tym jakie
diody wybrac i na co zwrocic uwage, oraz ILE diod musze zamontowac.

Cena nie gra roli.

--
Pozdrawiam, grzesiek

EM
Guest

Mon Dec 06, 2004 2:22 pm   



Quote:
Chcialem sobie przerobic lampke, ktora sluzy mi tylko do czytania (zarowka
40W z odblysnikiem) na diody biale, jednak problem w tym jakie diody
wybrac i na co zwrocic uwage, oraz ILE diod musze zamontowac.
Witam

Polecam lampę na żarówkę halogenową. Powinno wystarczyć 20W.
Do czytania to LEDy się za bardzo nie będą nadawać. Poza tym wcale nie są
super-hiper ekonomiczne (przynajmniej te białe).
--
Pozdrawiam
EM

J.F.
Guest

Mon Dec 06, 2004 2:32 pm   



On Mon, 6 Dec 2004 15:22:36 +0100, EM wrote:
Quote:
Chcialem sobie przerobic lampke, ktora sluzy mi tylko do czytania (zarowka
40W z odblysnikiem) na diody biale, jednak problem w tym jakie diody
wybrac i na co zwrocic uwage, oraz ILE diod musze zamontowac.

Polecam lampę na żarówkę halogenową. Powinno wystarczyć 20W.

Albo na swietlowke kompaktowa - wystarczy jakies 11W ..

J.

A.Grodecki
Guest

Mon Dec 06, 2004 2:40 pm   



Użytkownik rozrabiak napisał:

Quote:
Chcialem sobie przerobic lampke, ktora sluzy mi tylko do czytania
(zarowka 40W z odblysnikiem) na diody biale, jednak problem w tym jakie
diody wybrac i na co zwrocic uwage, oraz ILE diod musze zamontowac.

Cena nie gra roli.

Jeśli cena nie gra roli to zostań przy żarówce, bo termiczne źródła
światła sa najzdrowsze dla oczu.

--

Pozdrawiam,

A. Grodecki

J.F.
Guest

Mon Dec 06, 2004 3:56 pm   



On Mon, 06 Dec 2004 15:40:29 +0100, A.Grodecki wrote:
Quote:
Jeśli cena nie gra roli to zostań przy żarówce, bo termiczne źródła
światła sa najzdrowsze dla oczu.

Hm, jak to mowi moj tata - 40 lat przy desce kreslarskiej i
swietlowkach, a wzrok zasadniczo dobry. Teraz tylko narzeka
przy jakiejs fusze ze tych halogenow to nie mozna ustawic
tak zeby bylo dobrze ...

J.

Marek Dzwonnik
Guest

Mon Dec 06, 2004 4:09 pm   



Użytkownik "J.F." <jfox_nospam_at_poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:66v8r0lhasnv3r5jfott15pti6t54sogje_at_4ax.com

Quote:
Hm, jak to mowi moj tata - 40 lat przy desce kreslarskiej i
swietlowkach, a wzrok zasadniczo dobry. Teraz tylko narzeka
przy jakiejs fusze ze tych halogenow to nie mozna ustawic
tak zeby bylo dobrze ...

Halogeny są niemal punktowe i dają nieprzyjemne "twarde" cienie. Ja też za
nimi nie przepadam.


--
Marek Dzwonnik, GG: #2061027 - zwykle jako 'niewidoczny'
(Uwaga Gadu-Gadulcowicze: Nie odpowiadam na anonimy.)

A.Grodecki
Guest

Mon Dec 06, 2004 5:11 pm   



Użytkownik Marek Dzwonnik napisał:

Quote:
Hm, jak to mowi moj tata - 40 lat przy desce kreslarskiej i
swietlowkach, a wzrok zasadniczo dobry. Teraz tylko narzeka
przy jakiejs fusze ze tych halogenow to nie mozna ustawic
tak zeby bylo dobrze ...

Halogeny są niemal punktowe i dają nieprzyjemne "twarde" cienie. Ja też za
nimi nie przepadam.

Jak każde punktowe śródło swiatła.
Uzycie halogenów nie oznacza, że musi być widoczne włókno. To taka
zapewne chwilowa moda, bardzo męczące, bardzo niezdrowe.
U mnie w domu halogeny swiecą w dół po ścianach i nie są traktowane jako
oświetlenie zasadnicze tylko pomocnicze.


--

Pozdrawiam,

A. Grodecki

Andrzej Herzog
Guest

Tue Dec 07, 2004 7:28 am   



W artykule news:cp1pnj$5tk$1_at_inews.gazeta.pl,
niejaki(a): rozrabiak z adresu <brak_at_maila.pl> napisał(a):

Quote:
Witam

Spotykam sie w sklepach z okreslaniem diod bialych (i nie tylko)
mianem super, hiper, ultra jasnych.

Witam

Może przydadzą ci się informacje na temat LED stosowanych w latarkach
http://www.flashlightreviews.com/index1.html
Szukaj Luxeon LED - miłej lektury i powodzenia.
--
Andrzej

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - ultra, super, hiper jasne diody

NOWY TEMAT

RTV map News map