RTV forum PL | NewsGroups PL

tranzystory - punkt pracy

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - tranzystory - punkt pracy

Torx
Guest

Mon Nov 22, 2004 9:29 am   



Witam,
może ktos mi podać sposób obliczania stałoprądowego punktu pracy
tranzystora bipolarnego w układzie OC (wtórnik emiterowy) z dzielnikiem
napięcia na bazie , rezystor w emiterze ( typowy układ pracy ). Próbuję
wyprowadzic równania ale rozpływ prądu w gałęzi dzielnika i bazy po
zsumowaniu się różnią. Wszędzie podawane są wzory na obliczanie
zmiennoprądowego punktu pracy rezystory dzielnika są połączone
równolegle a mnie interesuje praca przy braku sygnału.Może mnie któś
odesłać do odpowiedniej literatury?Dysponuję jakąś literatura ale
wszystko tam jest opisane pobierznie i nieczytelnie.
Pozdrawiam.

Waldemar Krzok
Guest

Mon Nov 22, 2004 12:04 pm   



Torx wrote:
Quote:
Witam,
mo?e ktos mi poda? spos?b obliczania sta?opr?dowego punktu pracy
tranzystora bipolarnego w uk?adzie OC (wt?rnik emiterowy) z dzielnikiem
napi?cia na bazie , rezystor w emiterze ( typowy uk?ad pracy ). Pr?buj?
wyprowadzic r?wnania ale rozp?yw pr?du w ga??zi dzielnika i bazy po
zsumowaniu si? r?ni?. Wsz?dzie podawane s? wzory na obliczanie
zmiennopr?dowego punktu pracy rezystory dzielnika s? po??czone
r?wnolegle a mnie interesuje praca przy braku sygna?u.Mo?e mnie kt?
odes?a? do odpowiedniej literatury?Dysponuj? jak?? literatura ale
wszystko tam jest opisane pobierznie i nieczytelnie.
Pozdrawiam.

możesz proszę poprawić kodowanie, by twój post był czytelny? Nie widać
nic o co ci chodzi.

Waldek

Piotr Gałka
Guest

Mon Nov 22, 2004 12:36 pm   



Użytkownik "Torx" <torx_skasujto__at_poczta.fm> napisał w wiadomo¶ci
news:Xns95A96AB0DF291torx1975_at_193.110.122.97...
Quote:
Witam,
może ktos mi podać sposób obliczania stałoprądowego punktu pracy
tranzystora bipolarnego w układzie OC (wtórnik emiterowy) z
dzielnikiem
napięcia na bazie , rezystor w emiterze ( typowy układ pracy ).
Próbuję
wyprowadzic równania ale rozpływ prądu w gałęzi dzielnika i bazy po
zsumowaniu się różnią. Wszędzie podawane są wzory na obliczanie
zmiennoprądowego punktu pracy rezystory dzielnika są połączone
równolegle a mnie interesuje praca przy braku sygnału.Może mnie któś
odesłać do odpowiedniej literatury?Dysponuję jakąś literatura ale
wszystko tam jest opisane pobierznie i nieczytelnie.
Pozdrawiam.

Ja proponuję tak:
Zamień dzielnik na zastępcze Ľródło napięciowe: U=R2/(R1+R2) * Uzas z
szeregow± rezystancj± Rd= R1 || R2.
Przyjmij, że Ube=0.65V - odejmij to od tego napięcia co Ci wyszło.
To co zostało odkłada się na dwu rezystorach (Rd i Re), z tym, że pr±d
w Re jest beta razy większy.
To się da zapisać rozwi±zywalnym wzorem.
P.G.

J.F.
Guest

Mon Nov 22, 2004 12:47 pm   



On Mon, 22 Nov 2004 10:29:17 +0100, Torx wrote:
Quote:
może ktos mi podać sposób obliczania stałopr±dowego punktu pracy
tranzystora bipolarnego w układzie OC (wtórnik emiterowy) z dzielnikiem
napięcia na bazie , rezystor w emiterze ( typowy układ pracy ). Próbuję
wyprowadzic równania ale rozpływ pr±du w gałęzi dzielnika i bazy po
zsumowaniu się różni±. Wszędzie podawane s± wzory na obliczanie
zmiennopr±dowego punktu pracy rezystory dzielnika s± poł±czone
równolegle a mnie interesuje praca przy braku sygnału.

Najlepiej SPICE'a zainstalowac :-)

Napiecia emiterowego jakiegos sie spodziewasz. Wynika z tego prad
emitera .. oraz prad bazy [bardzo niedokladnie, bo rozrzut wzmocnienia
duzy]. Dzielnik bazowy mozesz potraktowac jako polaczenie rownolegle
rezystorow - otrzymasz rezystancje zastepcza. Razy prad bazy - mamy
spadek napiecia, o ktory trzeba podniesc projektowane napiecie
dzielnika. I powinno sie zgadzac.

J.

Torx
Guest

Mon Nov 22, 2004 1:39 pm   



w <news:Xns95A96AB0DF291torx1975_at_193.110.122.97>
Torx napisał(a):

Witam,
czy teraz mam dobre kodowanie ? Wysłałem kilka postów na pl.test i
wydaje mi się ,że poustawiałem mime-proxy jak należy Smile.
Wcze¶niej jako¶ nie miałem okazji ,bardzo rzadko korzystam z czytnika
ale może się to zmieni.
Pozdrawiam Wink.

Waldemar Krzok
Guest

Mon Nov 22, 2004 2:08 pm   



Quote:
Witam,
czy teraz mam dobre kodowanie ? Wysłałem kilka postów na pl.test i
wydaje mi się ,że poustawiałem mime-proxy jak należy Smile.
Wcze¶niej jako¶ nie miałem okazji ,bardzo rzadko korzystam z czytnika
ale może się to zmieni.
Pozdrawiam Wink.

teraz pasuje. Poprzednio była taka sałatka, że nic nie było widać.

Waldek

jerry1111
Guest

Tue Nov 23, 2004 11:29 pm   



On Mon, 22 Nov 2004 13:46:55 +0100, Tomasz Piasecki
<mtbrider_at__-nospam-_.poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
Torx wrote:
Content-Type: text/plain; charset=_Mime-Proxy-nie-dziala_ISO-8859-2

??? A co to za nowe kodowanie???

Co ciekawe dla mnie Forte wyswietlil poprawnie - bo juz myslalem
ze Waldek sie czepia :-)


--
Jerry

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - tranzystory - punkt pracy

NOWY TEMAT

RTV map News map