RTV forum PL | NewsGroups PL

taka ciekawostka z jutuba i tesco.

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - taka ciekawostka z jutuba i tesco.

Guest

Mon Aug 14, 2017 10:27 pm   



https://www.youtube.com/watch?v=5korWqCcsHE

liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!

J.F.
Guest

Mon Aug 14, 2017 10:27 pm   



Użytkownik sczygiel napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:da1bded1-e46d-41e4-99cd-1dbeacd4f642_at_googlegroups.com...
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=5korWqCcsHE
liion jednorazowego uzytku?
Co za czasy!

Jak sa frajerzy co to kupia ...

A moze nie calkiem jednorazowe ?

Sa tez jednorazowe ogniwa litowe, wiec moze nas nie powinno dziwic ?

J.

Jawi
Guest

Tue Aug 15, 2017 9:34 am   



W dniu 2017-08-14 o 22:27, sczygiel_at_gmail.com pisze:
Quote:
liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!
2CR5 - bateria do aparatów fotograficznych, litowe i jednorazowe.


--
"Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka,
że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzyć na nią"

Cezar
Guest

Tue Aug 15, 2017 12:47 pm   



On 15/08/2017 13:31, sczygiel_at_gmail.com wrote:
Quote:
W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 11:34:43 UTC+2 użytkownik Jawi napisał:
W dniu 2017-08-14 o 22:27, sczygiel_at_gmail.com pisze:
liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!
2CR5 - bateria do aparatów fotograficznych, litowe i jednorazowe.


Na filmiku jest ładowalny liion w pudełku bez mozliwosci ładowania.
Obejrzałeś wogóle?


Pewnie obejrzał ale "ecological disaster" jest troche na wyrost. Jest
srylion baterii zawierających lit i nikt się tym nie przejmuje -
wszystkie baterie pastylkowe jak np CRXXXX to baterie litowe.
Producent sobie wyliczył ze danie w środku małe LiPo/LiOn jest
najbardziej finansowo korzystne i nie ma się co z tym spierać.
Na lotniskach, w slepach, kioskach jest już pełno jednorazowych
ładowarek. W krórymś filmie, BigClive pokazywał też jednorazowe
papierosy elektroniczne z LiPo w środku.


c.

Guest

Tue Aug 15, 2017 2:31 pm   



W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 11:34:43 UTC+2 użytkownik Jawi napisał:
Quote:
W dniu 2017-08-14 o 22:27, sczygiel_at_gmail.com pisze:
liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!
2CR5 - bateria do aparatów fotograficznych, litowe i jednorazowe.


Na filmiku jest ładowalny liion w pudełku bez mozliwosci ładowania.
Obejrzałeś wogóle?

Cezar
Guest

Tue Aug 15, 2017 3:44 pm   



On 15/08/2017 15:46, sczygiel_at_gmail.com wrote:
Quote:
W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 14:47:32 UTC+2 użytkownik Cezar napisał:
On 15/08/2017 13:31, sczygiel_at_gmail.com wrote:
W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 11:34:43 UTC+2 użytkownik Jawi napisał:
W dniu 2017-08-14 o 22:27, sczygiel_at_gmail.com pisze:
liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!
2CR5 - bateria do aparatów fotograficznych, litowe i jednorazowe.


Na filmiku jest ładowalny liion w pudełku bez mozliwosci ładowania.
Obejrzałeś wogóle?


Pewnie obejrzał ale "ecological disaster" jest troche na wyrost. Jest
srylion baterii zawierających lit i nikt się tym nie przejmuje -
wszystkie baterie pastylkowe jak np CRXXXX to baterie litowe.
Producent sobie wyliczył ze danie w środku małe LiPo/LiOn jest
najbardziej finansowo korzystne i nie ma się co z tym spierać.
Na lotniskach, w slepach, kioskach jest już pełno jednorazowych
ładowarek. W krórymś filmie, BigClive pokazywał też jednorazowe
papierosy elektroniczne z LiPo w środku.



Mysle ze nie jest na wyrost. To jakby produkować jabłka a potem gryźć je tylko raz i wyrzucać.

Jest mnóstwo przykładów "marnotrawstwa" we współczesnym swiecie i dopóki
nie będzie ekonomicznego uzasadnienia aby tego nie robić to tak się
będzie działo.


c.

Quote:
Ja rozumiem dlaczego ktos zdecydował tak a nie inaczej. Ale chciałem zaznaczyc ze dzisiejsze czasy są tak pokręcone.

Dam inny przyklad:
Kiedys ojciec obrabial pole i zebranym zbożem i słomą ogarniał swiniaki.
Cały cykl skutkował robota na polu i ogarnianiem chlewika plus 2 swiniaki naddatku (pozostałe świniaki po sprzedaży pokrywały koszty nawozów, ropy, wypozyczenia ciagnika itp.)

W praktyce te 2 swiniaki to jakieś 500pln było.

I jak ojciec narzekał że mu trudno to w swej frywolnosci wlazłem w internet i sprawdziłem wartośc opałową tego zboża.
Wyszło że zamiast sie urabiać prościej było by tym zbożem i słomą palić w piecu bo koszt węgla jest podobny do kosztu tego zboża, nawozów itp.

Ojciec wtedy westchnął i powiedział: Co za czasy!



Dzisiaj z żyta produkuje się wódkę, z rzepaku paliwa a z łoju
zwierzęcego banknoty

Guest

Tue Aug 15, 2017 4:46 pm   



W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 14:47:32 UTC+2 użytkownik Cezar napisał:
Quote:
On 15/08/2017 13:31, sczygiel_at_gmail.com wrote:
W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 11:34:43 UTC+2 użytkownik Jawi napisał:
W dniu 2017-08-14 o 22:27, sczygiel_at_gmail.com pisze:
liion jednorazowego uzytku?

Co za czasy!
2CR5 - bateria do aparatów fotograficznych, litowe i jednorazowe.


Na filmiku jest ładowalny liion w pudełku bez mozliwosci ładowania.
Obejrzałeś wogóle?


Pewnie obejrzał ale "ecological disaster" jest troche na wyrost. Jest
srylion baterii zawierających lit i nikt się tym nie przejmuje -
wszystkie baterie pastylkowe jak np CRXXXX to baterie litowe.
Producent sobie wyliczył ze danie w środku małe LiPo/LiOn jest
najbardziej finansowo korzystne i nie ma się co z tym spierać.
Na lotniskach, w slepach, kioskach jest już pełno jednorazowych
ładowarek. W krórymś filmie, BigClive pokazywał też jednorazowe
papierosy elektroniczne z LiPo w środku.



Mysle ze nie jest na wyrost. To jakby produkować jabłka a potem gryźć je tylko raz i wyrzucać.

Ja rozumiem dlaczego ktos zdecydował tak a nie inaczej. Ale chciałem zaznaczyc ze dzisiejsze czasy są tak pokręcone.

Dam inny przyklad:
Kiedys ojciec obrabial pole i zebranym zbożem i słomą ogarniał swiniaki.
Cały cykl skutkował robota na polu i ogarnianiem chlewika plus 2 swiniaki naddatku (pozostałe świniaki po sprzedaży pokrywały koszty nawozów, ropy, wypozyczenia ciagnika itp.)

W praktyce te 2 swiniaki to jakieś 500pln było.

I jak ojciec narzekał że mu trudno to w swej frywolnosci wlazłem w internet i sprawdziłem wartośc opałową tego zboża.
Wyszło że zamiast sie urabiać prościej było by tym zbożem i słomą palić w piecu bo koszt węgla jest podobny do kosztu tego zboża, nawozów itp.

Ojciec wtedy westchnął i powiedział: Co za czasy!

m4rkiz
Guest

Tue Aug 15, 2017 7:10 pm   



On 2017-08-15 17:44, Cezar wrote:
[quote]Dzisiaj z żyta produkuje się wódkę, z rzepaku paliwa a z łoju
zwierzęcego banknoty

Lisciasty
Guest

Wed Aug 16, 2017 10:38 am   



W dniu wtorek, 15 sierpnia 2017 21:10:37 UTC+2 użytkownik m4rkiz napisał:
Quote:
to pewnie w ramach walki z immigrantami Wink

Nie do końca, do tych banknotów doczepili się wegetarianie
czy tam weganie. Rozumiem potrzebę niejedzenia mięsa czy to
ideologiczną czy inną, ale z tymi banknotami to już przegięli :P

L.

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - taka ciekawostka z jutuba i tesco.

NOWY TEMAT

RTV map News map