RTV forum PL | NewsGroups PL

Powerbank manta

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Powerbank manta

J.F.
Guest

Tue Sep 12, 2017 4:38 pm   



Tak w ramach narzekania

W Auchan sie pojawily powerbanki Manta 4000mAh, za ~10 zl, rozmiar
sensowny ... no to kupilem.
O, cos takiego
https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/powerbank-manta-mpb002-4000-mah-czarny


I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ... o
pojemnosci 1200mAh.

no i zachodza pytania:
a) robota celowa, czy pomylka w produkcji, jakich pewnie wiele ?

b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy
tak malych pojemnosci nie robily.
czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla supermarketow ?

J.

Cezar
Guest

Tue Sep 12, 2017 4:58 pm   



On 12/09/2017 17:38, J.F. wrote:

Quote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy tak
malych pojemnosci nie robily.
   czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla supermarketow ?


sa produkowane ogniwa o małej pojemności ale b. duzym prądzie
rozładowania - Głównie do narzędzi.

c.

J.F.
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:11 pm   



Użytkownik "Cezar" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:op93o5$srb$1$cezar91_at_news.chmurka.net...
On 12/09/2017 17:38, J.F. wrote:
Quote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy
tak malych pojemnosci nie robily.
czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla
supermarketow ?

sa produkowane ogniwa o małej pojemności ale b. duzym prądzie
rozładowania - Głównie do narzędzi.

Li-ion ?

Ladowarka USB nie wyglada mi na urzadzenie wysokopradowe, ale moze to
dobry trop :)

Jak proponujecie zmierzyc prad tych ogniw, co by miec czyste sumienie
Smile
Bo jechac na drugi koniec miasta i reklamowac, to mi się nie chce za
10 zl :-)

J.

Miller Artur
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:14 pm   



W dniu 2017-09-12 o 19:11, J.F. pisze:
Quote:
Użytkownik "Cezar"  napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:op93o5$srb$1$cezar91_at_news.chmurka.net...
On 12/09/2017 17:38, J.F. wrote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy
tak malych pojemnosci nie robily.
    czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla supermarketow ?

sa produkowane ogniwa o małej pojemności ale b. duzym prądzie
rozładowania - Głównie do narzędzi.

Li-ion ?

Ladowarka USB nie wyglada mi na urzadzenie wysokopradowe, ale moze to
dobry trop :)

Jak proponujecie zmierzyc prad tych ogniw, co by miec czyste sumienie Smile
Bo jechac na drugi koniec miasta i reklamowac, to mi się nie chce za 10
zl :-)

J.


takim czymś to się UOKiK powinien zainteresować

a.

Janusz
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:25 pm   



W dniu 2017-09-12 o 19:14, Miller Artur pisze:
Quote:
W dniu 2017-09-12 o 19:11, J.F. pisze:
Użytkownik "Cezar"  napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:op93o5$srb$1$cezar91_at_news.chmurka.net...
On 12/09/2017 17:38, J.F. wrote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy
tak malych pojemnosci nie robily.
    czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla supermarketow ?

sa produkowane ogniwa o małej pojemności ale b. duzym prądzie
rozładowania - Głównie do narzędzi.

Li-ion ?

Ladowarka USB nie wyglada mi na urzadzenie wysokopradowe, ale moze to
dobry trop :)

Jak proponujecie zmierzyc prad tych ogniw, co by miec czyste sumienie Smile
Bo jechac na drugi koniec miasta i reklamowac, to mi się nie chce za
10 zl :-)

J.


takim czymś to się UOKiK powinien zainteresować
Dodałby sprzedawców którzy sprzedają ogniwa lion 18650 powiedzmy od

3000mA wzwyż,
to jest jawne oszustwo.


--
Pozdr
Janusz

Piotr Wyderski
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:47 pm   



J.F. wrote:

Quote:
I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ... o
pojemnosci 1200mAh.

Wrocławska Inspekcja Handlowa mieści się na Ofiar Oświęcimskich.
Z badziewiem trzeba walczyć.

Pozdrawiam, Piotr

J.F.
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:50 pm   



Użytkownik "Piotr Wyderski" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:op96j3$on2$1_at_node2.news.atman.pl...
J.F. wrote:
Quote:
I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ...
o pojemnosci 1200mAh.

Wrocławska Inspekcja Handlowa mieści się na Ofiar Oświęcimskich.
Z badziewiem trzeba walczyć.

Hihi - mam znacznie blizej :-)

Oni moga jakies kary nakladac, czy spytaja czemu nie reklamowalem u
sprzedawcy ?

Bo tu dopiero urzedowa kara moze pomoc :-)

J.

Irokez
Guest

Tue Sep 12, 2017 5:51 pm   



W dniu 2017-09-12 o 18:38, J.F. pisze:

Quote:

W Auchan sie pojawily powerbanki Manta 4000mAh, za ~10 zl, rozmiar
sensowny ... no to kupilem.
...
I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ... o
pojemnosci 1200mAh.

no i zachodza pytania:
a) robota celowa, czy pomylka w produkcji,  jakich pewnie wiele ?

Według mnie celowa, cena czyni cuda a mało kto rozbiera aby sprawdzić
czy się zgadza. A nawet.. zareklamujesz teraz jak to porozklejałeś?

Poza tym - Manta... czego się spodziewałeś? Mi wszystko tego importera
się rozsypało a próbowałem różnych rzeczy.

Quote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy tak
malych pojemnosci nie robily.
   czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla supermarketow ?


Pewnie ktoś znalazł jedne z pierwszych modeli sprzed 120 lat w
kontenerze. Zamiast utylizować niebezpieczne substancje lepiej sprzedać
jako super hiper power bank.
Abbo na ten przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=hIMMYJ97BjM
https://www.youtube.com/watch?v=JzzfzGJpUS8

Ja kupiłem obudowę TOMO u chinczyków a baterie wsadziłem ze starej
baterii laptopa - Panasonic MH12210 w których o dziwo 3200mAh przy
teście wyszło (nominał to 3400mAh). "Inteligentna" elektronika baterii
Dell'a naliczyła ileś tam cykli a w rzeczywistości działa lepiej niż
nowy marketowy chłam. Także jak widzisz... nic się nie dzieje
przypadkiem. Wszystko jest zaplanowane.


--
Irokez

Piotr Wyderski
Guest

Tue Sep 12, 2017 6:22 pm   



J.F. wrote:

Quote:
Oni moga jakies kary nakladac

Mogą, i to czasem bardzo bolesne. Nakazać wycofać towar z obrotu też
mogą. Tam jest kilka wyspecjalizowanych wydziałów.

Quote:
czy spytaja czemu nie reklamowalem u sprzedawcy ?

A ja nie wiem, o co Cię spytają, ale z osobistego doświadczenia
wiem, że to bardzo uczynni i kompetentni ludzie. Do tego stopnia,
że pani kierownik wydziału wzięła pod pachę moje pudełko z butami
i stwierdziła, że się osobiście przejdzie do Arkad, bo ma blisko.
Mnie szczęka opadła do kolan, ale sprzedawczyni z Bergsona, która
profesjonalnie pouczyła mnie, co i w co mogę pana majstra, musiała
jeszcze niżej, bo po dwóch tygodniach przelew był na koncie.

Serdecznie polecam tę instytucję; co najmniej dwóch kolegów
posłuchało mojej rady i sprawy zakończyły im się sukcesem,
a w jednym przypadku nie.

Niedorzeczników sobie odpuść, sama inspektor mi powiedziała,
że i tak niedorzecznik odsyła w końcu do nich, więc nie ma co
wydłużać ścieżek.

Quote:
Bo tu dopiero urzedowa kara moze pomoc Smile

Skoro dowalili producentowi pizzy IIRC 80k za przekręty na mięsie...
Oni gdzieś mieli wykaz kontroli z wysokościami kar -- za czekolady
bez polskiego napisu o zawartości miazgi kakaowej wlepiali 500. :-)

Pozdrawiam, Piotr

J.F.
Guest

Tue Sep 12, 2017 6:30 pm   



Użytkownik "Irokez" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:59b81e79$0$662$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2017-09-12 o 18:38, J.F. pisze:
Quote:
W Auchan sie pojawily powerbanki Manta 4000mAh, za ~10 zl, rozmiar
sensowny ... no to kupilem.
...
I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ...
o pojemnosci 1200mAh.

no i zachodza pytania:
a) robota celowa, czy pomylka w produkcji, jakich pewnie wiele ?

Według mnie celowa, cena czyni cuda a mało kto rozbiera aby sprawdzić
czy się zgadza. A nawet.. zareklamujesz teraz jak to porozklejałeś?

Niezgodnosc z umowa obowiazuje i po rozklejeniu ... ale widac klejenie
za drogie, byly zatrzaski, kiepskie, latwo puscily :-)

Quote:
Poza tym - Manta... czego się spodziewałeś? Mi wszystko tego
importera się rozsypało a próbowałem różnych rzeczy.

Rozsypac sie moze, ale dwoch ogniw po 2000 to sie spodziewalem.

Quote:
b) gdzie oni takie ogniwa znalezli ? Toz porzadne firmy chyba nigdy
tak malych pojemnosci nie robily.
czyzby zaczelo sie produkowanie tanszych ogniw dla
supermarketow ?

Pewnie ktoś znalazł jedne z pierwszych modeli sprzed 120 lat w
kontenerze.

Juz wtedy mialy 1500, poza tym teraz by pewnie nie dzialaly.

Aliexpress jednak znajduje troche 18650 o pojemnosci 1200 ... ciekawe.


J.

Mario
Guest

Tue Sep 12, 2017 7:06 pm   



W dniu 12.09.2017 o 18:38, J.F. pisze:
Quote:
Tak w ramach narzekania

W Auchan sie pojawily powerbanki Manta 4000mAh, za ~10 zl, rozmiar
sensowny ... no to kupilem.
O, cos takiego
https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/powerbank-manta-mpb002-4000-mah-czarny



I cos tak kiepsko dziala, rozkladam - w srodku dwa ogniwa 18650 ... o
pojemnosci 1200mAh.

no i zachodza pytania:
a) robota celowa, czy pomylka w produkcji,  jakich pewnie wiele ?

To taka chińska metoda podawania pojemności wzorowana na ichniej
metodzie podawania mocy głośników.


--
pozdrawiam
MD

Guest

Tue Sep 12, 2017 7:23 pm   



a dlaczego taki niski poziom merytoryczny tego pytania Kolegi J.F.?

Jawi
Guest

Tue Sep 12, 2017 11:04 pm   



W dniu 2017-09-12 o 21:23, wół, wół roboczy, wół dojno roboczo obronny
'POPIS/EU pisze:
Quote:
a dlaczego taki niski poziom merytoryczny tego pytania Kolegi J.F.?
Byś Ty też mógł wziąć udział w dyskusji. Inaczej nie zrozumiesz.


--
"Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka,
że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzyć na nią"

Luke
Guest

Wed Sep 13, 2017 8:21 pm   



Quote:
Poza tym - Manta... czego się spodziewałeś? Mi wszystko tego importera
się rozsypało a próbowałem różnych rzeczy.

Zdarzają się wyjątki. DVD (taki stary, bez HDMI) działał z 6-7 lat
bardzo intensywnego użytkowania. Potem prawdopodobnie spalił się silnik,
bo elektronika chodziła, tylko płytą nie kręcił i nie wysuwał tacki.

L.

Guest

Thu Sep 14, 2017 7:08 pm   



Quote:
Byś Ty też mógł wziąć udział w dyskusji. Inaczej nie zrozumiesz.

no ale mój udział to by była obraza dla europejskich abiturientów...

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Powerbank manta

NOWY TEMAT

RTV map News map