RTV forum PL | NewsGroups PL

Polskie radia samochodowe

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Polskie radia samochodowe

Goto page 1, 2  Next

Zbooy
Guest

Wed Oct 13, 2004 8:29 pm   



Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegos czasu interesuje sie i kolekcjonuje polskie radia samochodowe.
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy możecie
dopisać modele jakie wy znacie? Szukam tez zdjec dotyczacych wszystkich
modeli wspomnianych sprzetow. Czekam na odpowiedzi, dzieki z gory.

Pozdrawiam!

Tomek

Tomasz Szcześniak
Guest

Wed Oct 13, 2004 9:30 pm   



Dnia Wed, 13 Oct 2004 23:29:56 +0200 na fali pl.misc.elektronika stacja
Zbooy <> nadała:

Quote:
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,

Przed wojną Philips robił modele 260B, 261B, 262B i 263B, poczynając od
roku 1936 (powodzenia w szukaniu - nie miałem na razie w ogole
możliwości kupna choć jednego), podobne produkował Elektrit (modele
nieznane) i podobno Natawis (również modele nieznane).

--
Tomasz Szczesniak

tszczesn_at_pay.com.pl
FIDO: 2:480/127.134 HYDEPARK moderator
http://www.pay.com.pl/oldradio

Guest

Wed Oct 13, 2004 9:36 pm   



Quote:
Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegos czasu interesuje sie i kolekcjonuje polskie radia samochodowe.
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy możecie
dopisać modele jakie wy znacie? Szukam tez zdjec dotyczacych wszystkich
modeli wspomnianych sprzetow. Czekam na odpowiedzi, dzieki z gory.

Pozdrawiam!

Tomek


dorzucę AKROPOL - luksusowe tranzystorowe radio z automatycznym

przeszukiwaniem zakresów (analogowa trnzystorowa synteza napięcia).
Wmak

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Ukaniu
Guest

Thu Oct 14, 2004 5:04 am   



Użytkownik "Zbooy" <zbooy[no spam]@centomania.pl> napisał w wiadomości
news:ckk71o$fut$1_at_nemesis.news.tpi.pl...
Quote:
Od jakiegos czasu interesuje sie i kolekcjonuje polskie radia
samochodowe.

Witam,

Można tez zaliczyć wszystkie radyjka które miały przystawki umożliwiające
montaż w samochodzie, jak np Krokus :-)

Pozdrawiam Łukasz

Jarek P.
Guest

Thu Oct 14, 2004 6:02 am   



"Zbooy" <zbooy[no spam]@centomania.pl> wrote in message
news:ckk71o$fut$1_at_nemesis.news.tpi.pl...

Quote:
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6
stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje).

Ćmi mi się coś, że któraś wersja Jowity była przystosowana do
wyciągnięcia z fabrycznej obudowy i wstawienia do samochodu.

J.

Olito
Guest

Thu Oct 14, 2004 6:45 am   



Quote:
Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy
możecie
dopisać modele jakie wy znacie?

Ja mam jeszcze gdzies w garazu radio "Traper" Unitry. Jest to dosc dziwne
radio. Niby z czasow PRL a ma zakres do 108mhz i dlugo sie kiedys
zastanawialem po co az tak duzy zakres skoro tam nic nie ma:)

Pozdrawiam.

Waldemar Krzok
Guest

Thu Oct 14, 2004 6:56 am   



Olito wrote:
Quote:
Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy

możecie

dopisać modele jakie wy znacie?


Ja mam jeszcze gdzies w garazu radio "Traper" Unitry. Jest to dosc dziwne
radio. Niby z czasow PRL a ma zakres do 108mhz i dlugo sie kiedys
zastanawialem po co az tak duzy zakres skoro tam nic nie ma:)

było, ale tylko we Wrocławiu. No i w NRDowie oczy wiście. W latach
70tych ub. stulecia rozszerzono zakres OIRT o pasmo 100-104MHz z
możliwością rozszerzenia do 108MHz. Pewnie dlatego te odbiorniki zaczęto
budować.

Waldek

jawik
Guest

Thu Oct 14, 2004 8:45 am   



były jeszcze: Weekend RP-631, odtwarzacz kasetowy P211-R i PS-212, Traper,
Traper 2, Echo SSS-101, Akropol, Automatic Stereo RPS-611

co do wymienionych to uzupełnie

Skald i Skald-2 RP-630
Rekord-SMT-204

Pzdr
---------------------------------------
Użytkownik "Zbooy" <zbooy[no spam]@centomania.pl> napisał w wiadomości
news:ckk71o$fut$1_at_nemesis.news.tpi.pl...
Quote:
Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegos czasu interesuje sie i kolekcjonuje polskie radia samochodowe.
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy
możecie
dopisać modele jakie wy znacie? Szukam tez zdjec dotyczacych wszystkich
modeli wspomnianych sprzetow. Czekam na odpowiedzi, dzieki z gory.

Pozdrawiam!

Tomek



J.F.
Guest

Thu Oct 14, 2004 10:10 am   



On Thu, 14 Oct 2004 09:56:55 +0200, Waldemar Krzok wrote:
Quote:
było, ale tylko we Wrocławiu. No i w NRDowie oczy wiście. W latach
70tych ub. stulecia rozszerzono zakres OIRT o pasmo 100-104MHz z
możliwością rozszerzenia do 108MHz. Pewnie dlatego te odbiorniki zaczęto
budować.

W enerdowku bylo 100M ? Wladza dozwolila na sluchanie wrogich
radiostacji ?

Wroclaw to chyba eksperyment bez wiekszego znaczenia, a odbiorniki
dwusystemowe to podejrzewam ze kwestia eksportu..

J.

Waldemar Krzok
Guest

Thu Oct 14, 2004 10:19 am   



Quote:
było, ale tylko we Wrocławiu. No i w NRDowie oczy wiście. W latach
70tych ub. stulecia rozszerzono zakres OIRT o pasmo 100-104MHz z
możliwością rozszerzenia do 108MHz. Pewnie dlatego te odbiorniki zaczęto
budować.


W enerdowku bylo 100M ? Wladza dozwolila na sluchanie wrogich
radiostacji ?
W NRD był system CCIR, za to kolor był Secam.


Quote:

Wroclaw to chyba eksperyment bez wiekszego znaczenia, a odbiorniki
dwusystemowe to podejrzewam ze kwestia eksportu..

dokąd? Do demoludów - {NRD} robiono OIRT, do reszty CCIR. Sam kiedyś
zresztą kupiłem TSH113 (chyba) na pasmo zachodnie na bublu i wymieniałem
głowicę na OIRT zakupioną za parę lamp (wtedy obowiązywał handel
wymienny, np. sprzedam 2 litry oleju silnikowego selectol za 2 kg masła).

Waldek

Wmak
Guest

Thu Oct 14, 2004 10:28 am   



Waldemar Krzok <waldemar.krzok_at_ukbf.fu-berlin.de> napisał(a):

Quote:
było, ale tylko we Wrocławiu. No i w NRDowie oczy wiście. W latach
70tych ub. stulecia rozszerzono zakres OIRT o pasmo 100-104MHz z
możliwością rozszerzenia do 108MHz. Pewnie dlatego te odbiorniki zaczęto
budować.

Waldek

Ja bym to inaczej określił - OIRT zostało OIRT, CCIR-CCIR.

Pozwolono w demoludach używać kawałka, a potem całego zakresu CCIR.
Decyzja miała polityczny charakter.
Wmak

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl/usenet/

mirtek
Guest

Thu Oct 14, 2004 10:31 am   



Jeszcze te:
TRAPER 2
same odtwarzacze P211-R i PS-212, ,
, ECHO SSS-101, , AUTOMATIC St. RPS-611
WEEKEND RP-631,
TRAPER
AKROPOL

pzdr
mirtek


Użytkownik "Zbooy" <zbooy[no spam]@centomania.pl> napisał w wiadomości
news:ckk71o$fut$1_at_nemesis.news.tpi.pl...
Quote:
Witam wszystkich serdecznie,

Od jakiegos czasu interesuje sie i kolekcjonuje polskie radia samochodowe.
Niestety ale nie znam wszystki modeli
jakie byly produkowane. Znam tylko Safari 1, 2, 2a, 5, 5a, 6, 6 stereo,
Tramp, Wiraż 5 RPS-601 i 604, Rekord, Skald (podobno 2 wersje). Czy
możecie
dopisać modele jakie wy znacie? Szukam tez zdjec dotyczacych wszystkich
modeli wspomnianych sprzetow. Czekam na odpowiedzi, dzieki z gory.

Pozdrawiam!

Tomek



J.F.
Guest

Thu Oct 14, 2004 10:52 am   



On Thu, 14 Oct 2004 13:19:34 +0200, Waldemar Krzok wrote:
Quote:
W enerdowku bylo 100M ? Wladza dozwolila na sluchanie wrogich
radiostacji ?
W NRD był system CCIR, za to kolor był Secam.

I wladza na to pozwolila ?

Quote:
Wroclaw to chyba eksperyment bez wiekszego znaczenia, a odbiorniki
dwusystemowe to podejrzewam ze kwestia eksportu..

dokąd? Do demoludów - {NRD} robiono OIRT, do reszty CCIR. Sam kiedyś
zresztą kupiłem TSH113 (chyba) na pasmo zachodnie na bublu

No to sam widzisz ze eksport byl ..

J.

Waldemar Krzok
Guest

Thu Oct 14, 2004 11:40 am   



J.F. wrote:
Quote:
W enerdowku bylo 100M ? Wladza dozwolila na sluchanie wrogich
radiostacji ?

W NRD był system CCIR, za to kolor był Secam.
I wladza na to pozwolila ?

pozwoliła, a jakże. Tylko słuchanie stacji zachodnich było, no
powiedzmy, zabronione. Nie oficjalnie, ale radio się ściszało.
Za to jak przyszedł kolor, to transkodery PAL-SECAM były absolutnym
no-go na cle. Łatwiej by chyba było przywieźć tonę marychy niż ten
transkoder. Ale mój dziadek przeszmuglował coś takiego w radiu
samochodowym. Pod koniec lat 70tych, jak większość ludzi z telewizorami
kolorowymi i tak już te transkodery miała "zorganizowane" władza ludowa
buraków i żołnierzy zezwoliła łaskawie na produkcję telewizorów
dwusystemowych.

Quote:
Wroclaw to chyba eksperyment bez wiekszego znaczenia, a odbiorniki
dwusystemowe to podejrzewam ze kwestia eksportu..

dokąd? Do demoludów - {NRD} robiono OIRT, do reszty CCIR. Sam kiedyś
zresztą kupiłem TSH113 (chyba) na pasmo zachodnie na bublu


No to sam widzisz ze eksport byl ..

no był, ale te radia były albo CCIR albo OIRT, a nie oba na raz.

Waldek

william
Guest

Thu Oct 14, 2004 6:13 pm   



Quote:
Ja mam jeszcze gdzies w garazu radio "Traper" Unitry. Jest to dosc dziwne
radio. Niby z czasow PRL a ma zakres do 108mhz i dlugo sie kiedys
zastanawialem po co az tak duzy zakres skoro tam nic nie ma:)

Pozdrawiam.


A jak byś tak dostał paszport i pojechał za granicę to czego byś słuchał w
aucie ?

Goto page 1, 2  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Polskie radia samochodowe

NOWY TEMAT

RTV map News map