RTV forum PL | NewsGroups PL

Podgrzewacze przep造wowe

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Podgrzewacze przep造wowe

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Marek
Guest

Tue Apr 10, 2018 12:51 pm   



On Tue, 10 Apr 2018 07:13:31 +0200, "J.F."
<jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Quote:

M鏬豚y stre軼i w kilku s這wach w czym to jest lepsze?

--
Marek

Waldemar
Guest

Tue Apr 10, 2018 3:58 pm   



Prawie wszystkie tak maj. Przed laty mia貫m praktyk w firmie
sprawdzaj帷ej ogrzewacze przep造wowe na zgodno嗆 z norm. Chodzi這 o
og鏊ne dopuszczenie tych urz康ze do sprzeda篡 bez potrzeby
ka盥orazowego pomiaru na miejscu przez zak豉d energetyczny (znaczy
homologacja). Wszystkie ustrojstwa by造 w豉郾ie tak zrobione.

Waldek

Quote:
Przez pewien czas pracowa u nas w domu podgrzewacz przep造wowy pewnej
polskiej firmy. Po jakim czasie zepsu si jednaki zosta od陰czony.
Z ciekawo軼i, w chwili wolnego czasu zdemontowa貫m go i musz przyzna,
瞠 to co zobaczy貫m wewn徠rz troch mnie zmrozi這. Wygl康a to tak, jakby
spirala grzejna by豉 bezpo鈔ednio obmywana przez przep造waj帷 wod.
Czy ja co 幢e interpretuj, czy faktycznie stosuje si takie rozwi您anie?
Co z kwestiami bezpiecze雟twa? Zastanawiam si czy nie kupi ca貫j
cz窷ci zapasowej (uszczelniony modu z elementem grzejnym w 鈔odku) i
nie naprawi tego urz康zenia, jednak teraz pojawi造 si w徠pliwo軼i. Czy
przypadkiem korzystanie z niego nie jest czasem gr w rosyjsk ruletk? Wink


Cezary Grdys
Guest

Tue Apr 10, 2018 6:15 pm   



W dniu 09.04.2018 o21:19, J.F. pisze:

Quote:

A tak swoja droga - ten podgrzewacz to 1f czy 3f ?

Moze przy 3f prad sie tak usrednia, ze roznicowka nie wywala ...


Oczywi軼ie si tak u鈔ednia, ale r騜nic闚ki te sa 3 fazowe!
Jak jest up造wno嗆, to ju jest pr康 r騜nicowy.


--
Cezary Gr康ys <czarekgr_at_wa.onet.pl>

Marek
Guest

Tue Apr 10, 2018 6:37 pm   



On Mon, 9 Apr 2018 21:27:27 +0200, SnCu <taj_at_emni.ca> wrote:
Quote:
Wiele ogrzewaczy przep造wowych tak w豉郾ie jest zbudowanych,
wykorzystuj fakt, 瞠 czysta woda s豉bo przewodzi. Ja nawet pami皻am

A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

--
Marek

Zenek Kapelinder
Guest

Tue Apr 10, 2018 6:52 pm   



Gosc troche na idiote wyglada.

Uzytkownik
Guest

Tue Apr 10, 2018 7:11 pm   



W dniu 2018-04-10 o20:37, Marek pisze:
Quote:
On Mon, 9 Apr 2018 21:27:27 +0200, SnCu <taj_at_emni.ca> wrote:
Wiele ogrzewaczy przep造wowych tak w豉郾ie jest zbudowanych,
wykorzystuj fakt, 瞠 czysta woda s豉bo przewodzi. Ja nawet pami皻am

A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?


Mateusz Viste
Guest

Tue Apr 10, 2018 7:42 pm   



On Tue, 10 Apr 2018 21:11:32 +0200, Uzytkownik wrote:
Quote:
W dniu 2018-04-10 o20:37, Marek pisze:
A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?

Destylowana nie przewodzi - lub b. s豉bo. Ale to co z kranu leci to ju
nie woda, tylko elektrolit. Niejeden si o tym przekona, np. ten:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Claude_Fran%C3%A7ois

Mateusz

Uzytkownik
Guest

Tue Apr 10, 2018 7:45 pm   



W dniu 2018-04-10 o21:42, Mateusz Viste pisze:
Quote:
On Tue, 10 Apr 2018 21:11:32 +0200, Uzytkownik wrote:
W dniu 2018-04-10 o20:37, Marek pisze:
A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?
Destylowana nie przewodzi - lub b. s豉bo. Ale to co z kranu leci to ju
nie woda, tylko elektrolit. Niejeden si o tym przekona, np. ten:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Claude_Fran%C3%A7ois

Mateusz

Teraz odpowiedz co 陰czy obydwa przypadki tzn. opisany przez Marka i
przez Ciebie?

J.F.
Guest

Tue Apr 10, 2018 8:10 pm   



Dnia Tue, 10 Apr 2018 20:15:16 +0200, Cezary Gr康ys napisa(a):
Quote:
W dniu 09.04.2018 o21:19, J.F. pisze:
A tak swoja droga - ten podgrzewacz to 1f czy 3f ?

Moze przy 3f prad sie tak usrednia, ze roznicowka nie wywala ...

Oczywi軼ie si tak u鈔ednia, ale r騜nic闚ki te sa 3 fazowe!
Jak jest up造wno嗆, to ju jest pr康 r騜nicowy.

Spodziewam sie, ze ta uplywnosc bedzie symetryczna ... wiec sie
zniesie.
A jak sie zniesie, to prad do PE/wodociagu nie poplynie i roznicowka
nie wywali.

J.

J.F.
Guest

Tue Apr 10, 2018 8:12 pm   



Dnia Tue, 10 Apr 2018 14:51:40 +0200, Marek napisa(a):
Quote:
On Tue, 10 Apr 2018 07:13:31 +0200, "J.F." <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
A mozna tak
https://www.youtube.com/watch?v=ZwuhFLsowRc

M鏬豚y stre軼i w kilku s這wach w czym to jest lepsze?

Grzalka wyglada porzadnie, izolowana ...

J.

tck
Guest

Tue Apr 10, 2018 8:49 pm   



U篡tkownik "Uzytkownik" <adres_at_serwer.pl> napisa w wiadomo軼i
news:5acd1467$0$31365$65785112_at_news.neostrada.pl...
Quote:
W dniu 2018-04-10 o 21:42, Mateusz Viste pisze:
On Tue, 10 Apr 2018 21:11:32 +0200, Uzytkownik wrote:
W dniu 2018-04-10 o 20:37, Marek pisze:
A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?
Destylowana nie przewodzi - lub b. s豉bo. Ale to co z kranu leci to ju
nie woda, tylko elektrolit. Niejeden si o tym przekona, np. ten:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Claude_Fran%C3%A7ois

Mateusz

Teraz odpowiedz co 陰czy obydwa przypadki tzn. opisany przez Marka i przez
Ciebie?


Kiedy modna by豉 s鏊 do k徙ieli.
Do tego je郵i suszarka by by豉 wy陰czona, a w陰cznik jednobiegunowy
zamontowany na kablu istnieje szansa, 瞠 faza jest na grza販e. Dok豉daj帷 do
tego, 瞠 r瘯 trzyma si metalowego kranu na metalowej instalacji
wodoci庵owej- mo瞠 'popie軼i'
Sporo warunk闚 do spe軟ienia ale mo磧iwe;)

--
pozdr

Tomasz

tck(at)top.net.pl

tck
Guest

Tue Apr 10, 2018 8:55 pm   



U篡tkownik "tck" <tck_at_top.Wytnij.net.pl> napisa w wiadomo軼i
news:paj80p$kgb$1_at_node2.news.atman.pl...
Quote:

U篡tkownik "Uzytkownik" <adres_at_serwer.pl> napisa w wiadomo軼i
news:5acd1467$0$31365$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2018-04-10 o 21:42, Mateusz Viste pisze:
On Tue, 10 Apr 2018 21:11:32 +0200, Uzytkownik wrote:
W dniu 2018-04-10 o 20:37, Marek pisze:
A jednak miss Poland (nie myli z miss Polonia, to inny konkurs) w
latach 90 zgin窸a bo podlaczona suszarka z wieszaka wpad豉 jej do
wanny podczas kompileli. Przynajmniej taka jest wersja jej partnera.
Mia豉 brudn wod?

Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?
Destylowana nie przewodzi - lub b. s豉bo. Ale to co z kranu leci to ju
nie woda, tylko elektrolit. Niejeden si o tym przekona, np. ten:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Claude_Fran%C3%A7ois

Mateusz

Teraz odpowiedz co 陰czy obydwa przypadki tzn. opisany przez Marka i
przez Ciebie?


Kiedy modna by豉 s鏊 do k徙ieli.
Do tego je郵i suszarka by by豉 wy陰czona, a w陰cznik jednobiegunowy
zamontowany na kablu istnieje szansa, 瞠 faza jest na grza販e. Dok豉daj帷
do tego, 瞠 r瘯 trzyma si metalowego kranu na metalowej instalacji
wodoci庵owej- mo瞠 'popie軼i'
Sporo warunk闚 do spe軟ienia ale mo磧iwe;)


nie ma wynik闚 autopsji tylko dziennikarski gdybanie ale...
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/110388,lodz-zginela-w-wannie-od-suszarki,id,t.html



--
pozdr

Tomasz

tck(at)top.net.pl

Marek
Guest

Tue Apr 10, 2018 10:34 pm   



On Tue, 10 Apr 2018 21:11:32 +0200, Uzytkownik <adres_at_serwer.pl>
wrote:
Quote:
Wiesz o tym, 瞠 woda nie przewodzi pr康u?

Brudna czy czysta panie u篡tkownik?

--
Marek

Mateusz Viste
Guest

Wed Apr 11, 2018 3:23 am   



On Tue, 10 Apr 2018 21:45:40 +0200, Uzytkownik wrote:
Quote:
Teraz odpowiedz co 陰czy obydwa przypadki tzn. opisany przez Marka i
przez Ciebie?

Tu woda i tam woda. Teraz Ty powiedz co wi璚ej o swojej tezie pt. "woda
nie przewodzi pr康u", i jak ona si ma do reali闚 篡cia codziennego.

Mateusz

Grzegorz Kurczyk
Guest

Wed Apr 11, 2018 5:25 am   



W dniu 11.04.2018 o05:23, Mateusz Viste pisze:
Quote:
On Tue, 10 Apr 2018 21:45:40 +0200, Uzytkownik wrote:
Teraz odpowiedz co 陰czy obydwa przypadki tzn. opisany przez Marka i
przez Ciebie?

Tu woda i tam woda. Teraz Ty powiedz co wi璚ej o swojej tezie pt. "woda
nie przewodzi pr康u", i jak ona si ma do reali闚 篡cia codziennego.

Mateusz


W realiach 篡cia codziennego nie mamy do czynienia z wod tylko z wodnym
roztworem tablicy Mendelejewa ;-)

--
Pozdrawiam
Grzegorz

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Podgrzewacze przep造wowe

NOWY TEMAT

RTV map News map