RTV forum PL | NewsGroups PL

piekarnik elektryczny w kuchence gazowej

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - piekarnik elektryczny w kuchence gazowej

Zeus
Guest

Sun Apr 09, 2006 9:01 am   



Witam serdecznie
Mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym (Amica G6E)
Przy porządkach świątecznych została ona odłączona od prądu, przesunięta i
ponownie podłączona.
I tu pojawił się problem - nie działa zegar kuchenki ani piekarnik (co
ciekawe - elektryczne zapalacze gazu działają bezproblemowo)
Co może być przyczyną problemu?
Nie znam sie na elektronice i nie wiem od czego zacząć, nie chciałbym też w
ciemno rozkręcać kuchenki.
Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie sugestie.

--
Pozdrawiam
Zeus

kim
Guest

Sun Apr 09, 2006 9:20 am   



Użytkownik Zeus napisał:
Quote:
Witam serdecznie
Mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym (Amica G6E)
Przy porządkach świątecznych została ona odłączona od prądu, przesunięta i
ponownie podłączona.
I tu pojawił się problem - nie działa zegar kuchenki ani piekarnik (co
ciekawe - elektryczne zapalacze gazu działają bezproblemowo)
Co może być przyczyną problemu?
Nie znam sie na elektronice i nie wiem od czego zacząć, nie chciałbym też w
ciemno rozkręcać kuchenki.
Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie sugestie.

Czesc,

nie napisze TOBIE dokladnie bo na serwisowaniu kuchenek sie nie znam..
ale ja mam Wirpoola w pelni elektrycznego. Jest w nim zegar ze
sterownikiem (nie tylko piekarnika bo i plytek).. i w sterowniku jest
bezpiecznik.. i on mogł się spalić. Mi poleciał cały sterownik więc go
wogógle wyciągnąłem i połączyłem przewody na krótko (zamiast przez
przekaźniki w sterowniku).. i teraz nie mam zegara i możliwości
gotowania na czas (i to wszystko reszta działa)

Pozdrawiam

kim

Tomasz Piasecki
Guest

Sun Apr 09, 2006 9:35 am   



Zeus wrote:
Quote:
I tu pojawił się problem - nie działa zegar kuchenki ani piekarnik (co
ciekawe - elektryczne zapalacze gazu działają bezproblemowo)
Hm... W mojej Amice po podłączeniu do prądu trzeba USTAWIĆ zegarek aby

piekarnik zaczął działać. :)

TP.

--
| _ _ _ |
| _____ _| |_| | __ (o) | | __ __ @poczta.onet.pl |
| | \ | | |o \| \| |/o |/ _\| \ |
| |_|_|_| \_| |__/|_| |_|\__|\__||_| Tomasz Piasecki |

Zeus
Guest

Sun Apr 09, 2006 1:55 pm   



dnia niedziela, 9 kwietnia 2006 11:35 Tomasz Piasecki w wiadomości
<e1akmi$130$1_at_server.pias-t.net> napisał(a):

Quote:
Hm... W mojej Amice po podłączeniu do prądu trzeba USTAWIĆ zegarek aby
piekarnik zaczął działać. Smile

właśnie w tym problem że nie działa zegar więc za bardzo nie mam co ustawić

--
Pozdrawiam
Zeus

Tomasz Piasecki
Guest

Sun Apr 09, 2006 2:02 pm   



Zeus wrote:
Quote:
właśnie w tym problem że nie działa zegar więc za bardzo nie mam co ustawić
W ogóle całkiem nic? Hm... No to jest jakieś uszkodzenie modułu

zegarka. Zajrzyj tam, może np. jakiś bezpiecznik poleciał i tyle.

TP.

--
| _ _ _ |
| _____ _| |_| | __ (o) | | __ __ @poczta.onet.pl |
| | \ | | |o \| \| |/o |/ _\| \ |
| |_|_|_| \_| |__/|_| |_|\__|\__||_| Tomasz Piasecki |

Piotr [PKi]
Guest

Sun Apr 09, 2006 6:18 pm   



Tomasz Piasecki napisał(a):
Quote:
Zeus wrote:

właśnie w tym problem że nie działa zegar więc za bardzo nie mam co ustawić

W ogóle całkiem nic? Hm... No to jest jakieś uszkodzenie modułu
zegarka. Zajrzyj tam, może np. jakiś bezpiecznik poleciał i tyle.

TP.


Sprawdź podłączenie, nie wiem teraz czy kuchenka jest trójfazowa, może
brakuje jednej fazy lub brakuje zera?

szorterek
Guest

Mon Apr 10, 2006 7:41 am   



Użytkownik "Zeus" <nie_at_podam.pl> napisał w wiadomości
news:e1aii0$3as$1_at_opal.icpnet.pl...
Quote:
Witam serdecznie
Mam kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym (Amica G6E)
Przy porządkach świątecznych została ona odłączona od prądu, przesunięta i
ponownie podłączona.
I tu pojawił się problem - nie działa zegar kuchenki ani piekarnik (co
ciekawe - elektryczne zapalacze gazu działają bezproblemowo)
Co może być przyczyną problemu?
Miałem ten sam problem, skończyło się wymianą całego modułu zegara , jest

tam zasilacz beztransformatorowy i w momencie załaczenia zasilania wyleciał
dosłownie rezystor ograniczający z bezpiecznikiem. Po wymianie na nowe moduł
nadal był martwy. Podsumowyjąc 350 PLN za moduł w serwisie. Montaż
samodzielny.
Pozdrwiam.
Szorterek

J.F.
Guest

Mon Apr 10, 2006 10:27 am   



On Mon, 10 Apr 2006 09:41:58 +0200, szorterek wrote:
Quote:
Miałem ten sam problem, skończyło się wymianą całego modułu zegara , jest
tam zasilacz beztransformatorowy i w momencie załaczenia zasilania wyleciał
dosłownie rezystor ograniczający z bezpiecznikiem. Po wymianie na nowe moduł
nadal był martwy. Podsumowyjąc 350 PLN za moduł w serwisie. Montaż
samodzielny.

Naprawa zasilacza powinna byc chyba tansza - no chyba sie
zabezpieczyli i zalali wszystko zywica :-)

J.

szorterek
Guest

Mon Apr 10, 2006 11:25 am   



Użytkownik "J.F." <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:giak32p7vojrqd0plji03roqpvhc9aagnj_at_4ax.com...
Quote:
On Mon, 10 Apr 2006 09:41:58 +0200, szorterek wrote:
Miałem ten sam problem, skończyło się wymianą całego modułu zegara , jest
tam zasilacz beztransformatorowy i w momencie załaczenia zasilania
wyleciał
dosłownie rezystor ograniczający z bezpiecznikiem. Po wymianie na nowe
moduł
nadal był martwy. Podsumowyjąc 350 PLN za moduł w serwisie. Montaż
samodzielny.

Naprawa zasilacza powinna byc chyba tansza - no chyba sie
zabezpieczyli i zalali wszystko zywica Smile

Jak wyżej,wymiana widocznie uszkodzonych elementów nic nie dała, podłaczenie
z oddzielnego zasilacza napięcie do samego modułu też nic nie
wniosło,dlatego trzeba było wymienić. Nie było zabezpieczone
przciwwilgociowo. jedynie standartowa soldermaska.
Pozdrawiam
Szorterek

Zeus
Guest

Mon Apr 17, 2006 12:04 pm   



dnia niedziela, 9 kwietnia 2006 11:01 Zeus w wiadomości
<e1aii0$3as$1_at_opal.icpnet.pl> napisał(a):

problem był prozaiczny - coś musiało się poluzować, po rozkręceniu i
poprawieniu przewodów wszystko działa.
Dziękuje za wszystkie sugestie.
--
Pozdrawiam
Zeus

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - piekarnik elektryczny w kuchence gazowej

NOWY TEMAT

RTV map News map