RTV forum PL | NewsGroups PL

normalnie żyjemy w obozie

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - normalnie żyjemy w obozie

Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

Uzytkownik
Guest

Tue Sep 26, 2017 8:14 pm   



W dniu 2017-09-11 o 03:19, sundayman pisze:
Quote:
Na pewno ? I dlatego nie wolno używać ołowiu w lutowiu, ale w
akumulatorze już tak ?
Nie zauważasz, że w morzu przepisów, wymogów, obostrzeń i utrudnień
spora część jest albo mało sensowna albo wręcz durna i szkodliwa ?

Ołowiu używa się w akumulatorach, bo póki co nie ma za bardzo
alternatywy, a poza tym ołów z akumulatorów nie trafia na śmietnik jak
miliony sprzętów RTV, telefonów czy też przeróżnej elektroniki, ale
oddawany jest przy zakupie nowego lub oddawany jest wraz ze złomowanym
samochodem.
O ile w przypadku akumulatorów samochodowych da się wymusić oddawanie
zużytych o tyle nie wiadomo jest jak zorganizować zbiórkę zużytych
urządzeń elektronicznych. Teoretycznie każdy obywatel ma możliwość oddać
stare urządzenia przy zakupie nowego. W praktyce zaś jest to nie "na
rękę" sprzedawcom, a nie da się wymusić, że każdy musi oddać zużyty
sprzęt przy zakupie nowego, bo co mieliby zrobić ci, którzy dany sprzęt
kupują po raz pierwszy?

re
Guest

Tue Sep 26, 2017 11:09 pm   



Użytkownik "Uzytkownik"

....
O ile w przypadku akumulatorów samochodowych da się wymusić oddawanie
zużytych o tyle nie wiadomo jest jak zorganizować zbiórkę zużytych
urządzeń elektronicznych. Teoretycznie każdy obywatel ma możliwość oddać
stare urządzenia przy zakupie nowego. W praktyce zaś jest to nie "na
rękę" sprzedawcom, a nie da się wymusić, że każdy musi oddać zużyty
sprzęt przy zakupie nowego, bo co mieliby zrobić ci, którzy dany sprzęt
kupują po raz pierwszy?
---
Nie przy zakupie, może oddać zawsze. Takie punkty są w miastach, gdzie za
darmo może oddawać elektrośmieci.

Marek
Guest

Wed Sep 27, 2017 8:08 am   



On Tue, 26 Sep 2017 22:14:53 +0200, Uzytkownik <adres_at_serwer.pl>
wrote:
Quote:
alternatywy, a poza tym ołów z akumulatorów nie trafia na śmietnik
jak
miliony sprzętów RTV, telefonów czy też przeróżnej elektroniki, ale

Pokaż mi te śmietniki przepełnione zużytą elektroniką. W życiu nie
znalazłem ani jednego sprzętu el. na śmietniku a bardzo bym chciał.
Natomiast podobno jest papierów i plastkiu, tego powinno się zabronić
używać.

--
Marek

J.F.
Guest

Wed Sep 27, 2017 8:36 am   



Użytkownik "Marek" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:almarsoft.4811265361926280273_at_news.neostrada.pl...
On Tue, 26 Sep 2017 22:14:53 +0200, Uzytkownik <adres_at_serwer.pl>
Quote:
alternatywy, a poza tym ołów z akumulatorów nie trafia na śmietnik
jak miliony sprzętów RTV, telefonów czy też przeróżnej elektroniki,
ale

Pokaż mi te śmietniki przepełnione zużytą elektroniką. W życiu nie
znalazłem ani jednego sprzętu el. na śmietniku a bardzo bym chciał.

Od pewnego czasu obowiazuje u nas WEEE i na smietnik nie wolno.
Ale ... co zrobiles z wlasnym zuzytym sprzetem elektronicznym ?

J.

Piotr Gałka
Guest

Wed Sep 27, 2017 9:02 am   



W dniu 2017-09-27 o 10:36, J.F. pisze:

Quote:
Pokaż mi te śmietniki przepełnione zużytą elektroniką. W życiu nie
znalazłem ani jednego sprzętu el. na śmietniku a bardzo bym chciał.

Od pewnego czasu obowiazuje u nas WEEE i na smietnik nie wolno.
Ale ... co zrobiles z wlasnym zuzytym sprzetem elektronicznym ?


Dwa razy do roku przyjeżdża do nas objazdowa zbiórka elektrośmieci.
Serce się kraje jak ludzie oddają na oko zupełnie nowe radiomagnetofony
CD itp.

U elektronika sprzęt się nie tak szybko zużywa Smile
P.G.

Marek
Guest

Wed Sep 27, 2017 2:21 pm   



On Wed, 27 Sep 2017 10:36:22 +0200, "J.F."
<jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Quote:
Od pewnego czasu obowiazuje u nas WEEE i na smietnik nie wolno.
Ale ... co zrobiles z wlasnym zuzytym sprzetem elektronicznym ?

Mam na myśli lata 50-2017. Swój stary trzymam w różnych
rupieciarniach.

--
Marek

Marek
Guest

Wed Sep 27, 2017 2:22 pm   



On Wed, 27 Sep 2017 10:36:22 +0200, "J.F."
<jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Quote:
Od pewnego czasu obowiazuje u nas WEEE i na smietnik nie wolno.

No skoro są zbiórki to tym bardziej nie widzę powodów do rohs.

--
Marek

Goto page Previous  1, 2, 3 ... 14, 15, 16

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - normalnie żyjemy w obozie

NOWY TEMAT

RTV map News map