RTV forum PL | NewsGroups PL

Ministojak do wiercenia płytek.

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Ministojak do wiercenia płytek.

Goto page Previous  1, 2

Guest

Thu Jan 04, 2018 10:19 am   



W dniu środa, 3 stycznia 2018 16:45:09 UTC+1 użytkownik sundayman napisał:
Quote:
IMHO jak sobie sam wydrukujesz to wyjdzie lepiej niz ta plastikowa makabra.

No, nie tak hop-siup Smile
Żeby statyw był solidny i w miarę precyzyjny, to na pewno nie wystarczą
drukowane elementy. Konieczne byłyby jakieś metalowe prowadnice..
Natomiast całą resztę konstrukcji faktycznie można wydrukować.

Tak, oczywiste jest ze sam plastik to słaby pomysł choc jak go bedzie duzo to może wystarczy ;)

Co nie zmienia faktu ze to co na aukcji to deczko wiotko wygląda.

Grzegorz Brzeczyszczykiew
Guest

Sat Jan 06, 2018 9:24 pm   



W dniu 02.01.2018 o 17:39, Sebastian Biały pisze:
Quote:
Cześć.

Trafiłem na takie coś na allegro:

http://allegro.pl/mini-wiertarka-ad-12-ze-stojakiem-i6819066467.html

Czy to jest cokolwiek warte? Przez internet ciężko oceniać sztywność
konstrukcji.

Czasem coś wierce "z ręki" i nie zawsze wychodzi dobrze, tym bardziej że
to spora zabawka. Może taka pierdoła będzie jednak przydatna? Ktoś
posiada i ma opinie?


Da się używać, ale to raczej zabawka.
Luzy trochę za duże, ale można dojść do wprawy. Do małych robótek może
być, jeżeli będziesz wiercił dużo to ją szybko zarżniesz.

G.B.

sundayman
Guest

Sun Jan 07, 2018 5:01 am   



Quote:
*Jeszcze* nie. Czekam az spana poniżej 1000zł za cos co działa nie tylko
udaje.

To poczekasz Smile
IMO masz na to taką samą szansę, jak na sensowne CNC w tej cenie.
Niestety, drukarka która umożliwia w miarę porządny druk wymaga dość
precyzyjnej mechaniki. Wózki, prowadnice, śruby - wszystko mniej więcej
jak w CNC, tyle że mniejsze moce. Ale są też inne problemy specyficzne
dla druku 3D.

Cena może by i mogła spać mocno, ale niestety (?) rynek druku 3D nie
rozwija się tak, jak kiedyś rynek zwykłych drukarek.
Są oczywiście tanie drukarki - no ale cudów nie ma. Blacha, plastyk i
druciki to nie to samo co dobre łożysko liniowe...

Bo(o)t Manager
Guest

Sun Jan 07, 2018 5:51 pm   



Dnia Sun, 07 Jan 2018 05:01:33 +0100, sundayman napisał(a):

[ciach]
Quote:
To poczekasz Smile

Niekoniecznie zależy ile ma zacięcia. I w czym chce drukować.

[ciach]
Quote:
Cena może by i mogła spać mocno, ale niestety (?) rynek druku 3D nie
rozwija się tak, jak kiedyś rynek zwykłych drukarek.
Są oczywiście tanie drukarki - no ale cudów nie ma. Blacha, plastyk i
druciki to nie to samo co dobre łożysko liniowe...

Problemami tanich drukarek 3d są:
1) Trzeba je sobie samemu złożyć.
2) Kiepska kontrola jakości u chińczyka.
3) Co jakiś czas występują problemy związane z pkt. 2
4) By było jakościowo lepiej, trzeba czasami sporo usprawnień wydrukować.
5) Mogą vat i cło przywalić. Ale to ryzyko da się zminimalizować
praktycznie do zera(za dodatkową opłatą)

Jakość z taniej drukarki mnie zaskoczyła(tarantula tevo, jej
akurat nie polecam). A i z innych tanich można sporo wyciągnąć. Jak do
prototypów to mogą być w/g mnie być.

--
Pozdrawiam
Bo(o)t manager

J.F.
Guest

Mon Jan 08, 2018 1:15 am   



Dnia Sun, 7 Jan 2018 17:51:31 +0100, Bo(o)t Manager napisał(a):
Quote:
Dnia Sun, 07 Jan 2018 05:01:33 +0100, sundayman napisał(a):
Cena może by i mogła spać mocno, ale niestety (?) rynek druku 3D nie
rozwija się tak, jak kiedyś rynek zwykłych drukarek.
Są oczywiście tanie drukarki - no ale cudów nie ma. Blacha, plastyk i
druciki to nie to samo co dobre łożysko liniowe...

Problemami tanich drukarek 3d są:
1) Trzeba je sobie samemu złożyć.

Hm, to powinna byc przyjemnosc a nie wada :-)

Quote:
2) Kiepska kontrola jakości u chińczyka.
3) Co jakiś czas występują problemy związane z pkt. 2
4) By było jakościowo lepiej, trzeba czasami sporo usprawnień wydrukować.
5) Mogą vat i cło przywalić. Ale to ryzyko da się zminimalizować
praktycznie do zera(za dodatkową opłatą)

A moze nie mowic ze to drukarka, tylko elementy do drukarki.
I dlatego tak tanio :-)

J.

Atlantis
Guest

Mon Jan 15, 2018 7:32 pm   



On 06.01.2018 21:24, Grzegorz Brzeczyszczykiewicz wrote:

Quote:
Da się używać, ale to raczej zabawka.

Jest to na tyle dokładne, żeby wiertło wyszło dokładnie w tym samym
miejscu po drugiej stronie płytki, nie masakrując ścieżki zaraz obok?
Oczywiście mówimy o małych przelotkach o średnicy rzędu 40-50 milsów.

Bo na razie stosuję metodę ręcznego wiercenia z obydwu stron, tak aby
otwory spotkały się wewnątrz laminatu. Sprawdza się, ale na dłuższą metę
strasznie upierdliwe...

Grzegorz Brzeczyszczykiew
Guest

Mon Jan 15, 2018 9:26 pm   



W dniu 15.01.2018 o 19:32, Atlantis pisze:
Quote:
On 06.01.2018 21:24, Grzegorz Brzeczyszczykiewicz wrote:

Da się używać, ale to raczej zabawka.

Jest to na tyle dokładne, żeby wiertło wyszło dokładnie w tym samym
miejscu po drugiej stronie płytki, nie masakrując ścieżki zaraz obok?
Oczywiście mówimy o małych przelotkach o średnicy rzędu 40-50 milsów.

Bo na razie stosuję metodę ręcznego wiercenia z obydwu stron, tak aby
otwory spotkały się wewnątrz laminatu. Sprawdza się, ale na dłuższą metę
strasznie upierdliwe...


Przy tych rozmiarach nie zawracaj sobie głowy tą zabawką!

Pozdrawiam
G.B.

Goto page Previous  1, 2

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Ministojak do wiercenia płytek.

NOWY TEMAT

RTV map News map