RTV forum PL | NewsGroups PL

Mini g這郾iki

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Mini g這郾iki

Goto page 1, 2  Next

Kamil
Guest

Thu Jun 22, 2017 2:02 pm   



Witam

Mam do naprawy zestaw mini g這郾ik闚 komputerowych. Pourywane sa przewody i
nie wiem jak pod陰czy. Na p造tce jest scalak oznaczony:

na g鏎ze 8002A
poni瞠j IDC1505H

Nie znajduj w sieci scalaka o takich oznaczeniach. Mo瞠 kto podpowie gdzie
pod陰czy g這郾iki? Na p造tce niw widz kondensator闚 elektrolityznych.

Pozdrawiam

Kamil
Guest

Thu Jun 22, 2017 3:08 pm   



U篡tkownik "Kamil" napisa:

Quote:
na g鏎ze 8002A
poni瞠j IDC1505H

Nie znajduj w sieci scalaka o takich oznaczeniach. Mo瞠 kto podpowie
gdzie pod陰czy g這郾iki? Na p造tce niw widz kondensator闚
elektrolityznych.

Sorry. Znalaz貫m 8002. Musia貫m wcze郾iej co 幢e wpisa. Jednak na
schemacie jest pewna nielogiczno嗆. Dwa wej軼ia, a na wyj軼iu jeden g這郾ik.
A jak w zestawie s dwa to jak je pod陰czy? Tu jest ten scalak:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/8002B.jpg

http://thaieasyelec.com/downloads/EFDV308/HXJ8002_Miniature_Audio_Amplifier_Datasheet.pdf

Pozdrawiam

Piotr Gaka
Guest

Thu Jun 22, 2017 3:20 pm   



W dniu 2017-06-22 o 17:08, Kamil pisze:
Quote:

Sorry. Znalaz貫m 8002. Musia貫m wcze郾iej co 幢e wpisa. Jednak na
schemacie jest pewna nielogiczno嗆. Dwa wej軼ia, a na wyj軼iu jeden
g這郾ik.

Na jakim schemacie s dwa wyj軼ia?

Quote:
A jak w zestawie s dwa to jak je pod陰czy? Tu jest ten scalak:


Zestaw g這郾ik闚 to rozumiem co najmniej dwie osobne obudowy.
Skoro dwie osobne obudowy i komputerowe to powinny by stereo - czyli
dwa takie scalaki ka盥y steruj帷y swoim g這郾ikiem.
P.G.

Kamil
Guest

Thu Jun 22, 2017 10:00 pm   



U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:

Quote:
Sorry. Znalaz貫m 8002. Musia貫m wcze郾iej co 幢e wpisa. Jednak na
schemacie jest pewna nielogiczno嗆. Dwa wej軼ia, a na wyj軼iu jeden
g這郾ik.

Na jakim schemacie s dwa wyj軼ia?

O co Ci chodzi? Napisa貫m dwa wej軼ia. Popatrz na pdf z drugiego linka. Ten
pierwszy nie bardzo pasuje. W pdf jest kilka wersji. Wybra貫m nie t co
trzeba. Popatrz tu:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

http://remek62.republika.pl/Tymcz/8002(2.0W).pdf

Przepraszam za pomy趾.

Quote:
A jak w zestawie s dwa to jak je pod陰czy? Tu jest ten scalak:

Zestaw g這郾ik闚 to rozumiem co najmniej dwie osobne obudowy.
Skoro dwie osobne obudowy i komputerowe to powinny by stereo - czyli dwa
takie scalaki ka盥y steruj帷y swoim g這郾ikiem.

Dwie osobne obudowy i stereo. Zasilacz i wzmacniacz dwukana這wy s w jednej
obudowie, a w drugiej obudowie jest tylko g這郾ik. To typowe rozwi您ania w
tanich zestawach. W jakich ful wypas jest mo瞠 inaczej. Nie wnikam,

Pzdr

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Jun 23, 2017 6:24 am   



W dniu 2017-06-23 o 00:00, Kamil pisze:
Quote:
U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:

Sorry. Znalaz貫m 8002. Musia貫m wcze郾iej co 幢e wpisa. Jednak na
schemacie jest pewna nielogiczno嗆. Dwa wej軼ia, a na wyj軼iu jeden
g這郾ik.

Na jakim schemacie s dwa wyj軼ia?

O co Ci chodzi? Napisa貫m dwa wej軼ia. Popatrz na pdf z drugiego linka. Ten
pierwszy nie bardzo pasuje. W pdf jest kilka wersji. Wybra貫m nie t co
trzeba. Popatrz tu:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

A jaki masz podpis do obrazka?
Poprzednio zalinkowa貫 w豉軼iwy uk豉d, tzn ten, na kt鏎y powiniene
patrze. Ten tutaj nadaje si do zasilenia tylnych g這郾ik闚 wed逝g
standard闚 z lat siedemdziesi徠ych.

Pozdrawiam

DD

Kamil
Guest

Fri Jun 23, 2017 9:04 am   



U篡tkownik "Dariusz Dorochowicz" napisa:

Quote:
http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

A jaki masz podpis do obrazka?

Podpis pod obrazkiem determinuje wszystko? Zdumiewa mnie Twoje podej軼ie.
Przypomn. Dwa wej軼ia, w domy郵e stereo, dwa wzmacniacze pracuj帷e na jeden
g這郾ik. Czyli ju nie stereo. Tak ma by? Taki scalak mam w zestawie d鏂h
g這郾iczk闚 do komputera. G這郾iki maj po 4 om. W datasheet jest wym鏬 8
om. Po陰czy貫m oba g這郾iki szeregowo i gadaj, ale nie w stereo. Takie ma貫
oszustwo Smile A mo瞠 mo積a inaczej? Nie ma na p造tce kondensator闚
elektrolitycznych.

Quote:
Poprzednio zalinkowa貫 w豉軼iwy uk豉d, tzn ten, na kt鏎y powiniene
patrze. Ten tutaj nadaje si do zasilenia tylnych g這郾ik闚 wed逝g
standard闚 z lat siedemdziesi徠ych.

Moje g這郾iki s z zesz貫go roku :)

Pozdrawiam

Piotr Gaka
Guest

Fri Jun 23, 2017 9:11 am   



W dniu 2017-06-23 o 00:00, Kamil pisze:
Quote:
U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:

Sorry. Znalaz貫m 8002. Musia貫m wcze郾iej co 幢e wpisa. Jednak na
schemacie jest pewna nielogiczno嗆. Dwa wej軼ia, a na wyj軼iu jeden
g這郾ik.

Na jakim schemacie s dwa wyj軼ia?

O co Ci chodzi? Napisa貫m dwa wej軼ia. Popatrz na pdf z drugiego linka. Ten
pierwszy nie bardzo pasuje. W pdf jest kilka wersji. Wybra貫m nie t co
trzeba. Popatrz tu:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

http://remek62.republika.pl/Tymcz/8002(2.0W).pdf

Przepraszam za pomy趾.

Na tych rysunkach (i tych poprzednich) ja widz uk豉d z jednym wyj軼iem
przeciwsobnym. Gdyby nie by這 informacji, 瞠 to jest zestaw g這郾ik闚 do
komputera to za這篡豚ym, 瞠 dwa g這郾iki by造 pod陰czone do tego
wyj軼ia, ale skoro wygl康a, 瞠 ca這嗆 powinna by stereo to powinien
gdzie by schemat na kt鏎ym s na prawd dwa wyj軼ia i o ten schemat
pyta貫m.

Quote:

A jak w zestawie s dwa to jak je pod陰czy? Tu jest ten scalak:

Zestaw g這郾ik闚 to rozumiem co najmniej dwie osobne obudowy.
Skoro dwie osobne obudowy i komputerowe to powinny by stereo - czyli dwa
takie scalaki ka盥y steruj帷y swoim g這郾ikiem.

Dwie osobne obudowy i stereo. Zasilacz i wzmacniacz dwukana這wy s w jednej
obudowie, a w drugiej obudowie jest tylko g這郾ik. To typowe rozwi您ania w
tanich zestawach. W jakich ful wypas jest mo瞠 inaczej. Nie wnikam,

Skoro masz wzmacniacz dwukana這wy (wszystko jedno w kt鏎ej obudowie) to

w czym jest problem?
Do jednego kana逝 pod陰cz g這郾ik w obudowie w kt鏎ej jest ten
wzmacniacz, a do drugiego g這郾ik w tej drugiej obudowie.
P.G.

Piotr Gaka
Guest

Fri Jun 23, 2017 9:29 am   



W dniu 2017-06-23 o 11:04, Kamil pisze:
Quote:
U篡tkownik "Dariusz Dorochowicz" napisa:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

A jaki masz podpis do obrazka?

Podpis pod obrazkiem determinuje wszystko? Zdumiewa mnie Twoje podej軼ie.
Przypomn. Dwa wej軼ia, w domy郵e stereo, dwa wzmacniacze pracuj帷e na
jeden
g這郾ik. Czyli ju nie stereo. Tak ma by? Taki scalak mam w zestawie d鏂h
g這郾iczk闚 do komputera. G這郾iki maj po 4 om. W datasheet jest wym鏬 8
om. Po陰czy貫m oba g這郾iki szeregowo i gadaj, ale nie w stereo. Takie
ma貫
oszustwo Smile A mo瞠 mo積a inaczej? Nie ma na p造tce kondensator闚
elektrolitycznych.

Nie uwzgl璠ni貫m mo磧iwo軼i takiego oszustwa.

Od pocz徠ku wygl康a這 na stereo to usi這wa貫m si doszuka tego drugiego
kana逝. Te pisa貫 o wzmacniaczu dwukana這wym.

Jak masz jedno napi璚ie zasilaj帷e wzmacniacz to mo瞠sz:
- sygna wyj軼iowy (kt鏎ego sk豉dowa sta豉 jest r騜na od 0) przepu軼i
do g這郾ika przez elektrolit (oddziela sk豉dow sta陰),
- zrobi sygna symetryczny do wyj軼iowego i g這郾ik w陰czy mi璠zy te
sygna造 (ich r騜nica ma sk豉dow sta陰 0). Oszcz璠zasz na elektrolitach
i zyskujesz 2 x wy窺ze napi璚ie steruj帷e g這郾ikiem = 4 x wy窺za moc
(przy tym samym napi璚iu i rezystancji g這郾ika).
W tym scalaku masz robienie tego sygna逝 symetrycznego.
On nie ma dwu wyj嗆 tylko jedno przeciwsobne.
Jakby mia dwa wyj軼ia to mia豚y te dwa wej軼ia, a tu chyba nie masz
w徠pliwo軼i, 瞠 jest jedno. Czy mo瞠 te my郵isz, 瞠 to s dwa
niezale積e wej軼ia stereo?
P.G.

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Jun 23, 2017 9:49 am   



W dniu 2017-06-23 o 11:04, Kamil pisze:
Quote:
U篡tkownik "Dariusz Dorochowicz" napisa:

http://remek62.republika.pl/Tymcz/Wzmacniacz.jpg

A jaki masz podpis do obrazka?

Podpis pod obrazkiem determinuje wszystko? Zdumiewa mnie Twoje podej軼ie.

Bardzo dok豉dnie opisuje to co masz na schemacie.

Quote:
Przypomn. Dwa wej軼ia, w domy郵e stereo, dwa wzmacniacze pracuj帷e na
jeden
g這郾ik. Czyli ju nie stereo. Tak ma by? Taki scalak mam w zestawie d鏂h
g這郾iczk闚 do komputera. G這郾iki maj po 4 om. W datasheet jest wym鏬 8
om. Po陰czy貫m oba g這郾iki szeregowo i gadaj, ale nie w stereo. Takie
ma貫

Tak, cz瘰to s takie "ma貫 oszustwa". Niby stereo, ale jaki tego nie
s造cha. Jakie grosze taniej, a cz瘰to u篡tkownik si nie zorientuje.

Quote:
oszustwo Smile A mo瞠 mo積a inaczej? Nie ma na p造tce kondensator闚
elektrolitycznych.

Takie warto軼i jakie masz w pdf to nie jest ju 瘸dne wyzwanie i nie ma
potrzeby u篡wania elektrolit闚. Dwa wzmacniacze w tym scalaku s
po陰czone do pracy w uk豉dzie mostkowym, chocia chyba da這by si to
po陰czy tak, 瞠by pracowa造 jakby niezale積ie.
A elektrolity? Zobacz:
http://www.tme.eu/pl/details/gcm32er70j476me19l/kondensatory-mlcc-smd-1210/murata/
Nie ma te informacji 瞠 gdzie tam musi by 8 om闚, wr璚z bardzo
wyra幡ie podane s parametry nawet dla 3 om闚.
Og鏊nie - musisz zobaczy co i gdzie jest podawane na scalak i czy to co
masz na wyj軼iu to poprawny sygna, w szczeg鏊no軼i czy masz co na
wyj軼iu (przy takim po陰czeniu jak zrobi貫) przy sygnale mono na wej軼iu.
A sam scalak pozwala na zrobienie nie tylko wzmacniacza r騜nicowego, ale
te sumatora do udawania stereo (identyczne po陰czenia od obu wej嗆 do
4). Po co to nie wiem, ale mo積a.

Quote:
Poprzednio zalinkowa貫 w豉軼iwy uk豉d, tzn ten, na kt鏎y powiniene
patrze. Ten tutaj nadaje si do zasilenia tylnych g這郾ik闚 wed逝g
standard闚 z lat siedemdziesi徠ych.

Moje g這郾iki s z zesz貫go roku Smile

Te nie s康z 瞠by kto co takiego teraz robi :)

Pozdrawiam

DD

Piotr Gaka
Guest

Fri Jun 23, 2017 11:05 am   



W dniu 2017-06-23 o 11:49, Dariusz Dorochowicz pisze:
Quote:
Takie warto軼i jakie masz w pdf to nie jest ju 瘸dne wyzwanie i nie ma
potrzeby u篡wania elektrolit闚. Dwa wzmacniacze w tym scalaku s
po陰czone do pracy w uk豉dzie mostkowym, chocia chyba da這by si to
po陰czy tak, 瞠by pracowa造 jakby niezale積ie.

Masz na my郵i ten konkretny scalak?
Je郵i tak to nie ogarniam - jeden wzmacniacz robi x -1 z wyj軼ia
drugiego i decyduj o tym po陰czenia do kt鏎ych nie ma dost瘼u.
P.G.

Dariusz Dorochowicz
Guest

Fri Jun 23, 2017 1:03 pm   



W dniu 2017-06-23 o 13:05, Piotr Ga趾a pisze:
Quote:
W dniu 2017-06-23 o 11:49, Dariusz Dorochowicz pisze:
Takie warto軼i jakie masz w pdf to nie jest ju 瘸dne wyzwanie i nie ma
potrzeby u篡wania elektrolit闚. Dwa wzmacniacze w tym scalaku s
po陰czone do pracy w uk豉dzie mostkowym, chocia chyba da這by si to
po陰czy tak, 瞠by pracowa造 jakby niezale積ie.

Masz na my郵i ten konkretny scalak?
Je郵i tak to nie ogarniam - jeden wzmacniacz robi x -1 z wyj軼ia
drugiego i decyduj o tym po陰czenia do kt鏎ych nie ma dost瘼u.

Owszem, ale ma te wyprowadzone jedno wej軼ie - by mo瞠 do u篡cia (o
ile uk豉d polaryzacji nie ma zbyt ma貫j impedancji). Wtedy chyba da這by
si co z tym zrobi odpowiednio 陰cz帷 wej軼ia. Ale to tak na czuja -
nie widz powodu 瞠by si nad tym g喚biej zastanawia. Oczywi軼ie nie
oczekiwa豚ym tu 瘸dnej rozs康nej separacji kana堯w, ale co tam chyba by
si da這 zrobi 瞠by jednak g這郾iki inaczej gra造.
Dok豉dniej to da豚ym "normalny" sygna wej軼iowy na oba wej軼ia, a na 2
dodatkowo sygna z drugiego kana逝. Pewnie te jaki do masy przez
kondensatorek, albo i nie, bo mo積a zr闚nolegli wewn皻rzny dzielnik.
Kwestia odpowiedniego doboru warto軼i rezystor闚 i _co跛 mog這by z tego
wyj嗆. Na tyle _co跛, 瞠by nie mo積a by這 powiedzie 瞠 nie jest stereo.
Oczywi軼ie g這郾iki no to wiadomo jak. Na tym pierwszym pdf-ie troch
lepiej pewne rzeczy wida.

Pozdrawiam

DD

Kamil
Guest

Fri Jun 23, 2017 2:45 pm   



U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:

Quote:
Skoro masz wzmacniacz dwukana這wy (wszystko jedno w kt鏎ej obudowie) to w
czym jest problem?
Do jednego kana逝 pod陰cz g這郾ik w obudowie w kt鏎ej jest ten wzmacniacz,
a do drugiego g這郾ik w tej drugiej obudowie.

Tak jest przewa積ie i tak mam pod陰czone swoje g這郾iki. Natomiast temat
dotyczy:

"Mam do naprawy zestaw mini g這郾ik闚 komputerowych. Pourywane sa przewody i
nie wiem jak pod陰czy".

Czyta貫 to? Z rozp璠u przyj掖em, 瞠 to te jest "normalny" nie oszukany
zestaw. I szuka貫m do tego rozwi您ania. W ko鎍u po陰czy貫m oba g這郾iki
szeregowo i koniec sprawy. O tym te ju pisa貫m.

Dzi瘯uje Dariuszowi za wyczerpuj帷e wyja郾ienia.

Power output at 5.0V, 10% THD+N, 4 2.0 W (typ.)
Power output at 5.0V, 1% THD+N, 8 1.5 W (typ.)

W jednym z pdf s podane powy窺ze wartosci.

W sumie to chyba nie jest scalak typowy dla wzmacniaczy audio.



Pzdr

J.F.
Guest

Fri Jun 23, 2017 3:09 pm   



U篡tkownik "Kamil" napisa w wiadomo軼i grup
U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:
Quote:
Skoro masz wzmacniacz dwukana這wy (wszystko jedno w kt鏎ej
obudowie) to w
czym jest problem?
Do jednego kana逝 pod陰cz g這郾ik w obudowie w kt鏎ej jest ten
wzmacniacz,
a do drugiego g這郾ik w tej drugiej obudowie.

Tak jest przewa積ie i tak mam pod陰czone swoje g這郾iki. Natomiast
temat
dotyczy:
"Mam do naprawy zestaw mini g這郾ik闚 komputerowych. Pourywane sa
przewody i
nie wiem jak pod陰czy".

Czyta貫 to? Z rozp璠u przyj掖em, 瞠 to te jest "normalny" nie
oszukany
zestaw. I szuka貫m do tego rozwi您ania. W ko鎍u po陰czy貫m oba
g這郾iki
szeregowo i koniec sprawy. O tym te ju pisa貫m.

A w srodku na plytce/plytkach masz jeden taki uklad, czy dwa ?

Bo z PDF wynika, ze jeden scalak obsluguje jeden glosnik i nie widze,
jakby go mozna na stereo wykorzystac.

I ciekaw jestem - Chinczyk oszukal, czy * z nie go nie projektant ?

Albo to jakis subwoofer mial wyjsc (ha, ha - srednicy 10 cm ?), z
zalozenia jeden, grajacy sume sygnalow.

Dzi瘯uje Dariuszowi za wyczerpuj帷e wyja郾ienia.

Quote:
Power output at 5.0V, 10% THD+N, 4 2.0 W (typ.)
Power output at 5.0V, 1% THD+N, 8 1.5 W (typ.)
W jednym z pdf s podane powy窺ze wartosci.

Bo jeden dla 4 ohm, a drugi dla 8 ohm.

Quote:
W sumie to chyba nie jest scalak typowy dla wzmacniaczy audio.

Jak chinczyki dali, to widac typowy ... w ChRL :-)

Albo i nie typowy - to pruducent wyprzedal ostatnia partie za bezcen,
a inny Chinczyk kupil Smile
Bo uklad moze i fajny, ale trzeba go 2 sztuki na stereo.


J.

Piotr Gaka
Guest

Fri Jun 23, 2017 4:24 pm   



W dniu 2017-06-23 o 16:45, Kamil pisze:
Quote:
U篡tkownik "Piotr Ga趾a" napisa:

Skoro masz wzmacniacz dwukana這wy (wszystko jedno w kt鏎ej obudowie) to w
czym jest problem?
Do jednego kana逝 pod陰cz g這郾ik w obudowie w kt鏎ej jest ten
wzmacniacz,
a do drugiego g這郾ik w tej drugiej obudowie.

Tak jest przewa積ie i tak mam pod陰czone swoje g這郾iki. Natomiast temat
dotyczy:

"Mam do naprawy zestaw mini g這郾ik闚 komputerowych. Pourywane sa
przewody i
nie wiem jak pod陰czy".

Czyta貫 to?

Tak.

Quote:
Z rozp璠u przyj掖em, 瞠 to te jest "normalny" nie oszukany
zestaw. I szuka貫m do tego rozwi您ania. W ko鎍u po陰czy貫m oba g這郾iki
szeregowo i koniec sprawy. O tym te ju pisa貫m.

Ja te przyj掖em, 瞠 normalny dwukana這wy a dajesz rysunek jednego
kana逝 i piszesz, 瞠 dwa wyj軼ia, a ja widz jedno to si pytam gdzie te
dwa wyj軼ia.
S康zi貫m, 瞠 przez pomy趾 da貫 jaki inny link, czy co.

Nie chcia貫m Ci radzi pod陰czania dwu g這郾ik闚 do jednego toru bo jak
oryginalnie by這 stereo to nie b璠zie to naprawa tylko popsucie.
Bra貫m te pod uwag (dlatego, 瞠 da貫 rysunek jednego kana逝, a
pisa貫 o dwu g這郾ikach, 瞠 mo瞠 masz w jednym torze dwa g這郾iki (nie
pasuje ca趾iem do poj璚ia minig這郾ik闚, ale kto wie, mo瞠 to wypasione
minig這郾iki). Wtedy mo瞠 wysokotonowy by pod陰czony przez kondensator
(wcale nie elektrolit).

W ka盥ym razie rysunki kt鏎e podlinkowa貫 w 瘸dnym razie nie pasowa造
mi do zestawu g這郾ik闚 komputerowych.

A potem na moje pytanie jeszcze bardziej mi namiesza貫 bo napisa貫, 瞠
normalny dwukana這wy, czy jako tak.
P.G.

Pcimol
Guest

Sun Jun 25, 2017 9:55 am   



On 2017-06-23 16:45, Kamil wrote:
Quote:
...
W sumie to chyba nie jest scalak typowy dla wzmacniaczy audio.

Jest to typowy mostek dla jednego kana逝 i zasilania 5V. Wzmacniacze
mostkowe zazwyczaj nie posiadaj elektrolit闚 na wyj軼iu.

Goto page 1, 2  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Mini g這郾iki

NOWY TEMAT

RTV map News map