RTV forum PL | NewsGroups PL

licznik energi elektrycznej a megnes neodymowy

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - licznik energi elektrycznej a megnes neodymowy

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

MJ
Guest

Mon May 23, 2005 9:12 am   



Zrodlem takiego pola MOGL byc magnes neodymowy.

Zadaj to pytanie dodatkowo na pl.misc.konsumenci i pl.soc.prawo. Uważam, że
słowo "mógł" wyklucza odpowiedzialność karną. Niech wujostwo skontaktuje się
z miejscową Federacją Konsumentów. Jest duża szansa, iż to właśnie ZE będzie
zwracał nadpłacone pieniądze wraz z odsetkami karnymi. Prawdopodobieństwo
popełnienia przestępstwa nie jest równoznaczne z jego popełnieniem, ZE nie
ma żadnych dowodów, domniemywania nie są dowodami dla sądu. Badana partia
liczników mogła mieć wadę produkcyjną, regulacyjną lub umiejscowienia i
producent badając je "zatarł ślady", jego opinia nie będzie wiążąca dla
sądu, ekspertyzę będzie łatwo podważyć.

Z poważaniem
MJ

Tulip
Guest

Mon May 23, 2005 9:43 am   



J.F. napisał(a):

Quote:


Ale jakie pieniadze ? Zawyzony rachunek byc moze nalezy najpierw
zaplacic, ale te 3500 zl to niby za co ?


Dokladnie nie pamietam teraz - ale mniej wiecej tak: kara - ryczalt
bodajze za 3500 kWh (jakies 2500), ekspertyza (jakies 500zl), montaz
nowego licznika (tez chyba kolo 500) i jakies oplaty (to juz grosze)


Quote:
W TV wlasnie leci taka niby reklamowka - przed zakonczeniem
postepowania reklamacyjnego dostawca nie ma prawa tak robic, ale
to dotyczy telefonu .. a moze nie tylko ?

No coz, za 3500 mozna ladny generatorek pradotworczy zakupic i
nawet paliwo do niego - a zwrotu kosztow domagac sie od od ZE :-)

Zreszta psa [trzy] ostre kupic i gonic monterow z posesji :-)



Jak pisalem, gdyby sprawa dotyczyla mnie - to bym ryzykowal odciecie
pradu. W przypadku wujostwa nie moge sobie na to pozwolic.


Quote:
A moze maly liscick do rady nadzworczej przypominajacy ze
przezes UOKiK ma prawo nalozyc kare w wysokosci wielu milionow zl ..

A to z pewnoscia zrobie.

Łukasz
Guest

Mon May 23, 2005 10:24 am   



Użytkownik "Tulip" napisał w wiadomości
Quote:
(...)

Od pewnego czasu takie zagranie stosuje ZE na reklamacje klientów, tzn
licznik zawyża wskazania oni przyjeżdżają z licznikiem wzorcowym znajdują
uchybienia na niekorzyść uzytkownika, tzn licznik zawyża dość
znacznie...zabierają licznik do ekspertyzy i...wymierzają kare za kradzież
prądu i uszkodzenie licznika magnesem neodymowym.Te działania zniechęcają
potencjalnych poszkodowanych do reklamowania zawyżonych rachunków.Czyli ZE
okrada klientów a oni siedzą cicho bo boją się takiego przebiegu
reklamacji.Co najciekawsze na wszystkie znane mi reklamacje reakcja zawsze
była identyczna.
Pozdrawiam

Tomek
Guest

Mon May 23, 2005 5:30 pm   



Quote:
Chcialem napisac na jakas grupe zwiazana z elektryka, nistety chyba nie
ma takiej grup? Pisze wiec chyba na najblizsza tematycznie.
Mam pytanie o nastepujaca sytuacje: trzy rodziny na klatce, trzy
liczniki w jednej skrzynce. Wszytkie wykazalu uszkodzenie (zawyzone
wskazanie na wskutek rozmagnesowania magnesu hamujacego ) - zdaniem
zakladu energetycznego spowodowane dzialaniem magnesu neodymowego, z
tym, ze roznica wskazan w stosunko do miernika wzorcowego byla rozna dla
kazdego licznika - 1 - 120%, 2-250%, 3-300%. Czy moglo to byc
spowodowane, ze jednym magnesem, ktory odzialowywal na pozostale
liczniki? Czy roznica wskazan licznikow moze pokazywac odleglosc od
magnesu? Czy jednak magnes musial dotykac obudowy kazdego licznika, a
roznica wskazan powstaje w sposob losowy? Nie znam sie na tym zupelnie,
a sprawa dotyczy mojego wujostwa (zreszta starszych ludzi) -
prawdopodobienstwo, ze oni cos kombinowali z magnesami uwazam
praktycznie za zerowe, a zaklad energetyczny obciazyl ich kara za probe
kradziezy pradu (zreszta pozostale rodziny na tej klatce rowniez)

Jak na razie większosć wykazuje niezadowolenie. To moze pomyślimy co zrobić żeby
płacić mniej za prąd. Ale nie przez wkręcanie mniejszych żarówek. Tylko tak
zmyślnie. Ostatecznie złodziej złodzieja nie okradnie bo diabeł by sie śmiał. Tomek

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Marcin Stanisz
Guest

Mon May 23, 2005 7:28 pm   



On Mon, 23 May 2005 10:16:06 +0200, Wieslaw Bicz wrote:
Quote:
!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
html
head
meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=ISO-8859-2"
title></title
/head
body text="#000000" bgcolor="#ffffff"
br
br

No właśnie - br, br Smile Dałoby się coś z tym paskudnym HTML-em
zdziałać? Znaczy, żeby go nie było?

Pozdrawiam
--
Marcin Stanisz

"A lie will go round the world before the truth has got its boots on"
Terry Pratchett, "Truth"

Jacek \"Plumpi\"
Guest

Mon May 23, 2005 7:56 pm   



Quote:
Jak na razie większosć wykazuje niezadowolenie. To moze pomyślimy co
zrobić żeby
płacić mniej za prąd. Ale nie przez wkręcanie mniejszych żarówek. Tylko
tak
zmyślnie. Ostatecznie złodziej złodzieja nie okradnie bo diabeł by sie
śmiał. Tomek

Tomku to jest grupa pl.misc.elektronika , a nie pl.rec.złodzieje :)

Jacek "Plumpi"

Tomek
Guest

Mon May 23, 2005 8:14 pm   



Quote:
Jak na razie większosć wykazuje niezadowolenie. To moze pomyślimy co
zrobić żeby
płacić mniej za prąd. Ale nie przez wkręcanie mniejszych żarówek. Tylko
tak
zmyślnie. Ostatecznie złodziej złodzieja nie okradnie bo diabeł by sie
śmiał. Tomek

Tomku to jest grupa pl.misc.elektronika , a nie pl.rec.złodzieje :)

Jacek "Plumpi"


Weż przestań bo dostanę zajadów, a w Ciebie taki mały promyczek wylatujący z

nieba pie.... olnie. I pójdziesz do nieba i będziesz jadł suchy chleb bo dla
Ciebie i papieża nie warto gotować. Załóz w Swojej mądrości taką sytuację. Twój
licznik sie spierdzielił i nalicza za dużo. Z informacji jakie można było
uzyskać w tym wątku wynika że. Jeśli pójdziesz i to zgłosisz to skaleczą Cie na
3,5 tysiaczka. Bo jakoś nie widzę możliwości wygrania z dostawcą prądu. Albo
będziesz siedział cicho i płacił więcej. Zostaje Ci jeszcze przywalenie łomem w
licznik i rżnięcie głupa. Mozesz również wprowadzic zewnętrzną korektę. Taką bez
ingerencji w licznik. Kto Ci każe brać więcej pradu niż zapłaciłeś. Z
praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia kto zrobi korektę. Czy to będzie
ZE czy Ty. Ważne jest żeby nie przeginać. ZE jak zrobi korektę to będzie to
kosztowało jakieś konkretne pieniadze. Jak Ty to też troche wydasz na części.
Ale będziesz przygotowany na taką sytuację. No chyba że sam się boisz że jak
będziesz miał takie coś to pójdziesz na całość. Ale wtedy to jakoś nie będzie
korespondowało z tym co sam napisałeś. Tomek

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Jacek \"Plumpi\"
Guest

Tue May 24, 2005 12:23 pm   



Quote:
Z informacji jakie można było
uzyskać w tym wątku wynika że. Jeśli pójdziesz i to zgłosisz to skaleczą
Cie na
3,5 tysiaczka. Bo jakoś nie widzę możliwości wygrania z dostawcą prądu.
Albo
będziesz siedział cicho i płacił więcej.

Dlatego właśnie odpisałem na post Tulipa, ponieważ uważam, że ze strony ZE
jest skur...em takie podejście i należy je tępić.
Co wcale nie oznacza, że uważam, iż należy ich okradać. Należy być uczciwym,
ale walczyć o swoje racje, kiedy są słuszne.

Quote:
Mozesz również wprowadzic zewnętrzną korektę. Taką bez
ingerencji w licznik. Kto Ci każe brać więcej pradu niż zapłaciłeś. Z
praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia kto zrobi korektę. Czy to
będzie
ZE czy Ty.

O jakiej korekcie mówisz ?

Przecież możesz sobie zainstalować dodatkowy, sprawdzony własny licznik po
to żeby zakwestionować wszelkie nieprawidłowości.

Quote:
Ale będziesz przygotowany na taką sytuację. No chyba że sam się boisz że
jak
będziesz miał takie coś to pójdziesz na całość. Ale wtedy to jakoś nie
będzie
korespondowało z tym co sam napisałeś.

Nie będzie korespondowało z czym ? Chyba niebardzo się rozumiemy.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to spróbuj zrozumieć to co napisałem:
Chociaż teoretycznie wiem jak to można zrobić to nie jestm złodziejem. Nie
okradałem ZE i nie mam zamiaru okradać, ani nie mam zamiaru pomagać komuś w
celu okradania, nawet jeżeli chodziłoby o okradanie ZE. I wcale nie dlatego,
że się czegoś lub kogoś boję - uważam taką rzecz za złodziejstwo i nie widzę
różnicy pomiędzy kradzieżą prądu czy twojego lub mojego telewizora. Zarówno
jedno jak i drugie jest skur...em, które należy tępić i to najlepiej w
"zarodku" jak w twoim przypadku :)

Jacek "Plumpi"

ADAM
Guest

Tue May 24, 2005 3:16 pm   



Użytkownik "Tomek" <kogutek4_at_op.pl> napisał w wiadomości
news:5f1f.00001602.4292214c_at_newsgate.onet.pl...
Quote:
Chcialem napisac na jakas grupe zwiazana z elektryka, nistety chyba nie
ma takiej grup? Pisze wiec chyba na najblizsza tematycznie.
Mam pytanie o nastepujaca sytuacje: trzy rodziny na klatce, trzy
liczniki w jednej skrzynce. Wszytkie wykazalu uszkodzenie (zawyzone
wskazanie na wskutek rozmagnesowania magnesu hamujacego ) - zdaniem
zakladu energetycznego spowodowane dzialaniem magnesu neodymowego, z
tym, ze roznica wskazan w stosunko do miernika wzorcowego byla rozna dla
kazdego licznika - 1 - 120%, 2-250%, 3-300%. Czy moglo to byc
spowodowane, ze jednym magnesem, ktory odzialowywal na pozostale
liczniki? Czy roznica wskazan licznikow moze pokazywac odleglosc od
magnesu? Czy jednak magnes musial dotykac obudowy kazdego licznika, a
roznica wskazan powstaje w sposob losowy? Nie znam sie na tym zupelnie,
a sprawa dotyczy mojego wujostwa (zreszta starszych ludzi) -
prawdopodobienstwo, ze oni cos kombinowali z magnesami uwazam
praktycznie za zerowe, a zaklad energetyczny obciazyl ich kara za probe
kradziezy pradu (zreszta pozostale rodziny na tej klatce rowniez)

Jak na razie większosć wykazuje niezadowolenie. To moze pomyślimy co
zrobić żeby
płacić mniej za prąd. Ale nie przez wkręcanie mniejszych żarówek. Tylko
tak
zmyślnie. Ostatecznie złodziej złodzieja nie okradnie bo diabeł by sie
śmiał. Tomek

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl


To ze ZE oszukuja kazdy chyba wie, a niektórzy przekonali sie osobiście
(ostatnio w UWADZE na TVN było o tym, i jest tu:
http://uwaga.onet.pl/1229008,archiwum.html).
Ja tez byłbym ciekawy róznych metod wpływania na liczniki energi a takze
samej szczegółowej budowy tychze urzadzeń. Jesli chodzi o magnes neodymowy
to rzeczywiście moze on rozmagnesować magnes stały który jest w kazdym
mechanicznym liczniku bo magnes neodymowy jest znacznie silniejszy od tego w
liczniku z "alinco". Moze ale nie musi zalezy to od tego jak zostanie
przyłozony i dlatego warto poznac budowe licznika . Dodatkowo powoduje on
trudne do usuniecia a łatwo wykrywalne namagnesowanie metalowych cześci
licznika co też dyskwalifikuje ta metode. Słyszałem o metodach wpływania na
licznik poprzez przekompensowanie ( podobno niektóre modele liczników przy
cos fi <0,5 potrafia krecić sie do tyłu ) lub odkształcanie napiecia w
sieci w celu zwiekszenia zawartości harmonicznych przy których niektóre
liczniki głupieja. Pierwsza z metod moze polegać na dołaczeniu odpowiednio
duzej indukcyjnosci a druga wymagałaby zrobienia odpowiedniego układu
elektronicznego podobnego do zasilacza impulsowego. Sposoby oszukiwania
liczników zostały doskonale opanowane przez naszych wschodnich sąsiadów i na
ich stronach nalezałoby szukać "własciwych" rozwiazań. Może ktoś biegły w
jezyku rosyskim poszuka czegoś i umiesci tu linki.

Rozpowszechnienie mądrych sposobów oszukiwania liczników (jezeli wogóle
takie są) bedzie korzystne dla nas wszyskich (tych uczciwych) gdyz ZE
bedą zmuszone wymienić liczniki na nowoczesne, elektroniczne które oszukać
trudno ale i nie myla sie one tak czesto na niekorzyść odbiorców energii. Az
dziwi mie że niezrobiono tego jeszcze (myśle liczniki elektroniczne nie sa
dużo drozsze niż mechaniczne), pewnie dlatego że ZE maja wieksze zyski
dzieki urzywaniu staroci.

Jesli chodzi o autora wątku to zostaje mu tylko droga sądowa, mało
prawdopodobne aby sąd uwierzył aby wszyscy sąsiedzi kombinowali z magnesami
szczególnie jezeli są to ludzie starsi, płacący niskie rachunki itd. Warto
tez sprawe zgłosic na policje w celu ustalenia ewentualnego " sprawcy
podłozenia magnesu". Oczywiście policja sprawe umozy z powodu "niewykrycia
sprawców" a to bedzie też argumentem dla sadu. Trzeba tez sprawdzć czy te
liczniki przypadkiem nie pochodza z tej samej serii produkcyjnej (moze była
wadliwa). Autor napisał "dostepne dla lokatorów a niedostepne dla osób z
zewnatrz" , przeciez mozna powiedzieć ze przez jakiś czas skrzynka była
otwarta , a pózniej została zamknieta.

Tak mi sie teraz wydaje magnes neodymowy jest najlepszym narzedziem zemsty
na nielubianych sąsiadach, nauczycielach , przełozonych w pracy itd. Koszt w
sumie niewielki (nawet za darmo bo w kazdym dysku twardym jest taki magnes)
a jaki efekt , niedość że stracą kasę to jeszcze staną sie złodziejami! W
tej Polsce to juz wszystko sie moze zdarzyć.

krychu (musk)
Guest

Tue May 24, 2005 4:33 pm   



Moim zdaniem taka ekspertyza, żeby była wiarygodna, w ogóle nie powinna mieć
charakteru spekulacji. To, że coś "mogło" wcale nie znaczy - co właśnie
napisałeś - że było. W przypadku, gdyby wystąpiły jeszcze inne czynniki
wskazujące na winę w/w może to przypuszczenie odegrało by jakąś rolę. Była
ostatnio na TVN przedstawiana inna, lecz nieco podobna sprawa. Technicy z
laboratorium (chyba) STOEN-u nieoficjalnie przyznali, że licznik jest
wadliwy, ale dział zajmujący się ściąganiem pieniążków od klientów dalej
dzielnie tkwił przy swoim, oświadczając, że niby wyniki pomiarów
potwierdziły sprawność licznika. Przedstawiciel jakiejś organizacji
konsumenckiej oświadczył, że zachowanie zakładu energetycznego jest
irracjonalne, bo sprawa w sądzie na pewno rozegrała by się na korzyść
klienta.

--
pozdr.
krychu (musk)
"Jaka jest różnica między politykiem a politologiem?
- taka jak między kryminalistą a kryminologiem!"

krychu (musk)
Guest

Tue May 24, 2005 4:44 pm   



nie gwoli straszenia, ale należy też pamiętać o tych magicznych 250 złotych,
i tym co się wiąże z przekroczeniem tej sumki podczas pewnych, niechlubnych
zachowań. Ja się zgadzam z Jackiem. To, że niektóre ZE stosują taką politykę
wobec klienta nie znaczy, że należy się posuwać do złodziejstwa. Tym
bardziej, że takim procederem można poważnie zaszkodzić, ale chyba tylko
sobie.

--
pozdr.
krychu (musk)
"Jaka jest różnica między politykiem a politologiem?
- taka jak między kryminalistą a kryminologiem!"

badworm
Guest

Tue May 24, 2005 5:07 pm   



ADAM napisał(a):
Quote:
Ja tez byłbym ciekawy róznych metod wpływania na liczniki energi a takze
samej szczegółowej budowy tychze urzadzeń. Jesli chodzi o magnes neodymowy
to rzeczywiście moze on rozmagnesować magnes stały który jest w kazdym
mechanicznym liczniku bo magnes neodymowy jest znacznie silniejszy od tego w
liczniku z "alinco". Moze ale nie musi zalezy to od tego jak zostanie
przyłozony i dlatego warto poznac budowe licznika . Dodatkowo powoduje on
trudne do usuniecia a łatwo wykrywalne namagnesowanie metalowych cześci
licznika co też dyskwalifikuje ta metode. Słyszałem o metodach wpływania na
licznik poprzez przekompensowanie ( podobno niektóre modele liczników przy
cos fi <0,5 potrafia krecić sie do tyłu ) lub odkształcanie napiecia w
sieci w celu zwiekszenia zawartości harmonicznych przy których niektóre
liczniki głupieja. Pierwsza z metod moze polegać na dołaczeniu odpowiednio
duzej indukcyjnosci a druga wymagałaby zrobienia odpowiedniego układu
elektronicznego podobnego do zasilacza impulsowego. Sposoby oszukiwania
liczników zostały doskonale opanowane przez naszych wschodnich sąsiadów i na
ich stronach nalezałoby szukać "własciwych" rozwiazań. Może ktoś biegły w
jezyku rosyskim poszuka czegoś i umiesci tu linki.

Co do budowy po kup licznik i sobie go rozbierz lub poszukaj w książkach
do metrologii. A co do oszukiwania - jak już ktoś kiedyś tutaj napisał
to obecnie duża część liczników jest zabezpieczona przed kręceniem się w
drugą stronę a pomysł z harmonicznymi sobie odpuść - jak zaczniesz za
dużo śmiecić w sieci to prędzej czy później o tym się dowiedzą i
namierzą źródło zakłóceń. A generalnie to zaparz sobie melisy i się
troszkę uspokój - to, że ktoś jest okradany przez zakład energetyczny
nie zanczy, że inny ma prawo okradać tenże zakład. A linków do źródeł
jak oszukać licznik nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieści a Ci co
wiedzą jak to zrobić będą siedzieli cicho bo w internecie nie ma
_anonimowości_.

Quote:
Rozpowszechnienie mądrych sposobów oszukiwania liczników (jezeli wogóle
takie są) bedzie korzystne dla nas wszyskich (tych uczciwych) gdyz ZE
bedą zmuszone wymienić liczniki na nowoczesne, elektroniczne które oszukać
trudno ale i nie myla sie one tak czesto na niekorzyść odbiorców energii. Az
dziwi mie że niezrobiono tego jeszcze (myśle liczniki elektroniczne nie sa
dużo drozsze niż mechaniczne), pewnie dlatego że ZE maja wieksze zyski
dzieki urzywaniu staroci.

Różnica w cenie jest dosyć wyraźna - zwykły licznik kosztuje w markecie
koło 30PLN a elektroniczny to ZTCP koszt ponad 100PLN.
--
Bad Worm badworm{"a" w kolku}post[punkt]pl
GG# 2400455 ICQ# 320399066
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=24
http://browsehappy.pl/

Tomek
Guest

Tue May 24, 2005 5:41 pm   



Quote:
Dlatego właśnie odpisałem na post Tulipa, ponieważ uważam, że ze strony ZE
jest skur...em takie podejście i należy je tępić.
Co wcale nie oznacza, że uważam, iż należy ich okradać. Należy być uczciwym,
ale walczyć o swoje racje, kiedy są słuszne.
Ktoś zamieścił linka do podobnej sprawy. Poszkodowana pewno nie dożyje

zakończenia. Mozesz walczyć. Nikt Ci nie zabrania.
Quote:
O jakiej korekcie mówisz ?
Jak Twój licznik będzie oszukiwał na Twoją niekorzyść o 30% to wprowadzasz

korektę za pomocą zewnętrznego urządzenia na 30%. Nie łazisz do ZE. Nikt Ci nie
wmawia że ich oszukujesz. Nie kradniesz. Nie płacisz kary.
Quote:
Przecież możesz sobie zainstalować dodatkowy, sprawdzony własny licznik po
to żeby zakwestionować wszelkie nieprawidłowości.
W tym linku tak było. I to ZE założył nowy licznik. Ten licznik pokazał 3 razy

mniejsze zuzycie. Jakiś niezalezny ekspert powiedział że niemożliwe żeby ta
osoba wyciągnęła tyle pradu. I ZE na koniec stwierdził ze i tak musi płacić.
Własny licznik możesz sobie w buty wsadzić. Skoro założyli swój i nic to nie dało.
Quote:
Ale będziesz przygotowany na taką sytuację. No chyba że sam się boisz że
jak
będziesz miał takie coś to pójdziesz na całość. Ale wtedy to jakoś nie
będzie
korespondowało z tym co sam napisałeś.

Chociaż teoretycznie wiem jak to można zrobić to nie jestm złodziejem. Nie
okradałem ZE i nie mam zamiaru okradać, ani nie mam zamiaru pomagać komuś w
celu okradania, nawet jeżeli chodziłoby o okradanie ZE. I wcale nie dlatego,
że się czegoś lub kogoś boję - uważam taką rzecz za złodziejstwo i nie widzę
różnicy pomiędzy kradzieżą prądu czy twojego lub mojego telewizora. Zarówno
jedno jak i drugie jest skur...em, które należy tępić i to najlepiej w
"zarodku" jak w twoim przypadku Smile
Jak ktoś pisze ze nie jest złodziejem to ja zadaje swoje sztandarowe pytanie.

Czy zawsze oddałeś co pożyczyłeś. Czy nigdy nie miałeś pirackiej płyty. Czy
nigdy nie używałeś pirackiego progrmu. Czy nigdy nie jechałeś tramwajem bez
bilety. Czy ...... Mozna jeszcze zadać wiele takich pytań. Jeśli w jednym z tych
przykładów odpowiesz sobie tak że nie spełniasz warunku bycia uczciwym to
wszystkie próby pokazania siebie jako matki Teresy z Kalkuty biorą w łeb. Nie
znam nawet jednego człowieka nie będącego złodziejem. I co prawda istnieje
prawdopodobieństwo że Ty jesteś uczciwy. Ale i tak w to nie wierzę. Złodziejem
sie jest nie dlatego że się ukradło prąd, telewizor czy miliard złotych. Wartość
nie ma znaczenia, liczy się fakt. Tomek



--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

pw
Guest

Wed May 25, 2005 9:32 am   



Quote:
Weż przestań bo dostanę zajadów, a w Ciebie taki mały promyczek wylatujący
z nieba pie.... olnie. I pójdziesz do nieba i będziesz jadł suchy chleb bo
dla Ciebie i papieża nie warto gotować.

To że nie jesteś zadowolony z czyjejś wypowiedzi to nie jest powód, aby
obrażać uczucia wierzących...

RoMan Mandziejewicz
Guest

Wed May 25, 2005 9:46 am   



Hello pw,

Wednesday, May 25, 2005, 12:32:06 PM, you wrote:

Quote:
Weż przestań bo dostanę zajadów, a w Ciebie taki mały promyczek wylatujący
z nieba pie.... olnie. I pójdziesz do nieba i będziesz jadł suchy chleb bo
dla Ciebie i papieża nie warto gotować.
To że nie jesteś zadowolony z czyjejś wypowiedzi to nie jest powód, aby
obrażać uczucia wierzących...

A gdzie widzisz obrazę jakichkolwiek uczuć? Czytam we wszystkie strony
i znaleźć nie mogę.

--
Best regards,
RoMan mailto:roman_at_pik-net.pl

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - licznik energi elektrycznej a megnes neodymowy

NOWY TEMAT

RTV map News map