RTV forum PL | NewsGroups PL

KARTA TV

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - KARTA TV

Goto page 1, 2  Next

Guest

Mon Apr 24, 2006 2:36 pm   



Czy i w jaki sposób zrobic prosta karte tv, moze byc na usb.
chodzi mi o najprostszy model, byleby mozna programy ogladac

Darek
Guest

Mon Apr 24, 2006 2:39 pm   



Quote:
Czy i w jaki sposób zrobic prosta karte tv, moze byc na usb.
chodzi mi o najprostszy model, byleby mozna programy ogladac

co znaczy zrobic? Smile
Chcesz wytrawiac plytke, lutowac scalaki i pisac do tego oprogramowanie? Wink
To dopiero wyjdzie drogo...

Najprostszy model(czytaj najtanszy), najprosciej kupic w sklepie.

Pozdrawiam
Darek

Guest

Mon Apr 24, 2006 3:15 pm   



to niema takich gotowych rozwiazan??

PAndy
Guest

Mon Apr 24, 2006 3:19 pm   



<raf2001_at_interia.pl> wrote in message
news:1145891730.674383.261220_at_i39g2000cwa.googlegroups.com...
Quote:
to niema takich gotowych rozwiazan??

sa

poszukaj EVM producentow ukladow scalonych stosowanych w typowych
konstrukcjach kart TV (np Conexant, Philips)
koszt EVM to ok 200 - 600$

Guest

Mon Apr 24, 2006 3:47 pm   



eeeeeeeee to wole najtansza karte tv - ale chodzilo mi glównie o
zrobienie takiej karty

Krzych
Guest

Mon Apr 24, 2006 4:55 pm   



jest tego mnostwo
http://www.allegro.pl/item99042349_okazja_nowy_tuner_winfast_usb_palmtop_2_lata_gwa.html
http://www.allegro.pl/item99454397_hit_tv_analogowa_i_cyfrowa_do_pc_i_notebooka_usb.html
http://www.allegro.pl/item100153571_wintv_usb_hauppauge_tuner_tv_na_usb.html
http://www.allegro.pl/item100404971_gericom_tv_tuner_usb_2_0.html


Uzytkownik <raf2001_at_interia.pl> napisal w wiadomosci
news:1145889384.753898.194040_at_u72g2000cwu.googlegroups.com...
Czy i w jaki sposób zrobic prosta karte tv, moze byc na usb.
chodzi mi o najprostszy model, byleby mozna programy ogladac

PAndy
Guest

Mon Apr 24, 2006 6:12 pm   



<raf2001_at_interia.pl> wrote in message
news:1145893639.240792.227340_at_u72g2000cwu.googlegroups.com...
eeeeeeeee to wole najtansza karte tv - ale chodzilo mi glównie o
zrobienie takiej karty

No to masz zestaw do zrobienia... chciales zrobic - Darek juz napisal Ci
ze najtaniej wyjdzie kupic karte - nie pobijesz miliona chinczykow
pracujacych za miske ryzu...

sundayman
Guest

Mon Apr 24, 2006 8:29 pm   



Uzytkownik <raf2001_at_interia.pl> napisal w wiadomosci
news:1145891730.674383.261220_at_i39g2000cwa.googlegroups.com...
Quote:
to niema takich gotowych rozwiazan??



he...he...ale sie kolega fajnie zdziwil... Smile TV tez kolega chce poskladac,
zamiast kupic ? :)

pozdr.

KILu
Guest

Tue Apr 25, 2006 8:57 am   



sundayman, napisales:
Quote:
he...he...ale sie kolega fajnie zdziwil... Smile TV tez kolega chce
poskladac, zamiast kupic ? Smile

Znam ludzi, dla których sygnał to sygnał i możliwość "dodania" analogowego
tunera TV czy radia do jakiegoś sprzętu tylko przez dorobienie wtyczki i
dodanie odpowiedniej opcji w firmware'rze jest sprawę oczywistą. Smile
Podejrzewam, że kolega oczekiwał odpowiedzi w rodzaju "kupujesz wtyczkę,
układ TV1002x, podłączasz pierwszą nóżkę do baterii 9V, drugą i trzecią do
pinów w USB, czwartą łączysz z piątą przez kondensator, dołączasz wtyczkę
przez rezystor 100 ohm i masz tuner". :)

k,

Łukasz Bolesta
Guest

Tue Apr 25, 2006 10:47 am   



Użytkownik "sundayman" <sundayman_at_poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:e2jcfb$ujq$1_at_news.onet.pl...
Quote:

Uzytkownik <raf2001_at_interia.pl> napisal w wiadomosci
news:1145891730.674383.261220_at_i39g2000cwa.googlegroups.com...
to niema takich gotowych rozwiazan??



he...he...ale sie kolega fajnie zdziwil... Smile TV tez kolega chce
poskladac,
zamiast kupic ? Smile
Eee zejdz z kolegi - mam sasiada inzyniera eletronika (teraz juz starszej

daty) ktory tak jakos ze dwadziescia lat temu
z braku laku (bo raczej nie z braku kasy czy sprzetu) poskladal sobie
samodzielnie 14-calowy kolorowy TV... (o ile
dobrze pamietam korzystal z fabrycznego sevice manuala ale TV zbudowal od
deski do deski sam, laminat itp)

Pozdrawiam!
LB

sundayman
Guest

Tue Apr 25, 2006 11:37 am   



Quote:
Eee zejdz z kolegi - mam sasiada inzyniera eletronika (teraz juz starszej
daty) ktory tak jakos ze dwadziescia lat temu
z braku laku (bo raczej nie z braku kasy czy sprzetu) poskladal sobie
samodzielnie 14-calowy kolorowy TV... (o ile
dobrze pamietam korzystal z fabrycznego sevice manuala ale TV zbudowal od
deski do deski sam, laminat itp)

Nie, no , ja nic nie mam do kolegi...TV też można oczywiście zrobić, tylko -
po co ?
A o ile używany tuner kupisz na Allegro za 50 zł, to za ile kolega
oczekiwał, że sam złoży - za 10 zł ?
To mnie ubawiło... Ale się nie nabijam aż tak bardzo.

Pozdrowienia.

J.F.
Guest

Tue Apr 25, 2006 4:43 pm   



On Tue, 25 Apr 2006 12:47:55 +0200, Łukasz Bolesta wrote:
Quote:
he...he...ale sie kolega fajnie zdziwil... Smile TV tez kolega chce
poskladac,

Eee zejdz z kolegi - mam sasiada inzyniera eletronika (teraz juz starszej
daty) ktory tak jakos ze dwadziescia lat temu
z braku laku (bo raczej nie z braku kasy czy sprzetu) poskladal sobie
samodzielnie 14-calowy kolorowy TV... (o ile
dobrze pamietam korzystal z fabrycznego sevice manuala ale TV zbudowal od
deski do deski sam, laminat itp)

Sie skladalo masowo, ale to bylo skladanie z gotowych fabrycznych
podzespolow. Trzeba bylo upolowac wszystkie plytki z elementami,
kineskop [z cewkami] obudowe.

J.

MK
Guest

Tue Apr 25, 2006 6:42 pm   



KILu napisał(a):
Quote:
"kupujesz wtyczkę,
układ TV1002x, podłączasz pierwszą nóżkę do baterii 9V, drugą i trzecią do
pinów w USB, czwartą łączysz z piątą przez kondensator, dołączasz wtyczkę
przez rezystor 100 ohm i masz tuner". Smile

masz do tego schemat ? a czy zamiast baterii 9V może być zasilacz ? jaki
kondensator ? :)

MK

dziadek Ben
Guest

Tue Apr 25, 2006 7:45 pm   



Quote:
... ale to bylo składanie z gotowych fabrycznych
podzespołów.
...Trzeba było upolować wszystkie płytki z elementami, ...

....lub gołe laminaty i kompletować elementy (niektóre indukcyjności
przerabiać lub dorabiać samemu).

Quote:
...odbudowe.

....lub zaadaptować skrzynię od podobnego.
Łza się w oku kręci; te szalone lata już nie wrócą, a niedługo skleroza
zabierze także i te wspomnienia Sad((
--
dziadek Ben

[z adresu wytnij co trzeba]

Greg
Guest

Wed Apr 26, 2006 7:22 am   



-- >> "kupujesz wtyczkę,
Quote:
układ TV1002x, podłączasz pierwszą nóżkę do baterii 9V, drugą i trzecią
do
pinów w USB, czwartą łączysz z piątą przez kondensator, dołączasz wtyczkę
przez rezystor 100 ohm i masz tuner". :)

masz do tego schemat ? a czy zamiast baterii 9V może być zasilacz ? jaki
kondensator ? Smile
hint: zwroc uwage na emotikon na koncu wypowiedzi kolegi Smile


Goto page 1, 2  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - KARTA TV

NOWY TEMAT

RTV map News map