RTV forum PL | NewsGroups PL

Jakie SIMy telemetryczne?

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jakie SIMy telemetryczne?

Adam Wysocki
Guest

Fri Jan 12, 2018 12:49 am   



Hej,

Teoretycznie nie ta grupa, ale zastosowanie elektroniczne, a karta do
modemu GPRS, więc kto jak nie Wy może wiedzieć :)

Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G), niewielki
transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie). Użytek prywatny,
detal (u mnie 2 sztuki, u znajomego kolejne 3). Praca w kraju, ale dobrze
gdyby w roamingu też sobie poradziły (za dodatkową opłatą, w wyjątkowej
sytuacji -- byle można było tę opłatę zrobić zdalnie).

Jaka jest obecnie najlepsza oferta (najlepsza, czyli najdłużej ważne konto
i najtańsze koszty obsługi / przedłużania takiej karty)? Z czego Wy
korzystacie w swoich projektach?

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

Grzexs
Guest

Fri Jan 12, 2018 2:24 am   





J.F.
Guest

Fri Jan 12, 2018 1:42 pm   



Użytkownik "Adam Wysocki" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:p38plo$206$1$gof_at_news.chmurka.net...
Quote:
Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G),
niewielki
transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie). Użytek
prywatny,

A moze byc przez internet ?

Virgin na karte z pakietem Freemium.
Co miesiac masz 300MB, 30 min i 30 SMS za darmo ...

Wady - po pol roku pakiet sie nie przedluza sam, trzeba ustawic na
nowo - mozna SMS, mozna przez WWW.

Dobrze byloby miec w pogramie przekierowanie SMS, tzn program odbierze
i wysle gdzies.

Ale jak rozlicza polaczenia typu dane to nie wiem ..

J.

J.F.
Guest

Fri Jan 12, 2018 3:34 pm   



Użytkownik "Adam Wysocki" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:p3agbc$n6t$1$gof_at_news.chmurka.net...
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:
Quote:
Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G),
niewielki transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie).
Użytek
prywatny,

A moze byc przez internet ?

Właśnie to miałem na myśli. Teraz widzę, że "dane" można też
zrozumieć
jako "dzwonię na dedykowany numer i wysyłam" Smile

Mozna, i dawniej tak bylo najprosciej ... ale masz racje, to chyba nie
GPRS :-)

Quote:
Virgin na karte z pakietem Freemium.
Co miesiac masz 300MB, 30 min i 30 SMS za darmo ...
Wady - po pol roku pakiet sie nie przedluza sam, trzeba ustawic na
nowo - mozna SMS, mozna przez WWW.
A ile to kosztuje? Widzę na stronie Virgin, że 0zł, ale nie wierzę Smile

Zero. Byc moze jakies drobne doladowanie trzeba raz na rok.

Quote:
Dobrze byloby miec w pogramie przekierowanie SMS, tzn program
odbierze
i wysle gdzies.
A ten SMS będzie do czegoś potrzebny? Czy to tylko przypomnienie o
bliskim
końcu ważności karty? Bo jeśli przypomnienie, to mogę sobie w
kalendarzu
ustawić, byle dało się też sprawdzić online.

Raz na pol roku przychodzi "minelo 6 miesiecy - pakiet freemium nie
zostanie przedluzony".
Dziala dalej - ale za pieniadze.
Do tego akurat kalendarz wystarczy, ale moga sie pojawic jakies inne
wazne wiadomosci.

Przy czym, przekazywanie SMS wydaje sie wzglednie prosta funkcja,
skoro i tak masz kupe programu do obslugi internetu.
Na pewno sie przyda w przyszlosci :-)

J.

Adam Wysocki
Guest

Fri Jan 12, 2018 4:22 pm   



J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G),
niewielki transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie). Użytek
prywatny,

A moze byc przez internet ?

Właśnie to miałem na myśli. Teraz widzę, że "dane" można też zrozumieć
jako "dzwonię na dedykowany numer i wysyłam" :)

Quote:
Virgin na karte z pakietem Freemium.
Co miesiac masz 300MB, 30 min i 30 SMS za darmo ...

Wady - po pol roku pakiet sie nie przedluza sam, trzeba ustawic na
nowo - mozna SMS, mozna przez WWW.

A ile to kosztuje? Widzę na stronie Virgin, że 0zł, ale nie wierzę :)

Quote:
Dobrze byloby miec w pogramie przekierowanie SMS, tzn program odbierze
i wysle gdzies.

A ten SMS będzie do czegoś potrzebny? Czy to tylko przypomnienie o bliskim
końcu ważności karty? Bo jeśli przypomnienie, to mogę sobie w kalendarzu
ustawić, byle dało się też sprawdzić online.

Quote:
Ale jak rozlicza polaczenia typu dane to nie wiem ..

Nie, chodzi o Internet :)

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

Adam Wysocki
Guest

Fri Jan 12, 2018 4:23 pm   



Grzexs <gwtx_at_usun-to-go2.pl> wrote:

Quote:
Jeśli przebolejesz konieczność wysłania raz na pół roku kodu i
konieczność doładowania raz na rok 5 PLN, to Virgin Mobile Freemium być
może Cię zadowoli - dają 300 MB na miesiąc.

5zł / rok to jak za darmo. To wystarczy, biorę. Dzięki!

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

Adam Wysocki
Guest

Fri Jan 12, 2018 4:24 pm   



Grzexs <gwtx_at_usun-to-go2.pl> wrote:

Quote:
Jeśli przebolejesz konieczność wysłania raz na pół roku kodu i

Tylko jeszcze... co to za kod, i skąd się go wysyła? Z tej karty, która
będzie w modemie? Nie można tego obejść?

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

Adam Wysocki
Guest

Fri Jan 12, 2018 4:39 pm   



J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:

Quote:
Właśnie to miałem na myśli. Teraz widzę, że "dane" można też zrozumieć
jako "dzwonię na dedykowany numer i wysyłam" :)

Mozna, i dawniej tak bylo najprosciej ... ale masz racje, to chyba nie
GPRS Smile

VPS, na którym otworzę port, jest tańszy (i już go mam) niż dedykowany
numer z modemem :)

Quote:
A ile to kosztuje? Widzę na stronie Virgin, że 0zł, ale nie wierzę :)

Zero. Byc moze jakies drobne doladowanie trzeba raz na rok.

Ok, czyli w praktyce zero.

Quote:
A ten SMS będzie do czegoś potrzebny? Czy to tylko przypomnienie o
bliskim końcu ważności karty? Bo jeśli przypomnienie, to mogę sobie w
kalendarzu ustawić, byle dało się też sprawdzić online.

Raz na pol roku przychodzi "minelo 6 miesiecy - pakiet freemium nie
zostanie przedluzony". Dziala dalej - ale za pieniadze.

A nie da się włączyć gdzieś w "portalu klienta" (czy jak to się nazywa)
puszczenia takiego powiadomienia na maila?

Quote:
Do tego akurat kalendarz wystarczy, ale moga sie pojawic jakies inne
wazne wiadomosci.

W sumie nie są to karty typowo do telemetrii, więc operator może
oczekiwać, że klient odczyta SMSa...

Z drugiej strony nie ma chyba obowiązku odczytywania SMSów (w sensie,
jakby nagle zmienili taryfę i zaczęli naliczać jak za zboże, to chyba
muszą mnie o tym powiadomić w inny sposób, niż SMSem lub telefonem?).

Quote:
Przy czym, przekazywanie SMS wydaje sie wzglednie prosta funkcja,
skoro i tak masz kupe programu do obslugi internetu.

Nie taką kupę, modem sam obsługuje TCP i UDP :)

--
[ Email: a_at_b a=grp b=chmurka.net ]
[ Web: http://www.chmurka.net/ ]

sirapacz
Guest

Fri Jan 12, 2018 5:42 pm   



W dniu 2018-01-12 o 15:24, Adam Wysocki pisze:
Quote:
Grzexs <gwtx_at_usun-to-go2.pl> wrote:

Jeśli przebolejesz konieczność wysłania raz na pół roku kodu i

Tylko jeszcze... co to za kod, i skąd się go wysyła? Z tej karty, która
będzie w modemie? Nie można tego obejść?


https://virginmobile.pl/pomoc/karta/ile-musze-doladowac-aby-konto-bylo-wazne-rok

możesz przelewem:)

Grzexs
Guest

Sat Jan 13, 2018 7:07 pm   



W dniu 2018-01-12 o 15:24, Adam Wysocki pisze:
Quote:
Grzexs <gwtx_at_usun-to-go2.pl> wrote:

Jeśli przebolejesz konieczność wysłania raz na pół roku kodu i

Tylko jeszcze... co to za kod, i skąd się go wysyła? Z tej karty, która
będzie w modemie? Nie można tego obejść?

To kod *222*000#.

--
Grzexs

Grzexs
Guest

Sat Jan 13, 2018 7:11 pm   



W dniu 2018-01-12 o 15:39, Adam Wysocki pisze:
Quote:
J.F. <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> wrote:

Z drugiej strony nie ma chyba obowiązku odczytywania SMSów (w sensie,
jakby nagle zmienili taryfę i zaczęli naliczać jak za zboże, to chyba
muszą mnie o tym powiadomić w inny sposób, niż SMSem lub telefonem?).

Przy czym, przekazywanie SMS wydaje sie wzglednie prosta funkcja,
skoro i tak masz kupe programu do obslugi internetu.

Nie taką kupę, modem sam obsługuje TCP i UDP Smile

Jeśli chodzi o smsy, jakie przysyłają, to mnie przysyłali takie w stylu
"aktywuj płatne pakiety". No i ten ostrzegający o konieczności wysłanie
tego magicznego kodu po pół roku.

--
Grzexs

jacek pozniak
Guest

Sun Jan 14, 2018 10:42 am   



Adam Wysocki wrote:

Quote:
Hej,

Teoretycznie nie ta grupa, ale zastosowanie elektroniczne, a karta do
modemu GPRS, więc kto jak nie Wy może wiedzieć :)

Osobiście używam kart telemetrycznych jednego z operatorów (ewentualne info

na priv), około 2,8zł/szt./mc netto. Warunek jest taki, że trzeba kupić
pakiet minimum 15 szt. Umowa na 2 lata. Ilość danych nieograniczona.

Transfer niezbyt szybki; w sam raz do M2M.

Pozdrawiam

jp

Quote:
Potrzebuję kilku kart telemetrycznych -- tylko dane (GPRS, 2G), niewielki
transfer (nie będzie więcej niż 15-20 MB miesięcznie). Użytek prywatny,
detal (u mnie 2 sztuki, u znajomego kolejne 3). Praca w kraju, ale dobrze
gdyby w roamingu też sobie poradziły (za dodatkową opłatą, w wyjątkowej
sytuacji -- byle można było tę opłatę zrobić zdalnie).

Jaka jest obecnie najlepsza oferta (najlepsza, czyli najdłużej ważne konto
i najtańsze koszty obsługi / przedłużania takiej karty)? Z czego Wy
korzystacie w swoich projektach?


--
jp

www.flowservice.pl
www.flowsystem.pl

AS
Guest

Sun Jan 14, 2018 7:31 pm   





elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jakie SIMy telemetryczne?

NOWY TEMAT

RTV map News map