RTV forum PL | NewsGroups PL

jak w silniku wykrywany jest zap這n?

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - jak w silniku wykrywany jest zap這n?

Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mirek
Guest

Thu Aug 10, 2017 5:22 pm   



Na jakiej podstawie sterownik silnika benzynowego wykrywa, 瞠 dosz這 do
prawid這wego zap這nu?

Przychodzi mi do g這wy:
rezystancja wy豉dowania na 鈍iecy
czujnik spalania stukowego
sonda lambda

A mo瞠 wszystko razem?

--
Mirek.

Pcimol
Guest

Thu Aug 10, 2017 6:13 pm   



On 2017-08-10 19:22, Mirek wrote:
Quote:
Na jakiej podstawie sterownik silnika benzynowego wykrywa, 瞠 dosz這 do
prawid這wego zap這nu?

Przychodzi mi do g這wy:
rezystancja wy豉dowania na 鈍iecy
czujnik spalania stukowego
sonda lambda

A mo瞠 wszystko razem?

Chcesz posnu teoretyczne rozwa瘸nia "jak mo積a"?

Czy raczej potrzebujesz informacji jak KONKRETNY sterownik to robi?
(-> service manual)
Bo w徠pi by ka盥y istniej帷y wykrywa zawsze tym samym sposobem.

Marek
Guest

Thu Aug 10, 2017 7:01 pm   



On Thu, 10 Aug 2017 20:13:57 +0200, Pcimol <a_at_b.com> wrote:
Quote:
Bo w徠pi by ka盥y istniej帷y wykrywa zawsze tym samym sposobem.

A w og鏊e wykrywa?? Daje iskr w odpowiednim momencie na postawie
info z czujnika po這瞠nia wa逝, reszta to rachunek
prawdopodobie雟twa.

--
Marek

tck
Guest

Thu Aug 10, 2017 8:02 pm   



U篡tkownik "Marek" <fake_at_fakeemail.com> napisa w wiadomo軼i
news:almarsoft.4393387721203936253_at_news.neostrada.pl...
Quote:
On Thu, 10 Aug 2017 20:13:57 +0200, Pcimol <a_at_b.com> wrote:
Bo w徠pi by ka盥y istniej帷y wykrywa zawsze tym samym sposobem.

A w og鏊e wykrywa?? Daje iskr w odpowiednim momencie na postawie info z
czujnika po這瞠nia wa逝, reszta to rachunek prawdopodobie雟twa.


sk康 wie o wypadaj帷ych zap這nach na danym cylindrze


--
pozdr

Tomasz

tck(at)top.net.pl

Marek
Guest

Thu Aug 10, 2017 8:57 pm   



On Thu, 10 Aug 2017 22:02:46 +0200, "tck" <tck_at_top.Wytnij.net.pl>
wrote:
Quote:
sk康 wie o wypadaj帷ych zap這nach na danym cylindrze

Z czujnika po這瞠nia wa逝? Przy braku zap這nu czas obrotu jest
op騧niony ni przy zap這nie.

--
Marek

Mirek
Guest

Thu Aug 10, 2017 9:34 pm   



On 10.08.2017 22:57, Marek wrote:
Quote:
On Thu, 10 Aug 2017 22:02:46 +0200, "tck" <tck_at_top.Wytnij.net.pl> wrote:
sk康 wie o wypadaj帷ych zap這nach na danym cylindrze

Z czujnika po這瞠nia wa逝? Przy braku zap這nu czas obrotu jest op騧niony
ni przy zap這nie.


No to w ko鎍u wykrywa czy nie? - bo tym samym zaprzeczasz temu co sam
napisa貫 wcze郾iej.
Ale spos鏏 z czujnikiem wa逝 sprytny - o tym nie pomy郵a貫m.

--
Mirek.

Pszemol
Guest

Fri Aug 11, 2017 3:54 am   



"Marek" <fake_at_fakeemail.com> wrote in message
news:almarsoft.4393387721203936253_at_news.neostrada.pl...
Quote:
On Thu, 10 Aug 2017 20:13:57 +0200, Pcimol <a_at_b.com> wrote:
Bo w徠pi by ka盥y istniej帷y wykrywa zawsze tym samym sposobem.

A w og鏊e wykrywa?? Daje iskr w odpowiednim momencie na
postawie info z czujnika po這瞠nia wa逝, reszta to rachunek
prawdopodobie雟twa.

A sk康 si bra豚y komunikat OBDII "P0301 Cylinder 1 Misfire Detected" ?

https://www.yourmechanic.com/article/p0301-obd-ii-trouble-code-cylinder-1-misfire-detected-by-jamahl-walker

Komputer pok豉dowy nie tylko wie, 瞠 by這 wiele zgubionych
wybuch闚 to wie dok豉dnie w kt鏎ym cylindrze...

w籀, w籀 roboczy, w籀
Guest

Fri Aug 11, 2017 3:00 pm   



tak? a jaka jest ta r騜nica w cz瘰totliwo軼i?

w籀, w籀 roboczy, w籀
Guest

Fri Aug 11, 2017 3:01 pm   



ojej dzi瘯ujemy ci panie elita popis/eu za tak merytoryczn odpowied na
zadane pytanie - grantu! grantu! grantu!

w籀, w籀 roboczy, w籀
Guest

Fri Aug 11, 2017 4:06 pm   



kiedy pyta貫m czy podczas pracy silnika pr璠ko軼i chwilowe wa逝 rosn i
spadaj - czyli jednak tak jest?
ciekawi mnie jak to ogarn望 - a ju najbardziej na niskich obrotach...
no i jak rol w tym odgrywa prze這瞠nie - skrzynia - ko豉?

sirapacz
Guest

Fri Aug 11, 2017 4:15 pm   



Quote:
A sk康 si bra豚y komunikat OBDII "P0301 Cylinder 1 Misfire Detected" ?

https://www.yourmechanic.com/article/p0301-obd-ii-trouble-code-cylinder-1-misfire-detected-by-jamahl-walker


Komputer pok豉dowy nie tylko wie, 瞠 by這 wiele zgubionych
wybuch闚 to wie dok豉dnie w kt鏎ym cylindrze...

http://autokult.pl/13449,puk-puk-kto-tam-czujnik-spalania-stukowego
+ informacja kt鏎y cylinder w danym momencie mia zap這n na podstawie
czujnika po這瞠nia wa逝 i sekwencji wy豉dowa na 鈍iecach (zak豉daj帷,
瞠 jedna lub dwie cewki)

Mirek
Guest

Fri Aug 11, 2017 5:24 pm   



On 11.08.2017 18:15, sirapacz wrote:

Quote:
http://autokult.pl/13449,puk-puk-kto-tam-czujnik-spalania-stukowego
+ informacja kt鏎y cylinder w danym momencie mia zap這n na podstawie
czujnika po這瞠nia wa逝 i sekwencji wy豉dowa na 鈍iecach (zak豉daj帷,
瞠 jedna lub dwie cewki)

Ale tam nic nie pisz o wykrywaniu _prawid這wego_ zap這nu.
Zreszt nazwa tego czujnika jest jednoznaczna.
IMHO kolega Marek ma racj.

--
Mirek.

Marek
Guest

Fri Aug 11, 2017 6:38 pm   



On Thu, 10 Aug 2017 22:54:00 -0500, "Pszemol" <Pszemol_at_PolBox.com>
wrote:
Quote:
Komputer pok豉dowy nie tylko wie, 瞠 by這 wiele zgubionych
wybuch闚 to wie dok豉dnie w kt鏎ym cylindrze...

Ake po co mu ta wiedza?

--
Marek

Mirek
Guest

Fri Aug 11, 2017 6:54 pm   



On 11.08.2017 20:38, Marek wrote:
Quote:
On Thu, 10 Aug 2017 22:54:00 -0500, "Pszemol" <Pszemol_at_PolBox.com> wrote:
Komputer pok豉dowy nie tylko wie, 瞠 by這 wiele zgubionych
wybuch闚 to wie dok豉dnie w kt鏎ym cylindrze...

Ake po co mu ta wiedza?


疾by nie podawa paliwa do cylindra, w kt鏎ym nie nast瘼uje zap這n i tym
samym oszcz璠zi katalizator.

--
Mirek.

Marek
Guest

Sat Aug 12, 2017 10:00 am   



On Fri, 11 Aug 2017 20:54:48 +0200, Mirek <mirek_at_null.dev> wrote:
Quote:
疾by nie podawa paliwa do cylindra, w kt鏎ym nie nast瘼uje zap這n
i tym
samym oszcz璠zi katalizator.

Ale moment, ta wiedza, 瞠 nie odpalil jest dopiero *po* podaniu
paliwa, sk康 ma wywrr騜y 瞠 nie odpali bez paliwa?

--
Marek

Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - jak w silniku wykrywany jest zap這n?

NOWY TEMAT

RTV map News map