RTV forum PL | NewsGroups PL

Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

Goto page 1, 2  Next

Maksymilian Dutka
Guest

Wed Jan 02, 2008 11:42 am   



Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

To 瞠 zmienne pole elektromagnetyczne potrafi rozgrza metal to jeszcze
rozumie, ale 瞠 taka p造ta oddaj帷a kilka kW nie zak堯ca wszystkiego w
pobli簑 kilkunastu metr闚 to ju nie rozumie.


--
Pozdrawiam
Maksymilian Dutka

Roman Rog騜
Guest

Wed Jan 02, 2008 1:02 pm   



Maksymilian Dutka pisze:
Quote:
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

To 瞠 zmienne pole elektromagnetyczne potrafi rozgrza metal to jeszcze
rozumie, ale 瞠 taka p造ta oddaj帷a kilka kW nie zak堯ca wszystkiego w
pobli簑 kilkunastu metr闚 to ju nie rozumie.


Ciep這 w p造cie indukcyjnej powstaje w wyniku poch豉niania zmiennego

pola MAGNETYCZNEGO o cz瘰totliwo軼i 25-40 kHz przez specjalne
ferromagnetyczne metalowe naczynia,

Nie mam takiej kuchni ale spodziewam si co najwy瞠j zak堯cania radia AM
na falach d逝gich przez ewentualne harmoniczne

Maksymilian Dutka
Guest

Wed Jan 02, 2008 1:35 pm   



Roman Rog騜 pisze:
Quote:
Maksymilian Dutka pisze:
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

To 瞠 zmienne pole elektromagnetyczne potrafi rozgrza metal to jeszcze
rozumie, ale 瞠 taka p造ta oddaj帷a kilka kW nie zak堯ca wszystkiego w
pobli簑 kilkunastu metr闚 to ju nie rozumie.


Ciep這 w p造cie indukcyjnej powstaje w wyniku poch豉niania zmiennego
pola MAGNETYCZNEGO o cz瘰totliwo軼i 25-40 kHz przez specjalne
ferromagnetyczne metalowe naczynia,

hmm, wydawa這 mi si 瞠 do tego potrzeba kilku MHz...

Quote:

Nie mam takiej kuchni ale spodziewam si co najwy瞠j zak堯cania radia AM
na falach d逝gich przez ewentualne harmoniczne

Ja te w豉郾ie nie mam, i ciekawy jestem co to za ustrojstwo ;)

jak tam jest 25-40kHz to zwierz皻a b璠 szale po w陰czeniu takiej kuchenki.

--
Pozdrawiam
Maksymilian Dutka

John Smith
Guest

Wed Jan 02, 2008 2:55 pm   



Maksymilian Dutka wrote:

Quote:
Roman Rog騜 pisze:

Maksymilian Dutka pisze:

Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

To 瞠 zmienne pole elektromagnetyczne potrafi rozgrza metal to jeszcze
rozumie, ale 瞠 taka p造ta oddaj帷a kilka kW nie zak堯ca wszystkiego w
pobli簑 kilkunastu metr闚 to ju nie rozumie.


Ciep這 w p造cie indukcyjnej powstaje w wyniku poch豉niania zmiennego
pola MAGNETYCZNEGO o cz瘰totliwo軼i 25-40 kHz przez specjalne
ferromagnetyczne metalowe naczynia,


hmm, wydawa這 mi si 瞠 do tego potrzeba kilku MHz...


Metod indukcyjn stal dobrze si nagrzewa ju przy 50Hz. Ma to t
zalet i nagrzewanie zachodzi w ca貫j obj皻o軼i materia逝.
Je瞠li chcemy nagrza tylko powierzchni, to nale篡 zwi瘯szy
cz瘰totliwo嗆.
Widzia貫m taki pokaz, f=9kHz, moc 150kW, kilkana軼ie sekund i stal
o masie kilkuset gram闚 鈍ieci豉 na bia這.
K.

Roman Rog騜
Guest

Wed Jan 02, 2008 3:19 pm   



John Smith pisze:
Quote:


Maksymilian Dutka wrote:

Roman Rog騜 pisze:

Maksymilian Dutka pisze:

Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

To 瞠 zmienne pole elektromagnetyczne potrafi rozgrza metal to jeszcze
rozumie, ale 瞠 taka p造ta oddaj帷a kilka kW nie zak堯ca wszystkiego w
pobli簑 kilkunastu metr闚 to ju nie rozumie.


Ciep這 w p造cie indukcyjnej powstaje w wyniku poch豉niania zmiennego
pola MAGNETYCZNEGO o cz瘰totliwo軼i 25-40 kHz przez specjalne
ferromagnetyczne metalowe naczynia,


hmm, wydawa這 mi si 瞠 do tego potrzeba kilku MHz...


Metod indukcyjn stal dobrze si nagrzewa ju przy 50Hz. Ma to t
zalet i nagrzewanie zachodzi w ca貫j obj皻o軼i materia逝.
Je瞠li chcemy nagrza tylko powierzchni, to nale篡 zwi瘯szy
cz瘰totliwo嗆.
Widzia貫m taki pokaz, f=9kHz, moc 150kW, kilkana軼ie sekund i stal
o masie kilkuset gram闚 鈍ieci豉 na bia這.
K.

Moc to moc

w dodatku wydziela si w ca貫j masie stali a nie przez powierzchni

AW
Guest

Wed Jan 02, 2008 3:39 pm   



Maksymilian Dutka pisze:

Quote:

jak tam jest 25-40kHz to zwierz皻a b璠 szale po w陰czeniu takiej
kuchenki.


E.. tam zwierz皻a. Przy okazji taka p造ta komary odstraszy Smile
--
Pozdrawiam
AW

lwh
Guest

Wed Jan 02, 2008 8:01 pm   



U篡tkownik "Maksymilian Dutka" <maxdutka_at_usunpoczta.onet.pl> napisa w
wiadomo軼i news:flfptd$a97$1_at_atlantis.news.tpi.pl...
Quote:
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

Jak transformator z otwartym rdzeniem i jarzmem, kt鏎e stanowi garnek ?
Czujnik nadpr康owy od陰cza zasilanie, gdy garnka brak ?

Padre_peper
Guest

Wed Jan 02, 2008 9:12 pm   



lwh pisze:
Quote:

U篡tkownik "Maksymilian Dutka" <maxdutka_at_usunpoczta.onet.pl> napisa w
wiadomo軼i news:flfptd$a97$1_at_atlantis.news.tpi.pl...
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

Jak transformator z otwartym rdzeniem i jarzmem, kt鏎e stanowi garnek ?
Czujnik nadpr康owy od陰cza zasilanie, gdy garnka brak ?

W mojej kuchence jedno "fajerkowej" jak si spojrzy do 鈔odka przez

otwory wentylacyjne to od spodu p造tki ceramicznej jest kilkadziesi徠
zwoj闚 nawini皻ych z 1mm odst瘼ami na a簑rowym karkasie z tworzywa o
鈔ednicy oko這 15cm i to wszystko, 瘸dnego rdzenia.

Je郵i s ch皻ni to mog spr鏏owa zrobi fotk, powinno by co wida.
Nie chce rozkr璚a bo jest na gwarancji.

Raven
Guest

Wed Jan 02, 2008 9:22 pm   



Padre_peper pisze:
Quote:
lwh pisze:

U篡tkownik "Maksymilian Dutka" <maxdutka_at_usunpoczta.onet.pl> napisa w
wiadomo軼i news:flfptd$a97$1_at_atlantis.news.tpi.pl...
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

Jak transformator z otwartym rdzeniem i jarzmem, kt鏎e stanowi garnek ?
Czujnik nadpr康owy od陰cza zasilanie, gdy garnka brak ?

W mojej kuchence jedno "fajerkowej" jak si spojrzy do 鈔odka przez
otwory wentylacyjne to od spodu p造tki ceramicznej jest kilkadziesi徠
zwoj闚 nawini皻ych z 1mm odst瘼ami na a簑rowym karkasie z tworzywa o
鈔ednicy oko這 15cm i to wszystko, 瘸dnego rdzenia.

Je郵i s ch皻ni to mog spr鏏owa zrobi fotk, powinno by co wida.
Nie chce rozkr璚a bo jest na gwarancji.

a ja rozbieralem z rok temu taka mala zeptera tam nie bylo kompletnie
nic poza cewka z nawinietego drutu mostek gretza 2 albo 4 tranzystory
polowe (nie pamietam dokladnie) termistor i kawlaek logiki ktora
sterowala klawiatura to cala konstrukcja tego ustrojstwa

Adam Dybkowski
Guest

Thu Jan 03, 2008 12:39 am   



Raven pisze:

Quote:
a ja rozbieralem z rok temu taka mala zeptera tam nie bylo kompletnie
nic poza cewka z nawinietego drutu mostek gretza 2 albo 4 tranzystory
polowe (nie pamietam dokladnie) termistor i kawlaek logiki ktora
sterowala klawiatura to cala konstrukcja tego ustrojstwa

I tyle si za to p豉ci? Zdziercy.
To chyba za ceramiczn p造t wierzchni z super hiper czarnym
audiofilskim barwnikiem polikrystalicznym. ;)

--
Adam Dybkowski
http://www.amwaw.edu.pl/~adybkows/

Uwaga: przed wys豉niem do mnie maila usu cyfry z adresu.

Padre_peper
Guest

Thu Jan 03, 2008 1:19 am   



Adam Dybkowski pisze:
Quote:
Raven pisze:

a ja rozbieralem z rok temu taka mala zeptera tam nie bylo kompletnie
nic poza cewka z nawinietego drutu mostek gretza 2 albo 4 tranzystory
polowe (nie pamietam dokladnie) termistor i kawlaek logiki ktora
sterowala klawiatura to cala konstrukcja tego ustrojstwa

I tyle si za to p豉ci? Zdziercy.
To chyba za ceramiczn p造t wierzchni z super hiper czarnym
audiofilskim barwnikiem polikrystalicznym. ;)

Ano dziwnym trafem jedno fajerkowa z obudow i elektronik steruj帷

mo瞠 kosztowa 140z a cztero fajerkowa 20 razy dro瞠j Smile

Maksymilian Dutka
Guest

Thu Jan 03, 2008 7:59 am   



Padre_peper pisze:
Quote:
lwh pisze:

U篡tkownik "Maksymilian Dutka" <maxdutka_at_usunpoczta.onet.pl> napisa w
wiadomo軼i news:flfptd$a97$1_at_atlantis.news.tpi.pl...
Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

Jak transformator z otwartym rdzeniem i jarzmem, kt鏎e stanowi garnek ?
Czujnik nadpr康owy od陰cza zasilanie, gdy garnka brak ?

W mojej kuchence jedno "fajerkowej" jak si spojrzy do 鈔odka przez
otwory wentylacyjne to od spodu p造tki ceramicznej jest kilkadziesi徠
zwoj闚 nawini皻ych z 1mm odst瘼ami na a簑rowym karkasie z tworzywa o
鈔ednicy oko這 15cm i to wszystko, 瘸dnego rdzenia.

To to musi mie kilka MHz.....

Czasem nie masz oscyloskopu? Wink
Jakby mia to mo瞠 wykona by taki eksperyment: kilka zwoj闚
pod陰czonych do oscyloskopu tak z metr od kuchenki.

Quote:

Je郵i s ch皻ni to mog spr鏏owa zrobi fotk, powinno by co wida.

Jakby Ci si chcia這 to zr鏏.

--
Pozdrawiam
Maksymilian Dutka

xymax
Guest

Thu Jan 03, 2008 8:14 am   



U篡tkownik "Raven" napisa w wiadomo軼i
Padre_peper pisze:

a ja rozbieralem z rok temu taka mala zeptera tam nie bylo kompletnie
nic poza cewka z nawinietego drutu mostek gretza 2 albo 4 tranzystory
polowe (nie pamietam dokladnie) termistor i kawlaek logiki ktora
sterowala klawiatura to cala konstrukcja tego ustrojstwa

Dok豉dnie projekt z lat 60-si徠ych. Je瞠li kto posiada ksi捫eczk
Elektroniczne zabawki z 68 roku to takie co wykonane by這 i czia豉這 to na
30MHz (projekt lampowy) Z tym 瞠 cewka by豉 powietrzna, mocy nie pami皻am.
Teraz mamy tranzystory i mikrokontrolery i firmy na tym zarabiaj krocie.
Ale to jak z ka盥 nowo軼i.

--
MS

Mirek
Guest

Thu Jan 03, 2008 12:59 pm   



Maksymilian Dutka wrote:

Quote:
Jakby mia to mo瞠 wykona by taki eksperyment: kilka zwoj闚
pod陰czonych do oscyloskopu tak z metr od kuchenki.

Wystarczy miernik uniwersalny z pomiarem cz瘰totliwo軼i. Nie s康z, 瞠by
to by造 megaherce.

Mirek.

TomaszB
Guest

Thu Jan 03, 2008 2:35 pm   



lwh pisze:
Quote:
Jak transformator z otwartym rdzeniem i jarzmem, kt鏎e stanowi garnek ?
Czujnik nadpr康owy od陰cza zasilanie, gdy garnka brak ?


No dobra, ale do takiej kuchni potrzebny jest specjalny garnek, a nie
taki pierwszy z brzegu.
Czy to czasem nie nie dzia豉 na takiej zasadzie, 瞠 w dno garnka jest
wbudowany pier軼ie z jakiego przewodnika i w nim indukuj si pr康 za
spraw zmiennego pola z cewki pod garnkiem?

Goto page 1, 2  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - Jak dzia豉 kuchenna p造ta indukcyjna?

NOWY TEMAT

RTV map News map