RTV forum PL | NewsGroups PL

elektryka - przebicie

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - elektryka - przebicie

Goto page Previous  1, 2, 3 ... 451, 452, 453

Jarosław Sokołowski
Guest

Wed Feb 08, 2017 12:41 pm   



JA pisze:

Quote:
Po podniesieniu słuchawki w telefonie słychać burczenie.

Wszystkie kable w routerze odłączyłem.

Próba 1)
Do routera podłączylem tylko kable zasilania i telefonu.
Świecą się lampki zasilania i telefonu.
WYNIK: Telefon jest głuchy

Nazwijmy to "przypadek 1".

Quote:
Wynika z tego, że lokalnie, bez światłowodu się nie da.

Próba 2)
Do routera podłączylem kable zasilania, telefonu i WLAN
(do ETH5/WLAN) łączący router z LAN na terminalu ONT.
Świecą się lampki zasilania, telefonu,WLAN, Wi-Fi oraz
zsynchronizował się po chwili Internet
WYNIK: Sygnał w telefonie jest PRAWIDŁOWY, żadnego
burczenia.

Próba 3)
Dodatkwowo podłączyłem do routera (do ETH4) kabel łączący
go z dekoderem i włączyłem dekoder; telewizor działa.
WYNIK: Sygnał w telefonie jest PRAWIDŁOWY, żadnego
burczenia.

A to niech będzie "przypadek 2".

Quote:
Po następnym pojawieniu się burczenia odłączę kabel dekodera
i sprawdzę. Jeśli będzie dobrze, wyciagnę wniosek, że przyczyną
jest dekoder.

Tym razem udowodniliśmy nie tyle to, że Usenet dzała, a fakt, że
jeśli się coś rozmontuje i zmontuje nazad tak samo, wtedy działa
lepiej. Następuje tu przemiana włożonej w układ energii na masę,
ktrej brakowało do prawidłowego funkcjonowania urządzenia. Czasem
jest tak, że niczego nie brakuje, a nadmiarowa masa konkretyzuje
się w postacji kilku śrubek, które nijak do nicego nie pasują.

W czasie potencjalnych kolejnych inwestygacji związanych z nowymi
napadami burczenia, bardzo ważne jest odróżnienie przypadku 1 od
przypadku 2. Bo może być tak, że w przypadku 1 telefon będzie
głuchy (w sensie telefonicznym), lecz będzie burczał. To oznaka,
że źródło jest lokalne, najpewniej związane z zasilaniem któregoś
z urządzeń. Jeśli burczenie pojawi się w momencie załapania
synchronizacji ADSL i zalogowania telefonu SIP, wtedy znak, że
przychodzi ono z zewnątrz.

Jarek

--
Wół pomyślał: "Znakomicie,
Też rozpocznę takie życie"
Wrócił do dom i wesoło
Zaczął brzęczeć pod stodołą

Włodzimierz Wojtiuk
Guest

Tue Apr 25, 2017 5:24 pm   



On 2017-04-24 21:42, Trefniś wrote:
Quote:
Cześć!

Dziś o 22:40 na TVP1 dokument
"Jak Oskar komunę obalał"

Nie znam dokumentu, ale podejrzewam informacje o próbach wykorzystania
satelity AMSAT Oscar 7
do łączności między ośrodkami Solidarności Walczącej:

http://nowahistoria.interia.pl/prl/news-jak-solidarnosc-walczaca-wykorzystala-satelite-do-zbudowania,nId,1734550


ZEC (bywa tutaj) pewnie zna temat, także w klubie SP6ZDA we Wrocławiu
były wykonywane próby łączności via Oscar 7 (i wiele innych działań,
wtedy niezgodnych z prawem).

Polecam!


Interesujące

WW

niepełnosprawny intelekt
Guest

Tue Apr 25, 2017 5:27 pm   



kurcze nagra Ktoś?
proszę! proszę! proszę!

Trefniś
Guest

Tue Apr 25, 2017 6:23 pm   



W dniu .04.2017 o 19:27 niepełnosprawny intelektualnie 'POPIS/EU
<NOSPAMtestowanije_at_go2.pl> pisze:

Quote:
kurcze nagra Ktoś?
proszę! proszę! proszę!

TVP Polonia
Środa 10.05.2017 14:25
Środa 10.05.2017 23:10

Można obejrzeć, można nagrywać :)

Uprzedzam, to jest dokument dla mało technicznego telewidza, niektóre
fragmenty można byłoby znacznie bardziej atrakcyjnie przedstawić.

--
Trefniś

niepełnosprawny intelekt
Guest

Wed Apr 26, 2017 4:07 pm   



kurcze nagra Ktoś?
proszę! proszę! proszę!

Grzegorz Niemirowski
Guest

Wed Apr 26, 2017 4:14 pm   



niepełnosprawny intelektualnie 'POPIS/EU <NOSPAMtestowanije_at_go2.pl>
napisał(a):
Quote:
kurcze nagra Ktoś?
proszę! proszę! proszę!

Po co nagrywać jak TVP to normalnie udostępnia?
https://vod.tvp.pl/30072151/jak-oskar-komune-obalal
Ah, zapomniałem. Przecież brzydzisz się używać Google.

--
Grzegorz Niemirowski
http://www.grzegorz.net/

niepełnosprawny intelekt
Guest

Wed Apr 26, 2017 5:49 pm   



dziękuję! czy Ktoś mógłby mi to zgrać i udostępnić gdzieś pliczek?
dam za tydzień dwie dychy na pizze przez paypala...

P.S.
nie brzydzę się, jeno:
§1 nie walczę ownioskowaniami więc nie zasłużyłem
§2 jestem nieukiem, więc mi się nie należy
§3 innym się należy bardziej

JaNus
Guest

Sat Jul 29, 2017 4:13 am   



W dniu 2017-06-29 o 22:54, Sebastian Biały pisze:
Quote:
On 6/29/2017 9:44 PM, Grzegorz wrote:
nikt żadnej nie poleci ??.

Nawet najtańsze działają, więc bez żadnych kryteriów polecić można
wszystkie.

ps. najlepiej taką żeby umiała dogadać z Bluetooth - m w laptopach
bez zajmowania portu USB przez odbiornik który jest z myszką.

Więc dopytaj czy to jest BT, najlepiej kilka razy zapytaj żeby
sprzedawca w końcu pojął że nie chodzi o taką z dedykowanym
odbiornikiem.

Odszukałem tego "suchara", bo mam do niego podpowiedź. Otóż właśnie

sobie sprowadziłem z Allegro ciekawego gryzonia, nawet tani, bo po 29,9
zł, dostawa 4,99 zł, mysz "Gear Head"

http://allegro.pl/mysz-bezprzewodowa-z-technologia-bluetooth-2-4g-i6853523447.html


Dość fajna rzecz: z podwójną technologią, Bluetooth + Wireless 2.4GHz
- może i komuś z Was się taka przyda, bo i do kompa, i do tabletu.
Jest rzecz jasna dołączony dongiel do łączności via 2,4 GHz, natomiast
do technologii BT oczywiście żaden mini-receiver załączony nie jest.

Podałem namiary na konkretnego sprzedawcę, bo chyba tylko u niego jest
ten towar. O ile jest, bo kupiłem 2 z 9 sztuk, jakie były (w ubiegłym
tygodniu) u niego na składzie.

Od razu dodam ostrzeżenie: jest tam jakiś nowszy BT, i przez to z moim
dość leciwym tabletem dogadać się nie chciał, zwyczajnie nie był
widoczny w trybie "poszukaj nowego urządzenia". Myślałem nawet, że mysz
jest walnięta, ale z nowszym Androidem gryzoń połączył się bez
problemów. No ale to był telefon, a po co do niego mysz? Zależało mi
właśnie na tym nieszczęsnym tablecie. No nic, pójdzie do znajomego.

--
Nie interesujesz się polityką? To lekkomyślne chowanie głowy w piasek!
Wszak polityka interesuje się tobą i tak, a rządzący też się interesują,
głównie zawartością twojego portfela. Dlatego zachowaj czujność!

J.F.
Guest

Mon Jul 31, 2017 2:55 pm   



Użytkownik "JaNus" napisał w wiadomości grup
dyskusyjnych:597c0b73$0$5164$65785112_at_news.neostrada.pl...
W dniu 2017-06-29 o 22:54, Sebastian Biały pisze:
Quote:
On 6/29/2017 9:44 PM, Grzegorz wrote:

Ciekawe - poprzedni postow nie widze, a przeciez nie takie stare.

Quote:
Odszukałem tego "suchara", bo mam do niego podpowiedź. Otóż właśnie
sobie sprowadziłem z Allegro ciekawego gryzonia, nawet tani, bo po
29,9
zł, dostawa 4,99 zł, mysz "Gear Head"
http://allegro.pl/mysz-bezprzewodowa-z-technologia-bluetooth-2-4g-i6853523447.html
Dość fajna rzecz: z podwójną technologią, Bluetooth + Wireless
2.4GHz

Bluetooth to tez 2.4GHz, wiec bardzo sie nie wysilili w nadajniku :-)

Quote:
Jest rzecz jasna dołączony dongiel do łączności via 2,4 GHz,
natomiast
do technologii BT oczywiście żaden mini-receiver załączony nie jest.

Od razu dodam ostrzeżenie: jest tam jakiś nowszy BT, i przez to z
moim
dość leciwym tabletem dogadać się nie chciał, zwyczajnie nie był
widoczny w trybie "poszukaj nowego urządzenia". Myślałem nawet, że
mysz
jest walnięta, ale z nowszym Androidem gryzoń połączył się bez
problemów.

Ciekawe. BT 4.0 Low Energy, czy jeszcze cos innego wymylili.

Ja mam teraz taka sluchawke BT, combo co to robi za trzy urzadzenia,
bo i zestaw sluchawkowo-mikrofonowy, i stereo, i klawiatura - co by
glosniej-ciszej wyslac do telefonu ... no i starsza nokia znajduje,
ale polaczyc sie nie potrafi.
Chyba mu ta klawiatura przeszkadza.

Quote:
No ale to był telefon, a po co do niego mysz?

Czemu nie ...

J.

JaNus
Guest

Mon Jul 31, 2017 6:36 pm   



W dniu 2017-07-31 o 16:55, J.F. pisze:
Quote:
Ciekawe - poprzedni postow nie widze, a przeciez nie takie stare.

Mea culpa. Oryginał był tylko na pl.comp.pecet a ja teraz jeszcze na

"elektronikę" crospostowałem...

Quote:

Dość fajna rzecz: z podwójną technologią, Bluetooth + Wireless
2.4GHz

Bluetooth to tez 2.4GHz, wiec bardzo sie nie wysilili w nadajniku
:-)

Ale zakresy mogą się różnić o jakiś włos, a już na pewno jest inne

kodowanie, do tego dochodzą jakieś metody szyfrowania, logowania, i inne
niuanse.

Quote:
Ja mam teraz taka sluchawke BT, combo co to robi za trzy urzadzenia,
bo i zestaw sluchawkowo-mikrofonowy,

Też mam taką słuchawkę, cało-uszną (w odróżnieniu od tych do-usznych), i

narzekać mogę jednak na ten mikrofon: zamiast (jak bym chciał) na jakimś
chowanym wysięgniku, jest wbudowany w lewą słuchawkę, czyli od ust dość
daleko. Rozmawiający ze mną zawsze narzekają, że nie słyszą co mówię.
Sprawdziłem, i faktycznie, słyszalność jest beznadziejna, taka szarpana,
jakby z dźwięku były wycięte milisekundowe fragmenty.

A co do combo, to wspomnieć trzeba, że są (przynajmniej w mojej) kolejne
zastosowania:
wbudowany FM-tuner, czytnik micro-SD (odtwarzanie muzyki), słuchawka
działać też może jako przewodowa, via mini-Jack.

Quote:
i stereo, i klawiatura - co by glosniej-ciszej wyslac do telefonu

Czy pisząc "klawiatura" masz na myśli te kilka (u mnie jeden +

uniwersalny, wielokierunkowy "kręciołek") przycisków, czy też cały
zestaw znaków łacińskich? ;)

Quote:
... no i starsza nokia znajduje, ale polaczyc sie nie potrafi. Chyba
mu ta klawiatura przeszkadza.

Nie, to pewnie ten LE przeszkadza, tak jak w przypadku mojej myszy,

tabletu z jakimś starszym Androidem...

Quote:
No ale to był telefon, a po co do niego mysz?

Czemu nie ...

No, chyba że ktoś chce (dajmy na to) edytować teksty, czy obrazy, i

wtedy ekran dotykowy mało się sprawdza. Ja właśnie do tekstów na
tablecie potrzebowałem, a tu kicha!

--
Nie interesujesz się polityką? To lekkomyślne chowanie głowy w piasek!
Wszak polityka interesuje się tobą i tak, a rządzący też się interesują,
głównie zawartością twojego portfela. Dlatego zachowaj czujność!

Goto page Previous  1, 2, 3 ... 451, 452, 453

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - elektryka - przebicie

NOWY TEMAT

RTV map News map