RTV forum PL | NewsGroups PL

abonament RTV

NOWY TEMAT

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - abonament RTV

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

William
Guest

Tue Jun 06, 2006 12:05 pm   



Quote:
Czy płaci się za "odbiornik"
czy za "odbiór programu telewizyjnego"?

Bo jeżeli za odbiornik to nie bardzo rozumiem
dlaczego płacimy dla TVP a nie dla Sony np.

Natomiast jeżeli płacimy za odbiór programu
to też nie widzę sensu wpłacania dla TVP za
to że się ogląda np. Polsat


Jest to podatek od samego faktu posiadania sprawnego odbiornika TV. Mylące
może być to, że część jego wpływów jest przeznaczana na działalność
reżymowej TVP. Przez analogię - w benzynie jest wliczony wysoki podatek, z
którego częściowo są remontowane drogi, nawet jeśli tą benzyną jeździsz po
terenie własniej firmy albo kosisz trawę w ogródku. Jeśli zaś niepokoi twe
poczucie wolności fakt pobierania podatku od czegoś tak abstrakcyjnego jak
posiadanie telewizora, pomyśl o podatku od posiadania psa oraz podatku od
darowizny.

jmdsh
Guest

Tue Jun 06, 2006 3:07 pm   



Użytkownik "Grzegorz Kurczyk" <grzegorz.usun.to_at_control.slupsk.pl> napisał w
wiadomości news:e63eeq$7k5$1_at_nemesis.news.tpi.pl...
Quote:
Użytkownik Leszek napisał:
[...]
Mam taki dylemat Wink W swoim telefonie bezprzewodowym (chińska
analogówka) cichutko słyszę w tle jedyne słuszne Radio M....
Czy w takim przypadku powinienem opłacać abonament RTV przy założeniu,
że innego odbiornika nie posiadam Smile

Ojciec Dyrektor znajdzie każdą drogę, aby dotrzeć do serc i trzosów
grzeszników :D

pzdr
jmd

J.F.
Guest

Tue Jun 06, 2006 10:23 pm   



On Tue, 6 Jun 2006 21:44:13 +0000 (UTC), Tomasz Szcześniak wrote:
Quote:
Dnia Tue, 6 Jun 2006 09:46:18 +0200 na fali pl.misc.elektronika stacja
Chyba, że się w tym domu prowadzi działalność gospodaczą, wówczas już się
płaci za każdy - jak to w firmie.

To jak założę sobie firmę 'naprwa zabytkowych odbiorników' to będę
musial płacić za całą moją kolekcję?

Przeczytaj ustawe, ale dawniej wystarczylo odlaczyc zasilanie i antene
i mozna bylo TV posiadac i nie placic.

J.

Gibol
Guest

Tue Jun 06, 2006 10:59 pm   



Quote:
Jest to podatek od samego faktu posiadania sprawnego odbiornika TV. Mylące
może być to, że część jego wpływów jest przeznaczana na działalność
reżymowej TVP. Przez analogię - w benzynie jest wliczony wysoki podatek, z
którego częściowo są remontowane drogi, nawet jeśli tą benzyną jeździsz po
terenie własniej firmy albo kosisz trawę w ogródku. Jeśli zaś niepokoi twe
poczucie wolności fakt pobierania podatku od czegoś tak abstrakcyjnego jak
posiadanie telewizora, pomyśl o podatku od posiadania psa oraz podatku od
darowizny.

Ja proponuję wprowadzić podatek od powietrza. Każdemu się założy licznik
i będziemy płacić. A jak ktoś nie zapłaci to odetną Wink I mam pewien
pomysł co obonamentu RTV. Niech sobie TVP zakoduje sygnał i ten kto
opłaci dostanie dekoderek Razz

Tomasz Szcześniak
Guest

Tue Jun 06, 2006 11:40 pm   



Dnia Tue, 6 Jun 2006 09:46:18 +0200 na fali pl.misc.elektronika stacja
William <nie_at_ma.mnie.pl> nadała:

Quote:
Chyba, że się w tym domu prowadzi działalność gospodaczą, wówczas już się
płaci za każdy - jak to w firmie.

To jak założę sobie firmę 'naprwa zabytkowych odbiorników' to będę
musial płacić za całą moją kolekcję?

--
Tomasz Szczesniak

tszczesn_at_pay.com.pl
FIDO: 2:480/127.134 HYDEPARK moderator
http://www.pay.com.pl/oldradio

William
Guest

Wed Jun 07, 2006 6:14 am   



Quote:
Ja proponuję wprowadzić podatek od powietrza. Każdemu się założy licznik
i będziemy płacić. A jak ktoś nie zapłaci to odetną Wink I mam pewien

Nie wymyśliłes nic nowego Smile. Podatek od powietrza płaci sie w wielu gminach
jeśli się do nich przyjedzie na wypoczynek (ściągany przez hotele /
pensjonaty)


Quote:
pomysł co obonamentu RTV. Niech sobie TVP zakoduje sygnał i ten kto
opłaci dostanie dekoderek Razz

TVP jest za darmo i nie ma chyba potrzeby by to zmieniać. A podatek płacisz
od POSIADANIA telewizora. Abonament za TVP płaciłbyś niezależnie od
"abonamentu RTV"

Tomasz Szcześniak
Guest

Wed Jun 07, 2006 9:40 pm   



Dnia Wed, 07 Jun 2006 00:23:25 +0200 na fali pl.misc.elektronika stacja
J.F <jfox_xnospamx_at_poczta.onet.pl> nadała:
Quote:
On Tue, 6 Jun 2006 21:44:13 +0000 (UTC), Tomasz Szcześniak wrote:

To jak założę sobie firmę 'naprwa zabytkowych odbiorników' to będę
musial płacić za całą moją kolekcję?
Przeczytaj ustawe, ale dawniej wystarczylo odlaczyc zasilanie i antene
i mozna bylo TV posiadac i nie placic.

To miłe, bo cała kolekcja nawet jakbym bardzo chciał to zasilić
jednocześnie się nie da :)

--
Tomasz Szczesniak

tszczesn_at_pay.com.pl
FIDO: 2:480/127.134 HYDEPARK moderator
http://www.pay.com.pl/oldradio

Guest

Fri Jun 09, 2006 10:41 am   



On 2006-06-07, William <nie_at_ma.mnie.pl> wrote:

Quote:
TVP jest za darmo i nie ma chyba potrzeby by to zmieniać. A podatek płacisz
od POSIADANIA telewizora. Abonament za TVP płaciłbyś niezależnie od
"abonamentu RTV"

nie jest za darmo - panstwo zabiera ci pieniadze na funkcjonowanie TVP
np na stacji benzynowej gdy tankujesz swoj samochod.

William
Guest

Fri Jun 09, 2006 12:02 pm   



Uzytkownik <szczepan_at_imperator.sieradz.info> napisal w wiadomosci
news:slrne8ifb8.fp0.szczepan_at_imperator.sieradz.info...
Quote:
On 2006-06-07, William <nie_at_ma.mnie.pl> wrote:

TVP jest za darmo i nie ma chyba potrzeby by to zmieniać. A podatek
płacisz
od POSIADANIA telewizora. Abonament za TVP płaciłbyś niezależnie od
"abonamentu RTV"

nie jest za darmo - panstwo zabiera ci pieniadze na funkcjonowanie TVP
np na stacji benzynowej gdy tankujesz swoj samochod.


Masz racje - jest "zawarte w cenie" Smile

J.F.
Guest

Fri Jun 09, 2006 12:24 pm   



On Fri, 9 Jun 2006 12:05:48 +0000 (UTC), Paweł Paroń wrote:
Quote:
Dnia 09.06.2006 szczepan_at_imperator.sieradz.info
nie jest za darmo - panstwo zabiera ci pieniadze na funkcjonowanie TVP
np na stacji benzynowej gdy tankujesz swoj samochod.

Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

Jak zartujesz to dodaj "Smile"

J.

PK
Guest

Fri Jun 09, 2006 12:35 pm   



Użytkownik "Paweł Paroń"
Quote:
Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

khe? To komu zabiera, jak większość ma samochód?
Biedocie, co samochodu nie ma?
P.

Guest

Fri Jun 09, 2006 12:46 pm   



PK napisał(a):
Quote:

Użytkownik "Paweł Paroń"
Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

khe? To komu zabiera, jak większość ma samochód?
Biedocie, co samochodu nie ma?

No, to teraz się dopiero zacznie :)

--
P. Jankisz
trochę o rowerach:
http://www.widzew.net/~bladteth/pj.html /zdechło/
http://coogee.republika.pl/pj/pj.html

Paweł Paroń
Guest

Fri Jun 09, 2006 1:41 pm   



Dnia 09.06.2006 szczepan_at_imperator.sieradz.info
<szczepan_at_imperator.sieradz.info> napisał/a:

Quote:
nie jest za darmo - panstwo zabiera ci pieniadze na funkcjonowanie TVP
np na stacji benzynowej gdy tankujesz swoj samochod.

Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

Paweł

Paweł Paroń
Guest

Fri Jun 09, 2006 2:41 pm   



Dnia 09.06.2006 PK <skalar7_at_USUN_TOpoczta.onet.pl> napisał/a:
Quote:
Użytkownik "Paweł Paroń"
Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

khe? To komu zabiera, jak większość ma samochód?

Zabiera temu, komu da się zabrać.

Quote:
Biedocie, co samochodu nie ma?

Daleko nie zajedziesz (nawet samochodem), myśląc w ten sposób.

Pawe

Paweł Paroń
Guest

Fri Jun 09, 2006 2:41 pm   



Dnia 09.06.2006 PeJot_at_o2.pl <PeJot_at_o2.pl> napisał/a:
Quote:


PK napisał(a):

Użytkownik "Paweł Paroń"
Akurat na stacji benzynowej państwo zabiera ci raptem ułamek tego, co
dokłada do tego twojego samochodu, zabierając innym.

khe? To komu zabiera, jak większość ma samochód?
Biedocie, co samochodu nie ma?

No, to teraz się dopiero zacznie Smile

Nic z tego, nie chce mi się, bo to już było, chyba również na tej grupie.

Paweł

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

elektroda.net NewsGroups Forum Index - Elektronika Polska - abonament RTV

NOWY TEMAT

RTV map News map